ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Re: ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Δημοσίευσηαπό Τεξ Ούιλερ » Ιούλιος 17th, 2017, 6:13 pm

Τζακ Πάλανς έγραψε: Ασ υποθέσουμε ότι δεν έχεις πατήσει ή δεν υπάρχει εξωτερικό κουμπί.

Για δοκίμασε να κάνεις το παρακάτω:

1.Πατήστε ταυτόχρονα το πλήκτρο με το λογότυπο των Windows [WIN] και το πλήκτρο [R] από το πληκτρολόγιο σας.
2.Στο πεδίο “Άνοιγμα:” πληκτρολογήστε ncpa.cpl και κάντε κλικ στο κουμπί OK
3.Επιλέξτε με δεξί κλικ επάνω στην κάρτα ασύρματης δικτύωσης και επιλέξτε “Ενεργοποίηση”.

Το έκανα, αλλά δεν βγάζει ενεργοποίηση. Βγάζει :

Απενεργοποίηση
Σύνδεση/Αποσύνδεση
Διάγνωση
Συνδέσεις Γέφυρας
Δημιουργία Συντόμευσης
Μετονομασία
Ιδιότητες

Όταν ανοίγω το λάπτοπ μου βγάζει το εξής μήνυμα :

System needs to be restarted again. Make sure all driver is installed. Ok.

Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.
(...)καί εις μικράς μέν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δέ καί επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται.
Άβαταρ μέλους
Τεξ Ούιλερ
Casual Poster

Δημοσ.: 659
Εγγραφη: Νοέμβριος 12th, 2014, 12:48 am
Το μέλος Τεξ Ούιλερ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τζακ Πάλανς » Ιούλιος 17th, 2017, 6:15 pm

Σε αυτό το παράθυρο η τριγωνική μπάρα στο εικονίδιο wifi τι χρώμα είναι;
ΛΕΩΝ έγραψε:Και η ελλάδα αυτό ήταν όταν συστάθηκε σαν κράτος. Είδαμε τι βρώμικο ρόλο έπαιξε για να ροκανιστεί η οθ. αυτοκρατορία.
Άβαταρ μέλους
Τζακ Πάλανς
Crazy poster

Δημοσ.: 9782
Εγγραφη: Οκτώβριος 10th, 2012, 6:22 pm
Το μέλος Τζακ Πάλανς, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τεξ Ούιλερ » Ιούλιος 17th, 2017, 6:19 pm

Τζακ Πάλανς έγραψε: Σε αυτό το παράθυρο η τριγωνική μπάρα στο εικονίδιο wifi τι χρώμα είναι;

Πράσινο και αριστερά ένα κόκκινο Χ.
(...)καί εις μικράς μέν ατυχίας ευρεθήσεται φίλος, εις μεγίστην δέ καί επιμένουσαν συμφοράν μηδείς σε πλανήση , φίλος ουκ έσται.
Άβαταρ μέλους
Τεξ Ούιλερ
Casual Poster

Το μέλος Τεξ Ούιλερ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τζακ Πάλανς » Ιούλιος 17th, 2017, 6:24 pm

χμ

δεν λειτουργεί η κάρτα δικτύου σου, αλλά αφού δεν έχεις εξωτερικό κουμπί θα έπρεπε να σου βγάζει επιλογή ενεργοποίηση.

Για πάτα απενεργοποίση και μετά κοίτα αν σου βγάζει την αντίθετη επιλογή.

Έκανες επανεκκίνηση που σου ζήτησε;
ΛΕΩΝ έγραψε:Και η ελλάδα αυτό ήταν όταν συστάθηκε σαν κράτος. Είδαμε τι βρώμικο ρόλο έπαιξε για να ροκανιστεί η οθ. αυτοκρατορία.
Άβαταρ μέλους
Τζακ Πάλανς
Crazy poster

Δημοσ.: 9782
Εγγραφη: Οκτώβριος 10th, 2012, 6:22 pm
Το μέλος Τζακ Πάλανς, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τεξ Ούιλερ » Ιούλιος 17th, 2017, 6:34 pm

Τζακ Πάλανς έγραψε: χμ

δεν λειτουργεί η κάρτα δικτύου σου, αλλά αφού δεν έχεις εξωτερικό κουμπί θα έπρεπε να σου βγάζει επιλογή ενεργοποίηση.

Για πάτα απενεργοποίση και μετά κοίτα αν σου βγάζει την αντίθετη επιλογή.

Έκανες επανεκκίνηση που σου ζήτησε;

Ναι μου βάζει Ενεργοποίηση. Και όταν πατάω Ενεργοποίηση λέει Δεν συνδέθηκε.

Έκανα πολλές φορές Επανεκκίνηση και μου βγάζει ξανά το ίδιο μήνυμα System needs ... Make sure ...

Όπα , κάτσε. Τώρα που ξαναέκανα μου εμφάνισε ξανά ίντερνετ. Περίπου ακριβώς 24 ώρες αφού μου εμφανίστηκε το πρόβλημα ! "Μαγικά" πράγματα. Δεν ξέρω αν λύθηκε οριτικά το πρόβλημα, αλλά σου εκφράζω φίλε μου τις θερμότατες ευχαριστίες μου για τον πολύτιμο χρόνο σου που μου διέθεσες !!!!!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ! Ελπίζω να μην εμφανιστεί ξανά το πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
Τεξ Ούιλερ
Casual Poster

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες