Τεστ οράσεως

Θέματα υγείας, συμβουλές και συζητήσεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες ή/και οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στο πλαίσιο της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική πληροφόρηση. Το Phorum.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ, σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή ανταλλάσσεται/μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων. Συμβουλευτείτε τον προσωπικό σας γιατρό.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Re: Τεστ οράσεως

Δημοσίευσηαπό Thor1 » Ιανουάριος 7th, 2016, 6:51 pm

Are you real?
You got EVERYTHING RIGHT!
This score is really hard to get, and you totally made it! We are so impressed!
Your eyes are great with shades of color, matching prints, and completing missing pieces.
Άβαταρ μέλους
Thor1
Casual Poster

Δημοσ.: 975
Εγγραφη: Δεκέμβριος 20th, 2010, 6:56 pm
Το μέλος Thor1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Saint-Just » Ιανουάριος 7th, 2016, 7:10 pm

The catcher έγραψε: Μου βγάζει Ultra-Laser Vision!
Εντωμεταξύ μερικά τα απάντησα στην τύχη αλλά τα πέτυχα όλα. :lol:
Το 5,6,και 7 είναι τεστ για την δυσχρωματοψία, όσοι πήγανε στο στρατό θα το θυμούνται.
Η δυσχρωματοψία είναι συχνή στους άντρες.

56813cf98070a_.jpg

Παίρνει προχτές η γυναίκα τηλέφωνο, να της φέρω γάλα με την φούξια ετικέτα.

Μπαίνω στο μάρκετ, έχει κόκκινο, κλειστό μωβ και κλειστό ροζ. Οκ, τώρα ένα από τα τρία στα γυναικεία λέγεται "φούξια" αλλά ποιο; Δεν παίρνω τηλέφωνο φυσικά γιατί ένας άντρας δεν δέχεται οδηγίες και αποφασίζω να επιλέξω με την εις άτοπον απαγωγή. Το κόκκινο αποκλείεται γιατί ήταν κόκκινο φανερό, του Ολυμπιακού και κανένας δεν είπε ποτέ ότι οι γαύροι φοράνε φούξια. Μεταξύ των δύο επιλογών παίρνω το κλειστό μωβ γιατί η λέξη φούξια μου φαίνεται ότι πάει πιο πολύ στο μωβ και εξάλλου ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ Γ...ΝΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΟΖ ΦΟΥΞΙΑ (ναι ξέρω, γιατί να πει το κλειστό μωβ φούξια αλλά έπρεπε να διαλέξω κάτι).

Οπότε πάω σπίτι. Αφήνω την σακούλα στην κουζίνα να την αδειάσει και πάω προς το σαλόνι.

Εκείνη: Καλά, το μωβ πήρες; Το φούξια σου είπα θέλω
Εγώ: (Πάυση μερικών δευτερολέπτων)... Ναι κορίτσι μου, το ξέρω, αλλά τελείωσε. Μόνο μωβ είχε. Και είπα, να το πάρω και αν δεν σου αρέσει θα πεταχτώ στο μπακάλικο για το φούξια.
Τελευταία επεξεργασία απο Saint-Just την Ιανουάριος 7th, 2016, 7:15 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Saint-Just
Crazy poster

Δημοσ.: 5000
Εγγραφη: Αύγουστος 27th, 2008, 5:12 pm
Το μέλος Saint-Just, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Ιανουάριος 7th, 2016, 7:14 pm

ZTEO έγραψε: Τα λεηζερ δεν κανουν καλο.Γιαυτο διαλεχτε ενα ωραιο σκελετο που να σας παει να του βαλω κανα γυαλακι να βλεπετε φινα. 8)

Έχεις κατάστημα με οπτικά; :D
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Maniac poster

Δημοσ.: 18933
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό The catcher » Ιανουάριος 7th, 2016, 9:22 pm

Saint-Just έγραψε: Παίρνει προχτές η γυναίκα τηλέφωνο, να της φέρω γάλα με την φούξια ετικέτα.

Μπαίνω στο μάρκετ, έχει κόκκινο, κλειστό μωβ και κλειστό ροζ. Οκ, τώρα ένα από τα τρία στα γυναικεία λέγεται "φούξια" αλλά ποιο; Δεν παίρνω τηλέφωνο φυσικά γιατί ένας άντρας δεν δέχεται οδηγίες και αποφασίζω να επιλέξω με την εις άτοπον απαγωγή. Το κόκκινο αποκλείεται γιατί ήταν κόκκινο φανερό, του Ολυμπιακού και κανένας δεν είπε ποτέ ότι οι γαύροι φοράνε φούξια. Μεταξύ των δύο επιλογών παίρνω το κλειστό μωβ γιατί η λέξη φούξια μου φαίνεται ότι πάει πιο πολύ στο μωβ και εξάλλου ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ Γ...ΝΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΡΟΖ ΦΟΥΞΙΑ (ναι ξέρω, γιατί να πει το κλειστό μωβ φούξια αλλά έπρεπε να διαλέξω κάτι).

Οπότε πάω σπίτι. Αφήνω την σακούλα στην κουζίνα να την αδειάσει και πάω προς το σαλόνι.

Εκείνη: Καλά, το μωβ πήρες; Το φούξια σου είπα θέλω
Εγώ: (Πάυση μερικών δευτερολέπτων)... Ναι κορίτσι μου, το ξέρω, αλλά τελείωσε. Μόνο μωβ είχε. Και είπα, να το πάρω και αν δεν σου αρέσει θα πεταχτώ στο μπακάλικο για το φούξια.

Εγώ όταν θέλω να της περιγράψω ένα χρώμα συνήθως της λέω "να σαν εκείνο το φόρεμα σου", και πάλι λάθος κάνω. :lol:
Πάντως με εντατική εκπαίδευση 2-3 δεκαετιών τα καταφέρνω καλύτερα! :lol:
The catcher
New poster

Δημοσ.: 170
Εγγραφη: Δεκέμβριος 20th, 2015, 6:11 pm
Το μέλος The catcher, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Αρχέλαος » Αύγουστος 7th, 2016, 2:10 am

The catcher έγραψε: Μου βγάζει Ultra-Laser Vision!
Εντωμεταξύ μερικά τα απάντησα στην τύχη αλλά τα πέτυχα όλα. :lol:
Το 5,6,και 7 είναι τεστ για την δυσχρωματοψία, όσοι πήγανε στο στρατό θα το θυμούνται.
Η δυσχρωματοψία είναι συχνή στους άντρες.

56813cf98070a_.jpg

Σωστά.
"Ο νόμος στην μεγαλοπρεπή του ισότητα,απαγορεύει τόσο στους πλούσιους όσο και στους φτωχούς να κοιμούνται κάτω από τις γέφυρες,να ζητιανεύουν στους δρόμους και να κλέβουν ψωμί",Ανατόλ Φράνς
Αρχέλαος
Crazy poster

Δημοσ.: 6749
Εγγραφη: Ιανουάριος 30th, 2006, 4:32 am
Το μέλος Αρχέλαος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό lonelyrider » Αύγουστος 17th, 2016, 10:42 pm

Δέκα στα δέκα. Ultravision.
«Οίδα σου τα έργα ότι ούτε ψυχρός εί ούτε ζεστός, όφελον ψυχρός ής ή ζεστός, ούτως ότι χλιαρός ει και ούτε ζεστός ούτε ψυχρός, μέλλω σε εμέσαι εκ του στόματός μου» (Αποκάλυψη Γ΄15).
Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Fast poster

Δημοσ.: 1284
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2007, 12:23 am
Τοποθεσια: Λάρισα
Το μέλος lonelyrider, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Yochanan » Αύγουστος 17th, 2016, 10:49 pm

Stop masturbating immediately!
You have made her rubber and can barely see your blindness as a result.

:cry: :cry: :cry:
I Yochanan have foresuffered all
enacted in the same phorum thread
I who protested at the Berlin Wall
And toured in Europe with the Grateful Dead
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Extreme poster

Δημοσ.: 28308
Εγγραφη: Ιούνιος 3rd, 2005, 7:01 pm
Το μέλος Yochanan, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΑΝΤΙΟΧΟΣ » Δεκέμβριος 27th, 2016, 9:09 pm

Αποτέλεσμα:
Ultra-Laser Vision!
Ultra-LaseriStockphoto
Είσαι αληθινός?
Έχεις τα πάντα σωστά!
Αυτή η βαθμολογία είναι πραγματικά σκληρά για να πάρει, και θα το έκανε εντελώς! Είμαστε τόσο εντυπωσιασμένος!
Τα μάτια σας είναι μεγάλη με αποχρώσεις του χρώματος, που ταιριάζουν εκτυπώσεις, και ολοκληρώνοντας κομμάτια που λείπουν.
http://www.playbuzz.com/carterjones10/can-you-actually-see-as-well-as-you-think-you-can#half

Πραγματική όραση: (1) Απώλεια αριστερού οφθαλμού από τα 10
(2) Δεξιός οφθαλμός
(α) Μυωπία 11 βαθμών,
(β) Αστιγματισμός 0,80 βαθμών
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=8&t=121145
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ!!!!
Οι δέ μελανειμονούντες ούτοι καί πλείω μέν τών ελεφάντων εσθίοντες...
Είσαι ένα φύλλο στο μέγα δέντρο της ράτσας
Άβαταρ μέλους
ΑΝΤΙΟΧΟΣ
Maniac poster

Δημοσ.: 15498
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 24th, 2005, 12:53 am
Τοποθεσια: Αθήνα(Νέα Σμύρνη) καί Σκύρος(το καλοκαίρι)
Το μέλος ΑΝΤΙΟΧΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέλτα-Λοξ » Δεκέμβριος 28th, 2016, 12:45 pm

Yochanan έγραψε:
Stop masturbating immediately!
You have made her rubber and can barely see your blindness as a result.

:cry: :cry: :cry:

Ε τον μλκα... :smt005 :smt005
Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
Άβαταρ μέλους
Δέλτα-Λοξ
Extreme poster

Δημοσ.: 21890
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2009, 9:31 pm
Το μέλος Δέλτα-Λοξ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Δεκέμβριος 29th, 2016, 12:34 pm

'
Are you real?
You got EVERYTHING RIGHT!
This score is really hard to get, and you totally made it! We are so impressed!
Your eyes are great with shades of color, matching prints, and completing missing pieces.

Χεχεχε! Γατάκια! :smt077

Πάντως το πρώτο με τις ράγες του τραίνου είναι παγίδα. Στην πραγματικότητα η κάτω κίτρινη γραμμή είναι κοντύτερη.
.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 22023
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ιατρική και θέματα υγείας

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες