Αλλαγη φυλου σε 5 λεπτα-το νομοσχεδιο στην βουλη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: George_V, zoltan και 24 επισκέπτες

Re: Αλλαγη φυλου σε 5 λεπτα-το νομοσχεδιο στην βουλη

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:16 pm

Φινγκόλφιν έγραψε:
Hellegennes έγραψε: Το φύλο είναι αποκλειστικά βιολογικό χαρακτηριστικό. Το να μου λες ότι επειδή κάποιοι δεν συμφωνούν ότι είναι το βιολογικό τους φύλο κι αυτό σημαίνει ότι το φύλο δεν εξαρτάται από την βιολογία και μόνον, είναι σαν να μου λες ότι το ύψος δεν εξαρτάται από την βιολογία και μόνον επειδή κάποιοι νιώθουν ότι είναι ψηλοί ενώ δεν είναι. Το φύλο δεν είναι χαρακτηριστικό της προσωπικότητας. Δεν μιλάμε για αντρικές και γυναικείες συνήθειες που διαφέρουν κατά τόπους και κατά περιόδους, μιλάμε για αντρικά και γυναικεία βιολογικά χαρακτηριστικά. Επειδή σε ένα κοριτσάκι αρέσει να παίζει περισσότερο με τα αγόρια παρά με τα κορίτσια δεν σημαίνει ότι είναι ούτε λεσβία ούτε τρανς αγόρι.

Μα δεν μιλάμε για βιολογικά χαρακτηριστικά, δεν αναφέρεται στο βιολογικό φύλο το νομοσχέδιο. Ούτε ένας τρανς νομίζει πως έχει παπάρια ενώ έχει νιμού, άστοχος ο παραλληλισμός με το ύψος. Δεν έχουν κάποιο πρόβλημα αντίληψης της φυσικής πραγματικότητας.

Γιατί έχεις κολλήσει; Πού λέω τέτοιο πράγμα; Οι τρανς δεν νομίζουν ότι έχουν διαφορετικό σώμα, νομίζουν ότι είναι παγιδευμένοι στο σώμα του αντίθετου φύλου. Ε, αυτό έρχεται σε αντίθεση με την βιολογική πραγματικότητα, η οποία είναι η μόνη που ορίζει το φύλο.
Είμαι ένας φτωχός και πάμφτωχος καομπόγιας.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσ.: 58784
Εγγραφη: Αύγουστος 23rd, 2006, 12:56 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Medtech » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:17 pm

akep2015 έγραψε:
Medtech έγραψε:
akep2015 έγραψε:
από ναζιστικές ή από φασιστικές είναι αυτα τα λινκς;

Δεν συμφωνούν με τις αστοιχείωτες απόψεις σου συνεπώς είναι κατευθείαν απο το wolfsschanze.

Εσύ η "επιστήμονας" μας πασάρεις στοιχεία από ακροδεξιά γυναικοκρατικά μπλογκς. Καλά είσαι σοβαρή ρε ή ναζάκια κάνεις;

Ασε τα κορδελάκια γιατί δεν πιανουν σε μένα.Η ερώτηση που έχει σημασία είναι η εξης:Είναι αυτά τα στοιχεία η/και η αξιολόγηση αυτών ψευδής/εσφαλμένη;;;

ΥΓ Και ακροδεξία και γυναικοκρατικά ταυτόχρονα :smt021
The plural of anecdote is not data

My mommy always said there were no monsters - no real ones - but there are...
Άβαταρ μέλους
Medtech
Crazy poster

Δημοσ.: 5930
Εγγραφη: Μάιος 2nd, 2007, 7:07 pm
Τοποθεσια: Γιδιστάν
Το μέλος Medtech, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gdata » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:17 pm

Φινγκόλφιν έγραψε:
Σε κατάλαβα έγραψε: Είσαι βέβαιος ότι η κοινωνία είναι η ρίζα του κακού κι όχι το μυαλό του ατόμου που κάνει παιχνίδια ;
Κατ' αρχάς, ψυχολόγος είσαι ;

Όταν λες κακό, τι εννοείς; Τη δυσφορία που αισθάνεται με το σώμα του ή τον τρόπο που αντιμετωπίζεται αυτή από την κοινωνία;

Όχι. Αν θες να μιλήσεις μόνο με ψυχολόγους, δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Για ποιο λόγο νομίζεις ότι τους νοιάζει η κοινωνία; ρε συ αυτά τα άτομα έχουν πρόβλημα με την ίδια την ύπαρξη τους..Ο λόγος που έχουν τόσο θεμα με το πως τους βλέπουν οι άλλοι είναι γιατί ακριβώς οι ίδιοι δεν βλέπουν με σεβασμό τον εαυτό τους. Ο μέσος άντρας χαίρεται για το πουλί του ακόμα και αν ειναι 8 εκ το τραβελι θέλει να το ξεριζώσει. Ο λόγος που το ποσοστό αυτοκτονιών είναι στο 40% ακόμα και .μετα τις εγχειρήσεις είναι ακριβώς ότι μονίμως έχουν θεμα με το σωμα τους

Sent from my ONEPLUS 5 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
gdata
Extreme poster

Δημοσ.: 49224
Εγγραφη: Ιούνιος 25th, 2010, 1:16 am
Το μέλος gdata, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vagabondo » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:20 pm

Φινγκόλφιν έγραψε:
Μα δεν μιλάμε για βιολογικά χαρακτηριστικά, δεν αναφέρεται στο βιολογικό φύλο το νομοσχέδιο. Ούτε ένας τρανς νομίζει πως έχει παπάρια ενώ έχει νιμού, άστοχος ο παραλληλισμός με το ύψος. Δεν έχουν κάποιο πρόβλημα αντίληψης της φυσικής πραγματικότητας.

Το φύλο του ανθρώπου, πάντα βιολογικό είναι. Το βιολογικό φύλο αναγράφεται στην Λ.Π.Γέννησης, το οποίο αλλάζουν. Δεν ρώτησαν το νεογέννητο, τι φύλο που νιώθει, το βιολογικό γράφουν.
Η ταυτότητα φύλου, είναι σαν την ταυτότητα ηλικίας, η ηλικία δηλαδή που νιώθει κάποιος, άσχετη με την πραγματική.

Sent from my ONEPLUS 7 using Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία απο vagabondo την Οκτώβριος 12th, 2017, 10:21 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Io Vagabondo
Occasio facit furem
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Fast poster

Δημοσ.: 4362
Εγγραφη: Μάρτιος 16th, 2012, 2:36 am
Το μέλος vagabondo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:20 pm

ethereal έγραψε:
Hellegennes έγραψε:
Οι άμεσα ενδιαφερόμενοι δεν έχουν επιστημονική άποψη για το θέμα κι εγώ αναφέρομαι στην επιστημονική άποψη, που ονομάζεις «αποψάρα» γιατί δεν σου αρέσει.

Να μην έχουν λόγο οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, η όποια κοινωνική ομάδα, ο κάθε ένας που βιώνει στην καθημερινότητά του ένα πρόβλημα, αλλά να περιμένουν την "επιστημονική άποψη" του κάθε μεγαλομπακάλη φορουμοθαμώνα που θα τους πει πώς να πορευτούν στη ζωή τους.

Να έχουν λόγο οι ηρωινομανείς, όχι η επιστήμη για το πώς να αντιμετωπιστεί το πρόβλημά τους, σε τι συνίσταται, σε τι οφείλεται, κτλ. Άλλ' αντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα.

Η επιστημονική άποψη είναι της επιστήμης, όχι δική μου, παπαράκο.

Άμεσα ενδιαφερόμενος είμαι κι εγώ για το τι έργα θα γίνουν στην περιοχή μου, τι φόρους θα πληρώνω και τι θα διδάσκονται τα παιδιά μου στο σχολείο, αλλά αυτό δεν μου δίνει την δικαιοδοσία να αποφασίζω εγώ ο ίδιος τι θα γίνει μ' αυτά τα θέματα. Τι πάει να πει «άμεσα ενδιαφερόμενος»;
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Το μέλος Hellegennes, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Τζακ Πάλανς » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:23 pm

Φινγκόλφιν έγραψε:
Τζακ Πάλανς έγραψε: Στα επίσημα κρατικά έγγραφα όπως η ταυτότητα δεν αναγράφεται το «βιολογικό φύλο»;

Όταν ξεκίνησε η έκδοση ταυτοτήτων και ο καταχωρισμός φύλου στο κράτος προφανώς δεν υπήρχε αυτός ο διαχωρισμός. Πλέον φαντάζομαι πως τα κρατικά έγγραφα περιέχουν το κοινωνικό.

Εικόνα
ΛΕΩΝ έγραψε:Και η ελλάδα αυτό ήταν όταν συστάθηκε σαν κράτος. Είδαμε τι βρώμικο ρόλο έπαιξε για να ροκανιστεί η οθ. αυτοκρατορία.

black_paint έγραψε:είσαι μισογύνης

Άβαταρ μέλους
Τζακ Πάλανς
Maniac poster

Δημοσ.: 10272
Εγγραφη: Οκτώβριος 10th, 2012, 6:22 pm
Το μέλος Τζακ Πάλανς, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ethereal » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:26 pm

Hellegennes έγραψε:
ethereal έγραψε:
Hellegennes έγραψε:
Οι άμεσα ενδιαφερόμενοι δεν έχουν επιστημονική άποψη για το θέμα κι εγώ αναφέρομαι στην επιστημονική άποψη, που ονομάζεις «αποψάρα» γιατί δεν σου αρέσει.

Να μην έχουν λόγο οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, η όποια κοινωνική ομάδα, ο κάθε ένας που βιώνει στην καθημερινότητά του ένα πρόβλημα, αλλά να περιμένουν την "επιστημονική άποψη" του κάθε μεγαλομπακάλη φορουμοθαμώνα που θα τους πει πώς να πορευτούν στη ζωή τους.

Να έχουν λόγο οι ηρωινομανείς, όχι η επιστήμη για το πώς να αντιμετωπιστεί το πρόβλημά τους, σε τι συνίσταται, σε τι οφείλεται, κτλ. Άλλ' αντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα.

Άμεσα ενδιαφερόμενος είμαι κι εγώ για το τι έργα θα γίνουν στην περιοχή μου, τι φόρους θα πληρώνω και τι θα διδάσκονται τα παιδιά μου στο σχολείο, αλλά αυτό δεν μου δίνει την δικαιοδοσία να αποφασίζω εγώ ο ίδιος τι θα γίνει μ' αυτά τα θέματα. Τι πάει να πει «άμεσα ενδιαφερόμενος»;

Λυπάμαι που στο θυμίζω αλλά ο νόμος αφορά συγκεκριμένα άτομα που ελάχιστη έως μηδενική αλληλεπίδραση έχουν με τους φορουμοθαμώνες.
(Εάν θελήσεις να "ανοίξεις" την κουβέντα στο κατά πόσο μια κοινωνική ομάδα "επηρεάζει" κάθε άλλη, ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι τελειωμό και άκρη δεν έχει).
Αυτοί, λοιπόν, οι άμεσα ενδιαφερόμενοι και οι οικείοι τους, γέλασαν και χάρηκαν με κάτι που ψηφίστηκε και πιστεύουν ότι λίγο ή πολύ θα επηρεάσει προς το καλύτερο τη ζωή τους.
Αν θέλεις η ΑΠΟΨΑΡΑ σου να ακουστεί, ελεύθερα. Αλλά η "νομιμοποίησή" της είναι ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ με κάθε άλλου εδώ μέσα.
ethereal
Fast poster

Δημοσ.: 1762
Εγγραφη: Δεκέμβριος 25th, 2015, 11:30 am
Το μέλος ethereal, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό τέρας του νες » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:28 pm

πατησιωτης έγραψε: Δεν νομίζω ότι χρειάζονται στοιχεία.Εάν μπορούσαν οι άντρες και οι γυναίκες να συμβιώνουν παντού χωρίς προβλήματα δεν θα υπήρχαν τόσες διατάξεις που επιβάλλουν να είναι χωριστά σε διάφορους χώρους.Επομένως το ενδεχόμενο ένας άντρας που λέει ότι είναι γυναίκα ενώ δεν είναι πραγματικά να αποκτήσει πρόσβαση να συνυπάρχει με γυναίκες με τις δυσμενείς συνέπειες που ο χωρισμός αυτός του νομοθέτη προσπαθεί να αποφύγει πάντα υπάρχει.

ντάξει φίλε.η επιστημονική άποψη είναι αποψάρα και οποιαδήποτε άλλη αντίθετη άποψη είναι φασιστική.η μόνη σωστή είναι των 0,τόσο% ανατολάκηδων με τακούνια
Άβαταρ μέλους
τέρας του νες
Fast poster

Δημοσ.: 2325
Εγγραφη: Μάιος 11th, 2017, 10:27 am
Το μέλος τέρας του νες, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Hellegennes » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:29 pm

ethereal έγραψε:
Hellegennes έγραψε:

Λυπάμαι που στο θυμίζω αλλά ο νόμος αφορά συγκεκριμένα άτομα που ελάχιστη έως μηδενική αλληλεπίδραση έχουν με τους φορουμοθαμώνες.
(Εάν θελήσεις να "ανοίξεις" την κουβέντα στο κατά πόσο μια κοινωνική ομάδα "επηρεάζει" κάθε άλλη, ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι τελειωμό και άκρη δεν έχει).
Αυτοί, λοιπόν, οι άμεσα ενδιαφερόμενοι και οι οικείοι τους, γέλασαν και χάρηκαν με κάτι που ψηφίστηκε και πιστεύουν ότι λίγο ή πολύ θα επηρεάσει προς το καλύτερο τη ζωή τους.
Αν θέλεις η ΑΠΟΨΑΡΑ σου να ακουστεί, ελεύθερα. Αλλά η "νομιμοποίησή" της είναι ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ με κάθε άλλου εδώ μέσα.

Αυτό είναι απάντηση σε μένα ή στην θεία μου την Σάλι; Εξήγησέ μου τι σχέση έχει το παραλήρημά σου με αυτό που έγραψα.
Άβαταρ μέλους
Hellegennes
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Φινγκόλφιν » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:30 pm

Hellegennes έγραψε: Γιατί έχεις κολλήσει; Πού λέω τέτοιο πράγμα; Οι τρανς δεν νομίζουν ότι έχουν διαφορετικό σώμα, νομίζουν ότι είναι παγιδευμένοι στο σώμα του αντίθετου φύλου. Ε, αυτό έρχεται σε αντίθεση με την βιολογική πραγματικότητα, η οποία είναι η μόνη που ορίζει το φύλο.

Γιατί αυτό είναι το αντίστοιχο του παραλληλισμού που κάνεις. Αυτό που αισθάνονται έρχεται σε αντίθεση με τη βιολογική πραγματικότητα, το ξέρουν και τα ίδια τα άτομα αυτά, αλλά και αυτή η δυσφορία κομμάτι της πραγματικότητας είναι. Και εφόσον ισχύει και το δεύτερο, τότε όχι, η βιολογία δεν είναι η μόνη που καθορίζει το φύλο, αυτό που εννοούν οι αγγλοσάξωνες ως gender. Δεν μιλάμε για το τι κρέμεται ανάμεσα στα σκέλια του καθενός.

Τέλος πάντων, δεν βγάζει πουθενά η κουβέντα αυτή, ας το αφήσουμε εδώ.

gdata έγραψε: Για ποιο λόγο νομίζεις ότι τους νοιάζει η κοινωνία; ρε συ αυτά τα άτομα έχουν πρόβλημα με την ίδια την ύπαρξη τους..Ο λόγος που έχουν τόσο θεμα με το πως τους βλέπουν οι άλλοι είναι γιατί ακριβώς οι ίδιοι δεν βλέπουν με σεβασμό τον εαυτό τους. Ο μέσος άντρας χαίρεται για το πουλί του ακόμα και αν ειναι 8 εκ το τραβελι θέλει να το ξεριζώσει. Ο λόγος που το ποσοστό αυτοκτονιών είναι στο 40% ακόμα και .μετα τις εγχειρήσεις είναι ακριβώς ότι μονίμως έχουν θεμα με το σωμα τους

Όλους τους ανθρώπους τους νοιάζει η κοινωνία, όλοι θέλουν να γίνονται αποδεκτοί από τον περίγυρό τους.
stavmanr έγραψε:τα σύγχρονα μαθηματικά δέχονται ότι όλοι οι αριθμοί είναι επί της ουσίας άρρητοι.
Άβαταρ μέλους
Φινγκόλφιν
Crazy poster

Δημοσ.: 7624
Εγγραφη: Ιούλιος 20th, 2013, 11:34 pm
Το μέλος Φινγκόλφιν, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gdata » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:32 pm

Φινγκόλφιν έγραψε:
Hellegennes έγραψε: Γιατί έχεις κολλήσει; Πού λέω τέτοιο πράγμα; Οι τρανς δεν νομίζουν ότι έχουν διαφορετικό σώμα, νομίζουν ότι είναι παγιδευμένοι στο σώμα του αντίθετου φύλου. Ε, αυτό έρχεται σε αντίθεση με την βιολογική πραγματικότητα, η οποία είναι η μόνη που ορίζει το φύλο.

Γιατί αυτό είναι το αντίστοιχο του παραλληλισμού που κάνεις. Αυτό που αισθάνονται έρχεται σε αντίθεση με τη βιολογική πραγματικότητα, το ξέρουν και τα ίδια τα άτομα αυτά, αλλά και αυτή η δυσφορία κομμάτι της πραγματικότητας είναι. Και εφόσον ισχύει και το δεύτερο, τότε όχι, η βιολογία δεν είναι η μόνη που καθορίζει το φύλο, αυτό που εννοούν οι αγγλοσάξωνες ως gender. Δεν μιλάμε για το τι κρέμεται ανάμεσα στα σκέλια του καθενός.

Τέλος πάντων, δεν βγάζει πουθενά η κουβέντα αυτή, ας το αφήσουμε εδώ.

gdata έγραψε: Για ποιο λόγο νομίζεις ότι τους νοιάζει η κοινωνία; ρε συ αυτά τα άτομα έχουν πρόβλημα με την ίδια την ύπαρξη τους..Ο λόγος που έχουν τόσο θεμα με το πως τους βλέπουν οι άλλοι είναι γιατί ακριβώς οι ίδιοι δεν βλέπουν με σεβασμό τον εαυτό τους. Ο μέσος άντρας χαίρεται για το πουλί του ακόμα και αν ειναι 8 εκ το τραβελι θέλει να το ξεριζώσει. Ο λόγος που το ποσοστό αυτοκτονιών είναι στο 40% ακόμα και .μετα τις εγχειρήσεις είναι ακριβώς ότι μονίμως έχουν θεμα με το σωμα τους

Όλους τους ανθρώπους τους νοιάζει η κοινωνία, όλοι θέλουν να γίνονται αποδεκτοί από τον περίγυρό τους.
Έχεις δει πολλούς που απαιτούν τις γυναίκες τους να αυτοκτονούν; έχεις δει να αυτοκτονούν κλέφτες η παιδεραστές να αυτοκτονούν;

Άβαταρ μέλους
gdata
Extreme poster

Δημοσ.: 49224
Εγγραφη: Ιούνιος 25th, 2010, 1:16 am
Το μέλος gdata, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ethereal » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:33 pm

τέρας του νες έγραψε:
πατησιωτης έγραψε: Δεν νομίζω ότι χρειάζονται στοιχεία.Εάν μπορούσαν οι άντρες και οι γυναίκες να συμβιώνουν παντού χωρίς προβλήματα δεν θα υπήρχαν τόσες διατάξεις που επιβάλλουν να είναι χωριστά σε διάφορους χώρους.Επομένως το ενδεχόμενο ένας άντρας που λέει ότι είναι γυναίκα ενώ δεν είναι πραγματικά να αποκτήσει πρόσβαση να συνυπάρχει με γυναίκες με τις δυσμενείς συνέπειες που ο χωρισμός αυτός του νομοθέτη προσπαθεί να αποφύγει πάντα υπάρχει.

ντάξει φίλε.η επιστημονική άποψη είναι αποψάρα και οποιαδήποτε άλλη αντίθετη άποψη είναι φασιστική.η μόνη σωστή είναι των 0,τόσο% ανατολάκηδων με τακούνια

Η "επιστημονική άποψη" που μεταφέρει ο κάθε μεγαλομπακάλης σε ένα φόρουμ ή μήπως έχεις κάποια ευρύτερη εικόνα από τη διεθνή επιστημονική κοινότητα που οδήγησε τα ευρωπαϊκά κράτη να θεσμοθετήσουν τις συγκεκριμένες διατάξεις;
Και εν πάση περιπτώσει, πες μας και συ σε τι νιώθεις ότι απειλείται η ύπαρξή σου από έναν τέτοιο νόμο;
ethereal
Fast poster

Το μέλος ethereal, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Pam » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:34 pm

tryf έγραψε:
Pam έγραψε:
Θα ήσουν τόσο ανετος να γίνει έτσι το παιδί σου;Εγώ ΟΧΙ!Η λέξη "ομοφοβία είναι μια γελοία έννοια που εφευρέθηκε από τους ΛΟΑΤ για όσους δε τους συμπαθούν. Με το ίδιο σκεπτικό μιλάμε για " αιμομιξοφοβια,για κτηνοφοβια(όσοι δε συμπαθούν τους κτηνοβατες) κτλ.

Ελεος πια με την υπερβολή. Τι δουλειά έχει η αιμομιξία που απαγορεύεται για λόγους υγείας και η κτηνοβασία που απαγορεύεται γιατι ειναι στην ουσία βιασμός.

Αν δηλαδή ο γιος σου τελικά ήταν ομοφυλόφιλος , όχι να θέλει να κάνει αλλαγή φύλου απλά να προτιμάει τους άντρες, και το μάθαινες, τι θα έκανες;

Δηλαδή μου ειχεσαι να γίνει ομοφυλόφιλος το παιδί μου;Αν ναι τότε τι να πω δεν αξίζει να σε βρίσω.Σου απαντώ ότι το παιδί μου όταν αποκτησω δε ξέρω ποτε στο μέλλον θα το μεγαλώσω σωστά για να ΜΗΝ γίνει γκέι. Αν κάποιος γεννιόταν γκέι τότε δε θα αυξάνονταν το ποσοστό των γκέι στην ελληνική κοινωνία.Η αιμομιξία προωθείται κι αυτή στη δυτική Ευρώπη στη Γαλλία π.χ είναι συνηθισμένο φαινόμενο να κάνουν σεξ δεύτερα,τρίτα κτλ ξαδέρφια. Γιατί η αιμομιξία δεν είναι κι αυτή συναινετική όπως η ομοφυλοφιλία; Τι πρόβλημα έχεις;Δε φαντάζομαι να είσαι αιμοφοβικος!Σε θέλω ανοιχτομυαλο.
Τελευταία επεξεργασία απο Pam την Οκτώβριος 12th, 2017, 10:37 pm, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Pam
New poster

Δημοσ.: 86
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 10th, 2017, 4:28 pm
Το μέλος Pam, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ethereal » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:35 pm

Hellegennes έγραψε:
ethereal έγραψε:
Hellegennes έγραψε:

Αυτό είναι απάντηση σε μένα ή στην θεία μου την Σάλι; Εξήγησέ μου τι σχέση έχει το παραλήρημά σου με αυτό που έγραψα.

Προσπάθησα να σου εξηγήσω τι σημαίνει "άμεσα ενδιαφερόμενος", αλλά δεν μπορώ να αρθώ στο ύψος της διανοίας σου.
ethereal
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Φινγκόλφιν » Οκτώβριος 12th, 2017, 10:36 pm

gdata έγραψε: Έχεις δει πολλούς που απαιτούν τις γυναίκες τους να αυτοκτονούν; έχεις δει να αυτοκτονούν κλέφτες η παιδεραστές να αυτοκτονούν;

Οι αυτοκτονίες περιορίζονται μόνο στους διεμφυλικούς; Επίσης, το ότι αυτοκτονεί κάποιος σημαίνει πως δεν τον νοιάζει τι λέει η κοινωνία;
stavmanr έγραψε:τα σύγχρονα μαθηματικά δέχονται ότι όλοι οι αριθμοί είναι επί της ουσίας άρρητοι.
Άβαταρ μέλους
Φινγκόλφιν
Crazy poster

Δημοσ.: 7624
Εγγραφη: Ιούλιος 20th, 2013, 11:34 pm
Το μέλος Φινγκόλφιν, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Κοινωνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: George_V, zoltan και 24 επισκέπτες