Οκτώβριος 2010: Σαρώστε και δημοσιεύστε κάτι χειρόγραφο...

Θέματα που άφησαν καλές εντυπώσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Οκτώβριος 2010: Σαρώστε και δημοσιεύστε κάτι χειρόγραφο...

Δημοσίευσηαπό parafrwn » Οκτώβριος 6th, 2010, 6:28 pm

...δικό σας.

Αρχίζω εγώ με ένα περσινό:

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία απο parafrwn την Οκτώβριος 7th, 2010, 6:28 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
τέχνη δ'ἀνάγκης ἀσθενεστέρα μακρῷ
Άβαταρ μέλους
parafrwn
Extreme poster

Δημοσ.: 22660
Εγγραφη: Αύγουστος 31st, 2004, 6:06 am
Το μέλος parafrwn, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Σαρώστε και δημοσιεύστε κάτι χειρόγραφο...

Δημοσίευσηαπό japetus » Οκτώβριος 6th, 2010, 8:53 pm

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
japetus
Fast poster

Δημοσ.: 4693
Εγγραφη: Οκτώβριος 27th, 2006, 10:48 am
Τοποθεσια: KN21QC
Το μέλος japetus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:12 pm

Εικόνα

Εικόνα

Το ίδιο κείμενο με 25 περίπου χρόνια διαφορά. Είναι ένα ποιήμα του Τίτου Πατρίκιου. Φαίνεται η επίδραση του υπολογιστή στο γραφικό μου χαρακτήρα... :(
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Extreme poster

Δημοσ.: 29951
Εγγραφη: Δεκέμβριος 24th, 2007, 7:23 pm
Τοποθεσια: Mars
Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό clipper66 » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:18 pm

τι ωραία που γράφετε βρε συμφορουμίτες..
εκτός απ' τον παράφρονα που γράφει κάτι "ινδοευρωπαικά" τα οποία χρήζουν μετάφρασης από τον γκουερίνο... :smt005

εγώ έγραφα με το αριστερό αλλά ο δάσκαλος με κοπάναγε για να γράψω με το δεξί και δεν διαβάζονται τα γράμματά μου...
άμα ξεντραπώ θα ανεβάσω...
Δεν έχει τι να καταλάβεις κι έχω ξεχάσει να μιλάω πολύ....για να σου εξηγήσω
Άβαταρ μέλους
clipper66
Fast poster

Δημοσ.: 1946
Εγγραφη: Μάρτιος 22nd, 2010, 10:05 am
Το μέλος clipper66, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:20 pm

Τι ωραία ρε συ; Στο δεύτερο χειρόγραφο προσπάθησα να βάλω τα "καλά" μου γράμματα διότι τα κανονικά δεν τα καταλαβαίνω ούτε εγώ πλέον. Χειρότερα κι από γιατρού.
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Extreme poster

Το μέλος общие Ставрогина, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό clipper66 » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:23 pm

το πρώτο όμως είναι τζάμι
και του ιαπετού ομοίως..
Δεν έχει τι να καταλάβεις κι έχω ξεχάσει να μιλάω πολύ....για να σου εξηγήσω
Άβαταρ μέλους
clipper66
Fast poster

Δημοσ.: 1946
Εγγραφη: Μάρτιος 22nd, 2010, 10:05 am
Το μέλος clipper66, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Moiraia_Ola » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:41 pm

τέλειο νήμα parafrwn

είναι πολύ όμορφο να βλέπουμε το γραφικό χαρακτήρα των ανθρώπων που συνομιλούμε εδώ μέσα

καθιστά την όλη επικοινωνία, πιο οικεία..
Στην πιό μικρή στιγμή μαζί σου,
έζησα όλη τη ζωή.
Άβαταρ μέλους
Moiraia_Ola
Maniac poster

Δημοσ.: 10177
Εγγραφη: Νοέμβριος 11th, 2009, 11:14 pm
Το μέλος Moiraia_Ola, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Alan Smithee » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:43 pm

(στο τσακ ήμουν)
Σας το ορκίζομαι, δεν ήμουν εγώ.
Άβαταρ μέλους
Alan Smithee
Maniac poster

Δημοσ.: 16307
Εγγραφη: Ιανουάριος 9th, 2003, 4:54 am
Το μέλος Alan Smithee, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαλάντης-πέλλετς » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:50 pm

http://www.capital.gr/gmessages/showtop ... id=1637117
Χαίρομαι ιδιαίτερα που ΟΛΟΙ μέσα σε λίγους μήνες έγιναν ΔΑΣΚΑΛΟΙ πέλλετς.
Αυτός ήταν ο αρχικός στόχος όταν πριν χρόνια άρχισα να αρθογραφώ.
Άβαταρ μέλους
Βαλάντης-πέλλετς
Crazy poster

Δημοσ.: 7331
Εγγραφη: Ιούνιος 26th, 2009, 6:06 pm
Τοποθεσια: Υπαιθρος χώρα, φάρμα και όπου υπάρχει σόμπα-λέβητας ΠΕΛΛΕΤ
Το μέλος Βαλάντης-πέλλετς, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:53 pm

Daria Pavlovna έγραψε:Εικόνα

Εικόνα

Το ίδιο κείμενο με 25 περίπου χρόνια διαφορά. Είναι ένα ποιήμα του Τίτου Πατρίκιου. Φαίνεται η επίδραση του υπολογιστή στο γραφικό μου χαρακτήρα... :(

αμ δε φταιει απαραιτητα ο υπολογιστης...
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 60427
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 11:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό общие Ставрогина » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:56 pm

Ο υπολογιστής φταίει, ξέχασα να γράφω πλέον. Δεν γράφω σχεδόν ποτέ χειρόγραφα παρά μόνο λίστες για super market κι όταν χρειαστεί να κρατήσω χειρόγραφες σημειώσεις νομίζω πως δεν ξέρω πως κρατάνε το μολύβι. Σαν κουλή νιώθω με στιλό στο χέρι.
Άβαταρ μέλους
общие Ставрогина
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό 42 » Οκτώβριος 6th, 2010, 9:59 pm

Daria Pavlovna έγραψε:Τι ωραία ρε συ; Στο δεύτερο χειρόγραφο προσπάθησα να βάλω τα "καλά" μου γράμματα διότι τα κανονικά δεν τα καταλαβαίνω ούτε εγώ πλέον. Χειρότερα κι από γιατρού.

γιατι ολοι οι γιατροι γραφουν (??) ετσι και γιατι ολοι οι φαρμακοποιοι τα καταλαβαινουν;
Άβαταρ μέλους
42
Crazy poster

Δημοσ.: 7736
Εγγραφη: Νοέμβριος 28th, 2007, 6:31 am
Το μέλος 42, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Brainstorm » Οκτώβριος 6th, 2010, 10:11 pm

Daria Pavlovna έγραψε:Εικόνα

Εικόνα

το πρώτο είναι κοριτσίστικο.
το δεύτερο γυναίκας βιαστικής.
Άβαταρ μέλους
Brainstorm
Maniac poster

Δημοσ.: 14095
Εγγραφη: Δεκέμβριος 31st, 2006, 12:59 pm
Το μέλος Brainstorm, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Brainstorm » Οκτώβριος 6th, 2010, 10:13 pm

42 έγραψε:
Daria Pavlovna έγραψε:Τι ωραία ρε συ; Στο δεύτερο χειρόγραφο προσπάθησα να βάλω τα "καλά" μου γράμματα διότι τα κανονικά δεν τα καταλαβαίνω ούτε εγώ πλέον. Χειρότερα κι από γιατρού.

γιατι ολοι οι γιατροι γραφουν (??) ετσι και γιατι ολοι οι φαρμακοποιοι τα καταλαβαινουν;

1. 2 εκατομμύρια συνταγές στο αγροτικό
2. έλλειψη χρόνου
3. για να μην καταλαβαίνεις τι γράφουν

Τώρα πώς το καταλαβαίνουν οι φαρμακοποιοί ..ειλικρινά -πέρα από τα συμφραζόμενα- δε μπορώ να το κατανοήσω.
Άβαταρ μέλους
Brainstorm
Maniac poster

Δημοσ.: 14095
Εγγραφη: Δεκέμβριος 31st, 2006, 12:59 pm
Το μέλος Brainstorm, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό japetus » Οκτώβριος 6th, 2010, 10:27 pm

clipper66 έγραψε:το πρώτο όμως είναι τζάμι
και του ιαπετού ομοίως..

Χα, δυστυχως και εγω σαν την Ντάρια δεν πάω παραπίσω.... Αν διάβαζες και προσεχες καλύτερα την εικόνα θα έβλεπες ότι είναι screen capture απο word με το κειμενο που ηθελα αρχικα να γραψω, με τη γραμματοσειρα που εχω φτιαξει με το γραφικο χαρακτηρα μου :D
Συν τοις άλλοις, εχω τοσο ξεσυνηθίσει το χειρογραφο, που με κουραζει αφανταστα αν γραψω με το χερι...

Για τους φαρμακοποιους, δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο... Τα ονοματα των φαρμακων πανω-κατω γνωστα ειναι, και ειδικα αν ξερουν τί έχει ο ασθενής ή απο τα υπόλοιπα της συνταγής, βρίσκουν την άκρη... Άσε που πολλοί μονο και μονο απο το αρχικο γραμμα του φαρμακου ξερουν για ποιο πρόκειται...
Άβαταρ μέλους
japetus
Fast poster

Δημοσ.: 4693
Εγγραφη: Οκτώβριος 27th, 2006, 10:48 am
Τοποθεσια: KN21QC
Το μέλος japetus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Θέμα του μήνα

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες