εγχείρηση μυωπιας

Θέματα υγείας, συμβουλές και συζητήσεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες ή/και οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στο πλαίσιο της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική πληροφόρηση. Το Phorum.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ, σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή ανταλλάσσεται/μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων. Συμβουλευτείτε τον προσωπικό σας γιατρό.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

Re: εγχείρηση μυωπιας

Δημοσίευσηαπό Mercury » Νοέμβριος 7th, 2016, 10:52 pm

Dwarven Blacksmith έγραψε:Εμένα μου έχουν πει ότι όταν έρθει η πρεσβυωπια, είναι καλό να έχεις μυωπια, λολ.

Ισχυει.
Άβαταρ μέλους
Mercury
Extreme poster

Δημοσ.: 33972
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2007, 12:01 am
Το μέλος Mercury, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Νοέμβριος 8th, 2016, 10:10 am

Έχω κάνει πριν 15 χρόνια στο ένα μάτι που είχε αστιγματισμό και μυωπία.
Στην αρχή είχαν σχεδόν μηδενιστεί.
Τώρα έχουν ξαναδημιουργηθεί, δεν ξέρω πόσο, γιατί έχω να πάω χρόνια σε γιατρό.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Maniac poster

Δημοσ.: 16586
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό lighter » Νοέμβριος 8th, 2016, 11:34 am

Πολιτικός μηχανικός έγραψε: Έχω κάνει πριν 15 χρόνια στο ένα μάτι που είχε αστιγματισμό και μυωπία.

σε τι βαθμο?
εχεις προβλημα ή ειναι ανεπαισθητο ?
#ακροδεξιό αλάνι..
Άβαταρ μέλους
lighter
New poster

Δημοσ.: 297
Εγγραφη: Οκτώβριος 28th, 2016, 6:37 pm
Το μέλος lighter, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 8th, 2016, 12:17 pm

lighter έγραψε: ^ κοφ τις μαλακιες σε θεματα υγειας

Εγω να κοψω τις μαλακιες ρε ανθρωπε;
Ρωτας σε φορουμ να σου δωσουν συμβουλες για ιατρικα θεματα και μαλακιζομαι εγω;
Ενταξει παραδινομαι.
stergiosbik
Fast poster

Δημοσ.: 2687
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό lighter » Νοέμβριος 8th, 2016, 12:31 pm

stergiosbik έγραψε:
lighter έγραψε: ^ κοφ τις μαλακιες σε θεματα υγειας

Εγω να κοψω τις μαλακιες ρε ανθρωπε;
Ρωτας σε φορουμ να σου δωσουν συμβουλες για ιατρικα θεματα και μαλακιζομαι εγω;
Ενταξει παραδινομαι.

γνωμες ζητησα ρε
το οτι πηγε σε γιατρο θεωρειται αυτονοητο
πουλας και πνευμα

τραβα αλλου να μαλακιστεις
#ακροδεξιό αλάνι..
Άβαταρ μέλους
lighter
New poster

Το μέλος lighter, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 8th, 2016, 12:39 pm

Αφου ζητησες γνωμες θα δεχεσαι και αυτες που δε σου αρεσουν.
Αλλιως να μη γραφεις φιλε μου.
Αν θεωρεις μαλακια το να σου προτεινει καποιος να συμβουλευτεις γιατρο για θεμα υγειας τοτε ...... περαστικα σου.
stergiosbik
Fast poster

Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό lighter » Νοέμβριος 8th, 2016, 12:42 pm

stergiosbik έγραψε: Αφου ζητησες γνωμες θα δεχεσαι και αυτες που δε σου αρεσουν.
Αν θεωρεις μαλακια το να σου προτεινει καποιος να συμβουλευτεις γιατρο για θεμα υγειας τοτε ...... περαστικα σου.

τραβα να μαλακιστεις αλλου και μη γραφεις μαλακιες σε θεματα υγειας
#ακροδεξιό αλάνι..
Άβαταρ μέλους
lighter
New poster

Δημοσίευσηαπό lighter » Νοέμβριος 8th, 2016, 12:42 pm

stergiosbik έγραψε: Αφου ζητησες γνωμες θα δεχεσαι και αυτες που δε σου αρεσουν.

τραβα να μαλακιστεις αλλου και μη γραφεις μαλακιες σε θεματα υγειας
#ακροδεξιό αλάνι..
Άβαταρ μέλους
lighter
New poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 8th, 2016, 12:44 pm

Γραψτο ακομα μια φορα γιατι δεν το ειδα!!!
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Νοέμβριος 8th, 2016, 2:40 pm

lighter έγραψε:
Πολιτικός μηχανικός έγραψε: Έχω κάνει πριν 15 χρόνια στο ένα μάτι που είχε αστιγματισμό και μυωπία.

σε τι βαθμο?

Περίπου 2,5 αστιγματισμό και 1,25 μυωπία.
Είχαν σχεδόν μηδενιστεί με την εγχείριση, αλλά τώρα έχουν σχεδόν επανέλθει.
Οπότε τσάμπα έκανα την εγχείριση.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Maniac poster

Δημοσ.: 16586
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό lighter » Νοέμβριος 8th, 2016, 4:40 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε:
lighter έγραψε:

σε τι βαθμο?

Περίπου 2,5 αστιγματισμό και 1,25 μυωπία.
Είχαν σχεδόν μηδενιστεί με την εγχείριση, αλλά τώρα έχουν σχεδόν επανέλθει.
Οπότε τσάμπα έκανα την εγχείριση.

wtf
γινεται αυτο?
#ακροδεξιό αλάνι..
Άβαταρ μέλους
lighter
New poster

Δημοσίευσηαπό lighter » Νοέμβριος 9th, 2016, 12:12 pm

τι θα λεγατε να της προτεινω να κνει την εγχειρηση στο εξωτερικο?
στην ελλαδαρα κοστιζει 2000 ευρω
#ακροδεξιό αλάνι..
Άβαταρ μέλους
lighter
New poster

Δημοσίευσηαπό Ήχοςπλάγιος » Νοέμβριος 14th, 2016, 10:08 pm

Απ' ότι ξέρω δεν μπορεί να γίνει αυτή η επέμβαση στον καθένα. Πρέπει ο κερατοειδής να έχει πάχος πάνω από ένα ορισμένο όριο.
Οι πιθανότητες σοβαρής επιπλοκής είναι της τάξης του 0,5%.
Ήχοςπλάγιος
Casual Poster

Δημοσ.: 811
Εγγραφη: Νοέμβριος 13th, 2016, 9:45 pm
Το μέλος Ήχοςπλάγιος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Νοέμβριος 14th, 2016, 10:23 pm

καταρχήν πρέπει να πάει σε κάποιο κέντρο όρασης να κάνει κάποιες εξετάσεις για να δει αν μπορεί να κάνει την επέμβαση. αυτές πάνε γύρω στο 300ρι. από κει και μετά, πάει γύρω στα 3000.
καλο είναι να πάει μια φορά να κάνει το ένα μάτι και άλλη φορά το άλλο μάτι. τζαστ ιν κεις
Τσίιιιτσο, το λιμάνι φεύγει...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 3616
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ιατρική και θέματα υγείας

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες