Ποιά διασκέδαση ΔΕΝ μου αρέσει

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

Ποιά διασκέδαση ΔΕΝ μου αρέσει

Δημοσίευσηαπό Belladonna » Νοέμβριος 24th, 2016, 12:15 pm

Ως γνωστόν, δεν αρέσουν όλα σε όλους. Καθένας τη βρίσκει αλλιώς.

Εμένα για παράδειγμα δεν μου αρέσει καθόλου το σινεμά. Εννοώ να ξεσηκώνομαι από το σπίτι μου για να παω να δω μια ταινία κάπου αλλού, όπου δεν θα μπορώ πχ να πάω τουαλέτα, να σχολιάσω με το διπλανό μου την ταινία ή να ετοιμάσω ένα μεζεδάκι του γούστου μου να φάω. Επιπλέον να πρέπει να συγχρονιστώ με τα ωράρια του σινεμά και πολλές φορές να περιμένω και στη σειρά για να πάρω εισιτήριο ή να παρω σνακ.
Τα παραπάνω επίσης αφενός με το σκεπτικό ότι τα σινεμά πλεον έχουν ένα αξιοσημείωτο κόστος, αφετέρου ότι η οποιαδήποτε ταινία θα βγει μεσα στον επόμενο χρόνο σε dvd.

Ακόμα μια διασκέδαση που με απωθεί είναι η έξοδος σε μεζεδοπωλεία. Όχι γενικά η έξοδος για φαγητό, αυτό είναι μια χαρά. Η ιδέα όμως του να υπάρχουν 10 πιατάκια πάνω στο τραπέζι και ο καθένας να παίρνει μια μπουκιά από το καθένα, μου είναι απωθητική. Προτιμώ να βγω, να παρω τη μερίδα μου με αυτό που θέλω και να παίζουν και πιάτα κεντρικά για όλους.

Εσείς, πώς δεν διασκεδάζετε;
Πριν το φας, βγάλε το περιτύλιγμα
Άβαταρ μέλους
Belladonna
Συντονίστρια - Στην ομάδα από το '13

Δημοσ.: 6809
Εγγραφη: Μάιος 8th, 2007, 8:13 am
Το μέλος Belladonna, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ποιά διασκέδαση ΔΕΝ μου αρέσει

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 24th, 2016, 12:26 pm

Μπουζούκια και ρεμπετάδικα
Το σινεμά επίσης δεν είναι στις πρώτες επιλογές.
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 33070
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Νοέμβριος 24th, 2016, 12:30 pm

οι πίστες.

όσες φορές έχω πάει, με έχουν βάλει σε μια μικρή καρέκλα στριμωγμένη, να μην μπορώ να ανασάνω και να πρέπει να παρακολουθήσω ένα θέαμα που το θεωρώ φρικτό. (την βανδή πχ)

τι ακριβώς διασκέδαση είναι αυτή, δεν έχω καταλάβει.
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 4809
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Νοέμβριος 24th, 2016, 6:01 pm

Όπου έχει κόσμο.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 35155
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Νοέμβριος 24th, 2016, 7:18 pm

μπουζουκια.
πανυγηρια.
κωλαδικα.
στριμωχταδικα (μπαρ με περισσοτερο κοσμο απο οσο χωραει μεσα) την τελευτια 10 ετια, παλια δεν με χαλαγαν.
δηθεναδικα (μερη που δεν πας να διασκεδασεις, αλλα για να σε δουνε οτι πηγες)
γαμοι-βαφτισια (κατα 90%)
μερη με εκκωφαντικη μουσικη.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 18795
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΣΑΣ ΕΧΩ » Νοέμβριος 25th, 2016, 4:23 am

Γενικά δεν μου αρέσει η διασκέδαση. Μόνο η ψυχαγωγία.
Ich bereue nichts!
Άβαταρ μέλους
ΣΑΣ ΕΧΩ
New poster

Δημοσ.: 259
Εγγραφη: Οκτώβριος 22nd, 2016, 8:32 am
Το μέλος ΣΑΣ ΕΧΩ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Athina__P » Νοέμβριος 25th, 2016, 5:46 am

Σινεμά θα πήγαινα πού και πού, αλλά έχω να πάω πολλά χρόνια, πράγματι και οι λόγοι είναι αυτοί που αναφέρονται, σε συνδυασμό με την έλλειψη χρόνου για τέτοια πράγματα πια. Πήγα όμως σε μια καλλιτεχνική ταινία που δεν ήταν πιθανό να την ξαναβρώ κάπου.

Επίσης, δεν μου αρέσουν τα μέρη για βόλτα όταν βγαίνει η μισή Αθήνα, πχ τα malls τα Χριστούγεννα ή o Φλοίσβος κάποιες μέρες που έχει "καλό καιρό". Προσπαθώ πχ να βγαίνουμε Σάββατα και όχι Κυριακές σε τέτοιες περιπτώσεις.

Τα μπουζούκια μου αρέσουν και το θεωρώ προδοσία που πλέον δεν είναι δημοφιλής τρόπος διασκέδασης. Πίστευα μεγαλώνοντας ότι θα έβρισκα παρέα να πηγαίνω περιστασιακά μέχρι ξερωγω να πατήσω τα 70. Η αλήθεια είναι ότι δεν μου αρέσει "το πρόγραμμα" έτσι όπως τα βλέπω στο youtube οπότε δεν ξέρω. Μου άρεσε όταν βγήκε πχ ο Μαζωνάκης και το να ακούει παλιά λαϊκά η νεολαία δεν ήταν κάτι που είχε φορεθεί μέχρι να τερματιστεί.

Θέατρο δεν πηγαίνω, για τους ίδιους λογους που γράφονται παραπάνω για το σινεμά, πολλή φασαρία να πας σε άλλη περιοχή για λίγη ώρα. Τελικά όμως πάλι, σε εξαιρετικές περιπτώσεις, θα πάω και θα το συνδυάσω με κάτι άλλο εκεί γύρω, όπως φαγητό ή βόλτα.

Δεν μου αρέσει το gaming, αν μπορεί να θεωρηθεί διασκέδαση αυτό. Μου αρέσουν πράγματα που έχουν κοινωνικότητα στην πραγματική ζωή, ίσως άλλαξε η ζωή, έτσι ώστε μου λείπει πιο πολύ αυτό τα τελευταία χρόνια.
Athina__P
Crazy poster

Δημοσ.: 5858
Εγγραφη: Απρίλιος 26th, 2015, 12:48 pm
Το μέλος Athina__P, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ποιά διασκέδαση ΔΕΝ μοῦ ἀρέσει

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Νοέμβριος 25th, 2016, 7:55 am

Δὲν ξέρω ἐκ τῶν προτέρων μὲ τί διασκεδάζω καὶ μὲ τί ὄχι.
Σὰν φύση - πέραν τοῦ τί δείχνω ἐκ πρώτης ὄψεως - εἶμαι πανεύκολος στὸ νὰ διασκεδάσω ἑαυτὸν καὶ ἀλλήλους.
Δὲν ἀντέχω τὴν κακοήθεια καὶ τὰ πισώπλατα. Ὅπως δὲν ἀντέχουν κι' αὐτοὶ χωρὶς τὴν κακοήθειά τους καὶ τὰ πι-
σώπλατά τους. Μετὰ τὸ φαγητὸ ὡς πρῶτο ἔνστικτο γιὰ τὴν ἐπιβίωση, τοὺς ἔρχεται ἡ βρωμιά. Ἐξ οὗ καὶ τὸ "βρώ-
μικο σὲξ" ποὺ λατρεύουν καὶ διακονοῦν, μαζὺ μὲ τὶς κάθε λογῆς "πουστιὲς" ποὺ φορτώνουν στοὺς ἄλλους.
Τρελλαίνομαι γιὰ λογοπαίγνια, χορὸ καὶ τραγοῦδι.
Εἶμαι ἕνα ἀθῶο πειραχτῆρι, μέσα σὲ μιὰν ἄξεστη ζούγκλα.
Ποῦ καὶ ποῦ βρίσκω καλὲς προαιρέσεις. Πᾶντα ἔχω στὸ τσεπάκι τῆς γλωσσίτσας μου τὸ εἰδικὸ δηλητήριο γιὰ τὸν
καθένα σας κι' αὐτὸ μὲ σώζει. Μπὰμ καὶ κάτω.
Οὐσιαστικῶς, δὲν ἐπιθυμῶ κανέναν σας.
Τὰ παιδιὰ εἶναι οἱ καλλίτεροί μου φίλοι. Τσουλήθρα, τραμπάλα, κούνια καὶ τσὰ τσὰ τσά!
Κατὰ τὰ ἆλλα: εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπής,
ὡραῖος, ὀλέθριος. Κὸμ τουζούρ.
Τελευταία επεξεργασία απο ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ την Νοέμβριος 25th, 2016, 8:03 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 32284
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τζακ Πάλανς » Νοέμβριος 25th, 2016, 8:02 am

Belladonna έγραψε: Επιπλέον να πρέπει να συγχρονιστώ με τα ωράρια του σινεμά και πολλές φορές να περιμένω και στη σειρά για να πάρω εισιτήριο ή να παρω σνακ.

:str8jack:
ΛΕΩΝ έγραψε:Και η ελλάδα αυτό ήταν όταν συστάθηκε σαν κράτος. Είδαμε τι βρώμικο ρόλο έπαιξε για να ροκανιστεί η οθ. αυτοκρατορία.

black_paint έγραψε:είσαι μισογύνης

Άβαταρ μέλους
Τζακ Πάλανς
Maniac poster

Δημοσ.: 10165
Εγγραφη: Οκτώβριος 10th, 2012, 6:22 pm
Το μέλος Τζακ Πάλανς, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Νοέμβριος 25th, 2016, 9:19 am

σοπιν

Εικόνα
«Θα έρθει ο καιρός που θα διευθύνουν τον κόσμο τα άναρχα και τα μπάλαλα, δηλαδή τα αναρχομπάλαλα»
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 26195
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κουλούρι Θεσσαλονίκης » Φεβρουάριος 26th, 2017, 10:20 pm

enterprise-psi έγραψε: Όπου έχει κόσμο.

σωστός!!!!
Αθεράπευτα όνειρα
Γαλήνεψε τώρα. Απελπίσου
Για μια φορά υστερινή.....
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Crazy poster

Δημοσ.: 8259
Εγγραφη: Δεκέμβριος 21st, 2015, 8:54 am
Τοποθεσια: Αρτοποιείο
Το μέλος κουλούρι Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Φεβρουάριος 27th, 2017, 2:37 am

ΣΑΣ ΕΧΩ έγραψε: Γενικά δεν μου αρέσει η διασκέδαση. Μόνο η ψυχαγωγία.

με πρόλαβες
Και φεύγοντας έρχεσαι. ‪Και φεύγοντας έρχομαι.
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

Δημοσ.: 2410
Εγγραφη: Δεκέμβριος 20th, 2016, 5:08 pm
Το μέλος Gunilla, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό clot » Φεβρουάριος 27th, 2017, 9:22 am

Γενικά δε μου αρέσει η διασκέδαση. Ούτε η ψυχαγωγία. Η μιζέρια καλή είναι, αλλά τη βαριέμαι γρήγορα. Η οκνηρία είναι η αγαπημένη μου.
clot
New poster

Δημοσ.: 325
Εγγραφη: Φεβρουάριος 12th, 2017, 9:17 pm
Το μέλος clot, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gunilla » Φεβρουάριος 27th, 2017, 10:26 pm

clot έγραψε: Η οκνηρία είναι η αγαπημένη μου.

:smt007
Και φεύγοντας έρχεσαι. ‪Και φεύγοντας έρχομαι.
Άβαταρ μέλους
Gunilla
Fast poster

Δημοσ.: 2410
Εγγραφη: Δεκέμβριος 20th, 2016, 5:08 pm
Το μέλος Gunilla, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Μάρτιος 9th, 2017, 2:51 pm

Οι μοναδικές διασκεδάσεις που δεν μου αρέσουν είναι τα εξτρίμ σπορ, τα έντεχνα λάιβ και τα κλαμπάκια (το τελευταίο λόγω ηλικίας, παλιότερο πήγαινα).
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 2921
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Τοποθεσια: Το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Life style

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες