Μείωση αφορολόγητου.

Προβλήματα και προτάσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Μείωση αφορολόγητου.

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Φεβρουάριος 1st, 2017, 10:11 pm

'
http://www.skai.gr/news/finance/article ... o-etisios/

http://www.kathimerini.gr/894242/articl ... orologhtoy

Το 300άρι που μας "δώρισαν" θα μας το πάρουν πίσω, διπλό και παραπάνω!

Έχουν κάτι να σχολιάσουν τα τΣΥΡΙΖΑσΑΝΕΛοbotάκια για το θέμα; :smt011
.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 21206
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Μείωση αφορολόγητου.

Δημοσίευσηαπό Abyss » Φεβρουάριος 1st, 2017, 10:14 pm

Τί πού; ποιός πήρε 300; εγώ γιατί δεν πήρα; :o
if you stare into the abyss, the abyss stares back at you
Άβαταρ μέλους
Abyss
Casual Poster

Δημοσ.: 765
Εγγραφη: Οκτώβριος 26th, 2016, 9:18 am
Το μέλος Abyss, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Φεβρουάριος 1st, 2017, 10:26 pm

Abyss έγραψε: Τί πού; ποιός πήρε 300; εγώ γιατί δεν πήρα; :o

Από 100 και 300 ευρώ το Δεκέμβριο η οικονομική ενίσχυση των χαμηλοσυνταξιούχων
Εσύ είσαι πλούσιος και δεν πήρες! :smt003
.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 21206
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό bluerose » Φεβρουάριος 1st, 2017, 11:20 pm

Δε θα πω το αυτονόητο, ότι δήθεν είναι σταθερα κτλ κτλ των συνταξιούχων ή εργαζόμενων (κάποιων)
Που το βλέπουν, όταν πρέπει, να αφαιρέσεις 1-2 μισθους για φόρο.
Αυτόματα θα περικόψουν από αλλού κι αυτόματα και κατανάλωση δεν θα υπάρχει με τη μπάλα να παίρνει και τους ε.ε που 100 φορες τα είπαμε πληρώνουν ναι μεν αλλα καλύπτουν το ένα, πάνε για το άλλο, καλύπτουν το άλλο, ξανααποταμιεύουν για το άλλο (οπου άλλο ασφαλιστικα, εφοριες, ρευματα στο ύψος, διαφημιση, έξοδα κινησης, εξτρα, κανόνια δε παιρνουν τα λεφτα κτλ)
Τώρα παμε ανάποδα, κι αυτοι δε θα καταναλώνουν. Κυκλος είναι.

..και γυρίζει. Υπομονη μειναμε με το ένα πόδι ορθιοι, οποτε μάλλον δε θα πληρωσει κανεις δε γινεται.
Άβαταρ μέλους
bluerose
Crazy poster

Δημοσ.: 8936
Εγγραφη: Αύγουστος 29th, 2014, 2:30 am
Το μέλος bluerose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Άρρην max 41 posts » Φεβρουάριος 1st, 2017, 11:26 pm

Εμένα πάντως δυο φορές που μου άυξησαν το μικτό βασικό μισθό άλλες τόσες μου ανέβασαν φόρους και κρατήσεις οπότε στην τελική μία ή αλλη μου ήρθε. Χωρια οι άυξηση των έμμεσων φόρων. Βασικά και εγώ αν ήμουν π/θ έτσι θα επραττα ώστε να μην ξεσηκωθεί το πόπολο. Είναι βάρβαρο να μειώνεις τον (εικονικό) μισθό του ΔΥ!
edit :....max 41 posts per 6 months

capital control και στις δημοσιεύσεις λέμε!
Άρρην max 41 posts
New poster

Δημοσ.: 187
Εγγραφη: Δεκέμβριος 23rd, 2014, 10:28 pm
Το μέλος Άρρην max 41 posts, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Φεβρουάριος 2nd, 2017, 12:01 am

σωστή κίνηση, διεύρυνση φορολογικής βάσης.
Ο Μαρξ τα έριξε στην Παπαγγελή στα 15 της αλλά τον απέρριψε.
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 24379
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό LMFM » Φεβρουάριος 2nd, 2017, 11:45 am

Θα γίνει χαμός πάλι στο facebook και στο phorum από τις διαμαρτυρίες των πολιτών.
Ένα μαύρο δαιμόνιο, μα όλο λευκότη στην ψυχή, με σκουντάει στον ώμο, συγκρατεί το χέρι μου : "Μή, όχι έτσι αλλιώς"
Άβαταρ μέλους
LMFM
Fast poster

Δημοσ.: 1870
Εγγραφη: Δεκέμβριος 29th, 2009, 3:36 pm
Το μέλος LMFM, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Οικονομία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες