Ψάχνω κινητό για τον αδερφό μου

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

Ψάχνω κινητό για τον αδερφό μου

Δημοσίευσηαπό Λεγεών » Δεκέμβριος 22nd, 2017, 7:04 am

Ήρθα χτες στο πατρικό μου και τον βρίσκω με ένα σπασμένο που μου ράγισε την καρδιά. Πάντα αυτός έπαιρνε καινούριο και μου έδινε το παλιό του.

Μου είναι εύκολο να βρω ένα φτηνό αλλά δύσκολο να του το στείλω ταχυδρομικώς από εξωτερικό λόγω της μπαταρίας (ειχα προσπαθήσει με ταμπλετ πριν καιρό).

Όποτε αναρωτιέμαι τι σελίδες ή μαγαζιά ψάχνει ο κόσμος για να βρει κινητά εδώ στην Ελλάδα. Δέχομαι και προτάσεις για μάρκες, πάντα Android είχε αλλά και iPhone δεν τον χαλάει. Μπάτζετ τα 250.
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν Ἀγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

καὶ ἐπηρώτα αὐτόν· τί ὄνομά σοι; καὶ ἀπεκρίθη λέγων· λεγεὼν ὄνομά μοι, ὅτι πολλοί ἐσμεν
Μαρκ. 5,9
Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Maniac poster

Δημοσ.: 14593
Εγγραφη: Μάιος 5th, 2009, 4:03 pm
Το μέλος Λεγεών, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ψάχνω κινητό για τον αδερφό μου

Δημοσίευσηαπό Dwarven Blacksmith » Δεκέμβριος 22nd, 2017, 8:33 am

Μοντέλο τώρα δεν ξέρω να σου πω, όταν βρεις, για σελίδα κοίτα το skroutz.gr για να βρεις το φτηνότερο μαγαζί.
*Ode to Joy intensifies*
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Extreme poster

Δημοσ.: 33424
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2011, 12:00 am
Τοποθεσια: Maiore Patria
Το μέλος Dwarven Blacksmith, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Δεκέμβριος 22nd, 2017, 3:44 pm

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 35394
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Δεκέμβριος 22nd, 2017, 3:57 pm

συμφωνώ. το δικό μου ζιαομί ειναι και είναι το καλυτερο κινητο εβερ
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Crazy poster

Δημοσ.: 5374
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Dwarven Blacksmith » Δεκέμβριος 22nd, 2017, 4:02 pm

Σε όλα τα άλλα φιτσουρς τα Xiaomi γαμανε αλλά στην κάμερα χάνουν πολύ, ειδικά το βράδυ. Αυτό ξέρεις αν έχει το ίδιο θέμα;
*Ode to Joy intensifies*
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Extreme poster

Το μέλος Dwarven Blacksmith, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Δεκέμβριος 22nd, 2017, 4:03 pm

οχι
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Crazy poster

Δημοσ.: 5374
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Δεκέμβριος 22nd, 2017, 4:46 pm

Συνήθως, όποιος με ρωτάει για κινητό , αν έχει καλή κάμερα, δεν του ξαναμιλάω. :D
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Dwarven Blacksmith » Δεκέμβριος 22nd, 2017, 4:51 pm

Ναι ξέρω, πρέπει να βγάζουμε σελφι με DSLR και τρίποδα :smt015
*Ode to Joy intensifies*
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Δεκέμβριος 22nd, 2017, 4:56 pm

Για κινητά , κάτω από 500 ευρώ, έχουν τον ίδιο sony cmos, οπότε τι συζητάμε; Τα κινεζικά έχουν μάπα πρόγραμμα συνήθως, βάζεις ένα Open Camera και καθαρίζεις.

Την σημερινή εποχή, με τα εκατομμύρια διαφορετικά κινητά, σε νοιάζει το κινητό, να έχει ποιοτική επικοινωνία, φωνής και δεδομένων, αρκετή RAM, μεγάλη χωρητικότητα μπαταρίας, καλή οθόνη, και τέλος καλή κάμερα. Για μένα τουλάχιστον.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό ritzeri » Ιανουάριος 11th, 2018, 12:44 am

enterprise-psi έγραψε:Για κινητά , κάτω από 500 ευρώ, έχουν τον ίδιο sony cmos, οπότε τι συζητάμε; Τα κινεζικά έχουν μάπα πρόγραμμα συνήθως, βάζεις ένα Open Camera και καθαρίζεις.

Την σημερινή εποχή, με τα εκατομμύρια διαφορετικά κινητά, σε νοιάζει το κινητό, να έχει ποιοτική επικοινωνία, φωνής και δεδομένων, αρκετή RAM, μεγάλη χωρητικότητα μπαταρίας, καλή οθόνη, και τέλος καλή κάμερα. Για μένα τουλάχιστον.

και η υγεια ειναι σημαντικος παραγοντας μονο.
το συγκεκριμενο μοντελο ακουγεται οτι γαμαει αλλα....δείκτης SAR = 1.75 W/kg (head) !!!
Άβαταρ μέλους
ritzeri
Maniac poster

Δημοσ.: 12452
Εγγραφη: Απρίλιος 23rd, 2010, 5:27 pm
Το μέλος ritzeri, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό nostromos » Ιανουάριος 15th, 2018, 11:58 pm

Vaya Con Dios
Άβαταρ μέλους
nostromos
Crazy poster

Δημοσ.: 8720
Εγγραφη: Απρίλιος 14th, 2010, 2:00 am
Το μέλος nostromos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες