Σεπτέμβριος 2008: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΕΜΦΥΛΙΟ

Θέματα που άφησαν καλές εντυπώσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Re: Σεπτέμβριος 2008: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΕΜΦΥΛΙΟ

Δημοσίευσηαπό CHARLEMAGNE » Μάρτιος 2nd, 2013, 9:46 am

Carlos perdona me,pero tu Griegos estan absurdos (pensar mi Espanol tambien)
LIFE WILL NEVER BE THE SAME AS IT WAS AGAIN
Άβαταρ μέλους
CHARLEMAGNE
Crazy poster

Δημοσ.: 7711
Εγγραφη: Νοέμβριος 1st, 2008, 10:09 am
Τοποθεσια: AΘΗΝΑ
Το μέλος CHARLEMAGNE, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό KADYROV » Μάρτιος 3rd, 2013, 9:58 pm

Carlos έγραψε: Η εξέγερση του Φράνκου ήταν, εν λόγω, ένα μαζικά πραξικόπημα των πλουσιών εναντίον του κράτου που ήθελε να τελειώσει τη φτωχεία στον ισπανικό αγρό και ήθελε να καλυτερέψει τη θέση του εργάτιου.
Κατα τη διαρκεία του πολέμου και μετά, ύπερξε μια εξόντωνση της εργατικής τάξης αν και οι δύο μέρες του πολέμου διέπραξουν βλακείες.

συγνώμη για ελληνικά μου

:vp25:
Άβαταρ μέλους
KADYROV
Crazy poster

Δημοσ.: 8708
Εγγραφη: Απρίλιος 27th, 2009, 6:26 pm
Το μέλος KADYROV, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό darkness » Μάρτιος 28th, 2013, 3:27 pm

Άβαταρ μέλους
darkness
Fast poster

Δημοσ.: 1299
Εγγραφη: Ιούλιος 16th, 2011, 4:06 pm
Τοποθεσια: Βαρκελωνη
Το μέλος darkness, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΕΜΦΥΛΙΟ

Δημοσίευσηαπό Έκτορας » Μάρτιος 28th, 2013, 3:31 pm

under έγραψε:Ρε παρτάλι Konapo θα σε ξεβρακώσω μια τελευταία φορα.
Η όλη διαμάχη ξεκίνησε επειδή απάντησα σε μια ερώτηση που έκανες.
Επειδή δεν σου άρεσε άρχισες να βρίζεις σαν θρασυπουστας που είσαι.
Λοιπόν,όταν σου απάντησα ότι το ΕΑΜ ήταν μια προσπάθεια Λαϊκού Μετώπου που πήγε με επανάσταση να πάρει την εξουσία,στην αρχή άρχισες να λες για την στρατιωτική δύναμη του ΕΛAΣ και την Γιάλτα.
Όταν κατάλαβες ότι το επιχείρημα που διάλεξες στην αρχή ήταν για τον πούτσο καβαλα (όπως είσαι και εσύ άλλωστε),είπες ότι το Λαϊκό Μέτωπο στην Ελλάδα πέθανε με την δικτατορία του Μεταξά.
Όταν σου έφερα την παραπομπή για την ΕΠOΝ που αποδείκνυε το αντίθετο και το ποσο μαλάκας είσαι,άρχισες να λες ότι εσύ είσαι του πουλιόπουλου και δεν σε νοιάζει τι λέει το ΚΚΕ.

Λοιπόν κωμικοτραγικό σφάλμα της φύσης,οι φυσιολογικοί άνθρωποι λένε ότι αν κάτι μοιάζει με σκατά και αν μυρίζει σαν σκατά,τότε ΕIΝΑΙ σκατά.
Ένας κοπροφιλος σαν εσένα ίσως θα πρέπει να τα δοκιμάσει για να πειστεί αλλα αυτά είναι δικά σου βίτσια.

Δες πως και γιατί δημιουργήθηκε,από ποίους δημιουργήθηκε και ποιοι συνολικά συμμετείχαν στο ΕΑΜ και στις λοιπές ελεγχόμενες από το ΚΚΕ οργανώσεις.
Αν και πάλι δεν καταλάβεις ότι δεν έχει σημασία τι πιστεύεις εσύ αλλα η πραγματικότητα και οι απόψεις αυτών που την δημιούργησαν,τότε το μονο που σου μένει για να λυτρωθείς είναι η αυτοκτονία.

Τελειώνοντας,θέλω να σου υπενθυμίσω να μην ξεχάσεις να αγοράσεις καινούρια κιλότα γιατί αυτή που φορούσες χθες την έχω κρατήσει για σουβενίρ.

Υγ : εσύ ρε παπάρα θα έπρεπε από τα 18 να παίρνεις αναπηρική σύνταξη.
Τόσο βλάκας είσαι ρε αδερφουλα μου...

Gracchus Babeuf έγραψε:Under, κυλότα το ότι είσαι η πουτάνα του πχόρουμ είναι γνωστό. Το ότι είσαι και αυτιστικό είναι το προσωπικό σου δράμα που φάνηκε τώρα. Επειδή δεν σε έχω ούτε για το πούτσο κι όποτε γουστάρεις στο αποδεικνύω, να σου θυμίσω πέντε πράγματα. Συζητάγαμε για τα Λ.Μ. Η αναφορά μου στον ΕΛΑΣ έγινε πριν εσύ καν πεταχτείς σαν την πούτσα, για να δείξει πως γενικά η πολιτική της ΕΣΣΔ δεν προωθούσε Επανάσταση στην Ελλάδα. Εσύ μετά αποφάσισες πως το ΕΑΜ ήταν Λ.Μ. και μπορούσες να το χρησιμοποιήσεις ως παράδειγμα. Ακόμα κι αν δεχόμουν την αόριστη γενικολογία που λες ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ καθυστερημένε, ότι το ΕΑΜ ήταν "στην λογική του Λαϊκού Μετώπου" (που είναι μαλακία και το ΚΚΕ το χρησιμοπιεί αφενός για να εξωραίσει την πολιτική του Λ.Μ κι αφετέρου για να το συνδέσει με την διαεθνή Σταλινική πολιτική αποφάσεων), αλλά ακόμα κι έτσι ρε ηλίθιε, χρησιμοποιείς το παράδειγμα του ΕΑΜ, που εμφανίστηκε 6-7 χρόνια μετά, για να βγάλεις απόφαση για τις ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ των Λ.Μ. που εμφανίστηκαν και ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ μισή και πλέον δεκαετία πριν;;;!!! Καταλαβαίνεις ότι δεν στέκει καν με κοινή λογική αυτό που λες μωρή κυράτσα;; ; Αντιμεταθέτεις χρονικά 2 ανόμοια πράγματα;;;; Φεύγω, έχω κι ένα αεροπλάνο να προλάβω.

ΥΓ. ΠΟλύ θα ήθελα να θρασίμι αυτά που λες να τα ΄'ελεγες από κοντά, αλλά από μακριά όλοι μάγκες είστε.

Αααχχχ...ωραιες πχορουμικες εποχές.... :smt007
Άβαταρ μέλους
Έκτορας
Doom Spirit from Above

Δημοσ.: 81147
Εγγραφη: Ιούνιος 15th, 2005, 7:27 am
Το μέλος Έκτορας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό alexandroso » Μάρτιος 28th, 2013, 3:35 pm

:lol:
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love.
Woody Allen

http://nihilspot.blogspot.com
http://vangelakas.blogspot.com/
http://xylokopos.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
alexandroso
Extreme poster

Δημοσ.: 78839
Εγγραφη: Μάρτιος 12th, 2004, 12:06 pm
Τοποθεσια: Space
Το μέλος alexandroso, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Nearchus2 » Μάρτιος 14th, 2014, 6:53 pm

Fernado_Pessoa έγραψε:

Ξέρεις να διαβάζεις ή να στα συλλαβίσω? Που διάβασες εσυ για Στάλιν και που για Σοβιετική Ένωση. Το τόπικ αναφέρεται στη εθελοντικη συμμετοχη Ελλήνων στο πλευρό το δημοκρατικων κάτω απο πολυ δύσκολες συνθήκες.

ΔΕΝ χρειάζεται να διαβάσει κυριολεκτικά για τον Στάλιν...
το ότι οι Έλληνες κομμουνιστές που συμμετείχαν '' εντάχθηκαν '' στην ομάδα '' Ντιμιτροφ ' 'δεν σου λέει τίποτα ?
Μέγα το της θαλάσσης κράτος των Ελλήνων
Το BLOG μου ... http://www.nnearchus.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Nearchus2
New poster

Δημοσ.: 19
Εγγραφη: Μάρτιος 13th, 2014, 7:44 pm
Το μέλος Nearchus2, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Nearchus2 » Μάρτιος 16th, 2014, 9:38 pm

KADYROV έγραψε:
Carlos έγραψε: Η εξέγερση του Φράνκου ήταν, εν λόγω, ένα μαζικά πραξικόπημα των πλουσιών εναντίον του κράτου που ήθελε να τελειώσει τη φτωχεία στον ισπανικό αγρό και ήθελε να καλυτερέψει τη θέση του εργάτιου.
Κατα τη διαρκεία του πολέμου και μετά, ύπερξε μια εξόντωνση της εργατικής τάξης αν και οι δύο μέρες του πολέμου διέπραξουν βλακείες.

συγνώμη για ελληνικά μου

:vp25:

Las mismas atrocidades sangrientas absurdas ocurrieron después del final de la segunda polemot Mundial en Grecia por los dos bandos durante la Guerra Civil
Lo siento por mi español
,,,
Μεταφραση
Οι ιδιες παραλογες αιματηρες ακροτητες εγιναν μετα το τελος του 2ου Παγκοσμιου πολεμου στην Ελλαδα και απο τις δυο πλευρες κατα τον εμφυλιο
Συγνωμη για τα Ισπανικα μου
Μέγα το της θαλάσσης κράτος των Ελλήνων
Το BLOG μου ... http://www.nnearchus.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Nearchus2
New poster

Δημοσ.: 19
Εγγραφη: Μάρτιος 13th, 2014, 7:44 pm
Το μέλος Nearchus2, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Luigi » Οκτώβριος 18th, 2017, 6:17 pm

Έκτορας έγραψε:
under έγραψε:Ρε παρτάλι Konapo θα σε ξεβρακώσω μια τελευταία φορα.
Η όλη διαμάχη ξεκίνησε επειδή απάντησα σε μια ερώτηση που έκανες.
Επειδή δεν σου άρεσε άρχισες να βρίζεις σαν θρασυπουστας που είσαι.
Λοιπόν,όταν σου απάντησα ότι το ΕΑΜ ήταν μια προσπάθεια Λαϊκού Μετώπου που πήγε με επανάσταση να πάρει την εξουσία,στην αρχή άρχισες να λες για την στρατιωτική δύναμη του ΕΛAΣ και την Γιάλτα.
Όταν κατάλαβες ότι το επιχείρημα που διάλεξες στην αρχή ήταν για τον πούτσο καβαλα (όπως είσαι και εσύ άλλωστε),είπες ότι το Λαϊκό Μέτωπο στην Ελλάδα πέθανε με την δικτατορία του Μεταξά.
Όταν σου έφερα την παραπομπή για την ΕΠOΝ που αποδείκνυε το αντίθετο και το ποσο μαλάκας είσαι,άρχισες να λες ότι εσύ είσαι του πουλιόπουλου και δεν σε νοιάζει τι λέει το ΚΚΕ.

Λοιπόν κωμικοτραγικό σφάλμα της φύσης,οι φυσιολογικοί άνθρωποι λένε ότι αν κάτι μοιάζει με σκατά και αν μυρίζει σαν σκατά,τότε ΕIΝΑΙ σκατά.
Ένας κοπροφιλος σαν εσένα ίσως θα πρέπει να τα δοκιμάσει για να πειστεί αλλα αυτά είναι δικά σου βίτσια.

Δες πως και γιατί δημιουργήθηκε,από ποίους δημιουργήθηκε και ποιοι συνολικά συμμετείχαν στο ΕΑΜ και στις λοιπές ελεγχόμενες από το ΚΚΕ οργανώσεις.
Αν και πάλι δεν καταλάβεις ότι δεν έχει σημασία τι πιστεύεις εσύ αλλα η πραγματικότητα και οι απόψεις αυτών που την δημιούργησαν,τότε το μονο που σου μένει για να λυτρωθείς είναι η αυτοκτονία.

Τελειώνοντας,θέλω να σου υπενθυμίσω να μην ξεχάσεις να αγοράσεις καινούρια κιλότα γιατί αυτή που φορούσες χθες την έχω κρατήσει για σουβενίρ.

Υγ : εσύ ρε παπάρα θα έπρεπε από τα 18 να παίρνεις αναπηρική σύνταξη.
Τόσο βλάκας είσαι ρε αδερφουλα μου...

Gracchus Babeuf έγραψε:Under, κυλότα το ότι είσαι η πουτάνα του πχόρουμ είναι γνωστό. Το ότι είσαι και αυτιστικό είναι το προσωπικό σου δράμα που φάνηκε τώρα. Επειδή δεν σε έχω ούτε για το πούτσο κι όποτε γουστάρεις στο αποδεικνύω, να σου θυμίσω πέντε πράγματα. Συζητάγαμε για τα Λ.Μ. Η αναφορά μου στον ΕΛΑΣ έγινε πριν εσύ καν πεταχτείς σαν την πούτσα, για να δείξει πως γενικά η πολιτική της ΕΣΣΔ δεν προωθούσε Επανάσταση στην Ελλάδα. Εσύ μετά αποφάσισες πως το ΕΑΜ ήταν Λ.Μ. και μπορούσες να το χρησιμοποιήσεις ως παράδειγμα. Ακόμα κι αν δεχόμουν την αόριστη γενικολογία που λες ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ καθυστερημένε, ότι το ΕΑΜ ήταν "στην λογική του Λαϊκού Μετώπου" (που είναι μαλακία και το ΚΚΕ το χρησιμοπιεί αφενός για να εξωραίσει την πολιτική του Λ.Μ κι αφετέρου για να το συνδέσει με την διαεθνή Σταλινική πολιτική αποφάσεων), αλλά ακόμα κι έτσι ρε ηλίθιε, χρησιμοποιείς το παράδειγμα του ΕΑΜ, που εμφανίστηκε 6-7 χρόνια μετά, για να βγάλεις απόφαση για τις ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ των Λ.Μ. που εμφανίστηκαν και ΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ μισή και πλέον δεκαετία πριν;;;!!! Καταλαβαίνεις ότι δεν στέκει καν με κοινή λογική αυτό που λες μωρή κυράτσα;; ; Αντιμεταθέτεις χρονικά 2 ανόμοια πράγματα;;;; Φεύγω, έχω κι ένα αεροπλάνο να προλάβω.

ΥΓ. ΠΟλύ θα ήθελα να θρασίμι αυτά που λες να τα ΄'ελεγες από κοντά, αλλά από μακριά όλοι μάγκες είστε.

Αααχχχ...ωραιες πχορουμικες εποχές.... :smt007

:smt005 :smt005 :smt005
Albrecht έγραψε: Ένα θετικό στοιχείο είναι ότι κρύψαμε τις επιθετικές αρετές μας απ τους σκαουτερ της Μπαρτσα.Δεν θα ξέρουν από που θα τους έρθει
Άβαταρ μέλους
Luigi
Fast poster

Δημοσ.: 1065
Εγγραφη: Ιούλιος 10th, 2017, 3:08 pm
Το μέλος Luigi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Θέμα του μήνα

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες