Κακοσμία στόματος

Θέματα υγείας, συμβουλές και συζητήσεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες ή/και οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στο πλαίσιο της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική πληροφόρηση. Το Phorum.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ, σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή ανταλλάσσεται/μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων. Συμβουλευτείτε τον προσωπικό σας γιατρό.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

Κακοσμία στόματος

Δημοσίευσηαπό aspartia » Απρίλιος 28th, 2017, 7:03 pm

Αναζητώ λύσεις για την κακοσμία στόματος διαβάζω διάφορα πράγματα στο ίντερνετ αλλά δεν έχω βγάλει άκρη.Λένε ότι μπορεί να προέρχεται ακόμα και από κάποια ιατρική πάθηση ,στην περίπτωση που δεν προέρχεται από τη στοματική κοιλότητα.Γνωρίζει κανείς τίποτα;
aspartia
New poster

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Απρίλιος 28th, 2017, 6:56 pm
Το μέλος aspartia, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Κακοσμία στόματος

Δημοσίευσηαπό aspartia » Απρίλιος 28th, 2017, 7:04 pm

υπάρχει περίπτωση να οφείλεται η κακοσμία στόματος σε παράσιτα που ζουν στο στομάχι όπως αναφέρεται εδώ https://detoxic-hellas.blogspot.gr/2017 ... -post.html
aspartia
New poster

Το μέλος aspartia, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέλτα-Λοξ » Μάιος 5th, 2017, 10:55 am

Καλύτερα να απευθυνθείς σε γιατρό.
Η αναζήτηση ιατρικής θεραπείας στο ίντερνετ μπορεί να αποβεί πολύ επκίνδυνη.
Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
Άβαταρ μέλους
Δέλτα-Λοξ
Extreme poster

Δημοσ.: 22156
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2009, 9:31 pm
Το μέλος Δέλτα-Λοξ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Μάιος 5th, 2017, 1:24 pm

aspartia έγραψε: υπάρχει περίπτωση να οφείλεται η κακοσμία στόματος σε παράσιτα που ζουν στο στομάχι όπως αναφέρεται εδώ https://detoxic-hellas.blogspot.gr/2017 ... -post.html

Όταν ήμουν πιτσιρικάς παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα, αλλά οι δικοί μου με πήγαν στον ΓΙΑΤΡΟ!
Να κάνεις το ίδιο και άσε το ιντερνέτ!
.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 22432
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό aspartia » Μάιος 8th, 2017, 1:54 am

Ναι προφανώς δεν είπα ότι η αναζήτηση στο ίντερνετ αντικαθιστά τις ιατρικές συμβουλές και γνωματεύσεις.Σκέψου πως υπάρχει και το άλλο άκρο που είναι να αδιαφορείς για το πρόβλημα ή να μην το γνωρίζεις καν ή να μη σε απασχολεί!
Για αυτό ρωτάω αν γνωρίζει κάποιος σχετικά με την κακοσμία στόματος και τα παράσιτα στο στομάχι http://www.unban.gr/2017/05/07/kakosmia-stomatos/

Η επόμενη κίνηση είναι η ιατρική συμβουλή και γνωμάτευση αλλά μιας και δεν είναι κάποιο ζήτημα ζωής και θανάτου....κουβέντα να γίνεται...
aspartia
New poster

Δημοσίευσηαπό Athina__P » Μάιος 8th, 2017, 6:14 pm

Αν κάνεις δίαιτα μπορει να φταίνε οι κετόνες.
Athina__P
Crazy poster

Δημοσ.: 5728
Εγγραφη: Απρίλιος 26th, 2015, 12:48 pm
Το μέλος Athina__P, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΑΝΤΙΟΧΟΣ » Ιούνιος 12th, 2017, 6:25 am

Πάντως είναι διαχρονικόν φαινόμενον. Υπάρχουν καί αρχαία Ελληνικά ανέκδοτα περί της δυσοσμίας του στόματος. :smt018 Επομένως, αποδεικνύεται η Ελληνική εθνοφυλετική συνέχεια διαχρονικώς. :wave:
Παραθέτω ευθύς αμέσως τα σχετικά ανέκδοτα, ώστε να τα μάθετε καί να παρηγορηθείτε άπαξ διά παντός περί του φαινομένου, λέγοντάς τα καί σε άλλους. :wave:

Από το παρατιθέμενο βιβλίο παραθέτω κάποια σχετικά ανέκδοτα.

α) Αρχαίο κείμενο

Οζόστομος θέλων ιδίω θανάτω αποθανείν περικαλυψάμενος εχασμάτο.

Μετάφραση "Επικαιρότητας"

Ένας βρωμόστομος ήθελε να αυτοκτονήσει. Έβαλε λοιπόν ένα σεντόνι γύρω στο κεφάλι του καί άρχισε να αναπνέει...

β) Αρχαίο κείμενο

Οζόστομος συνεχώς την γυναίκα αυτού καταφιλών έλεγεν. Η κυρία μου, η Ήρα μου, η Αφροδίτη μου. κακείνη αποστρεφομένη έλεγεν' Οζεύς μου, οζεύς μου.

Ένας οζόστομος φιλούσε συνέχεια καί με πάθος τη γυναίκα του, λέγοντάς της: "Η κυρά μου, η Ήρα μου, η Αφροδίτη μου". Καί εκείνη τον αποστρεφόταν καί έλεγε: "Ο Ζευς μου, ο Ζευς μου".

γ) Αρχαίο κείμενο

Οζόστομος κωφώ υπαντήσας έλεγε' Χαίρε -κακείνος είπε' Φύ, του δ' ειρηκότος' Τί γάρ είπον; έφη' Έβδεσας.

Ένας βρωμόστομος συνάντησε έναν κωφό καί του είπε: "Γεια σου". Καί εκείνος είπε: "Πφφφ". -"Γιατί τί είπα;" -"Έκλασες", άπαντησε.

δ) Αρχαίο κείμενο

Οζόστομος την γυναίκα ηρώτα λέγων' Κυρία τί με μισείς; κακείνη απεκρίνατο λέγουσα' Ότι σύ με φιλείς.

Ένας βρωμόστομος ρωτούσε τη γυναίκα του: "Κυρά μου, γιατί με μισείς;" Καί κείνη απάντησε: "Γιατί εσύ με φιλάς".

ε) Αρχαίο κείμενο

Οζόστομος ιατρώ υπαντήσας λέγει' Κύριέ μου, ίδε' η σταφυλή μου κατέβη, καί χανόντος ο ιατρός έλεγεν' Ουχί η σταφυλή σου κατέβη, αλλ' ο κώλος σου ανέβη.

Ένας βρωμόστομος συνάντησε κάποιον ιατρό καί του λέει: "Γιατρέ μου, κοίταξε' κατέβηκαν οι αμυγδαλές μου;". Μόλις άνοιξε το στόμα, ο ιατρός έστρεψε αλλού το πρόσωπό του καί είπε: "Δεν κατέβηκαν οι αμυγδαλές σου, αντιθέτως ανέβηκε ο κώλος σου".
Συνημμένα
1299162127_Ta asteia.jpg
Τα αστεία της Αρχαίας Ελλάδας.-
1299162127_Ta asteia.jpg (90.02 KiB) 1961 προβολές
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=8&t=121145
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ!!!!
Οι δέ μελανειμονούντες ούτοι καί πλείω μέν τών ελεφάντων εσθίοντες...
Είσαι ένα φύλλο στο μέγα δέντρο της ράτσας
Άβαταρ μέλους
ΑΝΤΙΟΧΟΣ
Maniac poster

Δημοσ.: 15618
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 24th, 2005, 12:53 am
Τοποθεσια: Αθήνα(Νέα Σμύρνη) καί Σκύρος(το καλοκαίρι)
Το μέλος ΑΝΤΙΟΧΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό black_paint » Ιούνιος 12th, 2017, 6:48 am

μαλακιες ανεκδοτα ειχαν οι αρχαιοι ελληνες.
black_paint
Fast poster

Δημοσ.: 1894
Εγγραφη: Μάιος 19th, 2017, 12:45 pm
Το μέλος black_paint, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό black_paint » Ιούνιος 12th, 2017, 7:09 am

aspartia έγραψε: υπάρχει περίπτωση να οφείλεται η κακοσμία στόματος σε παράσιτα που ζουν στο στομάχι όπως αναφέρεται εδώ https://detoxic-hellas.blogspot.gr/2017 ... -post.html

μεγιστη τσαρλατανικη παπαρια
black_paint
Fast poster

Δημοσ.: 1894
Εγγραφη: Μάιος 19th, 2017, 12:45 pm
Το μέλος black_paint, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό dna » Ιούνιος 12th, 2017, 10:56 am

black_paint έγραψε: μαλακιες ανεκδοτα ειχαν οι αρχαιοι ελληνες.

πραγματικά, χιούμορ 7χρονων
Άβαταρ μέλους
dna
Maniac poster

Δημοσ.: 13414
Εγγραφη: Ιανουάριος 30th, 2007, 12:47 am
Το μέλος dna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Ιούνιος 12th, 2017, 11:01 am

Τα ανέκδοτα των αρχαίων θυμίζουν χαζοανέκδοτα από το τεστ.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 84994
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό CAPS LOCK VOICE » Ιούνιος 12th, 2017, 10:58 pm

Cavaliere έγραψε: Τα ανέκδοτα των αρχαίων θυμίζουν χαζοανέκδοτα από το τεστ.

Το μικρό τεστ καλύτερα.
Άφοβον ο θεός, ανύποπτον ο θάνατος και τ' αγαθόν μεν εύκτητον,το δε δεινόν ευκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
CAPS LOCK VOICE
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '10

Δημοσ.: 5907
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2007, 4:44 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος CAPS LOCK VOICE, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Αγνώμων » Ιούνιος 20th, 2017, 4:28 pm

Ε τι να κάνουμε; Εσείς έχετε ανώτερο χιούμορ.
Άβαταρ μέλους
Αγνώμων
Casual Poster

Δημοσ.: 979
Εγγραφη: Νοέμβριος 28th, 2016, 4:01 pm
Το μέλος Αγνώμων, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Εσχατόγερος » Ιούνιος 25th, 2017, 1:58 am

aspartia έγραψε: Αναζητώ λύσεις για την κακοσμία στόματος διαβάζω διάφορα πράγματα στο ίντερνετ αλλά δεν έχω βγάλει άκρη.Λένε ότι μπορεί να προέρχεται ακόμα και από κάποια ιατρική πάθηση ,στην περίπτωση που δεν προέρχεται από τη στοματική κοιλότητα.Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Με τι κάνεις γαργάρες;
Μην ακουμπάς τα σκατά. Θα λερώσεις τα χέρια σου.

"χυδαιλολγίες"...
Άβαταρ μέλους
Εσχατόγερος
Fast poster

Δημοσ.: 4715
Εγγραφη: Ιούλιος 9th, 2013, 1:50 pm
Το μέλος Εσχατόγερος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sys3x » Ιούνιος 25th, 2017, 2:19 am

Ξέρει κανείς πως λέμε το χασμουριέμαι στα αρχαία;
·

Αν δεν είμασταν σπίρτα θα καίαμε για πάντα.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Crazy poster

Δημοσ.: 6388
Εγγραφη: Οκτώβριος 21st, 2011, 8:05 am
Το μέλος sys3x, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Ιατρική και θέματα υγείας

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες