Πήρα Action Cam \o/

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: japetus και 6 επισκέπτες

Re: Πήρα Action Cam \o/

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Ιούλιος 15th, 2017, 6:52 pm

Ισχύει όπως και στον Αχέροντα, λες την αλφαβήτα ανάποδα

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 34957
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Ιούλιος 15th, 2017, 7:06 pm

enterprise-psi έγραψε:Ισχύει όπως και στον Αχέροντα, λες την αλφαβήτα ανάποδα

Καμία σύγκριση με τον Βίκο.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Δημοσ.: 20039
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Ιούλιος 17th, 2017, 11:12 am

τρεχατε να προλαβουμε την καταιγιδα.

ειχε και πολλες αστραπες, αλλα τελικα τζιφος, δεν φαινονται καλα.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 18005
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ » Ιούλιος 17th, 2017, 11:36 am

Ωραίος. Τί κάμερα έχεις; Πούστηρίζεται; Φαίνονται κάτι σκιές αριστερά. Και πού έγινε η λήψη;
Σπρώχνοντας τον φάκελο από το πρώτο ποστ
Άβαταρ μέλους
ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ
Fast poster

Δημοσ.: 2682
Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2017, 9:29 pm
Το μέλος ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Ιούλιος 17th, 2017, 11:56 am

ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ έγραψε: Ωραίος. Τί κάμερα έχεις; Πούστηρίζεται; Φαίνονται κάτι σκιές αριστερά. Και πού έγινε η λήψη;

xiaomi yi.

στηριζεται στη χερουκλα μου, και οι σκιες ειναι οι δαχτυλαρες μου. κανονικα στηριζεται πανω στο ψαροτουφεκο, αμα θετε εχω μερικες εκατονταδες υποβρυχια βιντεο, αλλα δεν ειναι και πολυ "ωραια" τα περισοτερα, γιατι οι θαλασσες εδω ειναι θολες, και γιατι τα περισσοτερα τελειωνουν με αιμα...

ειναι στην περιοχη του αστακου, κατσε να ανεβει και το επομενο, που ειναι μεσα σε ποταμι.

Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Ιούλιος 17th, 2017, 1:48 pm

Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Ιούλιος 18th, 2017, 7:23 am

Πολύ καλή βλέπω και η xiaomi yi. Άψογη, με τόση μαυρίλα , και λίγο φωτισμό .
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κάποιος_Νίκος » Ιούλιος 18th, 2017, 8:50 am

Ένας φίλος κέρδισε δωροεπιταγή στα Πάμπλικ 350 ευρώ και με έβαλε να του ψάξω κάμερα... ψήνεται για την GoPro Session 4 αλλά θέλει να του βρω και κάτι άλλο.
nrg έγραψε:τρία και μόνο ένζυμα, σε ΟΛΗ την πλάση.

«Δὲν ἀμολᾶμε τὴν ὀργή μας ὅπως τὴν αἰσθανόμαστε (ἀσυναρτήτοις λόγοις) ἀλλὰ ὅπως θὰ τῆς ἐπιτρεπόταν νὰ γίνει κοινῶς ἀντιληπτή, ἄν ὄχι καὶ παραδεκτή.» Κλινοσοφιστής
Άβαταρ μέλους
κάποιος_Νίκος
Extreme poster

Δημοσ.: 35228
Εγγραφη: Ιούλιος 28th, 2010, 1:41 am
Τοποθεσια: Χαμένο νησί
Το μέλος κάποιος_Νίκος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Ιούλιος 18th, 2017, 9:36 am

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ » Ιούλιος 18th, 2017, 10:35 am

κάποιος_Νίκος έγραψε: Ένας φίλος κέρδισε δωροεπιταγή στα Πάμπλικ 350 ευρώ και με έβαλε να του ψάξω κάμερα... ψήνεται για την GoPro Session 4 αλλά θέλει να του βρω και κάτι άλλο.

Όχι, μη! Την έχω εδώ και περίπου έξι μήνες. Κατ' αρχήν η πρώτη που μου ήρθε μπρικάρισε στο απντέιτ. Την αλλάξανε αφιλοκερδώς (άμαζον), αλλά συνεχίζω να έχω προβλήματα με τα αμπντέιτ, με τα αππ, με τη σύνδεση στο άιφον, με τα γαμήσια. Από βόλτες που έκανα στα φόρα της γκοπρό πολύς κόσμος αντιμετωπίζει τα ίδια ή παραπλήσια προβλήματα. Έχω την εκτύπωση ότι συνδέονται με το ότι κάπως γράφει το firmware στο sd card (?) αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Συνοψίζοντας, πολύ γερή κατασκευή και εξαιρετικά μπαζόβολη από μέγεθος, αλλά πάσχει στο σοφτγουέρ
Σπρώχνοντας τον φάκελο από το πρώτο ποστ
Άβαταρ μέλους
ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ
Fast poster

Δημοσ.: 2682
Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2017, 9:29 pm
Το μέλος ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κάποιος_Νίκος » Ιούλιος 18th, 2017, 10:39 am

Στο μυαλό μου είσαι, αλλά δεν θέλει να βάλει παραπάνω χρήματα...

ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ έγραψε:Όχι, μη! Την έχω εδώ και περίπου έξι μήνες. Κατ' αρχήν η πρώτη που μου ήρθε μπρικάρισε στο απντέιτ. Την αλλάξανε αφιλοκερδώς (άμαζον), αλλά συνεχίζω να έχω προβλήματα με τα αμπντέιτ, με τα αππ, με τη σύνδεση στο άιφον, με τα γαμήσια . Από βόλτες που έκανα στα φόρα της γκοπρό πολύς κόσμος αντιμετωπίζει τα ίδια ή παραπλήσια προβλήματα. Έχω την εκτύπωση ότι συνδέονται με το ότι κάπως γράφει το firmware στο sd card (?) αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Συνοψίζοντας, πολύ γερή κατασκευή και εξαιρετικά μπαζόβολη από μέγεθος, αλλά πάσχει στο σοφτγουέρ

Είχα πάθει κι εγώ κάτι παρόμοιο με την Hero 4, ήταν γνωστό τότε ότι μια παρτίδα είχε βγει ελαττωματική και μου έβγαζε κακές φωτογραφίες. Μου την άλλαξαν μέσα σε 5-6 μέρες από Ολλανδία, από τότε όμως δεν έχω κανένα πρόβλημα.
nrg έγραψε:τρία και μόνο ένζυμα, σε ΟΛΗ την πλάση.

«Δὲν ἀμολᾶμε τὴν ὀργή μας ὅπως τὴν αἰσθανόμαστε (ἀσυναρτήτοις λόγοις) ἀλλὰ ὅπως θὰ τῆς ἐπιτρεπόταν νὰ γίνει κοινῶς ἀντιληπτή, ἄν ὄχι καὶ παραδεκτή.» Κλινοσοφιστής
Άβαταρ μέλους
κάποιος_Νίκος
Extreme poster

Δημοσ.: 35228
Εγγραφη: Ιούλιος 28th, 2010, 1:41 am
Τοποθεσια: Χαμένο νησί
Το μέλος κάποιος_Νίκος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Ιούλιος 18th, 2017, 10:46 am

Αφού του έκατσε τέτοια ευκαιρία, γιατί να μην βάλει άλλα 250 να πάρει την καλύτερη κάμερα της αγοράς; Αλλιώς ας κοιτάξει τις Xiaomi με επίσης αισθητήρα sony :D

Αλλα μερικές Xiaomi δεν βγάζουν 1080p 60 FPS , καθαρό αλλά interpolated, θέλει ψάξιμο.

edit

http://www.public.gr/product/fotografia ... 8292046pp/

εχει και ρέστα :lol:

edit η διάφορα είναι οτι η Xiaomi έχει ψηφιακή σταθεροποίηση, που δεν δουλεύει σε 4Κ, ενω η Sony έχει οπτικό σταθεροποιητή, που δουλεύει σε 4Κ.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Ιούλιος 24th, 2017, 7:20 am

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό About » Αύγουστος 12th, 2017, 1:34 pm

Θέλει προσοχή.

Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσ.: 2076
Εγγραφη: Ιούλιος 5th, 2016, 6:38 am
Το μέλος About, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Αύγουστος 21st, 2017, 7:43 am

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: japetus και 6 επισκέπτες