Διαστάσεις εικόνων για Fb και Twitter

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Διαστάσεις εικόνων για Fb και Twitter

Δημοσίευσηαπό About » Απρίλιος 20th, 2017, 10:43 am

Μπορεί να τύχει να ανεβάσω μια εικόνα στο Fb ή στο Twitter αλλά να μην εμφανίζεται ολόκληρη. Μερικές φορές η εικόνα κόβεται είτε στο ύψος της είτε στο πλάτος της.

Γνωρίζετε ποιο είναι το ανώτερο όριο διαστάσεων για μια εικόνα ώστε να εμφανιστεί ολόκληρη στο Fb και στο Twitter; Το έψαξα στο διαδίκτυο αλλά βρήκα πληροφορίες μόνο για τις διαστάσεις που αφορούν τις εικόνες προφίλ και τις εικόνες εξωφύλλου.

:smt102
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσ.: 1982
Εγγραφη: Ιούλιος 5th, 2016, 6:38 am
Το μέλος About, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Διαστάσεις εικόνων για Fb και Twitter

Δημοσίευσηαπό Archmage » Απρίλιος 20th, 2017, 5:33 pm

About έγραψε: Μπορεί να τύχει να ανεβάσω μια εικόνα στο Fb ή στο Twitter αλλά να μην εμφανίζεται ολόκληρη. Μερικές φορές η εικόνα κόβεται είτε στο ύψος της είτε στο πλάτος της

Για twitter δεν ξέρω, αλλά στο fb δε μου έχει τύχει ποτέ. Αν είναι δημόσιες, ανέβασε μία κάπου για δοκιμές.

Μιλάμε υποθέτω για κανονικές εικόνες, όχι κάτι του στυλ 15000x9000 :)
Wither in denial.
Άβαταρ μέλους
Archmage
Fast poster

Δημοσ.: 2818
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 5th, 2012, 7:51 pm
Το μέλος Archmage, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό About » Απρίλιος 20th, 2017, 10:58 pm

Για κανονικές εικόνες λέω. Δοκιμές κάνω και τώρα. Ανεβάζω την εικόνα ώστε να τη βλέπω μόνο εγώ κι αν χρειάζεται τη μικραίνω για να φαίνεται ολόκληρη. Απλώς έλεγα μήπως μπορούσα να αποφύγω όλη αυτή τη διαδικασία.
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσ.: 1982
Εγγραφη: Ιούλιος 5th, 2016, 6:38 am
Το μέλος About, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Archmage » Απρίλιος 21st, 2017, 4:52 pm

About έγραψε: Για κανονικές εικόνες λέω. Δοκιμές κάνω και τώρα. Ανεβάζω την εικόνα ώστε να τη βλέπω μόνο εγώ κι αν χρειάζεται τη μικραίνω για να φαίνεται ολόκληρη. Απλώς έλεγα μήπως μπορούσα να αποφύγω όλη αυτή τη διαδικασία.

Μόλις ανέβασα μία 5000 επί 3000 χωρίς κανένα πρόβλημα.
Wither in denial.
Άβαταρ μέλους
Archmage
Fast poster

Το μέλος Archmage, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sys3x » Απρίλιος 21st, 2017, 5:13 pm

Archmage έγραψε:
About έγραψε: Για κανονικές εικόνες λέω. Δοκιμές κάνω και τώρα. Ανεβάζω την εικόνα ώστε να τη βλέπω μόνο εγώ κι αν χρειάζεται τη μικραίνω για να φαίνεται ολόκληρη. Απλώς έλεγα μήπως μπορούσα να αποφύγω όλη αυτή τη διαδικασία.

Μόλις ανέβασα μία 5000 επί 3000 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Να ξέρεις όμως ότι βοηθάς τον γατούλη να καδράρει σωστά λόγκος της ΧΑ στο φβ.
Δε νομίζω να σε χαλάει.
·

Αν δεν είμασταν σπίρτα θα καίαμε για πάντα.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Crazy poster

Δημοσ.: 6007
Εγγραφη: Οκτώβριος 21st, 2011, 8:05 am
Το μέλος sys3x, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Archmage » Απρίλιος 21st, 2017, 5:33 pm

sys3x έγραψε:
Archmage έγραψε: Μόλις ανέβασα μία 5000 επί 3000 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Να ξέρεις όμως ότι βοηθάς τον γατούλη να καδράρει σωστά λόγκος της ΧΑ στο φβ.
Δε νομίζω να σε χαλάει.

Δικό του θέμα τι θέλει να ανεβάσει.
Wither in denial.
Άβαταρ μέλους
Archmage
Fast poster

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες