ΠΑΤΩΝΕΙ το iPhone 5;

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Re: ΠΑΤΩΝΕΙ το iPhone 5;

Δημοσίευσηαπό sys3x » Σεπτέμβριος 9th, 2017, 12:42 am

gdata έγραψε: εγώ το Oneplus 5 έχω για βασική συσκευή και νομίζω θα το κρατήσω για καμιά 2ετία

Χαλαρά δύο χρόνια και πολλά παραπάνω σαν μπακ απ συσκευή ή οτιδήποτε.
·

Αν δεν είμασταν σπίρτα θα καίαμε για πάντα.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Crazy poster

Δημοσ.: 6332
Εγγραφη: Οκτώβριος 21st, 2011, 8:05 am
Το μέλος sys3x, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sys3x » Σεπτέμβριος 9th, 2017, 12:47 am

Ασεβαστος έγραψε:
Medicine Man έγραψε:
Hellegennes έγραψε: Από την στιγμή που έχοντας το 15% της αγοράς έχει το 80% των κερδών, σημαίνει ότι το προϊόν που παράγει κοστίζει τίποτα σε σχέση με την τιμή πώλησής του.

Συμφωνουμε, αλλα αυτο δεν το κανει υπερκοστολογημενο. Ειναι μαγκια τους που εχουν πολλαπλασιο profit margin απο ολους τους αλλους. Δεν τους σταματαει τιποτα να χρεωσουν ειτε 200 ευρω, ειτε 2000 ευρω το κομματι. Το καθε price point θα τους δωσει διαφορετικο ογκο πωλησεων και διαφορετικο margin. Το σουιτ σποτ ειναι εκει που χρεωνουν αυτη την στιγμη. Οι υπολοιποι ας προχεσαν.

Ενα αλλο ενδιαφερον στοιχειο ειναι οτι τα αιφον διατηρουν την αξια τους καλυτερα απο ολα τα υπολοιπα σμαρτφονς.
http://fortune.com/2017/04/07/used-smartphone-highest-resale-value/

After one year on the market, Apple models lost an average of 57% of their value compared to a loss of 72% for Samsung and HTC phones. LG brought up the rear with a 75% loss of value after one year.

After two years on the market, HTC models had lost 85% of their value, LG 84%, Samsung about 81% and Apple about 71%.

δε λεμε οτι δεν ειναι μαγκια τους. ειναι. και μπραβο τους.

για τους πελατες τους λεμε οτι ειναι κομματακι κοροιδα, που αγοραζουν υπερκοστολογημενο προιον. εκτος απο τους λιγους που το κανουν εις γνωση τους.

Με όλο το σεβασμό ρε μλκ, ακόμα προσπαθείς στα σοβαρά να τους εξηγήσεις τι; ότι ο Ήλιος βγαίνει από την ανατολή μεριά;
Σοβαρά τώρα.
·

Αν δεν είμασταν σπίρτα θα καίαμε για πάντα.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Crazy poster

Δημοσ.: 6332
Εγγραφη: Οκτώβριος 21st, 2011, 8:05 am
Το μέλος sys3x, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Σεπτέμβριος 9th, 2017, 3:01 pm

Ας μην ξεχνάμε το μισό Iphone το φτιάχνει η samsung, οπότε , κλέφτες να γίνουν στην apple ; :lol:
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 34957
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Medicine Man » Σεπτέμβριος 12th, 2017, 9:04 pm

για τους τεκ λαβερς.

http://appleinsider.com/articles/17/09/ ... ery-regard

Εμενα μου αρκει να μην κολαει και να μην ειναι γεματο μπλοατγεαρ.
Ποσους απελυσες σημερα, Κουτσουμπα;
Άβαταρ μέλους
Medicine Man
Crazy poster

Δημοσ.: 6363
Εγγραφη: Νοέμβριος 24th, 2006, 7:51 pm
Τοποθεσια: μακρια απο κομμουνια
Το μέλος Medicine Man, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Σεπτέμβριος 12th, 2017, 9:40 pm

Oh dear, Face ID fails first try in Craig Federighi’s demo. That… doesn’t bode well.

:smt011
https://www.theguardian.com/technology/ ... -news-live
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 59714
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 11:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Σεπτέμβριος 12th, 2017, 9:54 pm

The phone will start shipping 3 November for $999 for the 64GB, and it can be pre-ordered on 27 October.

αυτα ειναι
talaipwros

Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Σεπτέμβριος 13th, 2017, 9:10 am

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό klg » Σεπτέμβριος 13th, 2017, 5:15 pm

Medicine Man έγραψε: για τους τεκ λαβερς.

http://appleinsider.com/articles/17/09/ ... ery-regard

Εμενα μου αρκει να μην κολαει και να μην ειναι γεματο μπλοατγεαρ.

λολ
skakos έγραψε:Το Άουσβιτς δεν ήταν ΜΙΑ περίπτωση. Ήταν μόνο η αρχή. Η αρχή ενός πολέμου της επιστήμης εναντίον του ανθρώπου.
Άβαταρ μέλους
klg
Fast poster

Δημοσ.: 1705
Εγγραφη: Μάιος 13th, 2014, 12:16 pm
Το μέλος klg, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Σεπτέμβριος 15th, 2017, 8:13 am

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Chilloutbuddy » Σεπτέμβριος 15th, 2017, 8:35 am

Πήρε η γυναίκα μου το τελευταίο iphone, εξακολουθώ να μην τα αντέχω, δεν ξέρω γιατί... δε μου κάθεται με τίποτα το interface. Είναι και η συνήθεια. Φοβερή μπαταρία όμως, κρατάει πολύ.

Τελικά ήρθε η δουλειά και μου είπε να διαλέξω ό,τι θέλω, πήρα ένα s8+
Καλό είναι αλλά προτιμώ το παλιό μου note γιατί έχει το ίδιο βύσμα με όλες μου τις συσκευές, ακόμα και με το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Επίσης είχε κανονικό κουμπί στο κάτω μέρος της οθόνης που ήταν πάντα εκεί και το εύρισκα με την αφή, τώρα πρέπει να κοιτάω, και δεν είναι και πάντα εκεί.

Αλλά έχω πάθει σοκ με την κάμερα. Πριν 10 χρόνια είχα πληρώσει $4k για DSLR και είχε-δεν είχε τέτοια ποιότητα. Καλό επίσης και το water resistant, ποτέ δεν ξέρεις.

Kατά τ'άλλα που λένε ότι είναι γρήγορο κλπ δεν βλέπω καμμιά διαφορά. Και η κυρτή οθόνη έχει την πλάκα της για τα πρώτα 3 λεπτά, μετά το ξεχνάς.
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Maniac poster

Δημοσ.: 15055
Εγγραφη: Ιούλιος 3rd, 2011, 5:45 am
Το μέλος Chilloutbuddy, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Σεπτέμβριος 15th, 2017, 12:07 pm

Chilloutbuddy έγραψε:
Αλλά έχω πάθει σοκ με την κάμερα. Πριν 10 χρόνια είχα πληρώσει $4k για DSLR και είχε-δεν είχε τέτοια ποιότητα. Καλό επίσης και το water resistant, ποτέ δεν ξέρεις.

Αυτό αποκλείεται πραγματολογικά. Μπορεί στην οθονούλα του να φαίνεται ότι έχει καλή ποιότητα, αλλά σύνδεσέ τα και τα δυο σε τηλεόραση και θα γελάσεις με την εντύπωση που είχες.
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 57939
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 12:56 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ » Σεπτέμβριος 15th, 2017, 12:49 pm

enterprise-psi έγραψε:Εικόνα

Ο ορισμός του νο μπρέινερ
Σπρώχνοντας τον φάκελο από το πρώτο ποστ
Άβαταρ μέλους
ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ
Fast poster

Δημοσ.: 2729
Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2017, 9:29 pm
Το μέλος ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό omg kai 3 lol » Σεπτέμβριος 15th, 2017, 12:57 pm

ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ έγραψε:

κι εγω που εχω το αριστερα τι να κανω; μηπως να φτιαξω ενα αλλο ανοητο διλλημα βαζοντας ενα παντοφλαδικο; :lol:
--tha ksenixtisoyme to mesimeri --ouf exw mia nista..eytyxws exw balei antiliako!
exeis blanco???!! FTIAKSE KREMA GIOTIS LoL

μη ξεχασω: http://www.lost4815162342.com/flash/countdown.swf
Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Crazy poster

Δημοσ.: 6251
Εγγραφη: Μάρτιος 19th, 2008, 4:38 pm
Το μέλος omg kai 3 lol, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠΑΤΩΝΕΙ το iPhone 5;

Δημοσίευσηαπό ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ » Σεπτέμβριος 15th, 2017, 1:04 pm

Βάλε λίπος στο πρόσωπο να γυαλίζει άσε νεκ μπιαρντ, πάρε καμιά εικοσαριά κιλά αν είσαι κάτω από εκατό και φόρα βερμούδα βαμβακερή και πορτοφόλι ζώνη
Τελευταία επεξεργασία απο ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ την Σεπτέμβριος 15th, 2017, 1:05 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Σπρώχνοντας τον φάκελο από το πρώτο ποστ
Άβαταρ μέλους
ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ
Fast poster

Δημοσ.: 2729
Εγγραφη: Απρίλιος 20th, 2017, 9:29 pm
Το μέλος ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Σεπτέμβριος 15th, 2017, 1:05 pm

ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ έγραψε:

Συγνώμη αλλά αυτή η μαλακία που σου καλύπτει το πάνω μέρος της οθόνης Πώς δικαιολογειται; πας να δεις ταινία και η άκρη της οθόνης είναι η μισή κρυμμένη
talaipwros

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες