Σπαστική κολίτιδα εντέρων στομάχου

Θέματα υγείας, συμβουλές και συζητήσεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες ή/και οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στο πλαίσιο της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική πληροφόρηση. Το Phorum.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ, σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή ανταλλάσσεται/μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων. Συμβουλευτείτε τον προσωπικό σας γιατρό.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Sogou [Bot] και 3 επισκέπτες

Σπαστική κολίτιδα εντέρων στομάχου

Δημοσίευσηαπό halil arabagian » Αύγουστος 9th, 2017, 9:20 pm

μιά αντίστροφη ανέλιξη στό χάος.
συνέβει απ'τίς 7αυγ πρός 8αυγ.
ήταν γύρω στίς 3μμ τήν 7η αυγ.όταν πήρε ένας τηλ.από τράπεζα γιά κάποιο
δάνειο πού έχω,λέει,καθυστερήσει καί άρχισε νά εκτοξεύει απειλές,ενώ
τού εξηγούσα ότι τό δάνειο βρίσκεται στή διαχείριση δικηγορικού γραφείου γιά
εξεύρεση λύσης εξωδικαστικής..
(εδώ νά πώ ότι έχουν σταλεί εξώδικα πολλών δαν/ληπτών μαζί μέ μένα από δικηγ.γραφείο πού
δείχνουν ότι οί απαιτήσεις τους δέν στοιχειοθετούνται,είναι στόν αέρα) αυτός συνέχιζε
νά μιλάει μέ απειλές.
μετά από αυτό ένιωσα ένα έντονο στρεσάρισμα πού όμως αμέσως δέν τό κατάλαβα ενώ άρχισα
νά κατεβάζω από νευρικότητα διάφορες τροφές πίνοντας καφέ κατά διαλείματα.
ήταν μαζί μου καί ό νεαρός μου γιός μέχρι τό βράδυ όταν ήρθε ή μητέρα του από ταξίδι καί
αφού συνεννοηθήκαμε έφυγαν μαζί γιά ολιγοήμερες διακοπές.
γύρω στίς 12 τά μεσάνυκτα άρχισα νά νιώθω δυσφορία έντονη στή κοιλιά μέ τάση γιά εμετό καί
από δώ αρχίζει ένας κύκλος θρίλερ διότι ό ένας εμετός έφερνε τόν άλλο,μιλάμε γιά 20 μέ 25
εμετούς από τίς 12μεσάνυκτα μέχρι 8.30π.μ τό πρωί ενώ εγώ νά είμαι παγιδευμένος στό εξής,
π.χ.κάνοντας τόν 11ο εμετό νόμιζα ότι θά ξαλαφρώσω καί θά έπεφτα γιά ύπνο,μετά όμως από
10 τό πολύ μιν ερχόνταν ό 12ος κ.ο.κ ωστόσο τά νεύρα στή κοιλιακή χώρα συνέχιζαν νά κτυπάνε
σάν σέ συντονισμό καί ενώ είχα βγάλει τά φαγητά 2 εβδομάδων καί άρχιζα νά βγάζω νερά(τά νερά
τών ορών πού δίνουν ενδοφλέβια στά νοσοκομεία) καί ενώ ό σκύλος μου είχε βγεί στό μπαλκόνι
καί καλούσε σέ βοήθεια κατάφερα σερνόμενος κατά τίς 8.45πμ νά πάρω τηλ. τό κοντινότερο φαρμακείο
νά πώ νά μού στείλουν τά υπόθετα spasmo-apotel.ό άνθρωπος ενήργησε γρήγορα καί μού τά έστειλε
μέ ένα βοηθό του καί έφυγε λέγοντας ότι γιά τά χρήματα θά τά βρούμε.
μέ προσπάθεια,αφού ήμουν κατεβλημένος,έριξα 2 απανωτές ρουκέτες από πίσω καί σέ περίπου μισή
ώρα έπεσα ξερός γιά ύπνο.
τό σπασμοαποτέλ ή τό μπουσκοπάν από τό στόμα δέν θά έκαναν τίποτα,έιχα πάρει ήδη ένα αποτέλ
από τό στόμα πού βγήκε αμέσως στόν επόμενο εμετό.
στήν έχει στημένη σέ μιά περίεργη καμπή
https://www.youtube.com/watch?v=9erUc5Y0hb0
the law of regression=when someone's conscious is being flooded by the universal unconscious.
Άβαταρ μέλους
halil arabagian
Fast poster

Δημοσ.: 2525
Εγγραφη: Νοέμβριος 21st, 2010, 3:09 am
Το μέλος halil arabagian, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Σπαστική κολίτιδα εντέρων στομάχου

Δημοσίευσηαπό [email protected] » Αύγουστος 9th, 2017, 10:01 pm

Εφόσον το δάνειο είναι σε δικηγόρο για εξωδικαστικό συμβιβασμό του κλείνεις το τηλέφωνο και όσες φορές να πάρει κάνεις το ίδιο. Δεν θα χαλάσεις την υγεία σου για έναν ηλίθιο κλητήρα που επιμένει εφόσον του εξήγησες μια φορά.

Έτσι δεν είναι;
Υπενθύμιση: Το κρυφτό τελειώνει με φτύσιμο.
Άβαταρ μέλους
[email protected]
Fast poster

Δημοσ.: 1503
Εγγραφη: Νοέμβριος 2nd, 2016, 6:10 pm
Το μέλος [email protected], σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό GoBack » Αύγουστος 9th, 2017, 10:24 pm

Εμμεσος σοδομισμος δηλαδη απο τον υπαλληλακο.Ευλογημενο το γονιδιο της αναισθησιας τελικα.
-

Albrecht έγραψε:Λιγη τσιπα ρε.
Αν επαιρνε τετοια σφυριγματα ο Ολυμπιακος θα αλλαζα ομαδα. Εσυ καθεσαι και υποστηριζεις τις βρωμιες.
Άβαταρ μέλους
GoBack
Crazy poster

Δημοσ.: 7487
Εγγραφη: Μάιος 30th, 2014, 7:47 pm
Το μέλος GoBack, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό [email protected] » Αύγουστος 9th, 2017, 10:34 pm

Μου το έκαναν και εμένα αυτό για μια καθυστερημένη δόση, όχι ότι δεν είχα να πληρώσω.. από αμέλεια έγινε.

Πλήρωσα κανονικά και χρειάστηκε 10 μέρες να ενημερώσουν την εισπρακτική για να σταματήσουν να με ενοχλούν...

Το αποκορύφωμα ήταν ότι μετά με ξαναπήρε η ίδια για να μου πουλήσει ασφάλεια αυτοκινήτου. Έλα όμως που γνώρισα την φωνή της... εκεί έπεσε πολύ γέλιο.

Είσαι τόσο ηλίθια κοπέλα μου της λέω που με πήρες μετά από όλο αυτό να μου πουλήσεις και ασφάλεια ή νομίζεις ότι εγώ είμαι ηλίθιος; .... της λέω. :smt005

Δεν έβγαλε κουβέντα και έκλεισε το τηλέφωνο... μέχρι και μήνυση σήκωνε αυτό που έπραξε γιατί είχε όλα τα στοιχεία μου. Προσωπικά δεδομένα που της είχε δώσει η τράπεζα και τα χρησιμοποίησε υπέρ ασφαλιστικής εταιρίας.
Αν είχα όρεξη θα τους κυνήγαγα έως εκεί που δεν παίρνει!

Το όνομά της πάντως το έχω κρατήσει και έχω καταγράψει όλες μας τις συνομιλίες όπως και τα νούμερα τα οποία με κάλεσε.
Άβαταρ μέλους
[email protected]
Fast poster

Το μέλος [email protected], σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό [email protected] » Αύγουστος 9th, 2017, 10:56 pm

halil για μένα σταμάτα να αγχώνεσαι, αυτός που σε πήρε τηλέφωνο κάνει την δουλειά του και βγάζει χρήματα.
Δεν μιλάς με έναν άνθρωπο που καταλαβαίνει και θα αναγνωρίσει το πρόβλημα σου αλλά με έναν άνθρωπο που θέλει να σου δημιουργήσει πρόβλημα για να λύσει το πρόβλημα της τράπεζας. Ο οποίος είναι εκπαιδευμένος για αυτόν τον σκοπό.
Εσύ το δάνειο το έχεις αναθέσει σε δικηγόρο από εκεί και πέρα πρέπει να βάλεις προτεραιότητες.

Ο τύπος θα πάρει ξανά και ξανά...δεν το βάζουν κάτω, αυτό να το ξέρεις και μην αγχωθείς όπως την προηγούμενη.

Αν εσύ αρρωστήσεις πως θα μεγαλώσεις το παιδί;
Άβαταρ μέλους
[email protected]
Fast poster

Δημοσίευσηαπό halil arabagian » Αύγουστος 10th, 2017, 1:26 am

[email protected] κ' Goback ευχαριστώ,προέχει ή υγεία
the law of regression=when someone's conscious is being flooded by the universal unconscious.
Άβαταρ μέλους
halil arabagian
Fast poster

Το μέλος halil arabagian, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Phoenix » Αύγουστος 10th, 2017, 1:31 am

Καταλαβαίνω ότι στρεσαρίστηκες, το ζητούμενο όμως είναι η υγεία σου.
Σου έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο; Έκανες κάτι άλλο πέρα από τα spasmo - apotel;
Σήμερα πώς είναι τα πράγματα;
Pluviophile; (n) a lover of rain; someone who finds joy and peace of mind during rainy days...
Άβαταρ μέλους
Phoenix
Flirting with bitterness

Δημοσ.: 17843
Εγγραφη: Αύγουστος 14th, 2012, 12:11 pm
Το μέλος Phoenix, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό halil arabagian » Αύγουστος 10th, 2017, 12:25 pm

phoenix όταν άρχισα νά συνέρχομαι πήρα ταξί,αφού δέν μπορούσα νά οδηγήσω,καί πήγα στά
επείγοντα τού γεν.κρατικού νικαιας όπου εκεί μού χορήγησαν ενδοφλέβια πριπεράν μέ φυσιολ.ορό
καί φυσικά γενικές αίματος καί ακτινογραφία όπου δέν έδειξαν ευτυχώς τίποτε.
τό σπασμοαποτελ τό ήξερα όταν πρίν 2 χρόνια μετά από κατανάλωση 7φλυτζανιών καφέ φίλτρου
(από 9πμ έως 10μμ περίπου) μέ είχαν πιάσει κολικοί σέ μικρότερο όμως βαθμό,καί θυμάμαι πού
ενήργησε γρήγορα.
παίρνω διαζύγιο μέ τόν καφέ,από δώ κ'έπειτα χυμό πορτοκαλιού.
Άβαταρ μέλους
halil arabagian
Fast poster

Δημοσίευσηαπό bluerose » Αύγουστος 10th, 2017, 12:33 pm

Xθες βγήκα με κάτι φίλες που είχαμε να τα πούμε καιρο
Η μια λέει θα πάμε Κρήτη Παρασκευή αλλα να, έχουμε εμετους και άλγος εγω κι η κόρη μου, τώρα έτυχε. Αυτή ενοιωθε καλύτερα είχε 2 μέρες πριν, με εμετο και πήρε 2-3 είδη χάπια, πήρε καφέ ελληνικο με..λεμόνι για την αναγούλα και ήρθε
Τελος πάντον την τηλ η κορη της "ελα δε μπορω" Μετα επικοινωνήσαμε, απλά ειχε τάσεις για εμετο ακουγε γουργουρητα από τη κοιλιακη χώρα και δεν ειχε ορεξη για φαγητο

Η διαγνωση όπως ειχε πει γιατι πήγε αμεσως στο γιατρο επειδή "γμτ μια φορα εκλεισα να παμε κι εμεις Κρήτη" ότι κυκλοφορει γαστρεντεριτιδα. Από αυτό μήπως έπαθες και το συνδεσες με το δάνειο και το καφε
Όταν νοιωσεις καλα α σου ξαναέρθει η ορεξη για καφε ασχετα αν είναι καλο να πινουμε ή όχι γενικως καφέδες

Οσο για το δανειο, ότι κινειται χρωστάει κι αν δε χρωστάει θα χρωστάει. Στανταρ δε το βλεπεις;;;
Άβαταρ μέλους
bluerose
Crazy poster

Δημοσ.: 9328
Εγγραφη: Αύγουστος 29th, 2014, 2:30 am
Το μέλος bluerose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό halil arabagian » Αύγουστος 10th, 2017, 9:48 pm

bluerose κοίτα δέν ήταν γαστρεντερίτιδα,τά νεύρα πού περιτυλίγουν τά άντερα κ' τό στομάχι παίζανε σάν τίς
χορδές ηλ.κιθάρας πού είναι συνδεδεμένες μέ κάποια τάση.
τώρα βέβαια οί αναγούλες καί ή δυσφορία είναι άλλο πράγμα,καί σ'αυτή τή περιπτωση όμως τά χάπια απ'τό
στόμα δέν βοηθάνε γιά 2 λόγους:
ο ένας είναι ότι τό χάπι(μπουσκοπάν ή σπασμοαποτελ κ.λ.π) πρέπει νά περάσει αρκετός χρόνος γιά νά
μεταβολισθεί απ'τό ήπαρ-νεφρά κ.λ.π καί επίσης τά επιβαρύνει.
ό άλλος λόγος είναι ότι όταν είσαι σ'αυτή τή κατάσταση, είναι ακόμη δυσκολότερη ή αφομοίωση τού χαπιού.
Άβαταρ μέλους
halil arabagian
Fast poster

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Αύγουστος 11th, 2017, 4:05 am

περαστικά
Ο Μαρξ τα έριξε στην Παπαγγελή στα 15 της αλλά τον απέρριψε.
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 24894
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naida » Αύγουστος 13th, 2017, 8:35 pm

Και η χολή κάνει τέτοια νούμερα νομίζω. Υπερβολικός πόνος και εμετοί.
You are my destiny....
Άβαταρ μέλους
Naida
Extreme poster

Δημοσ.: 29470
Εγγραφη: Μάιος 9th, 2009, 10:28 am
Το μέλος Naida, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό halil arabagian » Αύγουστος 17th, 2017, 12:43 am

Naida τό κοιτάξαμε αυτό,δέν συμβαίνει θά τό δειχναν οί βιοχημικές-υπερηχοι-ψηλάφημα κ.λ.π,ευχαριστώ πάντως
ευχαριστώ επίσης τόν ΛΕΩΝ καί όλα τά παιδιά.
πάω καλύτερα,δέν θέλει νευρικά φαγητά-ποτά-καφέδες,θέλει ηρεμία
σήμερα ανοίχτηκα λίγο,κάπου στό σούνιο,φορώντας όμως επαγγελματικά βατραχοπέδιλα :)
Άβαταρ μέλους
halil arabagian
Fast poster

Επιστροφή στην Ιατρική και θέματα υγείας

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Sogou [Bot] και 3 επισκέπτες