ΠΑΓΑΚΙ ΟΥΖΑΚΙ ΜΕΖΕΔΑΚΙ

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: key$tone, Prometheus, Vellero και 12 επισκέπτες

Δημοσίευσηαπό Alfonso » Αύγουστος 4th, 2005, 11:43 pm

Aldor έγραψε:βρε sorix, βάζεις που βάζεις το πλωμαράκι, πέτα κι ένα τυρί στο τηγάνι,
κανά λουκάνικο, να κατέβει ανθρώπινα... Κονσέρβα μεζέ, κονσέρβα
μουσική, κρίμα το ούζο... Πιάστε και καμια κιθάρα, ή καλύτερα κανα
μπουζούκι αν υπάρχει, ν' αναστενάξουν οι γείτονες...
Μισές δουλειές, μας έχει πάρει ο ύστερος καπιταλισμός φαλάγγι...

Πες τα, βρε Άνθρωπε, να έχεις και την ευχή μου! :smt006
Μια φούντωση, μια φλόγα, έχω μέσα στην καρδιά.
Άβαταρ μέλους
Alfonso
Extreme poster

Δημοσ.: 21331
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 24th, 2004, 10:55 pm
Το μέλος Alfonso, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Aldor » Αύγουστος 5th, 2005, 12:32 am

Καμιά φορά, Αλφόνσε, μου φαίνεται πως χρειαζόμαστε υπερεντατικά
μαθήματα αυθορμητισμού, γιατί έχουμε μάθει να τα έχουμε όλα προκάτ και
πρόχειρα... κι όσο κατεβαίνεις ηλικίες, τόσο περισσότερο...

Ουφ, γκρίνια τέρμα! Διακοπές μια εβδομάδα και εις το επανειδειν,
mesdammes et messieurs! :smt006
Πάνω στα ματωμένα πουκάμισα των σκοτωμένων
εμείς καθόμασταν τα βράδια
και ζωγραφίζαμε σκηνές,
απ' την αυριανή ευτυχία του κόσμου.

Έτσι γεννήθηκαν οι σημαίες μας.

Τ. Λειβαδίτης
Aldor
New poster

Δημοσ.: 23
Εγγραφη: Απρίλιος 25th, 2005, 3:05 am
Τοποθεσια: Αλλού
Το μέλος Aldor, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Perseus » Αύγουστος 5th, 2005, 12:50 am

Ετρωγα κατι μυδια το μεσημερι και κατι γεμιστα καλαμαρακια...
"επίσεις υπήρχε ένας μικρός συνωστισμός Εβραίων έξω από τους παραδοσιακούς φούρνους σε διάφορες πόλεις της Γερμανίας και της Πολωνίας..."
Υποκλινομαι...
Άβαταρ μέλους
Perseus
Extreme poster

Δημοσ.: 41707
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 18th, 2004, 1:12 am
Το μέλος Perseus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό FallenAngel » Αύγουστος 5th, 2005, 1:28 am

:smt006
γουσταρω τετοια threads ... :smt077

εγώ το ποιό καλό ούζο πουχω πιεί είναι του Πιτσιλάδη, μα πανε και χρόνια... τώρα ο μεζές ..αρμυρός ναναι ..ακόμα και ελιά ..
από τότε που δοκίμασα το τσίπουρο πάντως αγαπημένος μεζές είναι
ελιές , τυράκια , κάπαρη στο ψωμί ή το παξιμάδι με λάδι και κρίταμο σε φέτα με μανούρι ...... :smt006
Ότι τάζω Δέσποινα δε το παίρνω πίσω ... :smt006
FallenAngel

Το μέλος FallenAngel, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέσποινα » Αύγουστος 5th, 2005, 6:57 am

Alfonso έγραψε:Δέσποινα, άμα ενταχθείς σε Αναρχιστικό κοινόβιο, θα σε κεράσω όσες ρακές τραβά η ψυχή σου. :smt006

Είσαι ένας στυγνός εκβιαστής, το ξέρεις;;; :smt005
Ευτυχώς που υπάρχουν και ανιδιοτελείς χρήστες και δεν σε έχω ανάγκη!!! :smt005
Και αν είναι να πεθάνουμε για την Ελλάδα, θεία είναι η δάφνη. Μια φορά κανείς πεθαίνει.
- Μιστράλ
Άβαταρ μέλους
Δέσποινα
Crazy poster

Δημοσ.: 9011
Εγγραφη: Ιούλιος 9th, 2005, 11:00 am
Το μέλος Δέσποινα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέσποινα » Αύγουστος 5th, 2005, 6:59 am

Μαυροβασίλης έγραψε:Δεσποινιώ, για κέρασμα επά που 'μαι είναι μια ολιά δύσκολο.
Ωστόσο να σου πέψω μια μπουκάλα ρακή
κιτρορακή,
μουρνορακή,
όποια μπεγιεντίζεις καλιά.

Με την ιδεολογία κανένα πρόβλημα.
Τους πολιτικά ορθούς κεντρώους δεν αντέχω
- αυτούς τους κερνώ βόλια ευχαρίστως. :smt067
Άλλωστε,
το σηματάκι με τον κέλτικο σταυρό της ΟΕΡ πρέπει να το γνωρίζεις. :lol:

Να ποιοι είναι οι καλοί άνθρωποι! :smt006
Να 'σαι καλά, βρε Βασίλη (έτσι σε λένε; ), και μόνο η καλή διάθεση μετράει... :wink:

Ρεθυμνιώτης είσαι; Αν είσαι και στην ΟΕΡ, θα 'χεις extra κέρασμα από μένα... 8) :smt006
Και αν είναι να πεθάνουμε για την Ελλάδα, θεία είναι η δάφνη. Μια φορά κανείς πεθαίνει.
- Μιστράλ
Άβαταρ μέλους
Δέσποινα
Crazy poster

Το μέλος Δέσποινα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέσποινα » Αύγουστος 5th, 2005, 7:01 am

Motherfucker έγραψε:ΚΑΤΩ ΤΟ ΟΥΖΟ!
ΖΗΤΩ ΤΟ ΤΣΙΠΟΥΡΟ! 8) :smt006

Συμφωνώ! :smt006
Και μάλιστα ξεροσφύρι... Αλλιώς χάνεται όλη η γεύση...
- Μιστράλ
Άβαταρ μέλους
Δέσποινα
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Δέσποινα » Αύγουστος 5th, 2005, 7:02 am

FallenAngel έγραψε:Ότι τάζω Δέσποινα δε το παίρνω πίσω ... :smt006

Να 'σαι καλά :smt006
- Μιστράλ
Άβαταρ μέλους
Δέσποινα
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Δέσποινα » Αύγουστος 5th, 2005, 7:04 am

Πάντως όλοι εμείς (εξαιρείται ο Αλφόνσο και η Σόριξ) που είμαστε ανιδιοτελείς άνθρωποι, να κεράσουμε και τον Ερμή καμιά μπιρίτσα, ΟΚ; :P
- Μιστράλ
Άβαταρ μέλους
Δέσποινα
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό sorix » Αύγουστος 5th, 2005, 7:19 am

Aldor έγραψε:βρε sorix, πέτα κι ένα τυρί στο τηγάνι,
κανά λουκάνικο, .... κονσέρβα
μουσική, ...

Καλα, Aldor, για πηγαινε δες ποσες θερμιδες εχουν τα τηγανιτα
λουκανικα και τυρια και ελα πες μου ...
Ενα ουζο ειπαμε , οχι και να γεμισουμε χολιστερολη και ζαχαρο...

Οσο για μουσικη , εχεις δικιο , αλλα αμα ακους καμμια λαιβ συναυλια
απο σιντι και ειναι καμμιά φωναρα , με λιγο ουζο , ολα παιρνάνε ,ολα ειναι τέλεια.

Τελος πάντων , μια βραδυά εχει και αλλες δραστηριότητες που δεν μπορω
να σας περιγραψω οποτε ουζα και μεζεδες ειναι καμμιά φορά και πρόφαση :wink:
Την δύσκολη ζωή μου ασφαλή να κάνω
εγώ στην Τράπεζα του Μέλλοντος επάνω
πολύ ολίγα συναλλάγματα θα βγάλλω.
Κεφάλαια μεγάλ' αν έχη αμφιβάλλω.
Κι' άρχισα να φοβούμαι μη στην πρώτη κρίσι
εξαφνικά τας πληρωμάς της σταματήση.
Άβαταρ μέλους
sorix
Casual Poster

Δημοσ.: 675
Εγγραφη: Μάιος 15th, 2005, 11:51 am
Το μέλος sorix, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Αύγουστος 5th, 2005, 11:43 am

sorix έγραψε:

Γιατι, εχεις σκοπο να το κανεις καθε βραδυ? Γιατι με μια και δυο δεν υπαρχει προβλημα.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 35155
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό FallenAngel » Αύγουστος 5th, 2005, 12:12 pm

sorix έγραψε:
Aldor έγραψε:βρε sorix, πέτα κι ένα τυρί στο τηγάνι,
κανά λουκάνικο, .... κονσέρβα
μουσική, ...

Οσο για μουσικη , εχεις δικιο , αλλα αμα ακους καμμια λαιβ συναυλια
απο σιντι και ειναι καμμιά φωναρα , με λιγο ουζο , ολα παιρνάνε ,ολα ειναι τέλεια.

Τελος πάντων , μια βραδυά εχει και αλλες δραστηριότητες που δεν μπορω
να σας περιγραψω οποτε ουζα και μεζεδες ειναι καμμιά φορά και πρόφαση :wink:

Αμα η παρεα ειναι καλη , ο μεζες και το ποτο καλο , κι η μουσικη φτιαξει ατμοσφαιρα ..να δεις ποσες θερμιδες καις μετά :smt005 :smt005 :smt005
FallenAngel

Το μέλος FallenAngel, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Μαυροβασίλης » Αύγουστος 5th, 2005, 12:12 pm

Δέσποινα λόγω δουλειάς εδά και κάποιους χρόνους
ζω μεταξύ Θεσ/νίκης, Κρήτης και δυτ. ευρώπης :(

Το χωριό μου ανήκε παλιά στο ρέθεμνος και τώρα στα χανιά.
Εύκολος ο γρίφος... (τουλάχιστον σε ποιά επαρχία ανήκει)

Με τα κοπέλια της ΟΕΡ δεν έχω πολύ στενές σχέσεις διότι δεν εκτιμώ όσους επιδεικνύουν τον ανδρισμό τους ξυλοκοπώντας κακομοίρηδες οικονομικούς μετανάστες.
Δυστυχώς η περιγραφή ισχύει για τα περισσότερα μέλη.
Κάποιοι έχουν αντίληψη και αντριγειά μα είναι λίγοι.
Όσοι έχουν @@δια, το καπετανηλίκι το δείχνουν στα αμερικάνικα στρατεύματα κατοχής των βάσεων
και στους κουκουλοφόρους ρουφιάνους, πρώην των εκαμ, νυν των ειδικών φρουρών.

Πάντως η προσφορά ισχύει.
Άλλωστε το είπα: δεν αντέχω τους άνευρους οσφυοκάμπτες των νηφάλιων και ορθολογιστικών, πολιτικά ορθών προσεγγίσεων.
Οι των άκρων, όταν είναι ιδεολόγοι και όχι λαμόγια, μου είναι πολύ περισσότερο συμπαθείς.

Έχεις κάποια σχέση με την Κρήτη; Κάτι η αγάπη για τη ρακή (σπάνιο για γυναίκες), κάτι η ΕΟΡ, με βάνεις σε σκέψη.

Πίνω ρακή και δε μεθώ, κρασί και δε με πιάνει
μόνο το μπ΄ρούσκο του σεβντά στην όρεξη με βγάνει
Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Maniac poster

Δημοσ.: 11722
Εγγραφη: Ιούλιος 23rd, 2005, 11:14 pm
Το μέλος Μαυροβασίλης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέσποινα » Αύγουστος 5th, 2005, 1:21 pm

Μαυροβασίλη,
η σχέση μου με την Κρήτη δυστυχώς εξαντλείται στον θαυμασμό μου για την ιστορία της, τα ήθη και έθιμά της και τους ανθρώπους της.
Λατρεύω τούτον τον τόπο, και είναι κρίμα που δεν τον έχω επισκεφτεί ποτέ...
Η μεγάλη μου αδυναμία είναι η μουσική και οι χοροί της...
Και δεν νομίζω ότι τα βλέπω ρομαντικά. Ένας οικογενειακός φίλος παντρεύτηκε Κρητικιά (από την Αγ. Γαλήνη) και αγάπησε την Κρήτη και τους τρόπους της σε τέτοιον βαθμό, που δίνει σε όλους την εντύπωση του Κρητικού (αυτός μας προμηθεύει και με δικής του παραγωγής ρακή, φοβερή).

Με την ΟΕΡ, η μόνη επαφή που έχω είναι ένας πολύ καλός φίλος (βλεπόμαστε πολύ αραιά- η απόσταση γαρ- αλλά μας ενώνουν ισχυροί δεσμοί φιλίας), παλληκάρι πολύ εντάξει και με σωστές αρχές. Αλλά δεν μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως και σε αυτήν την οργάνωση υπάρχουν πολλοί που κάνουν του κεφαλιού τους...

Ευχαριστώ και πάλι για την πρόταση για κέρασμα. Αν ποτέ βρεθείς στην Αθήνα (και είναι ευνοϊκές και οι συγκυρίες) ευχαρίστως θα ξεπληρώσω με κέρασμα την καλή σου διαθεση.

Να 'σαι καλά...
- Μιστράλ
Άβαταρ μέλους
Δέσποινα
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Darth Vader » Αύγουστος 5th, 2005, 5:29 pm

Δέσποινα έγραψε:Πάντως όλοι εμείς (εξαιρείται ο Αλφόνσο και η Σόριξ) που είμαστε ανιδιοτελείς άνθρωποι, να κεράσουμε και τον Ερμή καμιά μπιρίτσα, ΟΚ; :P

:wink: 8)
Άβαταρ μέλους
Darth Vader
Keeper of the Seven Sins

Δημοσ.: 26068
Εγγραφη: Ιούνιος 13th, 2004, 3:57 am
Τοποθεσια: Where no Man gone before
Το μέλος Darth Vader, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Life style

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: key$tone, Prometheus, Vellero και 12 επισκέπτες