ΠΑΤΩΝΕΙ το iPhone 5;

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Re: ΠΑΤΩΝΕΙ το iPhone 5;

Δημοσίευσηαπό omg kai 3 lol » Ιανουάριος 11th, 2017, 4:09 pm

enterprise-psi έγραψε:Core 2 Duo είχαν τα macbook τότε όπως και τα λαπτοπ, απλα το μακ έκανε +1000 ευρώ απο αντίστοιχο λαπτοπ, και ήταν σκουπίδι, δεν έπαιζε κανένα παιχνίδι, κλπ κλπ :D

ακριβως, οι τοτε διπυρηνοι δεν ειχαν throttling ειχαν πολυ περισσοτερα watt και δουλευαν σα σκυλια ανεβαζοντας τρελες θερμοκρασιες στις πλαστικαδουρες -κατα τα αλλα το hardware μεσα σε ενα λαπτοπ δεν φθειρεται με τις συνεχομενες διαστολες/συστολες, το ξεβιδωμα για καθαρισμα, αλλαγη παστας και το ποσο καλα ειναι συγκροτημενο ωστε να διατηρειται ανεπαφο απο χτυπηματα και πτωσεις κλπ. (τεραστιο πλεονεκτημα η μασιφ αλουμινοκατασκευη εκτοτε) για να παρεις τοτε διπυρηνο σε λαπτοπ ηθελες μια περιουσια και μου θες και εξτρα καρτα γραφικων για παιχνιδακια επανω
--tha ksenixtisoyme to mesimeri --ouf exw mia nista..eytyxws exw balei antiliako!
exeis blanco???!! FTIAKSE KREMA GIOTIS LoL

μη ξεχασω: http://www.lost4815162342.com/flash/countdown.swf
Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Crazy poster

Δημοσ.: 5774
Εγγραφη: Μάρτιος 19th, 2008, 4:38 pm
Το μέλος omg kai 3 lol, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Ιανουάριος 11th, 2017, 8:26 pm

talaipwros έγραψε:
Hellegennes έγραψε: Μαθηματικά αναλφάβητοι δημοσιογράφοι και δημιουργοί φυλλαδίων πίτσας προσπαθούν να διδάξουν μαθηματικά. :smt005 :smt005 :smt005

Είναι ο χελλης, ο Μήτσος, ο Μητρός και ο Τάκης. Όλοι πουλάνε παπούτσια
Ο χελλης έχει κέρδος 104 ευρώ. Ο Μήτσος 20 ευρώ ο Μήτρος μπαίνει 4 ευρώ μέσα και ο Τάκης μπαίνει 20 ευρώ μέσα. Συνολικό κέρδος για όλους 100 ευρω
Ο χελλης έχει το 104 % των κερδών του κλάδου παπουτσοπωλητων της παρέας

Το σύνολο των κερδών είναι 124 ευρώ και το σύνολο των ζημιών είναι 24 ευρώ. Εγώ έχω το 84% των κερδών και το υπόλοιπο το έχει ο Μήτσος. Το κέρδος είναι θετικός αριθμός. Αυτό που προκύπτει αν αφαιρέσεις τις απώλειες δεν είναι πάλι κέρδος. Δεν γίνεται να αφαιρέσεις ζημιές από κέρδος και να βγάλεις πάλι κέρδος. Αυτό το δεύτερο αποτέλεσμα είναι διαφορετικός δείκτης.

Εγώ έχω κέρδη 100 ευρώ κι εσύ απώλειες 100 ευρώ. Πόσο τοις εκατό των κερδών του κλάδου έχω εγώ;
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 54955
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 12:56 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό MightyMouse » Ιανουάριος 11th, 2017, 8:31 pm

Μάλιστα, τώρα συζητάμε για εποχές που τα σκουπίδια της Apple τρέχανε 64bit out of the box, τη στιγμή που ο υπόλοιπος πληθυσμός είτε χάζευε στα 32bit, είτε σου έβγαζε το Χριστό να κάνεις configure το λειτουργικό ώστε να είναι 64μπιτο. :D
Άβαταρ μέλους
MightyMouse
Casual Poster

Δημοσ.: 962
Εγγραφη: Δεκέμβριος 29th, 2011, 3:09 pm
Το μέλος MightyMouse, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Von Mackensen » Ιανουάριος 11th, 2017, 8:32 pm

Cecily Anne έγραψε:Σας στελνω απο αιφον 7.(ειχα το αιφον 4 απο τοτε που βγηκε μεχρι τωρα, το οποίο το έδωσα, γιατι ακομα λειτουργεί μια χαρα). Το μακ μπουκ παμε για τον 8 χρόνο χρήσης του. Εως τοτε καθε χρόνο άλλαζα κινητο και καθε 2.5-3 χρονια λαπτοπ. Κατσε να σκεφτώ αν έβγαλαν τα λεφτα τους;;;
Ναι.

Tο μονο που με ενοχλεί ειναι το παλιό office που εχω, γιατι στη δουλεια παντα ειχα καινουρια, οποτε οταν φέρνω σπιτι δουλεια γυρνάω στην εποχή των παγετώνων. Αλλά εγω φταίω σε αυτο.

Ω ΘΕΕ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΒΓΕΙ ΕΠΤΑ ΑΠ Ο ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΠΑΚΑΤΕΛΕΣ;
Άβαταρ μέλους
Von Mackensen
Fast poster

Δημοσ.: 3729
Εγγραφη: Αύγουστος 12th, 2006, 5:56 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη,Ανατολικό Σαλάμι
Το μέλος Von Mackensen, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » Ιανουάριος 11th, 2017, 8:50 pm

Καλά δεν περίμενα κάτι άλλο.. Νομοτελειακά πια και η κουτσή Μαρία που ξεροσταλιάζει μπροστά από τα istore (:p), μετά πάει κι αγοράζει το Kinezaki Svista και κοκορεύεται που πατάει πρώτη στο φεγγάρι με καλύτερη πατημασιά απ'όλες τις άλλες. Ήθελα να'ξερα τα καταστήματα επισκευών τι στο διάτανο επισκευάζουν και δεν κλείνουν με τόσα τέλεια πισί που'χετε όλοι, διότι μια φορά μακμπουκς δεν... :wave:
So are you to my thoughts as food to life,
Or as sweet-seasoned showers are to the ground;
And for the peace of you I hold such strife
As ‘twixt a miser and his wealth is found.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Crazy poster

Δημοσ.: 6221
Εγγραφη: Μάρτιος 23rd, 2015, 8:51 pm
Το μέλος Cecily Anne, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:15 pm

Πάει και παίρνει κινητό 150$ που χτυπάει στα ίσα το Iphone 999$ , problem? :D
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 34139
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:16 pm

enterprise-psi έγραψε: Πάει και παίρνει κινητό 150$ που χτυπάει στα ίσα το Iphone 999$ , problem? :D

Αμα στο κάνουνε ποτέ δώρο, πες δε θέλω. Μην κολλάς.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Crazy poster

Το μέλος Cecily Anne, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:24 pm

εχω καθρεφτάκι και γυρνάει πίσω.

Μεγάλο κείμενο: εμφάνιση
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:26 pm

enterprise-psi έγραψε: εχω καθρεφτάκι και γυρνάει πίσω.

Άμα μου κάνουν δώρο 150 δολλάρια κινητό, θα το κρατήσω κουλ και θα το δώσω σε κάποιον που έχει ανάγκη. Δε θα μπω εδώ να πουλάω μούρη, γιούχου δείτε το νέο μου κινητό γαμάει τα δικά σας των 700.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις την ειδοποιό διαφορά.
:smt008
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:34 pm

Εσυ δεν κατάλαβες οτι κάνεις δεν πουλάει μούρη. Ούτε καν τι κινητό έχω δεν είπα, πως πουλάω μούρη; :lol:

Σχολιάζουμε την πολιτική της Apple , να φτιάχνει ένα πολύ καλό κινητό, και να το πουλάει 10 φορές πάνω από τους ανταγωνιστές.

Κοιτα εδώ τι γίνεται Είναι τόσο καταπληκτικό το iphone, που να αξίζει να δώσεις 600 ευρώ παραπάνω;
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:35 pm

enterprise-psi έγραψε: Εσυ δεν κατάλαβες οτι κάνεις δεν πουλάει μούρη. Ούτε καν τι κινητό έχω δεν είπα, πως πουλάω μούρη; :lol:

Σχολιάζουμε την πολιτική της Apple , να φτιάχνει ένα πολύ καλό κινητό, και να το πουλάει 10 φορές πάνω από τους ανταγωνιστές.

Κοιτα εδώ τι γίνεται Είναι τόσο καταπληκτικό το iphone, που να αξίζει να δώσεις 600 ευρώ παραπάνω;

Βρε μάναμ, δεν απευθύνεται σε όλους, η κάθε εταιρία κάνει το δικό της marketing mix για τα προϊόντα της.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Dwarven Blacksmith » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:36 pm

Νομίζω ότι κατάλαβα. Εκεί που ένας φυσιολογικός άνθρωπος θα έλεγε "ελπίζω να μη μαθευτεί παραεξω πόσα λεφτά μου φαγανε", το iSheep το διαδίδει ως τίτλο τιμής :D
Keine Bremsen!
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Extreme poster

Δημοσ.: 28634
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2011, 12:00 am
Τοποθεσια: Maiore Patria
Το μέλος Dwarven Blacksmith, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:37 pm

Dwarven Blacksmith έγραψε: Νομίζω ότι κατάλαβα. Εκεί που ένας φυσιολογικός άνθρωπος θα έλεγε "ελπίζω να μη μαθευτεί παραεξω πόσα λεφτά μου φαγανε", το iSheep το διαδίδει ως τίτλο τιμής :D

Ή παίρνω κάτι και το'χω μέχρι να πεθάνει.. Δεν πεθαίνει το άτιμο. Μαλακία παίχτηκε..
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:40 pm

Εικόνα

Εικόνα

:lol:
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » Ιανουάριος 11th, 2017, 9:42 pm

Είναι τσάμπα μέσα το καλώδιο. Δεν αγοράζεις κάτι.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Crazy poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες