Καρδιογράφημα - Εμφράγματα

Θέματα υγείας, συμβουλές και συζητήσεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες ή/και οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στο πλαίσιο της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική πληροφόρηση. Το Phorum.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ, σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή ανταλλάσσεται/μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων. Συμβουλευτείτε τον προσωπικό σας γιατρό.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

Re: Καρδιογράφημα - Εμφράγματα

Δημοσίευσηαπό Dr Acid » Απρίλιος 7th, 2017, 11:09 am

Περαστικά και σιδερένιος. Και ο Peter Hammill έπαθε έμφραγμα το 2003 και ακόμα ζει και δίνει και συναυλίες.

Πριν πολλά χρόνια ήταν ο μεγαλύτερος φόβος μου - το να πάθω κάτι λόγω καρδιάς. Το ξεπέρασα πλέον.
Άβαταρ μέλους
Dr Acid
New poster

Δημοσ.: 260
Εγγραφη: Φεβρουάριος 27th, 2017, 1:54 pm
Το μέλος Dr Acid, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέλτα-Λοξ » Απρίλιος 7th, 2017, 8:09 pm

Κλινό, Καλή δύναμη και καλή ΕΠΙΤΥΧΙΑ! :D
Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
Άβαταρ μέλους
Δέλτα-Λοξ
Extreme poster

Δημοσ.: 22156
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2009, 9:31 pm
Το μέλος Δέλτα-Λοξ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Καρδιογράφημα - Ἐμφράγματα

Δημοσίευσηαπό karhergr » Απρίλιος 7th, 2017, 9:10 pm

ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε:
>
Σὲ λίγο θἄρθουν νὰ μὲ πάρουν νὰ πᾶμε.
Ἄν σᾶς πῶ πὼς...στενοχωριέμαι, θὰ μοῦ πεῖτε "ἔ, δὲν εἶναι τίποτα, τόσοι καὶ τόσοι ἔχουν κάνει";
Μὰ δὲν φοβᾶμαι μὴν πεθάνω. Μοῦ ἀρέσει ἡ ζωή. Ἐλαττωματικὸς δὲν θέλω νὰ ζήσω.

Περαστικά φίλε και για το μπάι πας μη φοβάσαι, μιλάμε για επέμβαση ρουτίνας εδώ και δεκαετίες. Στο μέλλον (όχι και πολύ μακρινό) οι πιο πολλοί από μας, θα κάνουν κάποιο refresh στα στεφανιαία τους, κυρίως στεντς, αλλά και παρακάμψεις.
Άβαταρ μέλους
karhergr
Crazy poster

Δημοσ.: 7091
Εγγραφη: Δεκέμβριος 14th, 2005, 8:11 am
Το μέλος karhergr, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Απρίλιος 7th, 2017, 9:15 pm

Ιάνη, σιδερένιος, ο Θεός μαζί σου! Περαστικά, και πάλι με χαρά να σε δούμε.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 85257
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Απρίλιος 8th, 2017, 8:42 am

Σᾶς εὐχαριστῶ ὅλους.
Νά, ἔτσι ἀκόμα τὸ διασκεδάζω: viewtopic.php?f=67&t=227363&p=7562596&hilit=%CF%86%CF%81%CE%B1%CE%BD%CF%83%CE%B1%CE%AF#p7562596
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 32311
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Athina__P » Απρίλιος 8th, 2017, 9:07 am

Ως γενική αρχή μπορεί να πάρει ο καθένας σύγχρονος άνθρωπος ότι τα προβλήματα που έβγαλαν οι γονεις του σε χ ηλικία έχει ο ίδιος πιθανότητες να τα βγάλει αρκετά νωρίτερα, γιατί δεν κάνουμε την ίδια ζωή με τους γονείς μας. Η άσκηση είναι στην καθημερινότητα κάποιων και ας μην το καταλαβαίνουν. Το να κινείται κάποιος καθημερινά και συνεχώς μόνο με αυτοκίνητο, το αντέχουν κάποιοι οργανισμοί, κάποιοι άλλοι πάλι δεν το αντέχουν για καιρό.
Athina__P
Crazy poster

Δημοσ.: 5863
Εγγραφη: Απρίλιος 26th, 2015, 12:48 pm
Το μέλος Athina__P, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό TheoPhrm » Απρίλιος 9th, 2017, 3:49 pm

Πριν πέντε χρόνια πέρασα ένα εμφραγματάκι.
Μια αξέχαστη εμπειρία που έσπασε την καθημερινή ρουτίνα και ώρες ώρες την αναπολώ με νοσταλγία.
Ήταν απογευματάκι και ενώ ετοιμαζόμουν να φύγω για τη δουλειά ένοιωσα μια πρωτόγνωρη απέραντη δυσφορία και λούστηκα από κρύο ιδρώτα.
Κανένας απολύτως πόνος, ούτε καν κάποιο τσίμπημα.
Μετά από πέντε περίπου λεπτά όλα τα συμπτώματα εξαφανίστηκαν και ένοιωθα σαν να μην συνέβη απολύτως τίποτα.
Πήρα τηλέφωνο έναν φίλο μου καρδιολόγο και συμφώνησε για πιθανό έμφραγμα. Για κακή μου τύχη το κέντρο ήταν κλειστό λόγω μπαχαλακικής πορείας.
Το ΕΚΑΒ ήλθε σχετικά σύντομα αλλά χάσαμε με όλα αυτά μισή πολύτιμη ώρα μέχρι να φθάσω στο Ιπποκράτειο.

Μου έκαναν αμέσως ηλεκτροκαρδιογράφημα, με φόρτωσαν σε ένα φορείο και άρχισαν να με τρέχουν στα υπόγεια του Ιπποκράτειου.
Ήταν Φεβρουάριος και έκανε διαβολεμένο κρύο. Λόγω της ταχύτητας που είχαν αναπτύξει με φύσαγε ένας παγωμένος αέρας και ένοιωθα σαν σε έλκηθρο στην παγωμένη στέπα.
Αποφάνθηκαν ότι έπρεπε να μου περάσουν δύο στεντάκια στη περισπωμένη αρτηρία.
Γυρισμένος στο πλάι παρακολουθούσα και εγώ στο μόνιτορ την ατσαλίνα να σπρώχνει τα στεντ στη βουλωμένη αρτηρία. Καταπληκτικό θέαμα. Το γεγονός απαθανατίστηκε και σε DVD που μου χάρισαν γενναιόδωρα.
Δεν μπορώ να καταλάβω όμως την τσιγκουνιά του Δημιουργού στα διαμετρήματα των αρτηριών, και βουλώνουν με το πρώτο σαν τις παλιές αποχετεύσεις.
Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που έμπαινα σε νοσοκομείο και από διηγήσεις γνωστών περίμενα τα πράγματα να είναι τραγικά.
Αντίθετα όμως, τέσσερες ημέρες στην εντατική είχα σχεδόν βασιλική περιποίηση και από τους γιατρούς και από τους νοσηλευτές.

Το μόνο μελανό σημείο ήταν η διατροφή μου. Το μόνο που έτρωγα ήταν μια φρυγανιά το πρωί με μια δαχτυλήθρα μαρμελάδα.
Ευτυχώς κονόμησα και ένα τσιγάρο και το κάπνισα στην τουαλέτα στις 4 το πρωί, όταν κινητοποιήθηκα.
Το γάλα με αηδιάζει, όπως και το κοτόπουλο, έτσι οι δίσκοι έφευγαν άπρακτοι. Προσπάθησα να δοκιμάσω μια γεμιστή ντομάτα αλλά το ρύζι ήταν λαπάς και ανάλατο, και παραιτήθηκα.
Ίσως δεν υπάρχει πιο μίζερος άνθρωπος στο φαΐ από εμένα. Να δούμε τώρα το Πάσχα αν μπορέσω και καθαρίσω λίγο ψαχνό από το αρνί, που δεν θα βρωμάει αρνίλα. Ξεροψημένες πέτσες, κοκορέτσια, μαγειρίτσες, ούτε με σφαίρες.

Έμεινα περίπου δέκα αξέχαστες και ανεπανάληπτες ημέρες στο νοσοκομείο.
Όλη η υπόθεση μου στοίχισε € 0,00. Επειδή δεν ενώχλησα μια ιδιωτική ασφάλεια που έχω, μου έκανε δώρο κάπου τέσσερα χιλιάρικα. Πως να μην είμαι κατενθουσιασμένος λοιπόν;
Επίσης κάθε χρόνο με παίρνουν τηλέφωνο από το Ιπποκράτειο και ρωτάν για την υγεία μου. Κάνουν φαίνεται στατιστικές.
TheoPhrm
Casual Poster

Δημοσ.: 821
Εγγραφη: Ιούνιος 17th, 2010, 7:55 pm
Το μέλος TheoPhrm, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Απρίλιος 10th, 2017, 9:52 am

TheoPhrm έγραψε: Επειδή δεν ενώχλησα μια ιδιωτική ασφάλεια που έχω, μου έκανε δώρο κάπου τέσσερα χιλιάρικα.

Πόσα πλήρωνες το χρόνο για την ιδιωτική ασφάλεια και πόσα χρόνια ήσουν τότε ασφαλισμένος;
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Δημοσ.: 20791
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Απρίλιος 10th, 2017, 11:02 am

περαστικά από όλους μας, μεσιέ Κλινό.

:smt007
Συνημμένα
C360_2017-04-08-18-01-27-458.jpg
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 4809
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό TheoPhrm » Απρίλιος 10th, 2017, 1:29 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε:
TheoPhrm έγραψε: Επειδή δεν ενώχλησα μια ιδιωτική ασφάλεια που έχω, μου έκανε δώρο κάπου τέσσερα χιλιάρικα.

Πόσα πλήρωνες το χρόνο για την ιδιωτική ασφάλεια και πόσα χρόνια ήσουν τότε ασφαλισμένος;

Είχα ενδώσει στις φορτικές τηλεφωνικές πιέσεις ενός ασφαλιστή και έκανα ασφάλεια ζωής, μόνο για ιατρική κάλυψη.
Ήμουν εικοσιτόσο χρονών και φυσικά τότε το τελευταίο πράγμα που με απασχολούσε ήταν η υγεία μου.
Για 35 χρόνια πλήρωνα κάπου 30 € το μήνα.
Όταν έληξε το συμβόλαιο μου προτάθηκε, αν ήθελα, να συνεχίσω με ισόβια κάλυψη στη Ελλάδα ή και στο εξωτερικό επειδή ήμουν παλιός πελάτης.
Σήμερα δεν γίνονται τέτοιες ασφάλειες σε σχετικά μεγάλες ηλικίες. Το ποσό βέβαια είναι υπέρογκο, γύρω στο χιλιάρικο την τριμηνία και με την κρίση δύσκολα ανταπεξέρχομαι.
Πρόπερσι νοσηλεύτηκα στο Υγεία και στο λογιστήριο μου είπαν: Περαστικά σας, ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε, καλημέρα σας. Η ασφάλεια είναι η NG {ή ΝΝ).
TheoPhrm
Casual Poster

Δημοσ.: 821
Εγγραφη: Ιούνιος 17th, 2010, 7:55 pm
Το μέλος TheoPhrm, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό karhergr » Απρίλιος 10th, 2017, 11:33 pm

TheoPhrm έγραψε:
<
Δεν μπορώ να καταλάβω όμως την τσιγκουνιά του Δημιουργού στα διαμετρήματα των αρτηριών, και βουλώνουν με το πρώτο σαν τις παλιές αποχετεύσεις.
>

Σκέψου όμως ότι η καρδιά δεν προσβάλλεται ποτέ (ή σχεδόν ποτέ) από όγκους.

Πάντως συγχαρητήρια για την περιγραφή.
Άβαταρ μέλους
karhergr
Crazy poster

Δημοσ.: 7091
Εγγραφη: Δεκέμβριος 14th, 2005, 8:11 am
Το μέλος karhergr, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » Μάιος 8th, 2017, 7:40 pm

Ερμής έγραψε: Δεν ήξερα οτι μπορεί να έχει περάσει κάποιος έμφραγμα και να μη το έχει καταλάβει.

Σε αρκετες περιπτωσεις ο οργανισμος δημιουργει μονος του by-pass
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 40233
Εγγραφη: Αύγουστος 3rd, 2012, 1:21 pm
Το μέλος ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Ιούνιος 22nd, 2017, 3:49 pm

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Ερμής έγραψε: Δεν ήξερα οτι μπορεί να έχει περάσει κάποιος έμφραγμα και να μη το έχει καταλάβει.

Σε αρκετές περιπτώσεις ο οργανισμός δημιουργεί μόνος του by-pass
Πρᾶγμα στὸ ὁποῖο λέω ΚΑΙ νὰ ἐλπίζω, γιατί φακελάκι ΔΕΝ ἔχω καὶ καψόνια νὰ μοῦ κάνουν δὲν γουστάρω.
ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΩ.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 32311
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » Ιούλιος 3rd, 2017, 8:46 pm

Προσπαθησε να γινεις καλα και μην αφηνεις το θεμα στην τυχη
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 40233
Εγγραφη: Αύγουστος 3rd, 2012, 1:21 pm
Το μέλος ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ορέστης_35 » Ιούλιος 4th, 2017, 5:30 am

Αν δε βρεις κατάλληλο γιατρό σε χαντακώνει.
Ορέστης_35
Fast poster

Δημοσ.: 1000
Εγγραφη: Οκτώβριος 31st, 2015, 2:44 pm
Το μέλος Ορέστης_35, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Ιατρική και θέματα υγείας

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες