Παραστάσεις που είδαμε

Θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, κ.α.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

Παραστάσεις που είδαμε

Δημοσίευσηαπό Another » Φεβρουάριος 27th, 2008, 5:46 pm

Μπορούμε να κριτικάρουμε παραστάσεις ή θα θεωρηθεί διαφήμηση/δυσφήμιση;
"Κάνατε τα πάντα για να με θάψετε
αλλά ξεχάσατε πως είμαι σπόρος"
Άβαταρ μέλους
Another
Casual Poster

Δημοσ.: 671
Εγγραφη: Μάιος 7th, 2007, 5:01 pm
Το μέλος Another, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Παραστάσεις που είδαμε

Δημοσίευσηαπό FallenAngel » Φεβρουάριος 27th, 2008, 7:38 pm

θΑ ςε λυπηcω αλλά ο μέσος phorumer το μόνο κοντινό σε παράσταση -εκτός των dvd με τσόντα των εφημερίδων- που παρακολουθεί (όντας ζώο ειδησεολάγνο παρακολουθεί ναι και την παράσταση των 20:30)) είναι τον Σεφερλή το Σάββατο στον ΑΝΤ1 εκτός κι αν δε πάει βόλτα...
a ναι blepei kai athlhtika
FallenAngel

Το μέλος FallenAngel, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Another » Φεβρουάριος 28th, 2008, 1:16 am

Μάλλον δεν έχεις πολύ καλή γνώμη για τους φορουμίστες :smt003 (ούτε εγώ έχω...κανείς δεν έχει, αλλά λέμε τώρα....)

Αν όμως γράψω καλά λόγια για μια παράσταση μπορεί να κατηγορήσουν το πχορουμ ότι τα παίρνει απο επιχειρηματίες. 8) Αν γράψω κακά θα πουν ότι εκβιάζουμε και τα κριτικάρουμε για να μας τα ακουμπήσουνε :lol:
Άβαταρ μέλους
Another
Casual Poster

Το μέλος Another, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » Φεβρουάριος 28th, 2008, 1:23 am

ΠΑΡΑ πολύ δυνατό το 'Ένας Στους Δέκα' από το θέατρο του Νέου Κόσμου... το χει δεί κανείς;
Τελευταία επεξεργασία απο ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ την Φεβρουάριος 28th, 2008, 1:47 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 33811
Εγγραφη: Αύγουστος 28th, 2007, 1:55 am
Το μέλος ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Another » Φεβρουάριος 28th, 2008, 1:36 am

Εγώ όχι, Να το δούμε; Τι λέει;
Άβαταρ μέλους
Another
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » Φεβρουάριος 28th, 2008, 1:46 am

Το παρουσιάζει ένας θίασος ηθοποιών που ζούνε στην ελλάδα εδώ και χρόνια σαν μετανάστες. Παρουσιάζουν τις δυσκολίες και προκλήσεις που αντιμετωπίζουν. Έως ένα σημείο παίζουν τους εαυτούς τους φυσικά. Νομίζω ότι ήταν να παίζεται μέχρι Φεβρουάριο αλλά λόγω της μεγάλης επιτυχίας συνεχίζεται μέχρι τέλους της σεζόν. Σύντομη αλλά δυνατή παράσταση.

ίνφο εδώ: http://www.melodia.gr/4dcgi/_w_articles ... 008_218311
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 33811
Εγγραφη: Αύγουστος 28th, 2007, 1:55 am
Το μέλος ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τίγρης » Μάιος 20th, 2008, 1:13 am

http://mavroforum.gr/forum/index.php

να τους ξαναψηφισετε ζωα.........σας υποσχεθηκαν ασφαλεια και ανοιξαν τις φυλακες.....σας υποσχεθηκαν αυξησεις μισθων και παγωσαν τους μισθους σας για τρια χρονια.....σας υποσχεθηκαν περισσοτερες παροχες και σας εβαλαν φορους.........
ξαναψηφιστε τους ζωα....
Άβαταρ μέλους
Τίγρης
Crazy poster

Δημοσ.: 5427
Εγγραφη: Φεβρουάριος 26th, 2008, 4:28 pm
Το μέλος Τίγρης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Παραστάσεις ποὺ εἴδαμε

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Ιούνιος 7th, 2014, 8:00 am

Another έγραψε: Μπορούμε να κριτικάρουμε παραστάσεις ή θα θεωρηθεί διαφήμηση/δυσφήμιση;
Ἄν δὲν πληρώνεσαι ἤ ἔχεις ἄλλο συμφέρον γιὰ τὸ ἕνα ἤ τὸ ἄλλο...
Τί λές, παιδάκι μου!
Μακάρι νὰ πήγαιναν οἱ ἄνθρωποι στὸ θέατρο καὶ νὰ εἴχανε νὰ λένε.
Βέβαια, λείπουν κάπως καὶ οἱ ἐκλεκτὲς παραστάσεις ἀλλά!...
Καμιὰ φορὰ σκέφτομαι πὼς κάποιοι-ἐμεῖς, ποὺ ἔχουμε πολλὲς ἀπαιτήσεις καὶ γνώσεις, ἴσως κάνουμε κακὸ στοὺς ἄλλους, λέγοντας τὴν γνώμη μας
σὲ ἀνθρώπους ποὺ δὲν εἶναι θεατρόφιλοι.
Νὰ τοὺς ἀφήνουμε νὰ πηγαίνουν στὸ θέατρο καὶ νὰ τοὺς λέμε ὅτι οἱ ἀξιώσεις μας δὲν ἀναιροῦν τὸ μεγαλεῖο τῆς θεατρικῆς συγκίνησης.
Σὲ περιπτώσεις ὅμως κακῶν ἔργων, μὲ κακὲς παραστάσεις, νὰ τὸ λέμε πάλι, προσέχοντας νὰ εἴμαστε ἀξιόπιστοι.
Σὺν [+], γιὰ προτροπή.
================
Δὲν ξέρω ἄν θὰ ἔφτανα ποτὲ 70 χρόνων
ἄν μοῦ στεροῦσαν τὸ θέατρο, τὴν μουσικὴ, τὸν χορὸ καὶ τὸν ἔρωτα.
Θὰ εἶχα πεθάνει ἀπὸ 5 χρονῶ.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 33114
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Παραστάσεις ποὺ εἴδαμε

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Ιανουάριος 9th, 2016, 11:10 am

Πάντως, ἄν συνεχίσω νὰ πηγαίνω στὸ Ἐθνικὸ Θέατρο, ὅπως τὸ κατάντησαν, ἰδιαίτερα στὶς παραστάσεις τῆς Κεντρικῆς Σκηνῆς,
θὰ σιχαθῶ τὸν ἑαυτό μου ποὺ κάθομαι τόσο κοντὰ στὸ θέατρο κι' ὅλο ἀπὸ κεῖ περνάω, θέλω δὲν θέλω.
Φέτος, εἶναι νὰ ξερνᾶς.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 33114
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Custom_F » Μάρτιος 20th, 2016, 6:51 pm

Πηγα και ειδα τον Ταρτουφο. Χειλακης, Κουρκουλος. Στο τελος ειχαμε μια εντονη διαφωνια με την παρεα μου. Εγω να αντιπαθω Χειλακη, Κουρκουλο για αγνωστο λογο, η παρεα να λατρευει Κουρκουλο. Εγω συγκλονιστηκα απο την παρασταση, η παρεα απογοητευτηκε πολυ! Εγω βρηκα την υπερβολη της σκηνοθεσιας εξαιρετικη! Απαυτες που σε φτανουν στον γκρεμο... και κοιταζεις το χαος αλλα δεν πεφτεις, ανταυτου εξιταρεσαι (σχωρα με Κλινο δε μουρχεται καποια αλλη λεξη). Η παρεα βρηκε την υπερβολη... υπερβολικη! Εγω ξεχωριζα την τραγικοτητα στην κωμωδια, και ηθελα να βαλω τα κλαματα, η παρεα εβαζε τα γελια.

Ερμηνειες εξαιρετικες! Μπραβο τους! Δεν το περιμενα... πηγα προκατειλημμενη και εφυγα μαγεμενη! Για λιγες ωρες δε μπορουσα να λειτουργησω, πραγματικα...

Θελω να την ξαναδω...
Yochanan έγραψε:Eγώ φταίω ο μαλάκας που σεβάστηκα. Μια φορά γμω το φελέκι μου. Μια φορά. Σταδιάλο. Δεν είστε για τίποτα ρε.
Άβαταρ μέλους
Custom_F
Maniac poster

Δημοσ.: 11912
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 8th, 2013, 12:17 am
Το μέλος Custom_F, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Custom_F » Μάιος 21st, 2016, 11:21 am

Κοκκινη αληθεια, χωρος τεχνης Ασωματων.

Γυναικειες Φυλακες. Καταστασεις, ιστοριες που ισως να μην παει το μυαλο μας, ενα τραγικο γεγονος και ενα ειρωνικο τελος

Ωραιο σεναριο, ωραια σκηνοθεσια. Αν η παραγωγη ηταν καλυτερη και ισως οι ηθοποιοι πιο εμπειροι, θα μπορουσα ισως να μιλησω για κατι εκπληκτικο. Νεα παιδια κατα κυριο λογο οι ηθοποιοι, μπραβο τους. Οι περισσοτεροι εδειξαν οτι εχουν να δωσουν, θελουν δουλιτσα ειναι η γνωμη μου. Τους το ευχομαι και μας το ευχομαι. Η Κασσανδρα Μπαφαλουκου, μια απο τις εγκλειστες, απολαυση μεσα στην τραγικοτητα του ρολου της. Μου περασε συναισθημα και τι αλλο θα μπορουσα να ζητησω.
Yochanan έγραψε:Eγώ φταίω ο μαλάκας που σεβάστηκα. Μια φορά γμω το φελέκι μου. Μια φορά. Σταδιάλο. Δεν είστε για τίποτα ρε.
Άβαταρ μέλους
Custom_F
Maniac poster

Το μέλος Custom_F, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Custom_F » Μάιος 23rd, 2016, 12:18 am

Κιβωτος, Αιμιλιος Χειλακης και... Μονος με τον Αμλετ.

Δεν εχω λογια... Μπραβο! και για τη μεταφραση και για τη σκηνοθεσια και κυριως ενα μεγαλο μπραβο στον ηθοποιο, που καταφερνει και κανει το κοινο του νανατριχιαζει με την ερμηνεια του.

Αιμιλιε, και τον Μπομπ τον Μαστορα να παιξεις, εγω θαρθω να σε δω! :smt007
Άβαταρ μέλους
Custom_F
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό Custom_F » Δεκέμβριος 17th, 2016, 7:02 pm

Omerta, η σιωπη των ανδρών. Θέατρο ΗΒΗ.

Δεν περίμενα να μαρεσει ο Σπυροπουλος, αλλά μαρεσε. Ο ευθυμιαδης... υπερβολικός στο παιξιμό του, δε μαρεσε. Ο Γαλιτης όπως τον περίμενα.

Η παράσταση έχει στιγμές γέλιου κ σαυτες δε θα συμπεριλαβω το βρισιμο που πέφτει, αν κ οι περισσότεροι γελούν κ μαυτο. Εμένα το τόσο βρισιμο μενοχλει αλλά οκ, υποτίθεται ότι παρακολουθούμε μία αντροπαρεα. Τεσπα.

Θίγονται θέματα σοβαρά τα οποία τα λήγουν γρηγορα κ ίσως επιφανειακά, ενώ μπαίνουν βαθύτερα σε θέματα που θα πρέπει νάναι δεδομένα. Αν θέλει κάποιος του δίνεται τροφή για σκέψη, που λέμε, διαφορετικά έχει περάσει χαλαρά την ώρα του.
Άβαταρ μέλους
Custom_F
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό κουλούρι Θεσσαλονίκης » Δεκέμβριος 17th, 2016, 7:07 pm

6 φορες μαρη το δημοσιευσες!!!!ημαρτον!!!!!!
Αθεράπευτα όνειρα
Γαλήνεψε τώρα. Απελπίσου
Για μια φορά υστερινή.....
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Maniac poster

Δημοσ.: 10075
Εγγραφη: Δεκέμβριος 21st, 2015, 8:54 am
Τοποθεσια: Αρτοποιείο
Το μέλος κουλούρι Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Custom_F » Δεκέμβριος 17th, 2016, 7:09 pm

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε: 6 φορες μαρη το δημοσιευσες!!!!ημαρτον!!!!!!

Ναι ρε γμτ... Τοσο πολύ μαρεσε! Χαχα Κ είμαι απτό κινητό κ σβηνω τωρα...
Άβαταρ μέλους
Custom_F
Maniac poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Τέχνες της Σκηνής

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες