Σκατοψυχιά Χατζηστεφάνου για την μικρή Νεφέλη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: George_V, Nero και 26 επισκέπτες

Re: Σκατοψυχιά Χατζηστεφάνου για την μικρή Νεφέλη

Δημοσίευσηαπό alaska » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:40 pm

black_paint έγραψε:ασφαλως, και το βλαμενο εχει κατι που δεν εχεις, πολιτικο κριτηριο

Μα αυτό ακριβώς είναι η αχίλλειος πτέρνα της δημοκρατίας, καλό μου.

Εγώ την αποδέχομαι, εσύ όχι.

Κατά τα άλλα, το' πιασες στον αέρα το υπονοούμενο, μπράβο. :lol:
ΟΙΑ ΗΩ Ω ΙΕ ΑΕΙ ΕΙ
Άβαταρ μέλους
alaska
Fast poster

Δημοσ.: 2676
Εγγραφη: Μάιος 31st, 2017, 11:37 am
Το μέλος alaska, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:40 pm

black_paint έγραψε:ασφαλως, και το βλαμενο εχει κατι που δεν εχεις, πολιτικο κριτηριο

Το βλαμμένο που γράφεται με δύο Μ αγράμματο, είναι λίγο για να το χαρακτηρίσω.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσ.: 25566
Εγγραφη: Μάρτιος 17th, 2010, 7:04 pm
Το μέλος Πάνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ethereal » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:42 pm

alaska έγραψε:
ethereal έγραψε:
Για να μην αναφέρω και άλλες αναρτήσεις που παροτρύνουν για ένα γερό χέρι ξύλο στον χατζητέτοιο και προφανώς σε όποιον άλλον "του μοιάζει".

black_paint έγραψε: και λιγα σας λεει

:lol:

Με λίγα λόγια, αν το ταμπελάκι το κρατούσε κάποιο αντιφά βλαμένο και έγραφε "tsakiste tous fasistes se kathe gitonia" θα ήταν οκ, έτσι;

Ή σκοπίμως διαστρεβλώνεις όσα διαβάζεις και δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε διάλογο ή δεν καταλαβαίνεις ποιος λέει τι και σε ποιον.
Από πού κι ως πού η ατάκα του black συνδυάζεται με τη δική μου πρόταση;
Και από πού κι ως πού η λογική του "κατεβαίνουμε στους δρόμους κι εκεί λύνουμε τις διαφορές μας" έχει ομοιότητα με την ιδέα που έχουν οι "νοικοκυραίοι" σε πολλά νήματα, ότι το ξύλο είναι μια παιδαγωγική και αργότερα σωφρονιστική μέθοδος;

Η προηγούμενη ασυνεννοησία αφορούσε αυτό:
ethereal έγραψε: Θα ήταν έξυπνο η φωνή να μετουσιωνόταν σε συγκεκριμένη στόχευση και πρωτοβουλία που θα προσπαθούσε να αναιρέσει τους λόγους που ωθούν τον κάθε Χατζηστεφάνου να βγαίνει μπροστά. Αλλιώς η αντίδραση έχει και έναν ψιλοενοχικό χαρακτήρα κι ας μην το παραδεχόμαστε.

Αν κατάλαβες ότι οι λόγοι που τον ωθούν να βγαίνει και να λέει ό,τι λέει ήταν "οι αμαρτίες της μάνας του", έκανες λάθος. Και βιάστηκες να μου χρεώσεις κάτι ακαταλαβίστικα περί Ιράν, Ιράκ, μαύρους και όλη την ατζέντα που ΕΣΥ θεωρείς ότι έχουν κάποιοι.
Οι λόγοι αφορούσαν την ανάδειξη από τα Μέσα του συγκεκριμένου θέματος υγείας. Κι αντί να έχουμε κατά νου πρώτα να προβληματιζόμαστε με την ουσία, καθόμαστε και ασχολούμαστε με το τι δείχνει το δάχτυλο καθενός.
ethereal
Fast poster

Δημοσ.: 1762
Εγγραφη: Δεκέμβριος 25th, 2015, 11:30 am
Το μέλος ethereal, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:44 pm

ωωχ μανούλα μου

Προσπαθώ να φθάσω τα 500 ποστ ώστε να μπορώ να ψηφίζω. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
https://www.youtube.com/watch?v=Beo00O6ugyM
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Δημοσ.: 23655
Εγγραφη: Μάιος 28th, 2011, 7:13 pm
Το μέλος Σουβλίτσα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ethereal » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:46 pm

Πάνα, στα 2 τελευταία ποστ έχεις αστοχήσει πολύ.
ethereal
Fast poster

Το μέλος ethereal, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό alaska » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:48 pm

ethereal έγραψε:
alaska έγραψε:
ethereal έγραψε:
Για να μην αναφέρω και άλλες αναρτήσεις που παροτρύνουν για ένα γερό χέρι ξύλο στον χατζητέτοιο και προφανώς σε όποιον άλλον "του μοιάζει".

black_paint έγραψε: και λιγα σας λεει

:lol:

Με λίγα λόγια, αν το ταμπελάκι το κρατούσε κάποιο αντιφά βλαμένο και έγραφε "tsakiste tous fasistes se kathe gitonia" θα ήταν οκ, έτσι;

Ή σκοπίμως διαστρεβλώνεις όσα διαβάζεις και δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε διάλογο ή δεν καταλαβαίνεις ποιος λέει τι και σε ποιον.
Από πού κι ως πού η ατάκα του black συνδυάζεται με τη δική μου πρόταση;

Από τότε που σας έχω ταυτίσει.
ΟΙΑ ΗΩ Ω ΙΕ ΑΕΙ ΕΙ
Άβαταρ μέλους
alaska
Fast poster

Το μέλος alaska, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ethereal » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:49 pm

alaska έγραψε: Από τότε που σας έχω ταυτίσει.

Καταλαβαίνεις ότι όχι μόνο δεν με αφορά αυτό αλλά χαρακτηρίζει και την ευθυκρισία της παρουσίας σου.
ethereal
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:52 pm

ethereal έγραψε: Πάνα, στα 2 τελευταία ποστ έχεις αστοχήσει πολύ.

Ελπίζω να μην γράψεις κανένα σεντόνι για να με επαναφέρεις.
Ξέρω γιατί πράγμα μιλάς αλλά και εσύ πέφτεις στην παγίδα του πολιτικού προσανατολισμού. Εγώ δεν το βλέπω έτσι, συχαίνομαι αυτούς που χρησιμοποιούν μικρά παιδιά και μάλιστα άρρωστα για να πούνε αυτό που θέλουν και βγάζουν όλα τα βρωμερά εσώψυχα τους επάνω τους και στην οικογένειά τους.

Οπότε μην μπεις στον κόπο να γράψεις κάτι.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Το μέλος Πάνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ethereal » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:55 pm

Πάνας έγραψε:

Ξέρω γιατί πράγμα μιλάς αλλά και εσύ πέφτεις στην παγίδα του πολιτικού προσανατολισμού. Εγώ δεν το βλέπω έτσι, συχαίνομαι αυτούς που χρησιμοποιούν μικρά παιδιά και μάλιστα άρρωστα για να πούνε αυτό που θέλουν και βγάζουν όλα τα βρωμερά εσώψυχα τους επάνω τους και στην οικογένειά τους.

Επειδή δεν πρέπει να μένουν οι "ό,τι να 'ναι" εντυπώσεις...
Τα περί ταξικού θέματος αφορούσαν την εμβόλιμη κουβέντα περί κόκας και πεζοδρομίου κλπ
Τα περί "αγράμματου" αφορούσαν την παράθεση της αρχικής ανάρτησης και όχι αυτόν που έψεξες.
Απλά και ωραία.
ethereal
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 7:59 pm

ethereal έγραψε:
Πάνας έγραψε:

Επειδή δεν πρέπει να μένουν οι "ό,τι να 'ναι" εντυπώσεις...
Τα περί ταξικού θέματος αφορούσαν την εμβόλιμη κουβέντα περί κόκας και πεζοδρομίου κλπ
Τα περί "αγράμματου" αφορούσαν την παράθεση της αρχικής ανάρτησης και όχι αυτόν που έψεξες.
Απλά και ωραία.

Τα περί ταξικού θέματος αφορούσαν την εμβόλιμη κουβέντα περί κόκας και πεζοδρομίου κλπ χρήζει διαφορετικό νήμα.

Όσο για το δεύτερο παραδρομή διότι δεν διάβασα το προηγούμενο ποστ, δεν αλλάζει όμως κάτι.

Όταν θες μπορείς να μιλήσεις και με λίγα λόγια βλέπω, να το κάνεις πιο συχνά, αυτό έκαναν και οι αρχαίοι. Λίγα λόγια και καλά.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό ethereal » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 8:03 pm

Πάνας έγραψε: Όταν θες μπορείς να μιλήσεις και με λίγα λόγια βλέπω, να το κάνεις πιο συχνά, αυτό έκαναν και οι αρχαίοι. Λίγα λόγια και καλά.

Όταν το έκανα με 8 λέξεις, δεν το πιασες.
Έγραψες και 3 γραμμές και με παρότρυνες να μην πω και τίποτα άλλο.
Εμ, δε φταίω...
ethereal
Fast poster

Δημοσίευσηαπό alaska » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 8:06 pm

ethereal έγραψε:

Καταλαβαίνεις ότι όχι μόνο δεν με αφορά αυτό αλλά χαρακτηρίζει και την ευθυκρισία της παρουσίας σου.

Μα δεν μ' ενδιαφέρει κατά πόσον σε αφορά. :lol:
Ούτως ή άλλως η ταύτιση που αναφέρω αναιρεί την οποιαδήποτε προσωπική αναφορά.
Εσύ μπορείς να κάνεις όποια προσωπική κριτική θέλεις.
ΟΙΑ ΗΩ Ω ΙΕ ΑΕΙ ΕΙ
Άβαταρ μέλους
alaska
Fast poster

Δημοσίευσηαπό ethereal » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 8:11 pm

alaska έγραψε:
ethereal έγραψε:

Μα δεν μ' ενδιαφέρει κατά πόσον σε αφορά. :lol:
Ούτως ή άλλως η ταύτιση που αναφέρω αναιρεί την οποιαδήποτε προσωπική αναφορά.
Εσύ μπορείς να κάνεις όποια προσωπική κριτική θέλεις.

Για να κάνω προσωπική κριτική πρέπει να γνωρίζω το πρόσωπο. Γι αυτό, και εν αντιθέσει με πολλούς άλλους, δεν κάνω κριτική σε "πρόσωπα" εδώ μέσα αλλά μόνο σε όσα διαβάζω.
Όσο για τις ταυτίσεις και επειδή υπάρχουν περσόνες εδώ με τις οποίες έχω διαφωνήσει πλήρως σε ένα νήμα και συμπλεύσει επίσης πλήρως σε ένα άλλο, δεν μπορώ να φανταστώ τι συμβαίνει σε αυτόν που έχει κάνει την ταύτιση.
Αλλάζει εξελάκια; Μπλοκάρει; Αναθεωρεί; Ενδιαφέρον από κάθε άποψη.
ethereal
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 8:19 pm

ethereal έγραψε:
Πάνας έγραψε: Όταν θες μπορείς να μιλήσεις και με λίγα λόγια βλέπω, να το κάνεις πιο συχνά, αυτό έκαναν και οι αρχαίοι. Λίγα λόγια και καλά.

Όταν το έκανα με 8 λέξεις, δεν το πιασες.
Έγραψες και 3 γραμμές και με παρότρυνες να μην πω και τίποτα άλλο.
Εμ, δε φταίω...

Αυτό που θέλω να δηλώσω είναι ότι η τεχνική του σοκ που χρησιμοποιεί ο εν λόγω κύριος δεν την αποδέχομαι και ούτε θα με βρει σύμφωνο, ούτε μπορεί να με πείσει κάποιος για το αντίθετο. Αντιθέτως με απομακρύνει από κάτι που πίστευα ότι μπορεί να κάνει καλύτερα τα πράγματα.
Ο κόσμος που ονειρεύομαι δεν είναι ένας κόσμος αδιαφορίας και μίσους για τον διπλανό μου όπως το εκθέτει.
Θα μπορούσε να βρίσει το κράτος και το σύστημα (κάτι που δεν το ασπάζομαι ούτε και εγώ) αλλά όχι το άρρωστο παιδί και μάλιστα να εύχεται να πεθάνει επειδή δεν υπάρχει σωστό κράτος ή επειδή κάποιοι δεν ψήφισαν αυτό που ήθελε.
Με τις συγκεκριμένες προϋποθέσεις που υπάρχουν δεν μπορούσε να γίνει τίποτε άλλο εκτός από έρανο.

Σε κάποιο άλλο νήμα μου είπες να μην διαβάζω αποβράσματα αλλά εδώ τα υποστηρίζεις.

Αυτό τίποτε άλλο.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό alaska » Σεπτέμβριος 23rd, 2017, 8:25 pm

ethereal έγραψε:
Όσο για τις ταυτίσεις και επειδή υπάρχουν περσόνες εδώ με τις οποίες έχω διαφωνήσει πλήρως σε ένα νήμα και συμπλεύσει επίσης πλήρως σε ένα άλλο, δεν μπορώ να φανταστώ τι συμβαίνει σε αυτόν που έχει κάνει την ταύτιση.
Αλλάζει εξελάκια; Μπλοκάρει; Αναθεωρεί; Ενδιαφέρον από κάθε άποψη.

Στις ενδιαφέρουσες υποθέσεις σου πρόσθεσε και την πλήξη από διαφωτιστικά κηρύγματα, κάτι σαν μαθήματα προοδευτικής υπνοπαιδείας, Αν μη τι άλλο, οι ναϊφ εξάρσεις του μπλάκι στο ίδιο πρότζεκτ, είναι πιο χαριτωμένες.
ΟΙΑ ΗΩ Ω ΙΕ ΑΕΙ ΕΙ
Άβαταρ μέλους
alaska
Fast poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Κοινωνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: George_V, Nero και 26 επισκέπτες