Άλλο πάλι και τούτο

Λογισμικό, λειτουργικά συστήματα, προγραμματισμός, hardware, δίκτυα, Internet.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

Άλλο πάλι και τούτο

Δημοσίευσηαπό About » Δεκέμβριος 23rd, 2017, 5:47 pm

Τι είναι αυτό που μου πετιέται κάθε λίγο και λιγάκι; :smt017

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσ.: 3902
Εγγραφη: Ιούλιος 5th, 2016, 6:38 am
Τοποθεσια: Ασπρόπυργος - Γκορυτσά
Το μέλος About, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Άλλο πάλι και τούτο

Δημοσίευσηαπό gatsu » Δεκέμβριος 23rd, 2017, 5:51 pm

Είναι η νέα μόδα να βάζουν cryptomining σε σελίδες ώστε να σου τρώνε cpu κύκλους και εκείνοι που τρέχουν τις σελίδες να κερδίζουν crypto coins .

Το είχα αναφέρει και σε αυτό το νήμα viewtopic.php?f=46&t=339096#p7837724
Να λυθεί η εξίσωση x=1 στο Α με Α={0} .
Άβαταρ μέλους
gatsu
Crazy poster

Δημοσ.: 8453
Εγγραφη: Αύγουστος 9th, 2010, 2:14 pm
Το μέλος gatsu, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό About » Δεκέμβριος 23rd, 2017, 7:18 pm

Εγώ δεν ξέρω από αυτά και υπέθεσα ότι μπορεί κάποιος να προσπαθεί να με χακάρει. Chrome χρησιμοποιώ και πολύ σπανίως internet explorer, μου προτείνεις να κάνω κάποια ενέργεια;
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Το μέλος About, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gatsu » Δεκέμβριος 23rd, 2017, 8:49 pm

About έγραψε: Εγώ δεν ξέρω από αυτά και υπέθεσα ότι μπορεί κάποιος να προσπαθεί να με χακάρει. Chrome χρησιμοποιώ και πολύ σπανίως internet explorer, μου προτείνεις να κάνω κάποια ενέργεια;

Το chrome έχει κάποια extension για anti mining , ένα απο αυτά είναι γραμμένο απο Έλληνα . Για το firefox δεν γνωρίζω τι παίζει πρέπει να το κάνεις google εάν έχει πρόβλημα αρχικά και ποια είναι η αντιμετώπιση απο σελίδες που κάνουν cryptomining .
Άβαταρ μέλους
gatsu
Crazy poster

Το μέλος gatsu, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό About » Δεκέμβριος 23rd, 2017, 9:00 pm

Πάτησα anti mining και μου εμφάνισε αυτά. Να βάλω το πρώτο;

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσίευσηαπό gatsu » Δεκέμβριος 23rd, 2017, 11:24 pm

About έγραψε: Πάτησα anti mining και μου εμφάνισε αυτά. Να βάλω το πρώτο;

Εικόνα

προσωπικά έχω βάλει αυτό https://github.com/keraf/NoCoin/
Άβαταρ μέλους
gatsu
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό About » Δεκέμβριος 24th, 2017, 10:38 am

οκ ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Ζενίθεδρος » Δεκέμβριος 24th, 2017, 10:45 am

About έγραψε: Εγώ δεν ξέρω από αυτά και υπέθεσα ότι μπορεί κάποιος να προσπαθεί να με χακάρει.

Ποιός ρε συ, η Μοσάντ;
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Maniac poster

Δημοσ.: 15731
Εγγραφη: Οκτώβριος 30th, 2008, 8:58 pm
Τοποθεσια: Kingdom of Tonga
Το μέλος Ζενίθεδρος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό sys3x » Δεκέμβριος 27th, 2017, 10:43 pm

gatsu έγραψε:

Εικόνα

Βάλε λίνουξ.
·

Αν δεν είμασταν σπίρτα θα καίαμε για πάντα.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Crazy poster

Δημοσ.: 6939
Εγγραφη: Οκτώβριος 21st, 2011, 8:05 am
Το μέλος sys3x, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Γύπας » Δεκέμβριος 28th, 2017, 1:52 am

sys3x έγραψε:
gatsu έγραψε:

Εικόνα

Βάλε λίνουξ.

Φτιάχνει τα κρυπτοκόιν πιο γρήγορα; :-?
Γύπας
Fast poster

Δημοσ.: 1192
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 15th, 2017, 11:45 am
Το μέλος Γύπας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Πληροφορική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες