Συναχι και φλεγμα με αιμα

Θέματα υγείας, συμβουλές και συζητήσεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες ή/και οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στο πλαίσιο της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική πληροφόρηση. Το Phorum.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ, σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή ανταλλάσσεται/μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων. Συμβουλευτείτε τον προσωπικό σας γιατρό.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

Συναχι και φλεγμα με αιμα

Δημοσίευσηαπό Αναζητητης Αληθειας » Οκτώβριος 9th, 2016, 3:27 am

Ο τιτλος ουσιαστικα. Μια βδομαδα ειμαι με συναχι και βηχα που συνοδευεται με φλεγμα, και χθες αρχισε το φλεγμα να περιεχει μικρες κηλιδες ανοιχτοχρωμου αιματος. Οταν καθαριζω τημ μυτη μου δεν εχει αιμα. Δεν εχω κανεναν ιδιαιτερο πονο, αλλα ανυσηχω που ειμαι και καπνιστης (ευκαιρια να το κοψω). Γιατρος δεν παιζει επειδη εχω μονο την φοιτητικη (α)καλυψη και φραγκα για ενα μονο καρβελι πσωμι.
Άβαταρ μέλους
Αναζητητης Αληθειας
Fast poster

Δημοσ.: 1596
Εγγραφη: Ιούνιος 10th, 2012, 9:52 pm
Τοποθεσια: Μπουζουκισταν
Το μέλος Αναζητητης Αληθειας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Συναχι και φλεγμα με αιμα

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Οκτώβριος 9th, 2016, 4:53 am

Υπάρχει περίπτωση ναναι γδαρμένος λάρυγγας/τραχεια/βρογχοι αλλά ότι και να πούμε από το νετ παπαριά είναι.
Ο Μαρξ τα έριξε στην Παπαγγελή στα 15 της αλλά τον απέρριψε.
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 24667
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Medtech » Οκτώβριος 17th, 2016, 1:24 am

Αναζητητης Αληθειας έγραψε: Ο τιτλος ουσιαστικα. Μια βδομαδα ειμαι με συναχι και βηχα που συνοδευεται με φλεγμα, και χθες αρχισε το φλεγμα να περιεχει μικρες κηλιδες ανοιχτοχρωμου αιματος. Οταν καθαριζω τημ μυτη μου δεν εχει αιμα. Δεν εχω κανεναν ιδιαιτερο πονο, αλλα ανυσηχω που ειμαι και καπνιστης (ευκαιρια να το κοψω). Γιατρος δεν παιζει επειδη εχω μονο την φοιτητικη (α)καλυψη και φραγκα για ενα μονο καρβελι πσωμι.

Συγνώμη δεν μπορείς να πας έστω στα επείγοντα ενος δημόσιου νοσοκομείου;;;
The plural of anecdote is not data

My mommy always said there were no monsters - no real ones - but there are...
Άβαταρ μέλους
Medtech
Crazy poster

Δημοσ.: 5501
Εγγραφη: Μάιος 2nd, 2007, 7:07 pm
Τοποθεσια: Γιδιστάν
Το μέλος Medtech, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Custom_F » Οκτώβριος 26th, 2016, 7:35 am

Από τον πολύ βήχα ερεθιστηκε ο λαιμός.

Αν επιμένει ο βήχας κ γω θα έλεγα να πας στα επείγοντα.

Βέβαια τώρα είδα την ημερομηνια... ελπίζω ναχει περάσει!
Yochanan έγραψε:Eγώ φταίω ο μαλάκας που σεβάστηκα. Μια φορά γμω το φελέκι μου. Μια φορά. Σταδιάλο. Δεν είστε για τίποτα ρε.
Άβαταρ μέλους
Custom_F
Maniac poster

Δημοσ.: 11603
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 8th, 2013, 12:17 am
Το μέλος Custom_F, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Οκτώβριος 26th, 2016, 9:35 am

λοιπόν, αυτό το πέρασα τον περασμένο Μάρτιο.

όταν είδα το κόκκινο φτου μου ρθε ταμπλάς. αμάν λέω μετάσταση. μόλις συνήρθα από το σοκ, ύστερα από κανα δεκάλεπτο, λέω καλα έκανες εξετάσεις πριν 20 μέρες και όλα ήταν καλά, δεν είναι δυνατόν.
τεσπα, είχα μια ιωσούλα με ένα 37,2 και ένα ψιλοσυνάχι και ελάχιστο βήχα. ύστερα απο δυο τρεις μέρες ήταν και το 3μερο της 25ης ήμουν έτοιμη να πάω στην δουλειά. τελικά δεν πήγα και έκανα ένα κάρο εξετάσεις που τις έγραψε η πνευμονολόγος. ο δε βήχας ήταν ελάχιστος, μόνο λίγο το πρωί και λίγα ματωμένα φτου.

ούτε αντιβίωση δεν πήρα, δεν είχα απολύτως τίποτα.

δυο μήνες μετά, το πέρασε μια συνάδερφος και νοσηλεύτηκε αλλά χωρίς οι εξετάσεις να δείξουν κάτι. μια χαρά είναι τώρα υγιέστατη.
είναι μάλλον νέος τύπος λοίμωξης. μην τρομάζεις.

α δεν καπνίζει καμία από τις δυο μας.
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 4259
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό itteithe » Οκτώβριος 26th, 2016, 9:48 am

Αναζητητης Αληθειας έγραψε: Ο τιτλος ουσιαστικα. Μια βδομαδα ειμαι με συναχι και βηχα που συνοδευεται με φλεγμα, και χθες αρχισε το φλεγμα να περιεχει μικρες κηλιδες ανοιχτοχρωμου αιματος. Οταν καθαριζω τημ μυτη μου δεν εχει αιμα. Δεν εχω κανεναν ιδιαιτερο πονο, αλλα ανυσηχω που ειμαι και καπνιστης (ευκαιρια να το κοψω). Γιατρος δεν παιζει επειδη εχω μονο την φοιτητικη (α)καλυψη και φραγκα για ενα μονο καρβελι πσωμι.

Πήγαινε ρε γαβ-γαβ σε ένα γιατρό. Έστω και στο γιατρό του ιδρύματος που σπουδάζεις.
Μια ιδέα είναι όλα. Ή δύο.
Άβαταρ μέλους
itteithe
Fast poster

Δημοσ.: 2255
Εγγραφη: Ιούλιος 15th, 2007, 7:23 pm
Τοποθεσια: Ελασσόνα
Το μέλος itteithe, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Οκτώβριος 26th, 2016, 10:15 am

Αιμορροΐδες είναι.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 34782
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Οκτώβριος 26th, 2016, 10:17 am

έλα ρε ψιψι....

δεν πας σε ένα νοσοκομείο που είναι τσάμπα να σε βάλουν κάτω να σου κάνουν όλες τις εξετάσεις?
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 4259
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέλτα-Λοξ » Οκτώβριος 26th, 2016, 4:41 pm

enterprise-psi έγραψε: Αιμορροΐδες είναι.

Δηλαδή θέλεις να πεις ότι είναι τόσο κοντός, που η μύτη του είναι δίπλα στον πωπό του; :smt003
Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
Άβαταρ μέλους
Δέλτα-Λοξ
Extreme poster

Δημοσ.: 21845
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2009, 9:31 pm
Το μέλος Δέλτα-Λοξ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Namrail » Οκτώβριος 26th, 2016, 5:20 pm

Αναζητητης Αληθειας έγραψε: Γιατρος δεν παιζει επειδη εχω μονο την φοιτητικη (α)καλυψη και φραγκα για ενα μονο καρβελι πσωμι.

Πρέπει να ρωτήσεις τι παίζει με τη φοιτητική κάλυψη. Μπορεί να εξυπηρετηθείς. Αν βλέπεις ότι δεν, τράβα στα επείγοντα να σου αποκλείσουν τουλάχιστον τα πολύ σοβαρά.
Άβαταρ μέλους
Namrail
Extreme poster

Δημοσ.: 20571
Εγγραφη: Αύγουστος 10th, 2011, 11:50 am
Το μέλος Namrail, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Αναζητητης Αληθειας » Οκτώβριος 27th, 2016, 2:07 am

Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας, μου περασε οποτε ο βιαιος βηχας απλα μου σκισε το λαρυγγα!
Άβαταρ μέλους
Αναζητητης Αληθειας
Fast poster

Δημοσ.: 1596
Εγγραφη: Ιούνιος 10th, 2012, 9:52 pm
Τοποθεσια: Μπουζουκισταν
Το μέλος Αναζητητης Αληθειας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Νοέμβριος 1st, 2016, 9:16 pm

Πριν χρόνια το είχα, και τελικά είχε πληγιάσει ο λαιμός από το βήξε-βήξε. Η αλήθεια είναι πως είχα χεστεί, αλλά άκουσα να έχει συμβή σε πολλούς.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 83453
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Tuvok » Νοέμβριος 1st, 2016, 9:35 pm

Εμένα πέρσι μου ξεκίνησε σαν βήχας και το αγνόησα... μετά από 2-3 μέρες ξαφνικά ανέβασα 40 πυρετό και το βράδυ στο νοσοκομείο με διέγνωσαν με λοίμωξη που θα μπορούσε να είχε εξελιχθεί σε πνευμονία...
Άβαταρ μέλους
Tuvok
Maniac poster

Δημοσ.: 13381
Εγγραφη: Ιανουάριος 11th, 2007, 3:19 pm
Τοποθεσια: Vulcan
Το μέλος Tuvok, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Ιατρική και θέματα υγείας

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες