Μεταφορά από Wind σε Nova

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Re: Μεταφορά από Wind σε Nova

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Αύγουστος 2nd, 2017, 11:41 am

μάπα μοντεμ ειχαν στειλει
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Crazy poster

Δημοσ.: 5374
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Σεπτέμβριος 1st, 2017, 8:51 am

το πρόβλημα χειροτέρεψε.

δεν εχω κλεισει ουτε δυο μηνες σε αυτην την εταιρεια και με πεταει ανα δυο λεπτα.

θελουν να στειλουν για ΤΡΙΤΗ φορα τεχνικό.

εκανα εκ νεου καταγγελια στην ΕΕΤΤ και νεα αιτηση επιστροφης ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ στην γουιντ.

:smt013 :smt010
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Crazy poster

Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Spark_ » Σεπτέμβριος 1st, 2017, 9:07 am

καλα να παθεις, για να μαθεις πως γουιντ και βονταφον ειναι κακές επιλογές.
πηγαινε σε κατάστημα σιτα και κανε μεταφορά το νουμερο σου δωρεαν, σου δινουν δωρεαν ενα ωραιοτατο μόντεμ (οπως αυτό που εχω και το χαιρομαι)
και θα πληρωνεις λιγότερο απο οτι στους αλλους
Άβαταρ μέλους
Spark_
Fast poster

Δημοσ.: 2038
Εγγραφη: Μάιος 24th, 2016, 3:37 pm
Το μέλος Spark_, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Σεπτέμβριος 1st, 2017, 9:10 am

ειχα τσιτα και ΔΕΝ ειναι καλη
Καντε διαιτα..
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Spark_ » Σεπτέμβριος 1st, 2017, 9:21 am

η γραμμή σου μπορει να ειναι προβληματική, τα καλωδια μπορει να ειναι φθαρμένα, οι επαφές ή άλλο.
εκανε έλεγχο κάποιος τεχνικός; εαν οχι σε οποια εταιρεια και εαν πας θα συνεχισεις να εχεις προβλημα.
ελυσα το δικο μου πρόβλημα με νέα καλωδίωση και ειμαι ευχαριστημένος απο το νέο μοντεμ της σιτα.
Άβαταρ μέλους
Spark_
Fast poster

Το μέλος Spark_, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Σεπτέμβριος 1st, 2017, 9:29 am

στους δυο μηνες αυτους δυο φορες επισκεψη απο τεχνικο τους. δεν βρισκει το προβλημα και ολα καλα.

αλλαξαμε και μοντεμ. και καλωδια. πριν με την γουιντ ηταν ολα καλα
Καντε διαιτα..
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Σεπτέμβριος 4th, 2017, 11:21 am

έχω κάνει 200 τηλέφωνα στην νόβα και μου ρθε λογαριασμός κινητού 100 ευρώ.

πριν καλά καλά κλείσουν 2 μήνες, εκ των οποίων απουσίαζα λόγω διακοπών 15 μέρες, έχει έρθει τεχνικός σπίτι μου 3 φορές. τις δύο πρώτες, δεν πλήρωσα, τώρα είπε θα με χρεώσει. μου λέει ότι έχει πρόβλημα το σπίτι μου, πρόβλημα που όμως δεν το είχα ποτέ με την γουίντ - ειλικρινά δεν θυμάμαι να χρειαζόταν να κάνω ρισέτ το μόντεμ τους, εκτός ίσως μετά από καμιά διακοπή ρεύματος.
εμένα η απορία μου είναι, πως γίνεται να μην έχω πρόβλημα με την γραμμή μου ηλεκτρολογικό όλες τις ώρες της ημέρας, παρά μόνο τις ώρες αιχμής πχ κυριακή βράδυ που όλοι μπαίνουν.
επίσης, δεν εχουν μπει στον κόπο να απαντήσουν ούτε στην καταγγελία που έκανα στην εεττ, ενώ είχαν προθεσμία έως 09/08/17.
θα σηκωθώ να φύγω. ειλικρινά, έχει πρόβλημα το κέντρο τους και δεν πρόκειται να φάω δύο χρόνια απ την ζωή μου, πληρώνοντας νταβατζιλίκια για να μου επαναφέρνουν την γραμμή στο τηλ τους κέντρο.
πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα. είχα acn, cyta, ote, wind και ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν είχα πρόβλημα. εκτός από μια φορά που κάναν κατι έργα ο οτε και κάτι χαλασαν στο κουτι και ήρθαν και το φτιαξαν, αλλά μιλάμε για προιστορία.
τετοιο γραψιμο σε μένα αλλά και στην ΕΕΤΤ πρώτη φορά το βλέπω. είναι υπεράνω νόμου και έχω μπλέξει με την Καμόρα.

ξερετε καναν τρόπο να αποφύγω το τέλος των 126 ευρώ, που μπορώ να κανω καταγγελία εκτός από την ΕΕΤΤ και να μην πληρώσω τον τριτο τεχνικό που ουσιαστικά δεν έκανε τίποτα και μου πε ότι φταίει το σπίτι μου και απορεί πως είχα VDSL με την γουιντ δύο χρόνια????????
Καντε διαιτα..
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Spark_ » Σεπτέμβριος 4th, 2017, 3:04 pm

Spark_ έγραψε: καλα λες, μην πληρώσεις, θα σε βαλουν στην μαυρη λιστα κακοπληρωτων τηλεφωνίας για να μην σε κανουν πελάτη ξανά,
θα σε παιρνουν τηλέφωνο 2-3 φορες την εβδομάδα να σου υπενθυμίζουν το χρέος,
θα σε ενοχλουν μέχρι να αλλαξεις τηλ νουμερο,
το ίδιο έκανα κ εγω οταν διαπίστωσα απαραδεκτες χρεώσεις,
ειμαι δυσαρεστημένος απο Wind k Vodafone ειναι οι χειρότερες επιλογές τηλεφωνίας.

τωρα στην cyta δεν πληρωνω περισότερα απο 20ε τον μηνα και η ταχύτητα adsl download speed 9-10 Mb/s
ξερω οτι υπόσχονται όλοι μεχρι 24MB αλλα δεν δινουν εγγυηση γι αυτό, λένε πως εαν η γραμμή σου δεν ειναι ικανή φταιει η καλωδίωση που έρχεται στο σπίτι απο εξω εως μέσα.

κοιτα για προσφορές που υπόσχονται πως εαν η ταχυτητα λήψης σου ειναι μικρότερη απο 20Mb/s με μέτρηση κατ οικον του τεχνικου,
τότε δεν εχεις υποχρέωση προς την εταιρεια
Άβαταρ μέλους
Spark_
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Δεκέμβριος 21st, 2017, 10:00 am

ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ!!!!

μετά από την καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή, και αφού απάντησαν με δισέλιδη επιστολή οι της Νοβα, απάντησα και εγώ λέγοντας ότι 2 μήνες δεν εχω κανενα πρόβλημα με την Γουιντ, χθες αντιλόγισαν τον λογαριασμό και έτσι δεν θα πληρώσω τα 248 ευρώ.

Yihaaaaaaw (που λέμε και στο χωριό μου)

:smt033
Συνημμένα
images.jpg
images.jpg (6.3 KiB) 3797 προβολές
Καντε διαιτα..
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Crazy poster

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες