Απάτη της AVIRA

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Απάτη της AVIRA

Δημοσίευσηαπό pecher » Δεκέμβριος 9th, 2017, 7:36 am

Αγαπητοί φίλοι εδω κ 3 χρονια αγόρασα ένα πακέτο ΑVIRA κ προφανώς πατήθηκε automatically renewal
Δεν μπορώ να ξαναμπώ στομ λογαριασμό μου
Μου παίρνει καθε χρόνο απο την κάρτα 36€
Χωρίς καν να εχω πλεον το πρόγραμμα, το εχω απεγκαταστησει
Την βοήθειά σας, με κλέβουν :smt013
pecher
New poster

Δημοσ.: 4
Εγγραφη: Δεκέμβριος 9th, 2017, 7:27 am
Το μέλος pecher, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Απάτη της AVIRA

Δημοσίευσηαπό japetus » Δεκέμβριος 9th, 2017, 11:30 am

Κάπου δήλωσες όταν το αγόρασες να γίνεται αυτόματα ανανέωση. Μπές στο σάιτ της κάρτας σου (ή στο paypal αν η χρέωση γίνεται εκεί) ή πήγαινε στην τράπεζά σου και ζήτα να διακόψεις την αυτόματη ανανέωση πληρωμής.
Άβαταρ μέλους
japetus
Fast poster

Δημοσ.: 4715
Εγγραφη: Οκτώβριος 27th, 2006, 10:48 am
Τοποθεσια: KN21QC
Το μέλος japetus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό pecher » Δεκέμβριος 9th, 2017, 11:36 am

Σε ευχαριστώ πολύ, αν μου έλεγαν αυτή την δυνατότητα πριν, απο την κάρτα μου που επικοινωνησα, δεν θα προχωρουσα σε παντελή κατάργηση της καρτας μου, ω1 λύση
Παντως για μένα η εταιρεία Avira δεν είναι εντάξει
pecher
New poster

Το μέλος pecher, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό dna » Δεκέμβριος 9th, 2017, 12:11 pm

πάντοτε μπορείς να δηλώσεις συμπληρ'ώνοντας το σχετικό έντυπο οτι αρνείσαι την οποιαδήποτε συναλλαγή στην κάρτα σου και να εξηγείς του λόγους.
Άβαταρ μέλους
dna
Maniac poster

Δημοσ.: 14304
Εγγραφη: Ιανουάριος 30th, 2007, 12:47 am
Το μέλος dna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό pecher » Δεκέμβριος 9th, 2017, 12:13 pm

Η κάρτα ήταν vivawallet και η εξυπηρέτηση όταν επικοινωνησα ηταν μηδενική
pecher
New poster

Δημοσίευσηαπό Dwarven Blacksmith » Δεκέμβριος 9th, 2017, 12:18 pm

Τι φταίει η AVIRA δηλαδή που εσύ πάτησες αυτόματη ανανέωση και μετά έχασες τους κωδικούς σου;
Σίγουρα έχουν κάποιο σύστημα που θα σε βοηθήσει να ξαναμπείς στο λογαριασμό σου, αν το προσπαθούσες,
*Ode to Joy intensifies*
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Extreme poster

Δημοσ.: 33400
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2011, 12:00 am
Τοποθεσια: Maiore Patria
Το μέλος Dwarven Blacksmith, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό pecher » Δεκέμβριος 9th, 2017, 12:20 pm

Είστε εκπρόσωπος Avira;
Φυσικά κ προσπαθησα 2 χρόνια να μου δωσει κωδικους να ξαναεπικοινωνησω γιατι ειχα το email εγγραφης μου
Τίποτα, μόνον τα λεφτα παίρνει ανελλιπώς, χωρις καν να εχω το πρόγραμμα 2 χρόνια
pecher
New poster

Δημοσίευσηαπό Dwarven Blacksmith » Δεκέμβριος 9th, 2017, 12:27 pm

Το "προσπάθησες 2 χρόνια" δε μου λέει κάτι, και σε 20 λεπτά θα μπορούσες να είχες δοκιμάσει τα πάντα. Απλά μου μυρίζει δικό σου λάθος.
*Ode to Joy intensifies*
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Extreme poster

Δημοσ.: 33400
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2011, 12:00 am
Τοποθεσια: Maiore Patria
Το μέλος Dwarven Blacksmith, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Δεκέμβριος 9th, 2017, 9:38 pm

'
Τα windows, από το 7 και πάνω, είναι αρκετά ασφαλή για τον μέσο χρήστη, εφόσον γίνονται οι ανανεώσεις λογισμικού τακτικά.
Και υπάρχουν πολλά και καλά antivirus ΤΣΑΜΠΑ!
https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2388652,00.asp

Δεν αντιλαμβάνομαι τον λόγο κάποιος να πληρώνει λεφτά για antivirus! :smt017
Το ΑVIRA μια χαρά είναι!
.
Τυπικό νεοκομμουνιστοbotάκι έγραψε:05/02/2018, 22:10
για εμένα ο Στάλιν ήταν Θεός και ο Κομμουνισμός είναι η απόλυτη Θρησκεία. Μόνο στο μνήμα του Στάλιν σκύβω προσκυνάω!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 23978
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες