Ερώτηση για ΑΕ - Διαχειριστής

Προβλήματα και προτάσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

Re: Ερώτηση για ΑΕ - Διαχειριστής

Δημοσίευσηαπό phallagitis » Φεβρουάριος 13th, 2018, 11:49 am

Κι εγώ από την πλευρά μου νομικό σύμβουλο-δικηγόρο θα προτείνω Ερμή. Αν έχεις την όρεξη και χρόνο για σκότωμα και θέλεις από περιέργεια και χωρίς να σημαίνει ότι θα τα καταλάβεις σωστά, αφού είναι ΑΕ κοίτα κωδικοποιημένο 2190 για αρχή και δευτερευόντως καταστατικό εταιρείας.
SundropsInTheHauntedCity έγραψε:θα έπρεπε η τουρκία να πάρει σχεδόν ολόκληρο το νησί, να στριμώξει τους Ε/Κ σε μια γωνιά και να τους γαμάει στους βομβρδισμούς, μπας και καταλάβουν κάτι γλύφτες του ισραήλ τι θα πει μπατχερτ.
Άβαταρ μέλους
phallagitis
Maniac poster

Δημοσ.: 13837
Εγγραφη: Φεβρουάριος 5th, 2011, 2:08 am
Το μέλος phallagitis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Daje » Φεβρουάριος 13th, 2018, 11:56 am

Ερμής έγραψε:
Daje έχω αλλα ειναι μελαχρινές, δε σαρέσουν.

Πως δεν μου αρεσουν οι μελαχρινες...
Οι μελαχρινες μου αρεσουν και κατ'εξαιρεση κατι φανταστικες ξανθιες.
Ειναι δυνατη?
Άβαταρ μέλους
Daje
Crazy poster

Δημοσ.: 8561
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 1st, 2007, 12:25 pm
Το μέλος Daje, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Φεβρουάριος 13th, 2018, 11:56 am

phallagitis έγραψε:Κι εγώ από την πλευρά μου νομικό σύμβουλο-δικηγόρο θα προτείνω Ερμή. Αν έχεις την όρεξη και χρόνο για σκότωμα και θέλεις από περιέργεια και χωρίς να σημαίνει ότι θα τα καταλάβεις σωστά, αφού είναι ΑΕ κοίτα κωδικοποιημένο 2190 για αρχή και δευτερευόντως καταστατικό εταιρείας.

Το καταστατικό τους το έχω στα χέρια μου. Δεν κατάλαβα και πολλά. Απλά αυτό ήθελα να ρωτήσω έτσι πολύ χοντρικά. Αν η εταιρεία είναι στην ουσία ένα ακυβέρνητο καράβι χωρίς καπετάνιο, δεν αναλαμβάνει το Κράτος να το παραλάβει ουτως ώστε να το προσαράξει και να το πάει στο σκραπ; Πολύ χοντρικά.
Η ιστορία είναι πολύ μπλεγμένη διότι μέσα εμπλέκονται πρόσωπα που έχουν ισχυρό λόγο στα πράγματα της περιφέρειας και όχι μόνο. Δεν είναι τυχαίο που η εταιρεία έχει να υποβάλει δηλώσεις απο το 2006, τα πρόστιμα πέφτουν βροχή, δε κυνηγούν κανέναν και συνεχίζει να λειτουργεί.
Λογικά αφου ζημιώνει το κράτος, τότε το κράτος δε πρέπει να κινηθεί ουτως ώστε να υπάρξει λύση της και να πάρει κάποια απο τα χρέη το Δημόσιο μέσω εκποίησης της περιουσίας της;
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 35227
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Daje » Φεβρουάριος 13th, 2018, 12:18 pm

Eιναι 8αρι και πανω?
Άβαταρ μέλους
Daje
Crazy poster

Το μέλος Daje, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Daje » Φεβρουάριος 13th, 2018, 1:21 pm

Ερμη ηρθα σε επικοινωνια με νομικο συμβουλο.
Αν μπορεις να διασφαλισεις, με καποιο τροπο, οτι θα εχω ανταλλαγματα σαν αυτα που ανεφερα παραπανω, το προχωραω το θεμα.
Αν θεωρεις οτι δεν μπορεις να ικανοποιησεις τις απαιτησεις μου, τοτε, δυστυχως, αποσυρομαι απο το νημα.
Άβαταρ μέλους
Daje
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Φεβρουάριος 13th, 2018, 2:12 pm

σκέψου την αδερφη της Ιβανκας, μελαχρινή

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Daje » Φεβρουάριος 13th, 2018, 2:25 pm

ΟΚ, ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ
Επανελαβε μου τι ακριβως θελεις να μαθεις.

Ειπες οτι η εταιρεια:
1) εχει χρεη και εκκρεμουν σε βαρος της δικαστικες αποφασεις,
2) εχει να υποβαλει φορολογικη δηλωση απο το 2006 και να συγκαλεσει συμβουλιο απο το 2015,
3) εχει ενα και μοναδικο περιουσιακο στοιχειο, το οποιο και εκμισθωνει και οτι δεν την συμφερει να προχωρησει σε εκκαθαριση και λυση αυτης και
4) "εχεις ακουσει" οτι υπαρχει ενας νομος με τον οποιο το Δημοσιο διατασσει διορισμο προσωρινου διαχειριστη/εκκαθαριστη.

Θελεις να ξερεις:
1) Αν ισχυει αυτο που "εχεις ακουσει",
2) Τι γινεται σε περιπτωση πωλησης του περιουσιακου στοιχειου
3) Με ποιος εχουν να κανουν οι ενοικιαστες (μισθωτες) σε περιπτωση πωλησης του περιουσιακου στοιχειου ή/και διορισμο νεου διαχειριστη/εκκαθαριστη.

Σωστα?
Αν ναι, στειλε μου ενα preview σε PM
ΕΧΩ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΕΙ :oops:
Άβαταρ μέλους
Daje
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Φεβρουάριος 13th, 2018, 2:33 pm

Το νο1 κυρίως

αν ισχύει το νο1 τότε με ποιον γενικά μιλάνε οι ενοικιαστές, οφειλέτες κλπ κλπ και αν έχουν λόγο μετά οι μέτοχοι

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό sys3x » Φεβρουάριος 13th, 2018, 4:01 pm

Daje έγραψε: ΟΚ, ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ
Επανελαβε μου τι ακριβως θελεις να μαθεις.

Ειπες οτι η εταιρεια:
1) εχει χρεη και εκκρεμουν σε βαρος της δικαστικες αποφασεις,
2) εχει να υποβαλει φορολογικη δηλωση απο το 2006 και να συγκαλεσει συμβουλιο απο το 2015,
3) εχει ενα και μοναδικο περιουσιακο στοιχειο, το οποιο και εκμισθωνει και οτι δεν την συμφερει να προχωρησει σε εκκαθαριση και λυση αυτης και
4) "εχεις ακουσει" οτι υπαρχει ενας νομος με τον οποιο το Δημοσιο διατασσει διορισμο προσωρινου διαχειριστη/εκκαθαριστη.

Θελεις να ξερεις:
1) Αν ισχυει αυτο που "εχεις ακουσει",
2) Τι γινεται σε περιπτωση πωλησης του περιουσιακου στοιχειου
3) Με ποιος εχουν να κανουν οι ενοικιαστες (μισθωτες) σε περιπτωση πωλησης του περιουσιακου στοιχειου ή/και διορισμο νεου διαχειριστη/εκκαθαριστη.

Σωστα?
Αν ναι, στειλε μου ενα preview σε PM
ΕΧΩ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΕΙ :oops:

:smt005 :smt005 :smt005

·

Αν δεν είμασταν σπίρτα θα καίαμε για πάντα.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Crazy poster

Δημοσ.: 6929
Εγγραφη: Οκτώβριος 21st, 2011, 8:05 am
Το μέλος sys3x, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Φεβρουάριος 13th, 2018, 5:00 pm

Ετσι είναι η Ελλάδα, έχεις να κάνεις δηλώσεις απο το 2006 και ακόμη δε σε έχουν εξυγιάνει.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Daje » Φεβρουάριος 15th, 2018, 1:40 pm

Πηρα καποιες απαντησεις, αν και τα ερωτηματα σου δεν ειναι σαφη και χρειαζομαι περισσοτερες πληροφοριες.
Δεν βλεπω ομως, απο την πλευρα σου, καμια κινηση αναφορικα με οσα ειχαμε προσυμφωνησει, οποτε τηρω σταση αναμονης.
Show me the μπουτι για να προχωρησω.
Άβαταρ μέλους
Daje
Crazy poster

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Οικονομία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες