Τα νέα θρησκευτικά

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες

Re: Τα νέα θρησκευτικά

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Σεπτέμβριος 29th, 2016, 3:35 pm

Κάτσε, θα μάθουμε σε καμιά βδομάδα

viewtopic.php?p=7331039#p7331039 :lol: :lol:
«Θα έρθει ο καιρός που θα διευθύνουν τον κόσμο τα άναρχα και τα μπάλαλα, δηλαδή τα αναρχομπάλαλα»
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 26553
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Birdy » Σεπτέμβριος 29th, 2016, 3:38 pm

Nero έγραψε: αυτό εδώ με μπέρδεψε

Στην ενότητα «Σπουδαία Παιδιά» να γίνει η προβολή της ταινίας «Το αριστερό μου πόδι»

τι μπορεί να περιέχει η ενότητα «Σπουδαία Παιδιά» που κολλάει με όλον τον υπόλοιπο new age αχταρμά και τι πραγματεύεται η ταινία «Το αριστερό μου πόδι» ? :lol:

Το "αριστερό μου πόδι" είναι ταινιάρα (αλλά όχι για παιδιά γυμνασίου). Αν το "σπουδαία παιδιά" σημαίνει "παιδιά που τα καταφέρνουν στη ζωή παρά τις αντιξοότητες", ναι οκ έχει σχέση. Με τα θρησκευτικά δεν έχει σχέση :lol:
Σε ερώτηση για το τι λύση σκέπτεται δεδομένου πως δεν μπορούν να νομοθετηθούν τα μέτρα έκτακτης ανάγκης, ο κ. Τσακαλώτος δήλωσε πως «η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ είναι γεμάτη ιδέες»
Άβαταρ μέλους
Birdy
Crazy poster

Δημοσ.: 6154
Εγγραφη: Ιούνιος 13th, 2013, 10:43 am
Το μέλος Birdy, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Nero » Σεπτέμβριος 29th, 2016, 3:43 pm

Birdy έγραψε:

Στην ενότητα «Σπουδαία Παιδιά» να γίνει η προβολή της ταινίας «Το αριστερό μου πόδι»

τι μπορεί να περιέχει η ενότητα «Σπουδαία Παιδιά» που κολλάει με όλον τον υπόλοιπο new age αχταρμά και τι πραγματεύεται η ταινία «Το αριστερό μου πόδι» ? :lol:

Το "αριστερό μου πόδι" είναι ταινιάρα (αλλά όχι για παιδιά γυμνασίου). Αν το "σπουδαία παιδιά" σημαίνει "παιδιά που τα καταφέρνουν στη ζωή παρά τις αντιξοότητες", ναι οκ έχει σχέση. Με τα θρησκευτικά δεν έχει σχέση :lol:

Α,θα είναι η κλασική ενότητα με τα αμεα που έχει τις φωτο του Stephen Hawking και τους παραολυμπιακούς. Απλά άλλαξα το όνομα,το έκαναν εννοείται πιο politically correct

απο την άλλη θα πλήρωνα για να μ[ω σε μαι τάξη να δω ένα καθηγητάκο να προσπαθεί να κάνει μάθημα και να βγάλει υψηλά νοήματα βλέποντας κλιπάκια με τα καλούδια της Rihana :smt003
iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma ubi nulla nisi in armis spes est

A peaceful land,a quiet people

http://i.imgur.com/HB0fLMY.gif
Άβαταρ μέλους
Nero
Maniac poster

Δημοσ.: 17591
Εγγραφη: Ιανουάριος 23rd, 2014, 11:46 pm
Το μέλος Nero, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Σεπτέμβριος 29th, 2016, 3:43 pm

Birdy έγραψε:

Βεβαίως και έχει αν είναι έτσι όπως τα λες
Η θρησκεία είναι ο αναστεναγμός του καταπιεσμένου πλάσματος, η καρδιά ενός άκαρδου κόσμου, η ψυχή σε απάνθρωπες συνθήκες
«Θα έρθει ο καιρός που θα διευθύνουν τον κόσμο τα άναρχα και τα μπάλαλα, δηλαδή τα αναρχομπάλαλα»
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Numenor » Σεπτέμβριος 29th, 2016, 3:45 pm

Φάση που θα είχε να απαγορεύονταν ο σταυρός και κάθε λογής θρησκευτικό σύμβολο στα κρατικά σχολεία :smt005
Μόνο που σκέφτομαι τον χαμό που θα γινόταν καταρρέω :smt005 :smt005

PS αυτό επιτάσει το γαλλικό σύνταγμα btw

- Είναι η γυναικεία χειραφέτηση, ηλίθιε
Άβαταρ μέλους
Numenor
New poster

Δημοσ.: 273
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 23rd, 2016, 8:11 pm
Το μέλος Numenor, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό valerios12345 » Σεπτέμβριος 29th, 2016, 9:15 pm

Μπα, τίποτα δεν θα γινόταν από άποψη κόσμου.
valerios12345
Crazy poster

Δημοσ.: 6885
Εγγραφη: Μάιος 19th, 2014, 1:35 pm
Το μέλος valerios12345, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό διαστημικο μπιζελι » Σεπτέμβριος 29th, 2016, 9:47 pm

Nero έγραψε:

Στο Λύκειο, στην ενότητα «Επικοινωνία» προτείνεται να ακουστούν τραγούδια όπως «Ο μπαγάσας» του Άσιμου, το «Συννεφούλα» του Σαββόπουλου, τραγούδια του Πορτοκάλογλου και του Λουίς Άρμστρονγκ, αλλά και το «Umbrella» της Ριάνα.

http://www.huffingtonpost.gr/2016/09/29 ... ediaWidget

Το στομάχι μου. Δεν μπορεί,πρέπει να είναι κάποιου είδους τρολάρισμα :smt005

Διαβάζοντας τα σχόλια του "πρώτου θέματος" από κάτω, κάποιος πρότεινε αυτό
:smt005 :smt005

Άβαταρ μέλους
διαστημικο μπιζελι
Crazy poster

Δημοσ.: 6246
Εγγραφη: Οκτώβριος 30th, 2012, 10:27 pm
Το μέλος διαστημικο μπιζελι, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Σεπτέμβριος 20th, 2017, 7:48 pm

κινεζα παναγια.PNG

χριστος-μανιτου.PNG

8) :wave:
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Κοινωνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες