To ΥοuTube μου κρασάρει

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Re: To ΥοuTube μου κρασάρει

Δημοσίευσηαπό Papa John » Φεβρουάριος 12th, 2018, 5:27 pm

Daje έγραψε: ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ.
ΓΥΦΤΟ
ΟΛΑ ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ ΘΕΛΕΤΕ

Ακροδεξιός,τι περίμενες ; Αντί να ενισχύσει την Ελληνική Οικονομία πάει να τη βγάλει τζαμπέ :smt011
Άβαταρ μέλους
Papa John
Fast poster

Δημοσ.: 2138
Εγγραφη: Απρίλιος 25th, 2015, 11:37 pm
Το μέλος Papa John, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό About » Φεβρουάριος 13th, 2018, 1:19 am

paizwgames έγραψε:
About έγραψε:
Ναί επειδή αντιμετωπίζω διάφορα προβλήματα μπορεί να χρειάζονται πολλά πράγματα αναβάθμιση κι αν η αναβάθμιση μου κοστίσει περισσότερα από 400€ ίσως θα ήταν καλύτερα να πάρω καινούριο.

400 ευρώ; Πεταμένα λεφτά. Το πισί σου θέλει σκουπίδια, όχι αναβάθμιση.

Πάρε αυτόν εδώ τον πύργο που χω ήδη προτείνει φίλε και θα με θυμηθείς. Είναι ότι πιο value for money υπάρχει αυτή τη στιγμή.
Γρήγορο, αξιόπιστο και οικονομικό σε αξία κτήσης και κατανάλωση. Άσε που θα παίζει και όλα τα σύγχρονα παιχνίδια.

Πρόσφατα το αγόρασε φίλος μου και μόλις πήγε σε μαγαζί πληροφορικής να του το συναρμολογήσουν, τον ρωτάγανε ποιος του έκανε την πρόταση για αυτή την σύνθεση. Την βρήκανε εξαιρετική.
viewtopic.php?f=75&t=339942&hilit#p7907573

Εσύ πάρτο με τον σκληρό δίσκο της western digital που προτείνω πιο κάτω, όχι της samsung.

Ένας σύνδεσμος από τα κομμάτια που προτείνεις δε λειτουργεί. Αυτή η σύνθεση πόσο στοιχίζει περίπου;
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσ.: 3903
Εγγραφη: Ιούλιος 5th, 2016, 6:38 am
Τοποθεσια: Ασπρόπυργος - Γκορυτσά
Το μέλος About, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ » Φεβρουάριος 13th, 2018, 2:40 am

About έγραψε: Όταν βλέπω βίντεο στο yt λαγκάρουν, δηλαδή η εικόνα κάνει μικρές παύσεις, δεν κυλάει στρωτά. Νομίζω πως αυτό το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν έκανα έναν καθαρισμό με το CCcleaner οπότε ίσως διέγραψα κάτι που δεν έπρεπε. Χρησιμοποιώ google chrome αλλά το ίδιο συμβαίνει και με τον internet explorer.

Είμαι άσχετος από υπολογιστές και παρότι έχω συμβουλευτεί πολλά tutorials για το πρόβλημά μου και έχοντας κάνει πολλές και διάφορες ενέργειες, ακόμα δεν έχω καταφέρει να το λύσω.

Έψαχνα να βρω πώς θα κάνω upgrate το FlashPlayer και το Java επειδή κάπου είδα ότι ίσως να κρύβεται εκεί η λύση του προβλήματος.

Το λειτουργικό μου σύστημα είναι 64bit
Εικόνα

όμως ανακάλυψα ότι το FlashPlayer, το Java και το QuickTime (τα οποία δεν έχω ιδέα τι είναι και τι κάνουν) γράφουν δίπλα 32bit οπότε σταμάτησα εκεί για να σας ρωτήσω.
Εικόνα

Κανονικά δε θα έπρεπε να γράφουν 64bit; Λέτε να βρίσκεται εκεί η λύση του προβλήματος; Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω;

Με κόλλησες :P Κι εμένα το youtube μου κάνει νερά τις τελευταίες μέρες.
ΠόθοιΕνόςΚΚΟΥΕ
migisukhoi έγραψε:Στηρίζουμε την Ισλαμοποίηση των Δυτικών Καπιταλιστικών Ιμπεριαλιστικών Αποικιοκρατικών χωρών

Επιχειρήματα ενόςΔΗΜΟΚΡΑΤΗ
black_paint έγραψε:αν σε ειχα μπροστα μου θα ψαχνες για ορθοδοντικο κυριακατικα.
ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ
Fast poster

Δημοσ.: 4824
Εγγραφη: Μάιος 28th, 2017, 11:01 pm
Τοποθεσια: Πα(σο)κιστάν του πγοοδευτικού τόξου
Το μέλος ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paizwgames » Φεβρουάριος 13th, 2018, 2:46 am

About έγραψε:
paizwgames έγραψε:
About έγραψε:
Ναί επειδή αντιμετωπίζω διάφορα προβλήματα μπορεί να χρειάζονται πολλά πράγματα αναβάθμιση κι αν η αναβάθμιση μου κοστίσει περισσότερα από 400€ ίσως θα ήταν καλύτερα να πάρω καινούριο.

400 ευρώ; Πεταμένα λεφτά. Το πισί σου θέλει σκουπίδια, όχι αναβάθμιση.

Πάρε αυτόν εδώ τον πύργο που χω ήδη προτείνει φίλε και θα με θυμηθείς. Είναι ότι πιο value for money υπάρχει αυτή τη στιγμή.
Γρήγορο, αξιόπιστο και οικονομικό σε αξία κτήσης και κατανάλωση. Άσε που θα παίζει και όλα τα σύγχρονα παιχνίδια.

Πρόσφατα το αγόρασε φίλος μου και μόλις πήγε σε μαγαζί πληροφορικής να του το συναρμολογήσουν, τον ρωτάγανε ποιος του έκανε την πρόταση για αυτή την σύνθεση. Την βρήκανε εξαιρετική.
viewtopic.php?f=75&t=339942&hilit#p7907573

Εσύ πάρτο με τον σκληρό δίσκο της western digital που προτείνω πιο κάτω, όχι της samsung.

Ένας σύνδεσμος από τα κομμάτια που προτείνεις δε λειτουργεί. Αυτή η σύνθεση πόσο στοιχίζει περίπου;

Όλοι δουλεύουν φίλε πλην του συνδέσμου με τον 960 evo τον οποίο αντικατέστησα πιο κάτω με τον western digital. από ότι θυμάμαι ένα 500ρικο.

Αυτά πάρε αν θες πισι και θα με θυμηθείς. Και λειτουργικό θα βάλεις 10ρια εννοείται.
paizwgames
Casual Poster

Δημοσ.: 519
Εγγραφη: Νοέμβριος 17th, 2017, 1:47 pm
Το μέλος paizwgames, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paizwgames » Φεβρουάριος 13th, 2018, 2:52 am

ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ έγραψε:
Με κόλλησες :P Κι εμένα το youtube μου κάνει νερά τις τελευταίες μέρες.

Εμένα ανοίγει 4k video πιο γρήγορα από φακέλους του υπολογιστή. :P
paizwgames
Casual Poster

Το μέλος paizwgames, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό About » Φεβρουάριος 13th, 2018, 3:15 am

paizwgames έγραψε: Και λειτουργικό θα βάλεις 10ρια εννοείται.

Είσαι σίγουρος; Μόνο αρνητικά ακούω γι' αυτά.
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Το μέλος About, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Archmage » Φεβρουάριος 13th, 2018, 3:53 pm

About έγραψε:

Μα γιατί; Αφού η microsoft σε αγαπάει και θέλει να ξέρει τα πάντα για σένα 8)
Wither in denial.
Άβαταρ μέλους
Archmage
Fast poster

Δημοσ.: 3234
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 5th, 2012, 7:51 pm
Το μέλος Archmage, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paizwgames » Φεβρουάριος 13th, 2018, 10:15 pm

About έγραψε:

Και τι δηλαδή θες να βάλεις.
paizwgames
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό Nikos1451 » Φεβρουάριος 13th, 2018, 10:38 pm

τι φλας χτμλ5 τρέχτε
Ανάμεσα στα 2 βρίσκεται το ∞
Άβαταρ μέλους
Nikos1451
Fast poster

Δημοσ.: 4835
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2009, 11:51 pm
Το μέλος Nikos1451, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό About » Φεβρουάριος 14th, 2018, 7:25 am

Archmage έγραψε:
About έγραψε:

Μα γιατί; Αφού η microsoft σε αγαπάει και θέλει να ξέρει τα πάντα για σένα 8)

Kάτι τέτοια διαβάζω, ότι καθυστερούν γιατί τραβάνε δεδομένα.

paizwgames έγραψε: Και τι δηλαδή θες να βάλεις.

Σκεφτόμουν για τα 7 που έχω τώρα και τα έχω συνηθίσει.
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσίευσηαπό About » Φεβρουάριος 14th, 2018, 8:08 am

Nikos1451 έγραψε: τι φλας χτμλ5 τρέχτε

Τι εννοείς; Ίσως φταίει το HTML5 που απ' ό,τι διαβάζω προκαλεί σε πολλούς τα προβλήματα που προκαλεί και σε εμένα. Κατέβασα το plugin Flush Player for youtube (δοκίμασα τρία απ' αυτά) και παρότι στις κριτικές διάφοροι γράφουν ότι τους έλυσε το πρόβλημα σ' εμένα είτε δεν παίζουν τα βίντεο είτε δε βλέπω καμια διαφορά.
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσίευσηαπό TheoPhrm » Φεβρουάριος 14th, 2018, 2:55 pm

Δεν φταίει το youtube αλλά τα γηρατειά του υπολογιστή και η σαβούρα που έχει μαζέψει.
Τα Win 7 λειτουργούν στο όριο με μνήμη 2 γίγα.
Άρα από τη μάνα του πρέπει να φορούσε ΧΡ. Δηλαδή τα έχει τα χρονάκια του. Πλησιάζει δεκαετία;
Αν είναι PC και θέλεις να κάνεις σωστή δουλειά πρέπει να του κάνεις ριζική αναβάθμιση.
Αλλαγή μητρικής, επεξεργαστή, κάρτας γραφικών και μνήμη τουλάχιστον 4 γίγα.
Ουσιαστικά φτιάχνεις έναν καινούριο σύγχρονο υπολογιστή. Η υπόθεση θα σου κοστίσει κάπου 180 ευρώ.
Μπορείς να δεις τιμές εξαρτημάτων στο e-shop.
Μπορούν και να τον μοντάρουν με 20-30 ευρώ.
TheoPhrm
Casual Poster

Δημοσ.: 833
Εγγραφη: Ιούνιος 17th, 2010, 7:55 pm
Το μέλος TheoPhrm, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό About » Φεβρουάριος 14th, 2018, 3:19 pm

TheoPhrm έγραψε: Δεν φταίει το youtube αλλά τα γηρατειά του υπολογιστή και η σαβούρα που έχει μαζέψει.
Άρα από τη μάνα του πρέπει να φορούσε ΧΡ. Δηλαδή τα έχει τα χρονάκια του. Πλησιάζει δεκαετία;
Αν είναι PC και θέλεις να κάνεις σωστή δουλειά πρέπει να του κάνεις ριζική αναβάθμιση.
Ουσιαστικά φτιάχνεις έναν καινούριο σύγχρονο υπολογιστή. Η υπόθεση θα σου κοστίσει κάπου 180 ευρώ.

Ένα laptop sony vaio είναι. Τα βίντεο που έχω κατεβάσει τα παίζει κανονικά, το yt είναι που λαγκάρει. Δε θυμάμαι ούτε πόσο καιρό τον έχω ούτε αν φορούσε XP από τη μάνα του, αλλά ναί, είναι πιθανό να πλησιάζει τη δεκαετία.
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσίευσηαπό paizwgames » Φεβρουάριος 15th, 2018, 8:17 pm

TheoPhrm έγραψε: Δεν φταίει το youtube αλλά τα γηρατειά του υπολογιστή και η σαβούρα που έχει μαζέψει.

πως θα βάλει επεξεργαστή, μητρική, gpu, μνημη με 180;
paizwgames
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό Daje » Φεβρουάριος 15th, 2018, 9:24 pm

paizwgames έγραψε:

πως θα βάλει επεξεργαστή, μητρική, gpu, μνημη με 180;

Θα τα βαλει. Δεν σημαινει οτι θα δουλευουν κι'ολας.
Άβαταρ μέλους
Daje
Crazy poster

Δημοσ.: 8600
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 1st, 2007, 12:25 pm
Το μέλος Daje, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες