Έχει ξεφύγει η κατάσταση

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ, ILIAS GR, Nero, Εθνικοφιλελευθερος, τέρας του νες και 18 επισκέπτες

Re: Έχει ξεφύγει η κατάσταση

Δημοσίευσηαπό gdata » Σεπτέμβριος 18th, 2017, 1:15 am

εγώ είμαι οκ με "μπούλιν στο μπούλιν". Κυρίως γιατί ξέρω ακριβώς που θα καταλήξει :lol:
Το θέμα όμως είναι ότι μετά θα κλαίγεστε και για αυτό

υγ μπούλινγκ αγράμματε όχι μπούλιν
Άβαταρ μέλους
gdata
Extreme poster

Δημοσ.: 49041
Εγγραφη: Ιούνιος 25th, 2010, 1:16 am
Το μέλος gdata, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » Σεπτέμβριος 18th, 2017, 1:28 am

Medtech έγραψε:
τεστ για AIDS.Χωρις πλάκα.

Χωρίς πλάκα, δε θα προλάβαινα, θα είχα κάνει εθελούσια βουτιά στον κλίβανο.
So are you to my thoughts as food to life,
Or as sweet-seasoned showers are to the ground;
And for the peace of you I hold such strife
As ‘twixt a miser and his wealth is found.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Maniac poster

Δημοσ.: 10181
Εγγραφη: Μάρτιος 23rd, 2015, 8:51 pm
Το μέλος Cecily Anne, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Medtech » Σεπτέμβριος 18th, 2017, 1:31 am

The plural of anecdote is not data

My mommy always said there were no monsters - no real ones - but there are...
Άβαταρ μέλους
Medtech
Crazy poster

Δημοσ.: 5872
Εγγραφη: Μάιος 2nd, 2007, 7:07 pm
Τοποθεσια: Γιδιστάν
Το μέλος Medtech, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » Σεπτέμβριος 18th, 2017, 1:36 am

:smt005 :smt005 :smt005
So are you to my thoughts as food to life,
Or as sweet-seasoned showers are to the ground;
And for the peace of you I hold such strife
As ‘twixt a miser and his wealth is found.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Maniac poster

Δημοσ.: 10181
Εγγραφη: Μάρτιος 23rd, 2015, 8:51 pm
Το μέλος Cecily Anne, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Juno » Σεπτέμβριος 19th, 2017, 5:37 pm

black_paint έγραψε:
Juno έγραψε:
black_paint έγραψε:
τι εγινε απετυχε η αποπειρα σου να προκαλεσεις συγχυση αναμεσα στην ταυτοτητα φυλου και στις σωματομορφικες διαταραχες και το ριξες στα χαζοαστειακια τωρα;

Δεν απέτυχε. Δυσφορία το ένα, δυσφορία και το άλλο.
Στο ένα θέλει να είναι αιλουροειδές και όχι άνθρωπος και στο άλλο θέλει να είναι γυναίκα και όχι άντρας ή και το αντίστροφο.
Και εγώ δηλώνω ότι είμαι 80 χρονών και θέλω σύνταξη και εφάπαξ, πριν το κόψουν και δεν με ακούει κανείς. :cry:

δεν εχεις ιδεα τι ειναι οι σωματομορφες/σωματοδυσμορφικες διαταραχες και τα συμπτωματα τους ετσι; :wave:

Ξέρω, πχ όταν ένα άτομο έχει πέος και θέλει αιδοίο. Ή το αντίστροφο.

black_paint έγραψε:
Μπορείς να διευκρινίσεις το "μια κοινωνικη και μη επεμβατικη μεταβαση";

ν αφηνονται να ντυνονται οπως θελουν και να αποκαλουνται με το ονομα που θελουν και να γινονται αποδεκτα ως μελη του φυλου που δηλωνουν. Χωρις φαρμακα, χωρις νυστερι. Οτιδηποτε αλλο, περαν της αναποτελεσματικοτητας, φερνει επικινδυνα προς τις απαγορευμενες θεραπειες της ομοφυλοφιλιας.

Και εγώ θέλω να γίνω αποδεκτή σαν 80άρα και να πάρω τη σύνταξη και το εφάπαξ που δικαιούμαι, αλλά δεν με αποδέχονται. :smt010
Και ένας στην γειτονιά αισθανόταν σαν άγγελος που το έστειλε ο θεός στη γη, αλλά τον έκλεισαν στο Δαφνί! Δεν ξέρεις τι δράματα υπάρχουν στην κοινωνία! Δεν είναι μόνο οι τράνς!
Αριστερά σημαίνει φως. Το φως της μολότωφ που σκάει.
Άβαταρ μέλους
Juno
Casual Poster

Δημοσ.: 560
Εγγραφη: Απρίλιος 26th, 2017, 10:56 am
Το μέλος Juno, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό alaska » Σεπτέμβριος 20th, 2017, 8:12 am

black_paint έγραψε:
alaska έγραψε:

Οκ, να αφηνονται να ντυνονται οπως θελουν και να αποκαλουνται με το ονομα που θελουν και να γινονται αποδεκτα ως μελη του φυλου που δηλωνουν, εντός της οικογένειας.

Εκτός της οικογένειας και συγκεκριμένα εντός του κύκλου των παιδιών/εφήβων με τα οποία συνευρίσκονται καθημερινά, ποιος μπορεί να προσδιορίσει και να ελέγξει τις αντιδράσεις/επιθυμίες των άλλων παιδιών ή εφήβων που μπορεί να έχουν διαφορετική οπτική;

Σε κάθε περίπτωση, είναι θετικό βήμα το ότι δέχεσαι ότι η παρεμβατική ιατρική συμβολή είναι (μια εγκληματικά αυθαίρετη*) ανοησία.

*Η παρένθεση αφορά στη δική μου άποψη.

κανενας γιατρος δεν δινει ορμονες και αναστολεις σε παιδια, ουτε φυσικα κανει χειρ, επεμβασεις, αυτα γινονται μονο σε εφηβους και παντα μετα απο εξεταση απο επιτροπη. Χειρ. επεμβασεις γινονται μονο σ ενηλικους μαλιστα. Οσοι υποστηριζουν το αντιθετο κανουν προπαγανδα.

Η εφηβική ηλικία είναι μία εξ ορισμού μεταβατική και ταραγμένη περίοδος για τις ορμόνες και συνεπαγόμενα την ψυχολογία των ανθρώπων. Οπότε, η οποιαδήποτε "επιτροπή" καλείται να πάρει απόφαση για αναστολή ανάπτυξης μυών και οστών, πράγμα που αφ' ενός είναι επεμβατική πράξη αφ' ετέρου βασίζεται στην συγκεχυμένη άποψη ενός παιδιού, που δεν έχει ακόμη διαμορφώσει σαφή άποψη για το φύλο. Αυτό που εννοώ είναι ότι το να λάβεις σοβαρά υπ' όψιν την άποψη που έχει για το φύλο του ένα παιδί, είναι σαν να παίρνεις σοβαρά ένα παιδί που θέλει να γίνει αστροναύτης.

Αυτο που λες για τα εκτος οικογενειας το αφηνω απλα ασχολιαστο, γιατι δεν βγαζει κανενα νοημα. Ειναι σαν να μου λες πως λευκα και μαυρα παιδια δεν θα πρεπε να πηγαινουν μαζι σχολειο γιατι κανεις δεν μπορει να ελεγξει τις αντιδρασεις των αλλων παιδιων.

Όχι, δε λέω αυτό. Λέω απλώς ότι υπάρχει αλληλεπίδραση μεταξύ των ανθρώπων και ότι ο κύριος παράγων που προκαλεί την α ή β αντίδραση είναι κυρίως η συμπεριφορά του κάθε παιδιού ή ενήλικου στο οποιοδήποτε ομαδικό πλαίσιο. Και αυτό, ειδικώς σήμερα, δεν έχει να κάνει ούτε με το χρώμα ούτε με το φύλο.
ΟΙΑ ΗΩ Ω ΙΕ ΑΕΙ ΕΙ
Άβαταρ μέλους
alaska
Fast poster

Δημοσ.: 2005
Εγγραφη: Μάιος 31st, 2017, 11:37 am
Το μέλος alaska, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gdata » Σεπτέμβριος 27th, 2017, 4:54 pm

Κιμ σε παρακαλώ πάτα ότι κουμπί έχεις
Άβαταρ μέλους
gdata
Extreme poster

Το μέλος gdata, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό hades » Σεπτέμβριος 29th, 2017, 10:09 am

gdata έγραψε:

Κιμ σε παρακαλώ πάτα ότι κουμπί έχεις

κάθησα και το είδα και εκτός από τα παιδιά λυπήθηκα και την γιαγιά που στάνταρ κάθεται εκεί μόνο και μόνο μήπως καταφέρει και σώσει τα εγγόνια της κάποια στιγμή

Ο χτυπημένος και καλά ενδιαφέρεται για την ελευθερία επιλογής αλλά στο αγοράκι του όλο φορεματάκια φοράει και το βάζει να διαλέγει και συνεχώς το πιέζει το παιδί. Και φάνηκε μέχρι και στο video του vice
"Είμαστε Έλληνες!Ακόμη και αν τα τανκς των Τούρκων περάσουν από πάνω μας εμείς θα μείνουμε εδώ."Και έμειναν.....
Λοχαγός Σωτήρης Σταυριανάκος
Στρατόπεδο Ελδύκ 1974
Άβαταρ μέλους
hades
Crazy poster

Δημοσ.: 7306
Εγγραφη: Αύγουστος 10th, 2004, 8:09 pm
Το μέλος hades, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gdata » Σεπτέμβριος 29th, 2017, 10:29 am

το παραδέχεται και ο ίδιος. Του λέει η δημοσιοκάφρος ότι μοιάζει σαν αν θες να το κάνεις σαν εσένα και της απαντάει "ναι αυτό κάνουν όλοι οι γονείς". Έχω εγώ τα χάλια που έχω, να κάνω και το παιδί μου έτσι
Άβαταρ μέλους
gdata
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό hades » Σεπτέμβριος 29th, 2017, 10:56 am

gdata έγραψε: το παραδέχεται και ο ίδιος. Του λέει η δημοσιοκάφρος ότι μοιάζει σαν αν θες να το κάνεις σαν εσένα και της απαντάει "ναι αυτό κάνουν όλοι οι γονείς". Έχω εγώ τα χάλια που έχω, να κάνω και το παιδί μου έτσι

σαπίλα το video. Χωρίς πλάκα η πρόνοια θα έπρεπε να τους κάνει μια επίσκεψη .
"Είμαστε Έλληνες!Ακόμη και αν τα τανκς των Τούρκων περάσουν από πάνω μας εμείς θα μείνουμε εδώ."Και έμειναν.....
Λοχαγός Σωτήρης Σταυριανάκος
Στρατόπεδο Ελδύκ 1974
Άβαταρ μέλους
hades
Crazy poster

Δημοσ.: 7306
Εγγραφη: Αύγουστος 10th, 2004, 8:09 pm
Το μέλος hades, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Namrail » Σεπτέμβριος 29th, 2017, 11:00 am

gdata έγραψε:το παραδέχεται και ο ίδιος. Του λέει η δημοσιοκάφρος ότι μοιάζει σαν αν θες να το κάνεις σαν εσένα και της απαντάει "ναι αυτό κάνουν όλοι οι γονείς". Έχω εγώ τα χάλια που έχω, να κάνω και το παιδί μου έτσι

Ρε σε κάποια στιγμη λέει οτι "αν διαλέξει να γίνει μονο αγορι, δεν θα την αγαπώ λιγοτερο".

Λες και ειναι προβληματικό ενα αγόρι να έχει αγοριστικη συμπεριφορα και το σωστο είναι οι μαλακιες που έχει αυτός στο κεφάλι του.

Κρίμα για τα παιδάκια
Άβαταρ μέλους
Namrail
Extreme poster

Δημοσ.: 22157
Εγγραφη: Αύγουστος 10th, 2011, 11:50 am
Το μέλος Namrail, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gdata » Σεπτέμβριος 29th, 2017, 1:52 pm

hades έγραψε:
gdata έγραψε: το παραδέχεται και ο ίδιος. Του λέει η δημοσιοκάφρος ότι μοιάζει σαν αν θες να το κάνεις σαν εσένα και της απαντάει "ναι αυτό κάνουν όλοι οι γονείς". Έχω εγώ τα χάλια που έχω, να κάνω και το παιδί μου έτσι

σαπίλα το video. Χωρίς πλάκα η πρόνοια θα έπρεπε να τους κάνει μια επίσκεψη .

η πρόνοια εκεί αδελφέ τα ενθαρρύνει αυτά τα καραγκιοζιλίκια. Αν δεις σε όλο το βίντεο το παιδάκι θυμώνει κάθε φορά που το ρωτάνε αν είναι αγόρι ή κορίτσι. Σε μια φάση μιλάει και ένας γιατρός για το χάλι που ζει η Σουηδία και την αύξηση των αυτοκτονιών σε κανονικά αγόρια που δεν την παλεύουν με τα σκατά που πάνε να τους βάλουν στο κεφάλι. Δες την αντίδραση και την φάτσα της δημοσιοκάφρου

Namrail έγραψε:
Ρε σε κάποια στιγμη λέει οτι "αν διαλέξει να γίνει μονο αγορι, δεν θα την αγαπώ λιγοτερο".

Λες και ειναι προβληματικό ενα αγόρι να έχει αγοριστικη συμπεριφορα και το σωστο είναι οι μαλακιες που έχει αυτός στο κεφάλι του.

Κρίμα για τα παιδάκια

το παιδάκι όταν μεγαλώσει αν είναι τυχερό και δεν σαλέψει θα πλακωθεί άσχημα με τον "μάπα" του. Επίσης πως σκατά βρήκε γυναίκα αυτό το πράμα; Δηλαδή τι μπορεί να ειναι τόσο σκατά στην κεφάλα της άλλης που πάει με αυτό το πράμα;
Άβαταρ μέλους
gdata
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Σεπτέμβριος 29th, 2017, 2:26 pm

εχει να περασει πολυ ασχημα στα γεραματα του ο σκατοπουστας, οταν τα παιδια δεν θα θελουν ουτε να τον βλεπουν για το κακο που τους κανει. καπου κοντα στην εφηβεια θα το καταλαβουν. ελπιζω αυτο το βιντεο να ειναι αρκετο πειστηριο για να καταδικαστει για κακοποιηση ανηλικου, οταν τα παιδια τον στειλουν στο δικαστηριο.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 18373
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Tikhon » Σεπτέμβριος 29th, 2017, 3:52 pm

Ασεβαστος έγραψε: εχει να περασει πολυ ασχημα στα γεραματα του ο σκατοπουστας, οταν τα παιδια δεν θα θελουν ουτε να τον βλεπουν για το κακο που τους κανει. καπου κοντα στην εφηβεια θα το καταλαβουν. ελπιζω αυτο το βιντεο να ειναι αρκετο πειστηριο για να καταδικαστει για κακοποιηση ανηλικου, οταν τα παιδια τον στειλουν στο δικαστηριο.

Το πιθανότερο σενάριο, αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά, είναι ότι όσοι διαφωνούν και το παρόν νήμα θα είναι παράνομα. Ο black paint του βάζεις το ένα του δείχνεις το άλλο και σε όλα απλώς δηλώνει την αγανάκτησή του... που επιτρέπονται να ακούγονται διαφορετικά. Τέλος τα παιδιά παρόλα όσα λέγονται ότι δήθεν είναι επανάστάτες, είναι ιστορικά οι καλύτεροι υποστηρικτές των εκάστοτε καθεστώτων. Μην ξεχνάμε πως υπόκεινται σε δεκάδες χιλιάδες ώρες μπιχεβιοριστικής εκπαίδευσης και ιδεολογικής κατήχησης από την κρατική εκπαίδευση. Λιγότερες ώρες εκπαίδευσης απαιτούνται για τα λιοντάρια να μην τρώνε τους εκπαιδευτές τους.
Tikhon
Fast poster

Δημοσ.: 1149
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 6th, 2016, 12:36 am
Το μέλος Tikhon, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό nostromos » Οκτώβριος 12th, 2017, 1:57 am

πιο επικαιρο απο ποτε το παρον νημα ... τωρα που θα τα βλεπουμε και στη χωρα μας δηλαδη ...
Vaya Con Dios
Άβαταρ μέλους
nostromos
Crazy poster

Δημοσ.: 7966
Εγγραφη: Απρίλιος 14th, 2010, 2:00 am
Το μέλος nostromos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Κοινωνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ, ILIAS GR, Nero, Εθνικοφιλελευθερος, τέρας του νες και 18 επισκέπτες