Ιανουάριος 2009: Υπάρχουν ακόμα Άνθρωποι..

Θέματα που άφησαν καλές εντυπώσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Re: Υπάρχουν ακόμα Άνθρωποι..

Δημοσίευσηαπό thanasisjp » Ιανουάριος 3rd, 2009, 6:10 am

Pal έγραψε:
thanasisjp έγραψε:
delusion_Reloaded έγραψε:Θα ξαφνιάσεις αυτούς που αποβλακώνεται όλη μέρα στην τηλεόραση βλέπωντας κώλους και τις διαστροφές του συστήματος. Η αυθόρμητη αντίδραση ενός ανθρώπου είναι να λειτουργεί θετικά όπως το λέει ο αγαπητός pal.Θα το δεις στη συμπεριφορά ενός μικρού παιδιού που ακόμη δεν έχει μπει στο βόρβορο του καπιταλιστικού συστήματος.

μην χρησιμοποιείς λάθος το παράδειγμα του παιδιού.
Ειδικά το παιδί λειτουργεί υπέρ του εαυτού του και υπέρ όσων το φροντίζουν..
και τελοσπάντων μου φαίνεται πως κάποιοι έχετε πλήρη άγνοια
και θέλετε να βολευτείτε στις μικροαστικές σας αθλιότητες..
όπως νομίζετε λοιπόν..

Κανεις λάθος. Το παιδί πολλές φορές παρουσιάζει αυτό που λέμε ενσυναίσθηση και βιώνει τον πόνο του άλλου και προσπαθεί να τον απαλύνει.

γιατί;
Άβαταρ μέλους
thanasisjp
Crazy poster

Δημοσ.: 7952
Εγγραφη: Φεβρουάριος 16th, 2008, 8:12 pm
Τοποθεσια: Σε έλκηθρο πάνω στον Νέβα...
Το μέλος thanasisjp, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ιανουάριος 2009: Υπάρχουν ακόμα Άνθρωποι..

Δημοσίευσηαπό musicologist » Ιούλιος 7th, 2009, 6:34 pm

Εγώ ξέρω οτι όσοι είναι κακοί, πάντα θα κατηγορούν τους καλούς λέγοντας οτι:
1.δεν είναι αρκετά καλοί: Π.χ. ο thanasisjp(αυτός νομίζω ήταν) είπε οτι οι άνθρωποι που φροντίζουν άλλους ανθρώπους και δεν φροντίζουν π.χ. τα σκυλιά είναι κακοί.
2.είναι αυτάρεσκοι και όταν κάνουν κάτι για να βοηθήσουν κάποιον άλλον, στην ουσία κάνουν κάτι μόνο και μόνο για την απόλαυση να κάνουν αυτό που τους αρέσει.
3.δεν αναγνωρίζουν οτι η φύση των ανθρώπων είναι κακή.

Λοιπόν..
Υπάρχει το Καλό και υπάρχει το Κακό.
Υπάρχουν αυτοί που κατευθύνονται προς το Καλό και αυτοί που κατευθύνονται προς το Κακό.
Υπάρχουν άνθρωποι που είναι πάρα πολύ κακοί και υπάρχουν άνθρωποι που είναι πάρα πολύ καλοί.
Ο καθένας διαλέγει και παίρνει.

Το περίεργο είναι οτι αυτοί που διαλέγουν το Κακό, ποτέ δεν αφήνουν τους Καλούς στην ησυχία τους.
Μάλιστα, θέλουν να αφανίσουν το Καλό.
Φυσικά, και το Καλό τρομάζει μπροστά στο τρομερό θέαμα του Κακού και Απάνθρωπου.

Thanasisjp,

α)Η επιθυμία κάποιον ανθρώπων να αγαπούν μπορεί να είναι απεριόριστη.
Όμως οι άνθρωποι είναι πεπερασμένοι. Έχουν 24ώρες σε μία ημέρα, δεν έχουν άπειρες ώρες σε μία ημέρα. Έτσι, η αγάπη στην πράξη είναι πεπερασμένη.
Είναι τελείως διαφορετικό να έχω αγάπη στα αισθήματά μου, και τελείως διαφορετικό να έχω αγάπη στις πράξεις μου.
Μπορεί να ισχυρίζομαι και να πιστεύω με όλη μου τη ψυχή οτι αγαπώ το παιδί μου, ενώ στην πραγματικότητα να του φέρνω τις πιο ανθυγιεινές τροφές στο σπίτι για να φάει καθημερινά.
β)Δυστυχώς, δεν υπάρχει διαχωριστική γραμμή μεταξύ του δικού μου όφελους και του όφελους του άλλου όταν κάνω μια πράξη ανθρωπιάς: Το να κοπιάσω για να προσφέρω κάποιο όφελος σε έναν άνθρωπο τον οποίο φροντίζω, κατά περίεργο τρόπο μου φέρνει και σε εμένα κάποια οφέλη.
γ)Η αυθόρμητη αντίδραση του ανθρώπου ΔΕΝ είναι να λειτουργήσει εναντίον του άλλου ανθρώπου. Επίσης:
Η αυθόρμητη αντίδραση του ανθρώπου ΔΕΝ είναι να ΜΗΝ λειτουργήσει εναντίον του άλλου ανθρώπου.
Είναι θέμα επιλογής. Επιλέγεις ποιά είναι η αυθόρμητη αντίδρασή σου.
Εμένα, η αυθόρμητη αντίδρασή μου μπροστά στον πόλεμο είναι η θλίψη γιατί έτσι θέλω και έτσι μ' αρέσει.

Και, στο κάτω κάτω, αφού έχεις κάνει τις επιλογές σου, τι μπλέκεσαι σε δημοσιεύσεις με ηλίθιους(όπως είπες) ανθρώπους που μιλούν για ανθρωπιά?

Άσε τους αυτούς τους ηλίθιους βλάκες να φροντίζουν ο ένας τον άλλον και να προσπαθούν να απαλύνουν ο ένας τον πόνο του άλλου.
Άσε τους μέσα στην αθλιότητά τους (όπως είπες) και πήγαινε εσύ εκεί που ξέρεις και είναι καλύτερα και μετά έλα να το πεις και σε μας.
musicologist
New poster

Δημοσ.: 47
Εγγραφη: Ιούλιος 6th, 2009, 10:00 pm
Το μέλος musicologist, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό musicologist » Ιούλιος 7th, 2009, 6:57 pm

Τέλος για σήμερα

thanasisjp έγραψε:
Pal έγραψε:Κανεις λάθος. Το παιδί πολλές φορές παρουσιάζει αυτό που λέμε ενσυναίσθηση και βιώνει τον πόνο του άλλου και προσπαθεί να τον απαλύνει.

γιατί;

Γιατί είναι τόσο ωραίο να σε αγαπούν και να αγαπάς..
Είναι τόσο ωραία η ασφάλεια, η φροντίδα, η τρυφερότητα, η προσοχή, η δέσμευση..
Είναι τόσο ωραίο να ζεις σε ανθρώπινο περιβάλλον, περιβάλλον ανθρωπιάς..
Είναι τόσο ωραίο το νόημα σε σχέση με τον μηδενισμό..

Μη ψάχνεις να βρεις κάτι ώστε να σου επιτρέψει να ξεφύγεις από την ελευθερία σου. Είναι θέμα επιλογής. Εσύ επιλέγεις.
musicologist
New poster

Το μέλος musicologist, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό φιλαλήθης » Ιούλιος 8th, 2009, 9:15 pm

Pal έγραψε:
BiggusDickus έγραψε:
Pal έγραψε:
thanasisjp έγραψε:
Γιατί θεωρείτε ανθρωπιά να κάνει κανείς αυτό που του αρέσει;

Γιατί είναι ανθρωπιά να σου αρέσουν τέτοια ωραία πράγματα, ενώ αντίθετα είναι διαστροφή και απανθρωπιά να σου αρέσει να βασανίζεις τους άλλους, να τους εκμεταλεύεσαι, να τους μαυρίζεις τη ζωή και να ζεις σε βάρος τους.

Ανθρωπιά δεν είναι να αφιερώνεις χρόνο και ενέργεια για τον συνάνθρωπό σου που έχει ανάγκη, χωρις να περιμένεις κάποιο αντάλλαγμα?

Δεν καταλαβαίνω τι εννοιείς. Λέμε για μια κοπέλα που περνά τον ελεύθερο χρόνο της φροντίζοντας παιδιά με προβλήματα. Ο Θανάσης ρώτησε γιατί το θεωρούμε αυτό ανθρωπιά αφού σε τελική, η κοπέλα κάνει αυτό που της αρέσει. Κι εγώ απάντησα ότι είναι ανθρωπιά να σου αρέσουν τέτοια ωραία πράγματα.

Ίσως εννοείς ότι η ευχαρίστηση που αποκομίζει από αυτήν την δραστηριότητα είναι το αντάλλαγμα. Αν δεν αποκόμιζε ευχαρίστηση αλλά το έκανε από καθήκον πχ γιατί δεν υπάρχει κανείς άλλος να το κάνει, τότε δεν θα μιλούσαμε απλώς για ανθρωπιά αλλά και για αυτοθυσία.

Βασικά, η θεμελιώδης αρχή της φιλοσοφίας του ευδαιμονισμού εν αντιθέσει με αυτήν του ηδονισμού είναι, ότι πράττω το Αγαθό, προκειμένου (και) να βιώσω την πλήρωση της επιβράβευσης της συνείδησης. :D

Αν δεν ήμασταν ηδονιστάν, θα την γνωρίζαμε οπωσδήποτε....... Εμείς προτιμάμε ως έθνος το Mafia Manager. :D
Το παιδί πολλές φορές παρουσιάζει αυτό που λέμε ενσυναίσθηση και βιώνει τον πόνο του άλλου και προσπαθεί να τον απαλύνει.

Αυτό που έλεγε και ο Άνταμ Σμιθ στην θεωρία των "ηθικών συναισθημάτων" του συμπάθεια, sympathy.
Αλλά είναι και ένα βασικότατο γνώρισμα του ότι ανεβαίνεις πνευματικά κατά τους Πατέρες... Αρχίζεις να βιώνης τον πόνο του άλλου ή μάλλον του Άλλου ως δικό σου και η προσπάθειά σου γίνεται υλικά και πνευματικά αυτοθυσιαστική.
Κατά συνέπεια, το ότι βιώνεται από τα παιδιά έχει να κάνη με το αίτιο της εσωτερικής καθαρότητας.
:smt006
"Όλες οι ιδεολογίες είναι τώρα, με διάφορους τίτλους, με πολλές μορφές, οχήματα του μηδενός(Ζ.Ελλύλ,"Μεταμόρφωση του αστού")".
http://philalethe00.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
φιλαλήθης
Fast poster

Δημοσ.: 3302
Εγγραφη: Αύγουστος 15th, 2007, 10:57 pm
Τοποθεσια: Θεσ/νίκη, Αστικοϋλιστική Δημοκρατία της Επαρχίας του Φωταδιστάν
Το μέλος φιλαλήθης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΑΝΤΙΟΧΟΣ » Ιούλιος 9th, 2009, 6:10 am

Εγώ λοιπόν φίλτατοι, συγχαίρω την Λία.
Από εκεί καί πέρα, κάθε ένας μπορεί να βοηθήσει με τον τρόπο του. Άλλος μορφώνοντας τα παιδιά ως δάσκαλος/καθηγητής με έναν ευχάριστο τρόπο, άλλος παρέχοντας αφιλοκερδώς ιατρικές υπηρεσίες κ.λ.π.
Κάποια πράγματα, φίλτατε Αθανάσιε, αν δεν τα έχεις βιώσει, δεν τα κατανοείς. Διότι ακριβώς, δεν ενεγράφησαν στην μνήμη καί την συνείδησή σου. Όπως ισχύει το κατά Ψωμιάδην " Έλληνας γεννιέσαι, δεν γίνεσαι", έτσι ακριβώς ισχύει καί το " Άνθρωπος ή κτήνος δεν γεννιέσαι, γίνεσαι". Καί αυτό, διότι κατά τον Σοφοκλή "πολλά τά δεινά, κουδέν ανθρώπου δεινότερον πέλει" καί τώρα διάλεξε τί βάζεις στην μετάφραση φίλτατε Αθανάσιε στο "δεινός": "θαυμαστός" ή "φοβερός";
"Πολλά τα φοβερά/θαυμαστά τίποτε όμως φοβερότερο/θαυμαστότερο από τον άνθρωπο". Τί λέτε οι υπόλοιποι; Ποιά μετάφραση θεωρείτε σωστότερη; Τί είναι εν προκειμένω το "δεινός"; "Φοβερός" ή "Θαυμαστός"; Εδώ σας θέλω.
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=8&t=121145
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ!!!!
Οι δέ μελανειμονούντες ούτοι καί πλείω μέν τών ελεφάντων εσθίοντες...
Είσαι ένα φύλλο στο μέγα δέντρο της ράτσας
Άβαταρ μέλους
ΑΝΤΙΟΧΟΣ
Maniac poster

Δημοσ.: 15812
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 24th, 2005, 12:53 am
Τοποθεσια: Αθήνα(Νέα Σμύρνη) καί Σκύρος(το καλοκαίρι)
Το μέλος ΑΝΤΙΟΧΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό musicologist » Ιούλιος 20th, 2009, 3:21 am

Συμφωνώ με τους 2 προηγούμενους σε ό.τι είπαν.

Ο καθένας είναι ελεύθερος να επιλέξει είτε το καλό είτε το κακό.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση εμένα είναι το πόσο μας ταιριάζει να διαλέξουμε το καλό, λες και είμαστε φτιαγμένοι για να μας ταιριάζει.
Επεξήγηση: το καλό (και όχι "καλό") οδηγεί σε αρμονία, ευτυχία, κλπ και όχι σε άγχος, φόβο, κλπ και όλοι ξέρουμε οτι το άγχος φθείρει το σώμα, δηλαδή είναι λες και είμαστε φτιαγμένοι να μας ταιριάζει το καλό.
Αν κάποιος έχει την απορία γιατί το καλό δεν οδηγεί σε άγχος, φόβο, κλπ, τότε μπορώ να του εξηγήσω.
Όταν λέω καλό εννοώ ηθικό, και λέγοντας κακό εννοώ ανήθικο.
Τα πορίσματα 23 ετών έρευνας μου έβγαλαν αυτή εδώ την θεωρία.

Η κοπέλα της ιστορίας πάει και προσφέρει τις υπηρεσίες της σε εκείνους εκεί τους ανθρώπους.
Κάποιοι άλλοι ας ξεκινήσουμε κατ αρχήν με τους δικούς μας ανθρώπους -οικογένεια,κλπ- που συχνά δε τους φροντίζουμε όπως πρέπει.
musicologist
New poster

Δημοσίευσηαπό Κ. Παπακωνσταντινου » Ιούλιος 20th, 2009, 6:46 pm

Με βρισκεις απολυτως συμφωνο.
Κ. Παπακωνσταντινου
New poster

Δημοσ.: 41
Εγγραφη: Ιούλιος 8th, 2009, 9:49 pm
Τοποθεσια: Μαρουσι
Το μέλος Κ. Παπακωνσταντινου, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό βανεσακι » Ιούλιος 30th, 2009, 6:47 pm

Συγχαρητήρια στην κοπέλα. Οι περισσότεροι Ελληνες κατα τη γνώμη μου, λόγω του ότι δεν παίρνουν αρκετό μισθό και όλα γύρω τους είναι πανάκριβα, δεν δίνουν πολή σημασία σε φιλανθρωπικές ενέργειες. Το κράτος, μας έχει κάνει όλους φιλοχρ'ηματους και τζιγκούνηδες. Ελπίζς κάποιοι άνθρωποι όπως οι Λία να μην αποθαρρυνθούν και τα παρατήσουν ποτε...

Όσο για ένα μέλος συγκεκριμένο αλλα και γενικά για τα μέλη που προσπαθούν να 'θάψουν' τη απλή αλλα και σημαντική αυτή πράξη, θα ήθελα να του πω, πως αν βρεθεί στη θέση ενός ευάλωτου ατόμου, τότε θα δούμε τι θα θέλει πιο πολύ... Το σέξ και να φροντίσει να έχει 'καλή φήμη' ή ελάχιστη αγάπη και φροντίδα....
:smt012
βανεσακι
New poster

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Ιούλιος 30th, 2009, 11:44 am
Το μέλος βανεσακι, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ἰανουάριος 2009: ὑπάρχουν ἀκόμα Ἄνθρωποι..

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Οκτώβριος 23rd, 2010, 1:40 pm

Καὶ βέβαια συμφωνῶ μὲ ὅλα τὰ παραπάνω. Ἄνθρωπος εἶναι ὅμως κι' αὐτὸς ποὺ καταπολεμᾶ τὸ κακὸ, τὸ σκοτάδι, τὶς φριχτὲς κουβέντες ποὺ πᾶνε τὸν κόσμο πίσω - ἀλήθεια: ποῦ πίσω; τόσο φριχτὲς εἶναι οἱ ρίζες τοῦ ἀνθρώπου ὥστε νὰ πρέπει νὰ γίνει Ἄνθρωπος;
Διαβἀζω πιὸ πάνω: (...) δεν παίρνουν αρκετό μισθό και όλα γύρω τους είναι πανάκριβα, δεν δίνουν πο(λ)λή σημασία σε φιλανθρωπικές ενέργειες.
Ἡ φιλανθρωπία δὲν γίνεται μόνο μὲ λεφτὰ. Ὅποιος δὲν τοῦ κόβει νὰ εἶναι φιλάνθρωπος, ἁπλουστάτως, δὲν εἶναι.
Διαβάζω κι' αὐτὸ: ας ξεκινήσουμε κατ αρχήν με τους δικούς μας ανθρώπους - οικογένεια,κλπ - που συχνά δε τους φροντίζουμε όπως πρέπει.
Ὅπου καὶ νὰ παράσχεις τὸ καλὸ, καλὸ εἶναι. Καὶ, ναὶ, ξεκινώντας ἀπὸ τὴν οἰκογένειὰ σου.
Ὁ ἄνθρωπος εἶναι καὶ "θαυμαστός" καὶ "φοβερός" καὶ στὴν περίπτωση θὰ ἔβαζα τὸ δεύτερο.
Πάντως, θὰ μποροῦσα νὰ πῶ γιὰ τὸν ἄνθρωπο: θαυμαστὸς (σπάνιο) καὶ τὸ φριχτὸς (μὲ πολλὴ, περίσσεια, ἐπιείκεια, σὰν κάτι λίγο, ἐλάχιστο μόνον τόσο.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 32530
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΑΝΤΙΟΧΟΣ » Οκτώβριος 23rd, 2010, 8:45 pm

Ακόμα, κατά τον Δημόκριτο " Άνθρωπος είναι ό,τι ξέρουμε". Καί ερωτώ: "Τί ξέρουμε;".
http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=8&t=121145
ΠΑΣ ΜΗ ΕΛΛΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΣ!!!!
Οι δέ μελανειμονούντες ούτοι καί πλείω μέν τών ελεφάντων εσθίοντες...
Είσαι ένα φύλλο στο μέγα δέντρο της ράτσας
Άβαταρ μέλους
ΑΝΤΙΟΧΟΣ
Maniac poster

Δημοσ.: 15812
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 24th, 2005, 12:53 am
Τοποθεσια: Αθήνα(Νέα Σμύρνη) καί Σκύρος(το καλοκαίρι)
Το μέλος ΑΝΤΙΟΧΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό babble » Νοέμβριος 19th, 2010, 5:24 am

Yπάρχουν πολλοί Ανθρωποι, ξέρω τουλάχιστον τέσσερις
Άβαταρ μέλους
babble
New poster

Δημοσ.: 68
Εγγραφη: Νοέμβριος 2nd, 2010, 4:58 pm
Το μέλος babble, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό kolokithi » Νοέμβριος 19th, 2010, 12:15 pm

Συμφωνώ ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι (τό'χω τσεκάρει) :smt003
Ρε babble με πέθανε η απάντησή σου!!!!!!
Άβαταρ μέλους
kolokithi
Casual Poster

Δημοσ.: 989
Εγγραφη: Οκτώβριος 19th, 2010, 9:41 pm
Το μέλος kolokithi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό texnes1 » Μάιος 6th, 2011, 2:31 pm

Συχαριτηρια στην κοπελα που βοηθα και στην κοπελα που το αποκαλυψε Να μην μαθαινουμε μονο τα ασχημα
texnes1
New poster

Δημοσ.: 39
Εγγραφη: Μάιος 4th, 2011, 6:35 pm
Το μέλος texnes1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό nikelecy » Αύγουστος 28th, 2012, 8:23 pm

μπράβο στην κοπέλα...είναι είδος προσ εξαφάνιση αυτού του τύπου οι άνθρωποι...
Γεια σας, είμαι ο Νίκος και αυτό είναι το ιστολογιο μου για τα φιδια
nikelecy
New poster

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Αύγουστος 27th, 2012, 12:49 am
Τοποθεσια: Larnaca
Το μέλος nikelecy, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Θέμα του μήνα

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες