Αύγουστος 2005: "Οι αιχμάλωτοι του Λιν Μπάντεν"

Θέματα που άφησαν καλές εντυπώσεις.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 14th, 2005, 2:32 am

Παρακληση;Αν θελετε να διατυπωσετε σχολια,αποριες,εντυπωσεις θα σας παρακαλουσα να κανετε λιγη υπομονη μεχρι το τελος του 1ου επεισοδιου.Δεν θα μας παρει και παρα πολυ.Ισα με 8-10 ποστ ακομα μεχρι να επιστρεψει ο Μεγαλος απο το συνεδριο των Καριμπαν.μετα μπορουμε να κανουμε ανετα συζητηση επι της υποθεσης.
παραφορουμ : viewtopic.php?f=15&t=133451

http://magnusmagus.blogspot.com τελευταία ανανέωση: έχετε το νου σας !
Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσ.: 9837
Εγγραφη: Μάρτιος 16th, 2005, 6:52 pm
Τοποθεσια: Λακωνία
Το μέλος Sui generis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 14th, 2005, 4:01 am

Π.καργαδημος..το γεροντακι του φορουμ..ερειπιο στο σωμα αλλα λιονταρι στην ψυχη..

Δ.γιαυτο διαλεξε και το συγκεκριμενο νικνεημ..σε αντιδιαστολη με το Γερο-Δημος.ναι μεν Δημος και αυτος αλλα Καργας με την καλη εννοια..δηλ,σπουδαιος ,παληκαρι.

Π.Τι τα θες ομως Μητσο εχει πατησει πλεον τα 83 και η υγεια του ειναι σε κακη κατασταση...θα θυμασαι τα ατελειωτα σαρδαμ που εκανε τους τελευταιους μηνες.Τωρα πια του εχει φαει τα δακτυλα η παρκινσον :cry: :cry: :smt089 ευτυχως που του γραφει τα ποστ η καλη του η εγγονουλα...

Δ.Εχει αρχισει να παρουσιαζει και καποιες διαλειψεις αλλα πολυ σπανια.και ολο νοσταλγει τον καιρο που ηταν ενταγμενος στην ΕΟΝ.Δεξιος μεχρι το κοκκαλο αλλα οχι μισαλλοδοξος.

Π.μοναχα με τον ΠΑΡΝΩΝΗ γουσταρει να στακωνεται.χανω στοιχημα πως εχει κανει συμφωνια με το χαρο να μην πεθανει εως οτου κατατροπωσει τον ΠΑΡΝΩΝΗ.

Δ.Να δεις που επιτηδες εχρει θεσει αυτον τον ορο για να μπορεσει να φτασει τα εκατο.Τοσο θα του χρειαστει μεχρι να καταφερει να συντριψει το αρχικομουνι του φορουμ.

:smt005 :smt005

Π.Παντως με τη γρια του ειναι πολυ αγαπημενο ζευγαρι.Τις προαλλες γιορτασαν τους διαμαντενιους γαμους..τα 60 χρονα τους....με τη γιαγουλα ειναι μαζι απο 21 ετων...

Δ.και επ΄ευκαιρια της επαιτειου βγαλαν και αναμνηστικη φωτογραφια...Πολυ θα ηθελε ο Καργαδημος να τη βαλουν σαν αβαταρ αλλα αντιδρουσε η γρια του...Εδειχνε λεει πολυ χαλια στη φωτογραφια..ματαια προσπαθουσε ο κακομοιρης να την πεισει οτι σε τοσο μικρο μεγεθος φωτο οι ρυτιδες ουτε που φαινονται αλλα αυτη εκει...Αγυριστο κεφαλι...

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Το μέλος Sui generis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 14th, 2005, 11:43 pm

Π.Τωρα που τον μελετησαμε..ανησυχω ρε παιδια για την υγεια του...Τρεις μηνες εχουμε να μαθουμε νεα του..αραγε καθεται ακομα στο πληκτρολογιο να διαβασει τα ποστ η η παρκινσον τον εχει καθηλωσει στο κρεβατι;

Δ.παυλο τωρα που το λες αυτο...πολλα μπορει να εχουν συμβει τον τελευταιο καιρο ακομα και..οχι,οχι δε θελω να το σκεφτομαι..ο καργαδημος!Μα..οπωσδηποτε μολις γινει η συναντηση με τον Μεγαλο να τον παρακαλεσουμε να μπει οποτε μπορεσει στο πχορουμ να μαθει νεα του.

Π.Μητσαρα..κομματι δυσκολο το βλεπω.Προσβαση στο ιντερνετ..σε αυτον τον τοπο ..τετοια εποχη

Δ.Παυλο ντροπη..δεν το περιμενα να μιλησεις ετσι..για τον Καργαδημο τιποτα δεν πρεπει να μας ειναι δυσκολο.Θυμασαι ρε..σαν παιδια του μας ειχε...ειδικα ο Αντρικος ηταν το χαιδεμενος του.

(Ακουγεται ο Αντρικος να σιγοκλαιει απο διπλα)
Π.Ρε σεις ..τι επαθε αυτος και τον πηραν τα ζουμια;

Α.(Αναμεσα σε λυγμους)Αει στο καλο...με αυτα που λετε τοση ωρα με κανατε και συγκινηθηκα :cry: :cry: :cry:

Δ.Ειναι ευαισθητο το καημενο.Τον καργαδημο τον αγαπουσε σαν τον παππου του-που δεν γνωρισε...

Α.Κουραγιο Αντρικο και μη μου στεναχωριεσαι...Δεν εχει αναγκη ο Καργαδημος..αυτος ειναι επταψυχος..να δεις που οταν θα μπουμε στο φορουμ αυτος θα ειναι εκει..ονλαιν.Εν αναμονη να μας μεταδωσει τη σοφια του και να μας διασκεδασει με ευθυμα πειστατικα του βιου του.

Π.Παιδια..σαν πολυ δεν βαρυνε η ατμοσφαιρα;Δεν αλλαζουμε θεμα να ευθυμησουμε;

Θ.και σαν τι να πουμε ρε συ;

Π.Σαν τι να πουμε..Πολυ ξενερωτο σε βρισκω αδερφακι μου.καλα τοση ωρα δε βαρεθηκες να μιλαμε αδιαλειπτως για τα αρσενικα του πχορουμ;Εχει αρχισει να μυριζει βαρβατιλα η ατμοσφαιρα!

Δ.καλα τα λεει ο Πωλ.Ας μιλησουμε λοιπον για τα γκομενακια του πχορουμ..

Θ,Γκομενακια;Τι λεξη ειναι αυτη; :o Θα μας κοψει ο Συντονιστης!

Δ.Κουλαρισε ρε μεγαλε που θα μας κοψει ο Συντονιστης ..Εχεις δει σε κανα λεξικο αυτη η λεξη να χαρακτηριζεται ως χυδαια;

Θ.οχι

Δ.,Ε τοτε τι πεταγεσαι σαν...

Π.Μητσο μην το πεις!Γιατι τοτε ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΑς ΚΟΨΕΙ Ο ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ!!! :smt005 :smt005

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 15th, 2005, 12:15 am

Ρε παιδια..μηπως μαζι με τους 4 φιλους ξαχαστηκαμε και εμεις;για παμε να δουμε τι παιζεται σε κεινο το συνεδριο των καριμπαν!

Στο επομενο:
Σκηνες απειρου καλλους στο συνεδριο των Καριμπαν :roll: :roll: :roll: :smt004 :-? :smt006

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 15th, 2005, 8:05 pm

Aιθουσα συνεδριασης:χωρος διαμορφωμενος μεσα σε πετρα δηλ σε καταλληλη σπηλια.κατα μηκος της σπηλιας βρισκονται τα γραφεια ( ; :o :roll: :smt005 ) των εκπροσωπων των διαφορων ισλαμικων Οργανωσεων.Σε καθε ενα κθεται ο Αρχηγος,δεξια ο Υπαρχηγος του και πισω ενας σωματοφυλακας στεκεται ορθιος.Στο κεντρο βρισκεται το γραφειο του Λιν Μπαντεν (αρχαιοτης γαρ) Στο ενα ακρο της αιθουσας παιζει η ορχηστρα και υπο τους ηχους αισθησιακης μουσικης υποκρουσης χορευει μπαλετο.θεαμα;..μαλλον ακαταλληλος δι΄ανηλικους.

TΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ:
Aιθουσα συνεδριασης:χωρος διαμορφωμενος μεσα σε πετρα δηλ σε καταλληλη σπηλια.κατα μηκος της σπηλιας βρισκονται τα γραφεια ( ; ) των εκπροσωπων των διαφορων ισλαμικων Οργανωσεων.Σε καθε ενα καθεται ο Αρχηγος,δεξια ο Υπαρχηγος του και πισω ενας σωματοφυλακας στεκεται ορθιος.Στο κεντρο βρισκεται το γραφειο του Λιν Μπαντεν (αρχαιοτης γαρ) Στο ενα ακρο της αιθουσας παιζει η ορχηστρα και υπο τους ηχους αισθησιακης μουσικης υποκρουσης χορευει μπαλετο.θεαμα;..μαλλον ακαταλληλος δι΄ανηλικους.

Ο μεγαλος πινει και καπνιζει εχοντας καρφωμενο το βλεμμα του καπου στο απειρο...

Υπαρχηγος (Τζελαλ ελ ντιν):Τωρα μπορεις να μου εξηγησεις τι σοι φανεινη ιδεα ηταν αυτη που ειχες;Δηλ να κανουμε τη συνεδριαση μετα το τελος του ψυχαγωγικου προγραμματος;

Μ.Γιατι ρε συ ασχημα περναμε;

Υ.Δεν ειπα κατι τετοιο αλλα 50 συνεδριασεις εχουμε κανει μεχρι τωρα.Παντοτε καναμε τη συσκεψη στην αρχη,ανταλλασαμε αποψεις ,περναμε τελικες αποφασεις και κατοπιν,ξενοιαστοι πλεον,πιναμε το ποτο μας,καναμε το χαβαλε μας,ακουγαμε τη μουσικουλα μας,παιρναμε και το ματακι μας...Τωρα πως σουρθε ξαφνικα να ανατρεψεις τα καθιερωμενα;

Μ.Να..ειπα αυτη τη φορα να σπασουμε το πρωτοκολλο ετσι για πρωτοτυπια..θα χαλαρωναμε καλα καλα με μουσικη και στριπτηζια και μετα θα ειμασταν ετοιμοι και ορεξατοι για να συζητησουμε την πορεια του ιδεολογικοπολεμικου μας αγωνα.

Υ.Τι να χαλαρωσουμε ρε αρχηγε,σοβαρολογεις τωρα;.Εδω μιλαμε με τις κορμαρες που μας κουνιουνται (απευθυνεται σε μια χορευτριαπου του κανει κολπα) μανα μου τι εισαι συ!...εχουμε αναστατωθει οι ανθρωποι,εχουμε να πουμε αναψει σαν καμινι,και συ μου μιλας για χαλαρωση.Και στο κατω κατω εσενα δε σε βλεπω να διασκεδαζεις και καθολου..

Μ.ξερεις, εχω αγχος σχετικα με την επικειμενη διασκεψη...

Υ.Γιατι ρε συ;πρωτη φορα θα συζητησουμε;

Μ.οχι ,αλλα θελω να κανω καλη εντυπωση στα παιδια...

Υ.Αιντε αιντε..εσυ αρχηγε μου φαινεται εισαι αλλου τ΄αλλου.

Μ.Ωραιο κομματι ειναι αυτο που παιζει η ορχηστρα..θα πω του Μητσαρα να γραψει ενα παρομοιο..για τη δικη μας ορχηστρα.

Υ.(Μουρμουριζοντας)Κανε κανα τετοιο αστειο και θα εισηγηθω να σε ριξουμε απο αρχηγο..

Μ.Τι ειπες Τζελαλ;

Υ.Να.. λεω..με το σουξε που θα γραψει ο Μητσαρας..εχουμε να ριξουμε κατι στροφες στις πιστα!..

Μ.Εμ,ειδες που ερχεσαι στα λογια μου;Και μετα κατι φαρμακογλωσσοι εχουν το θρασος να λενε το Μητσαρα αταλαντο...

Υ(Μορφασμος αποδοκιμασιας χωρις να τον παρατηρει ο μεγαλος)

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 16th, 2005, 10:42 pm

(Την ιδια ωρα στον ξενωνα του Μεγαλου...)

Π.Ρε παιδια,δεν το πιστευω..κοντευει μεσημερι και απο χτες το απογευμα ολο για τις γυναικες του πχορουμ κουβεντιαζουμε..

Δ.Εμ,Παυλακη ειναι πολλες ζωη ναχουνε...Οχι σαν κατι αλλα φορουμ- : ονοματα δε λεμε ,υποληψεις δε θιγουμε :smt005 :smt005 :wink: :smt003 -που οι ενεργως συμμετεχουσες συμφορουμιτισσες μετριουνται στα δαχτυλα των δυο χεριων...

Θ.Ρε σεις,για την Δες Διψα δεν ειπαμε ακομη τιποτα.

Δ.Λοιπον Αντρικο,σημειωνε ποια ονοματα κουτσομπολευουμε μην τυχον μπερδευτουμε και ξανασχολιαζουμε τις ιδιες..

Θ.Α.Π.(Γελια)

Δ.Για συνεχισε ,Θεοφιλε...

Θ.Λοιπον αυτη η Δες Διψα μου φαινεται για ωραια κοπελα,αλλα καπως αβουλη και μαλθακη.

Δ.Καλα και απο που το συνεπερανες αυτο.

Θ.Δεν μπορω να το καθορισω ακριβως... διαισθηση να το πω;Το νικνεημ ας πουμε.Τι θα πει Δες Διψα;Διψα για ποιο πραγμα;

Δ.(γελαει ελαφρα)Σαρκικη μειξη μηπως;

Θ.Τι ειναι αυτο;

Δ.Αστο καλυτερα..για αλλη φορα..

Θ.Τι ελεγα;Μηπως σημαινει Διψα για δυναμη ,για επιβολη..;Μηπως θαθελε να μοιαζει σε κατι δυναμικες κοπελες που καταγινονται με καρατε,ταεκβοντο και πειντμπωλ ενιοτε;

Δ.Που να ξερω εγω..Στειλε της πμ και ρωτα την.

(Αιφνης μπαινει μεσα ο Α΄Αξιαματικος-ο Ομαρ- του Μεγαλου ,ο αμεσως μετα την ιεραρχια απο τον Υπαρχηγο.Ολοι πεταγονταο ορθιοι,αμηχανια στα προσωπα τους.
Ο Ομαρ ακουμπαει στις πλατες τον Μητσαρα και τον Θεοφιλο που βρισκονται πλησιεστερα σε αυτον)

Ομαρ:Τι κανουν τα καλα παιδια;Συνομωτουνε,συνομωτουνε;

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 16th, 2005, 11:55 pm

Δ.Σωπα ρε συ που συνομωτουμε..!Σε λιγο θα μας πεις οτι κανουμε και σχεδια για αποδραση.

Ο.Αυτο παιδες δεν με απασχολει καθολου.Μπορειτε να κανετε οσες αποδρασεις θελετε. :smt005 Ουτως η αλλως τους αποκρημνους βραχους αποκλειετετε να τους κατελθετε.

Δ.Κοιτα ο μαρ για να σοβαρευτουμε.Ουτε καν σκεφτηκαμε να την κοπανησουμε.Μια απλη συζητηση καναμε οταν μπηκες..και τιποτα περισσοτερο.

Ο.Συζητηση;Δεν πιστευω να θαβατε τους τιμημενους συντροφους μου :evil:

Δ.Ηρεμησε ρε Ομαρ..ποιος θαλεγε κακη κουβεντα για δαυτους;Μια απλη κουβεντα καναμε για τα κοριτσια του πχορουμ.

Ο.Ποιος ειναι αυτος ο πχορουμ; :o :o Κανας νταβατζης της γυρω περιοχης;Δεν τον εχω ακουστα!.. :-? Μα αν κρινω απο το ονομα για Πακιστανος μου φαινεται ετσι δεν ειναι;

Δ.Μην προτρεχεις Ομαρ..ασε και τους αλλους να σου εξηγησουν...Πχορουμ δεν ειναι ανθρωπος αλλα εταιρια.

Ο.Μμμωστε μιλαμε για οργανωμενες καταστασεις...Διακινηση κωλ γκερλ μεσω εταιριας!..Δεν ειν΄κακοοο! :smt001

Δ.Ομαρ παλι βιαζεσαι..Πχορουμ ειναι εταιρια στο Διαδικτυο μεσω τις οποιας διεξαγονται δημοσιες συζητησεις.Εκει γνωρισαμε και τα κοριτσια περι ων ο λογος.

Ο.Διαδικτυο..Ω λαλ α..Α,τωρα καταλαβα..προκειται για κορασιδες ευειδεις :wink: ευκολες και προπαντων..ΠΡΟΘΥΜΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ.Μπραβο ρε μπαγασηδες..σας βρισκω πολυ προχωρημενους..Και μετα,εννοειται,πατε σε κανα ξενοδοχειο οπου αναστεναζουν οι σουμιεδες..με πιανετε,ετσι;

Δ.Αμαν πια ρε Ομαρ..το νου σου στο κεχρι.Εσενα οπως σε κοβω εχει γιαλισει το ματι σου απο την...

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 17th, 2005, 1:50 am

Δ..γενετησια αποστερηση.Πως το ειπα ετσι ο ατιμος,δεν παιζομαι,ε;

Ο.Τωρα παιδες..ας μην κρυβομαστε πισω απο δαχτυλο μας..αντρες ειμαστε και καταλαβαινομαστε.Αν και υπο αλλας συνθηκας θα πηγαινα και εγω με τους ανωτερους μου αλλα λογω αυξημενης επικινδυνοτητας αυτη τη φορα εμεινα στα μετοπισθεν...Κι οσο σκεφτομαι οτι τετοια ωρα θα ξεφαντωνουν οι συντροφοι στο "σπιτι " της Φατμε...παω να τρελαθω απο τη ζηλεια μου...

Θ.Και τι ακριβως κανουν στο σπιτι της Φατμε; Ειναι προσκεκλημενοι για τσαι,ετσι;Κριμα ρε συ να μην ειμαστε κι εμεις εκει περα.

Δ Κοιτα να δεις,Θεοφιλε.. εισαι μικρος ακομα για τετοιες κοινωνικες εκδηλωσεις. :smt005 :smt005 :smt005 Οταν γιορτασεις τα 40 σου-χρονια εννοω,κουφια η ωρα..-θα σε παρω να παμε μια βολτα.

Ο.(Δειχνει διακριτικα τον Θ.) Καλα μιλαμε το παιδι ειναι μακρυα νυχτωμενο..μηπως να το παρω μαζι μου την αλλη φορα να του ανοιξω τα ματια;

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 17th, 2005, 8:22 pm

Δ.Ας το συζητησουμε καποια αλλη στιγμη.Να κερασω καφεδάκι;

Ο.Αστα αυτα!..πας να με δωροδοηκησεις...Φραπε γλυκο με γαλα.

Δ.Ρε συ Αντρικο πηγαινε σε παρακαλω να τοιμασεις τον καφε γιατι εγω εχω να εξηγησω καποια πραγματα στον κυριο.

Α.Εφτασεεε!

Δ.Λοιπον Ομαρ..τι λεγαμε..κατι με ειχες ρωτησει προηγουμενως.Για τα κοριτσια του πχορουμ.

Ο.Ναι αλλα δε μου απαντησες ξεκαθαρα...Δε μου λες ..πως θα γινει να μου κανεις πασα κανενα τρυφερουδι;

Δ.Κοιταξε Ομαρ...για να μην το κουραζουμε αλλο.Θα σου το πω εξω απο τα δοντια και θελω να με καταλαβεις.Τα κοριτσια του πχορουμ...

Ο.Ναιι;

Δ.τα κοριτσια του πχορουμ..τα αντιμετωπιζουμε σαν ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.ΔΕΝ τα βλεπουμε σαν σκευη ηδονης!

Ο.Τελος παντων..καθενας με την ανωμαλια του...κι εγω που εκανα σχεδια...

Δ.Απογοητευτηκες,ε;

Ο.Εεε..οσο ναναι...

Δ.μη στενοχωριεσαι,βρε...Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια.Στο κατω-κατω στο πχορουμ υπαρχουν τοσα ντερβισοπαιδα,ντρομπρα και ξηγημενα...Να δεις που αμα θελεις να βρεις ενα σωρο φιλους απο κει μεσα...

Ο.Ναιαιαι;Και πως θα γινει αυτο...

Δ.Κατά ρχας πρεπει να καταφερεις να μπεις στο Ιντερνετ αλλα φοβαμαι οτι αυτο θα ειναι καπως δυσκολο εδω περα...

Ο.Μη σε νοιαζει αυτο..Ο μεγαλος εχει ακρες κατω στην Μπακουλ..Οποτε θελησουμε μπορουμε να κανουμε παιχνιδι.

Δ.Αμα ειναι ετσι..εχει καλως.Μετα χρειαζεσαι ενα νικνεημ πως το λενε..ενα παρατσουκλι...

Ο.Α,κι απάυτο εχουμε..θα βαλω αυτο που μου εχουν κολλησει οι συντροφοι:"Το βλεμμα του αετου" γιατι οταν κανω ανιχνευση βλεπω τον εχθρο απο μιλια μακρυα.

Δ.Μμμ τωρα κατι μας ειπες..με τα κυαλα μπορω κι εγω Ομαρ.τεσπα..μην το βαλεις καλυτερα γιατι θα ειναι πολυ δυσκολο να του ςπεισεις οτι ΔΕΝ εισαι ινδιανος.Μετα θα χρειαστεις ενα πασγουορντ

Ο.Α,ναι ξερω...

Δ.και θεωρητικα εισαι ετοιμος.Μοναχα που θα χρειαστεις και καποιον πλαιο να σου μαθει τα κολπα εκει μεσα,γιατι μονος σου δεν επιβιωνεις ευκολα.Αυτο το φορουμ ειναι λυκοφωλια.Αν παρεις και μενα μαζι..Δεν ξερω ομως αν το εγκρινει ο Μεγαλος

Ο.Αυτο ειναι ευκολο.Αν ειναι για το καλο του αγωνα ουτε καν θα καταδεχτει να το συζητησει.

Δ.ωραια..να σε κατατοπισω λοιπον για τον τροπο χρησης του πχορουμ.κατ΄αρχας...

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό vangelakas » Αύγουστος 17th, 2005, 8:32 pm

Sui generis έγραψε:Αλφονσο,περιμενω απο σενα τις καλλιτεχνικες σου παρατηρησεις επι των σκετς

για να καταλαβω...

Ο Αλφονσο εδω κανει, ο,τι εκανε και η Ρωζιτα Σωκου εις το Να η ευκαιρια;
Άβαταρ μέλους
vangelakas
Crazy poster

Δημοσ.: 7284
Εγγραφη: Φεβρουάριος 23rd, 2005, 10:30 pm
Τοποθεσια: Κοκκινιὰ Πειραιῶς
Το μέλος vangelakas, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 17th, 2005, 8:39 pm

vangelakas έγραψε:
Sui generis έγραψε:Αλφονσο,περιμενω απο σενα τις καλλιτεχνικες σου παρατηρησεις επι των σκετς

για να καταλαβω...

Ο Αλφονσο εδω κανει, ο,τι εκανε και η Ρωζιτα Σωκου εις το Να η ευκαιρια;

βαγγελακα κατ΄αρχην σε ΥΠΕΡ-ευχαριστω που εσπασες την ατελειωτη αλυσιδα απο τα 23 αλλεπαλληλα ποστ μου.Καποιος επρεπε να το το κανει!
Οσον αφορα την ερωτηση που εκανες ο Αλφι ΑΝ θελει μπορει να πορσφερει τη βοηθεια του.Στο κατω-κατω ηθοποιος ειναι δεν μπορει να γνωμοδοτησει σχετικα με το αν ενας διαλογος μπορει να σταθει η οχι;Και οπωσδηποτε το αναγνωσμα που παραθετω προσφερεται για θεατρικη αναπαρασταση.Αν καταφερω να ψησω κατι φιλους να υποδυθουν τους χαρακτηρες ισως ανεβασω αρχειο ηχου το οποιο να αποδιδει καποιο σκετς απο τα πολλα. :smt006

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό vangelakas » Αύγουστος 17th, 2005, 8:40 pm

ωπα... ναι;

ηθοποιος;

δεν το ηξερα

συγγνωμη που πεταχτηκα ρε συ...
Άβαταρ μέλους
vangelakas
Crazy poster

Δημοσ.: 7284
Εγγραφη: Φεβρουάριος 23rd, 2005, 10:30 pm
Τοποθεσια: Κοκκινιὰ Πειραιῶς
Το μέλος vangelakas, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 17th, 2005, 8:55 pm

vangelakas έγραψε:ωπα... ναι;

ηθοποιος;

δεν το ηξερα

συγγνωμη που πεταχτηκα ρε συ...

Δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη.Ο διαλογος παντα χρειαζεται και τωρα θυμηθηκα ενα ανεκδοτο ΄καποιος λεγει σε φιλους εγω εχω να μιλησω στην πεθερα μου 2 χρονια.Γιατι ρε τον ρωτανε οι αλλοι;ειστε τσακωμενοι;
Οχι ρε παιδια λεει αυτος απλως δεν θελω να την διακοψω

ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.
Επιστροφη στην αιθουσα συνεδριασης :smt005 :smt005 των καριμπαν
(η συνεχεια σε λιγο... :smt006
Y(Τραβαει μια ρουφηξια απο το τσιγαρο του,σκεπτεται για λιγο και ρωταει τον Μεγαλο) Για τους αρχαιους Περσες τι γνωριζεις;

Μ.Αρκετα...Τα περισσοτερα σχετικα με την νιλα που τους εκανε ο προπατορας μου Μ.Αλεξανδρος.Αλλα και κατι λιγα σχετικα με τις

εκστρατειες τους στην Ελλαδα.

Υ.Εκει ακριβως θελω να αναφερθω.Για την τυχη των αιχμαλωτων Περσων τι εχεις υποψιν;

Μ.Τιποτα το συγκεκριμενο.Δεν φανταζομαι παντως να τους σκοτωνανε.Το πολυ-πολυ να τους κλειναν σε κανα στρατοπεδο αιχμαλωτων

και να τους ανταλλασσαν εν καιρω με τους ομοεθνεις τους...

Υ.Ναι βεβαια..αλλα αυτη ειναι μονο η μια οψη του νομισματος.Ξερεις προ ετων που ειχα μπει σε μια ιστοσελιδα σχετικη με την

αρχαια Ελλαδα ειχα δει κατι αρχαια αγγεια με αλλοκοτες παραστασεις;

Μ.Τι παραστασεις;Τιποτα οργια και περιεργα συμπλεγματα;

Υ.Μμμ δε θα το εθετα ετσι...Να μωρε σε ενα απο αυτα εικονιζοταν ενας περσης αιχμαλωτος να ειναι στημενος καταλληλα τη στιγμη

που ενας Ελλην πολεμιστης ηταν ετοιμος να ορμησει.ΟΧΙ..δεν επροκειτο να παλεψουν.

Μ.Συγνωμη ρε συ τζελαλ..αλλα φαινεται πως εχω τα εχω κοπανησει λιγακι και δε σε πιανω.Μπορεις να μου το κανεις πιο λιανα;

Υ.Ευχαριστως..κατσε να στο πω στο αυτι μην τυχον και μας ακουσουν.(Του ψυθιριζει) ψουψουψου..

Μ(φανερα εκπληκτος)Α να χαθεις ρε ανωμαλιαρη που σκεφτεσαι τετοια πραγματα..Και ,μαλίστα με τετοιες κουκλαρες που χορευουν

γυρω σου.

Υ.Τι να κανουμε αφεντικο τα εθιμα του τοπου βλεπεις.

Μ:...

Υ.Να σε ρωτησω αφεντικο..εκεινοι οι 4 Ελληνες που κραταμε στον ξενωνα..σαν τι λογιζονται;

Μ.Δηλαδη;

Υ.Θελω να πω...με ποια ιδιοτητα τους κραταμε;

Μ.Τι θα πει με ποια ιδιοτητα;Δεν σας εχω πει οτι ειναι φιλοξενουμενοι μου;

Υ.Αρχηγε μονο εσυ το πιστευεις αυτο..γιατι τα παληκαρια στις καθημερινες τους συζητησεις αλλα λενε.

Μ.Σαν τι να λενε ταχα;

Υ.Πως δεν ειναι δυνατον να τους ταιζουμε και να τους ποτιζουμε τη στιγμη που εμεις παιζουμε τη ζωη μας κορωνα γραμματα.Η θα

ειναι μαζι μας οποτε δινουν ορκο υποταγης και πολεμανε στο πλευρο μας εκτιθεμενοι σε ολους τους κινδυνους η ειναι εναντιον
μας οποτε τους εχουμε δεμενους στο μπουντρουμι μεχρι σκοπο να εισπραξουμε τα λυτρα για την απελευθερωση τους.

Μ.Ωστε οι αντρες μου τους θεωρουν αιχμαλωτους,ε; :o

Υ.Απο τη μερια τους ναι.Και αυτα τα πατροπαραδοτα εθιμα..τι ωραια που ειναι ωρες-ωρες!!..

Μ.Τζελαλ.Δεν πιστευω να εννοεις..Ωχ,ωχ,ωχ.. :( κι εχω αφησει τον Ομαρ να τους προσεχει....

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Alfonso » Αύγουστος 17th, 2005, 10:16 pm

Generis, εγώ σε απολαμβάνω. Προς το παρόν, είμαι ένας αναγνώστης σου, που περνά καλά διαβάζοντάς σε. Έχεις μια δικιά σου τρέλα, που την πάω. Έτσι απλά.
Μια φούντωση, μια φλόγα, έχω μέσα στην καρδιά.
Άβαταρ μέλους
Alfonso
Extreme poster

Δημοσ.: 21331
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 24th, 2004, 10:55 pm
Το μέλος Alfonso, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Αύγουστος 17th, 2005, 10:26 pm

Alfonso έγραψε:Generis, εγώ σε απολαμβάνω. Προς το παρόν, είμαι ένας αναγνώστης σου, που περνά καλά διαβάζοντάς σε. Έχεις μια δικιά σου τρέλα, που την πάω. Έτσι απλά.

Αλφι σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και την ηθικη υποστηριξη που μου προσφερεις.μεχρι στιγμης εχω λαβει και πμ απο συμφορουμιτη με αναλογο επαινετικο περιεχομενο.Τον ευχαριστω και απο δω.Και μια ερωτηση επαγγελματικης φυσεως.Ποσο ειναι η μεγιστη διαρκεια ενος επεισοδιου;Υποθετω 45min χωρις διαφημισεις.Αν τηρηθει ο αρχικος σχεδιασμος το επεισοδιο που αναπτυσσω θα ξεπερασει τη μια ωρα.ΟπωσδηποτεΘα διακοπει παντως σε πραγματικα κρισιμο σημειο.Αυτο ειναι βεβαιο.
Οσον αφορα τη δικη μου τρελα;Πως αλλιως θα δικαιολογειτο το νικνεημ μ :wink: ου;

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Θέμα του μήνα

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες