Κατεφθασε και η μισανδρη καμπανια και στο ελλαδισταν!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: W3av3r και 15 επισκέπτες

Re: Κατεφθασε και η μισανδρη καμπανια και στο ελλαδισταν!

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Νοέμβριος 19th, 2017, 8:37 pm

Σε τέτοια περίπτωση moonlight, φροντίζετε εσείς να πάρει τεράστια έκταση το θέμα γιατί έτσι μόνο αναγκάζεται το πανεπιστήμιο να τον διώξει από μόνο του..
Δεν λεω οτι αυτό πρέπει ή είναι εφικτό να κάνετε, λέω οτι αυτή ειναι μοναδική λύση για τέτοια περίπτωση.
Μου το έχουν διηγηθεί γνωστοί μου που έτυχε αλλού.

Άλλη λύση είναι η αυτοδικία, μαζευόσαστε πεντεξι κορτσούδια, έχετε αφήσει τα νυχάκια σας να μεγαλώσουν βλ νήμα του About στο ΠΑ, πάτε έξω από το γραφείο του, χτυπάτε την πόρτα, surprise!!! του φωνάζετε όλες μαζί, μπουκάρετε μέσα, κλειδώνετε και του λέτε με μάτια γεμάτα προσμονή:
ήρθαμε για χαδάκια, νιαααρρρρρρ...
:smt003
Προσπαθώ να φθάσω τα 500 ποστ ώστε να μπορώ να ψηφίζω. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
https://www.youtube.com/watch?v=Beo00O6ugyM
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Δημοσ.: 23603
Εγγραφη: Μάιος 28th, 2011, 7:13 pm
Το μέλος Σουβλίτσα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paul25 » Νοέμβριος 19th, 2017, 8:45 pm

moonlight έγραψε:Είχαμε κάνει παράπονα στη γραμματεία αλλά κανείς δεν μας υποστήριξε, έκαναν τα στραβά μάτια και θα υπήρχε θέμα και με το Πανεπιστήμιο βλέπεις... τελοσπάντων η λύση είναι να ξέρουμε τι δικαιούμαστε και τι όχι ώστε να μην φοβόμαστε και να το ζητάμε... :wave:

Πολύ Σωστό! Αν υπάρχει Νόμος σαν και αυτόν που σου έδειξα, δεν έχει ΚΑΝΕΙΣ το δικαίωμα να σε αποθαρρύνει από να τον χρησιμοποιήσεις αν πιστεύεις ότι το Δικαιούσαι. Ούτε στην Ελλάδα τα παιδιά τον κάνουν χρήση διότι φοβούνται (Μέγα λάθος) αλλά και λογικό, γιατί είναι πιτσιρίκια και ως γνωστόν τα πιτσιρίκια είναι πιο φοβισμένα, δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι κάποιες δουλειές θέλουν μικρούς και όχι μεγαλύτερους και έμπειρους, σε αυτό το κλίμα τρομοκρατίας πατούν. Αν στην αρχή αντιδράσουν οι γραμματείς δεν είναι μόνο γιατί ίσως φοβούνται, αλλά γιατί κάποιος έρχεται να ταράξει τα μέχρι τώρα ήρεμα νερά, να τους βάλει σε περιπέτειες και να τους αναγκάσει να ξεκουνήσουν. Αυτό είναι ανθρώπινο και συμβαίνει πάντα στην αρχή, είναι η αντίδραση αδρανείας στη δράση(φυσικός νόμος), μετά όμως αν δικαιώνεσαι συσπειρώνεται γύρω σου και αποκτάς μεγάλη δύναμη.
Άβαταρ μέλους
paul25
Fast poster

Δημοσ.: 1435
Εγγραφη: Απρίλιος 30th, 2015, 11:46 pm
Το μέλος paul25, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vagabondo » Νοέμβριος 19th, 2017, 8:46 pm

moonlight έγραψε:
Όχι. Αυτό είναι ιδιωτικό :P

Είχαμε κάνει παράπονα στη γραμματεία αλλά κανείς δεν μας υποστήριξε, έκαναν τα στραβά μάτια και θα υπήρχε θέμα και με το Πανεπιστήμιο βλέπεις... τελοσπάντων η λύση είναι να ξέρουμε τι δικαιούμαστε και τι όχι ώστε να μην φοβόμαστε και να το ζητάμε...

:wave:

Αν το κάνει συστηματικά ο καθηγητής, πριν μπείτε στο γραφείο, ενεργοποιείτε την ηχογράφηση στα κινητά σας, για να έχετε και αποδείξεις. :smt002
Io Vagabondo
Occasio facit furem
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Fast poster

Δημοσ.: 4360
Εγγραφη: Μάρτιος 16th, 2012, 2:36 am
Το μέλος vagabondo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό moonlight » Νοέμβριος 19th, 2017, 9:33 pm

Ωχ νιώθω κάπως τώρα που χάλασα το θέμα με ένα περιστατικό :o Γι' αυτό δεν ήθελα να επεκταθώ. Τελοσπάντων εννοείται πως είναι λάθος και εδώ πατάνε, στον φόβο. Εντομεταξύ μου έδωσες αφορμή να το ψάξω αυτό με την επανεξέταση. Έχω ψάξει κάτι ανάλογο που όντως ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ και όταν μίλησα με τον σύμβουλο μου είπε το εξής ωραίο. "Ναι, αλλά αν το κάνεις, θα σε βάλουνε στο μάτι. Τις συνέπειες τις γνωρίζεις". Είμαστε λίγα άτομα στο τμήμα, οι καθηγητές μας ξέρουν και με το μικρό μας και για μένα έτσι όπως το βιώνω είναι αρνητικό. Σε όσους δεν μας έδωσαν γραπτά και πήγαμε να δούμε το γραπτό μας, δεν μας το έδειχναν. Σε όσους μας το έδωσαν, έχει τύχει να δω με τα μάτια μου ίδια απάντηση μεθοδολογία και όλα με άλλους με εντελώς διαφορετική βαθμολογία, αλλά μην διανοηθείς να κάνεις παράπονο ή να ζητήσεις να το ξανακοιτάξει, τον "προσβάλλεις", λες και είναι αλάνθαστοι. Αλλά το χειρότερο είναι το να έχουν προηγούμενα με φοιτητές αλλά και να κουτσομπολεύουνε (είτε μεταξύ τους είτε με φοιτητές!) οι καθηγητές για εμάς :lol: Και κάτσε τώρα εσύ να βγάλεις άκρη και να τα βάλεις μαζί τους. Για τον συγκεκριμένο μου έλεγε ένας συμφοιτητής πως του έχει δημιουργήσει ψυχολογικά γιατί σε κάθε μάθημα τον προσβάλλει και τους κάνει "απροειδοποίητα" κουίζ λες και είμαστε ακόμα γυμνάσιο. Μια χρονιά το πήρα (είναι και κορμού) και το άφησα για όλα αυτά που έλεγε και όπως συμπεριφερόταν. Είχαμε σεμιναριακό μάθημα προχθές (υποχρεωτικό) όπου παρουσίαζε ο ίδιος την έρευνά του, είμασταν 3 κοπέλες και όλοι οι άλλοι αγόρια. Καθόλη την διάρκεια της διάλεξης είχε καρφώσει τα μάτια του πάνω μου, και δεν είναι η ιδέα μου ούτε φόβος γιατί γυρνούσαν όλοι οι συμφοιτητές προς το μέρος μου για να δούνε τι συνέβαινε γιατί τους είχε φανεί παράξενο. Ξέρουνε και τι φάση είναι, λέω θα μου βγει και το όνομα τώρα! Ένιωθα πάρα πολύ άβολα και πρέπει στο επόμενο εξάμηνο να επιλέξω το μάθημά του.. Όλα αυτά τα ανέφερα γιατί προφανώς με αυτά που διαβάζω τα ξαναθυμήθηκα (και δεν έπρεπε να τα πω) αλλά και για να δείξω πως αν και όντως ο φόβος δικαιολογείται, ο οποιοσδήποτε σε παρόμοια ή και χειρότερη θέση δεν θα έπρεπε να νιώθει έτσι και σε αυτό νομίζω βοηθάει κάπως η γνώση για την νομοθεσία ώστε να διεκδικείς και να ξέρεις πως τα περνάνε κι' άλλοι, ότι έχεις επιλογές κτλ. Αυτό ήθελαν να δείξουν και τα βιντεάκια. Μπορεί κάποιοι που δεν έχουν βιώσει περιστατικά παρενόχλησης, κακοποίησης κτλ (είτε εκείνοι είτε κοντινά τους πρόσωπα) να τα βρίσκουν γελοία και ανούσια ή ότι ξοδεύονται άσκοπα χρήματα, αλλά για εκείνους που είναι ΜΕΣΑ σε μια κατάσταση (με οποιονδήποτε τρόπο...) είναι σημαντικό να το γνωρίζουν για να μην καταλήγουνε έστω υποσυνείδητα σε σύνδρομα Στοκχόλμης που αναφέρθηκαν, στην ενοχοποίηση και γενικά για να αλλάξουν κάποτε επιτέλους, έστω με μικρά βήματα, κάποιες παγιωμένες αντιλήψεις και νοοτροπίες.. (κι' αυτό ισχύει για όλα τα θέματα, σημαντικά ή "ασήμαντα")...

@vag, νομίζω πως αυτό είναι παράνομο λόγω προσωπικών δεδομένων που δεν μπορείς να επικαλεστείς. Αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Δεν θα γράψω άλλο, φτάνει. :P
Νομίζω έχω περάσει το πόιντ που ήθελα να περάσω.
moonlight
New poster

Δημοσ.: 303
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 26th, 2017, 5:19 pm
Το μέλος moonlight, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Μόρτης » Νοέμβριος 19th, 2017, 9:41 pm

Αν και κανονικά δε θα έπρεπε να το θέσω έτσι, το πως θέλετε να φέρονται στις γυναίκες αναλογιστείτε για το πως θα θέλατε να συμπεριφέρονται στη κόρη σας, αν είχατε. Προσωπικά αρκετές γυναίκες που δηλώνουν φεμινίστριες τις βρίσκω συχνά αντιπαθείς επειδή βγάζουν μισανδρία, άλλο αυτό, και άλλο και άλλο να επιτρέπεις γλοιώδη άτομα να χρησιμοποιούν την όποια εξουσία τους για να μειώνουν τις γυναίκες.
memento mori
Άβαταρ μέλους
Μόρτης
Maniac poster

Δημοσ.: 12671
Εγγραφη: Ιούνιος 7th, 2006, 7:20 pm
Τοποθεσια: Far West
Το μέλος Μόρτης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vagabondo » Νοέμβριος 19th, 2017, 9:45 pm

moonlight έγραψε: @vag, νομίζω πως αυτό είναι παράνομο λόγω προσωπικών δεδομένων που δεν μπορείς να επικαλεστείς. Αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Τον εαυτό σου ηχογραφείς, δεν βάζεις κοριό για να ηχογραφήσεις άλλους.
Όπως και να χει, όταν θα φτάσει η ώρα των κατηγοριών, θα χρειαστούν αποδείξεις.
Io Vagabondo
Occasio facit furem
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Fast poster

Το μέλος vagabondo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό moonlight » Νοέμβριος 19th, 2017, 9:51 pm

Μόρτης έγραψε: Προσωπικά αρκετές γυναίκες που δηλώνουν φεμινίστριες τις βρίσκω συχνά αντιπαθείς επειδή βγάζουν μισανδρία.

Αυτό ισχύει δυστυχώς αλλά νομίζω είναι επειδή δεν θέλουν ίσα δικαιώματα, στην ουσία οι περισσότερες που γνωρίζω με αυτή την ιδεολογία ζητάνε παραπάνω δικαιώματα.

vagabondo έγραψε:
moonlight έγραψε: @vag, νομίζω πως αυτό είναι παράνομο λόγω προσωπικών δεδομένων που δεν μπορείς να επικαλεστείς. Αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Τον εαυτό σου ηχογραφείς, δεν βάζεις κοριό για να ηχογραφήσεις άλλους.
Όπως και να χει, όταν θα φτάσει η ώρα των κατηγοριών, θα χρειαστούν αποδείξεις.

Τον εαυτό μου γιατί να ηχογραφήσω; Αν θέλω να καταγγείλω κάτι τα λέω στην κατάθεση. Με την ηχογράφηση αναγκαστικά καταγράφονται και τα λόγια του άλλου. Αυτό νομίζω πως είναι παράνομο. Και εγώ για την ώρα που θα χρειαστεί όντως να το καταθέσεις λέω, δεν ξέρω αν θεωρείται ως απόδειξη ο κοριός που θα καταθέσει κάποιος ασπούμε.
moonlight
New poster

Το μέλος moonlight, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vagabondo » Νοέμβριος 19th, 2017, 10:02 pm

moonlight έγραψε:

Τον εαυτό μου γιατί να ηχογραφήσω;

Γιατί έτσι θέλω. Θέλω να θυμάμαι αυτά που λέω στους άλλους. Για τον εαυτό μου.
Γιατί να σε ηχογραφούν και να σε βιντεοσκοπούν οι άλλοι, κι εσύ να μην μπορείς να το κάνεις για τον εαυτό σου;
Io Vagabondo
Occasio facit furem
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Fast poster

Δημοσίευσηαπό moonlight » Νοέμβριος 19th, 2017, 10:05 pm

vagabondo έγραψε:
moonlight έγραψε:

Γιατί να σε ηχογραφούν και να σε βιντεοσκοπούν οι άλλοι, κι εσύ να μην μπορείς να το κάνεις για τον εαυτό σου;

:smt001

Δίκαιο έχεις.
moonlight
New poster

Δημοσίευσηαπό alaska » Νοέμβριος 19th, 2017, 10:49 pm

moonlight έγραψε:

Είχαμε κάνει παράπονα στη γραμματεία αλλά κανείς δεν μας υποστήριξε, έκαναν τα στραβά μάτια και θα υπήρχε θέμα και με το Πανεπιστήμιο βλέπεις... τελοσπάντων η λύση είναι να ξέρουμε τι δικαιούμαστε και τι όχι ώστε να μην φοβόμαστε και να το ζητάμε...

:wave:

Εγώ βλέπω ότι αυτό το απόσπασμα δίνει απάντηση σε πολλά ερωτήματα.
ΟΙΑ ΗΩ Ω ΙΕ ΑΕΙ ΕΙ
Άβαταρ μέλους
alaska
Fast poster

Δημοσ.: 2662
Εγγραφη: Μάιος 31st, 2017, 11:37 am
Το μέλος alaska, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ορέστης_35 » Νοέμβριος 20th, 2017, 10:19 am

vagabondo έγραψε:
moonlight έγραψε:

Η ελληνικη νομοθεσια το απαγορευει.
Ορέστης_35
Fast poster

Δημοσ.: 1462
Εγγραφη: Οκτώβριος 31st, 2015, 2:44 pm
Το μέλος Ορέστης_35, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Νοέμβριος 20th, 2017, 11:12 am

Σουβλίτσα έγραψε: Μια παρενθεσούλα μόνο.
Όσοι καλή τη θέληση συνομιλητές υποστηρίζετε διάφορα περι της σεξουαλικής παρενόχλησης, αν υφίσταται, πόσο υφίσταται, πού υφίσταται, πώς θα έπρεπε να νοιώθει (ο μον ντιε) μια γυναίκα, πώς θα έπρεπε να αντιδρά και τέτοια άλλα όμορφα, κάντε μου μια χάρη και ρωτήστε τίποτα φίλες σας εαν έχουν αντιμετωπίσει τπτ παρόμοιο, πώς το βλέπουν σαν γυναίκες, κάντε καμια βόλτα από συλλόγους κακοποιημενων (με διάφορους τρόπους) γυναικών, να μιλήσετε μαζί τους, να σας πουν λίγα πράγματα για την ψυχολογία τους, για την ζωή τους ίσως.
Πριν φθάσουμε στα νομικά της υπόθεσης και τα λοιπά.

Ξεκαθαρίστε πρώτα στο μυαλό σας τί σημαίνει σεξουαλική παρενόχληση και πώς βιώνεται από μια γυναίκα (ή ένα παιδί, ή κάποιο αντικειμενικά αδύναμο μέλος μιας κοινωνίας).

το προβλημα ειναι με το τσουβαλιασμα. πιανουμε τη λεξη με τη βαρυτερη εννοια, "βιασμος" και τσουβαλιαζουμε εκει μεσα τα παντα.

ετσι, μπορουμε να εχουμε στη συνεδρια υποστηριξης βιασμενων, τη σβετλανα που την πηραν στα 15 της απο το χωριο, την πεταξαν σε μια υπογα και τη γαμουσαν και την εδερναν 20 φορες τη μερα για 5 χρονια, να ακουει την κυρα σουλα που ο αντρας της ο μπαμπης της επιασε τον κωλο χωρις να ζητησει εγγραφη αδεια. και οσους ειναι στην απεξω, να ακουνε "βιασμος" και να μην ξεχωριζουν αν προκειται για περιπτωση σβετλανας η σουλας.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 19017
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Νοέμβριος 20th, 2017, 11:32 am

alaska έγραψε:

Οκ, για να κάνω το δικηγόρο των φερόμενων ως διαβόλων, είμαι σχεδόν σίγουρη ότι κανείς από τους συνομιλητές δεν υιοθετεί τη συμπεριφορά των πρωταγωνιστών στα βίντεο, στην καθημερινότητα του.

εδω να τονισω οτι το "κανεις απο τους συνομιλητες" περιλαμβανει ανδρες και γυναικες. οσο κανενας απο τους συνομιλητες δεν ειναι ξεφτιλοπεφτουλας, αλλο τοσο καμμια απο τις συνομιλητριες δεν ειναι ανισχυρο, ανευρο θυμα.

με λιγα λογια αυτα τα βιντεακια ειναι επιστημονικη φαντασια, και δεν εχουν καμμια σχεση με συνηθισμενα περιστατικα της πραγματικης κοινωνιας.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 19017
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vagabondo » Νοέμβριος 20th, 2017, 12:24 pm

Ορέστης_35 έγραψε:
vagabondo έγραψε:
moonlight έγραψε:

Η ελληνικη νομοθεσια το απαγορευει.

Η ελληνική νομοθεσία απαγορεύει και την σεξουαλική παρενόχληση και τον εκβιασμό.
Επίσης, σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία, θα πρέπει να δηλώνεις ως εισόδημα το χαρτζιλίκι του μπαμπά και της γιαγιάς και να φορολογείσαι.
Τέτοιους νόμους, τους γράφω εκεί που πρέπει. 8)
Io Vagabondo
Occasio facit furem
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Νοέμβριος 20th, 2017, 2:00 pm

ethereal έγραψε: .
Ε, ήρθε η ώρα και του: "θα σας πω εγώ ποια είναι η πραγματική σεξουαλική παρενόχληση" και στα "βιντεάκια δεν είδα τίποτα μεμπτό".

Υπάρχουμε κι αυτοί που σε κάποια (στο δεύτερο συγκεκριμένα) δεν καταλάβαμε πού είναι το μεμπτό. Δεν είναι ότι διαφωνούμε ή συμφωνούμε, αλλά είμαστε διατεθειμένοι να ακούσουμε. Για την ακρίβεια ο τύπος δεν φάνηκε να έχει κάποια εξουσία για να επηρεάσει την δουλειά της πωστηλένε η πρότασή του ήταν να της πει πιο γρήγορα κάτι που έτσι κι αλλιώς θα μάθαινε. Το διαπραγματευτικό του πλεονέκτημα ήταν υπερβολικά αδύναμο για να πούμε εκβιασμό αυτό που έκανε. Εν τω μεταξύ σπάνια η γλώσσα του σώματος είναι τόσο επικοινωνιακή όσο δείχνουν τα βιντεάκια.
Δεν υπάρχει επαρκής παιδεία ώστε να έχουμε συγκεκριμένο μπούσουλα, ενώ πραγματικά δεν θέλουμε να κακοποιούμε κανέναν. Αν υπήρχε επαρκής εκπαίδευση (με ή χωρίς εισαγωγικά) η κοινωνία θα έβγαινε κερδισμένη, γιατί το να ξέρουμε πώς δουλεύει το όλο πράμα θα μας έκανε να σταματήσουμε τις μαλακίες κι οι γυναίκες θα ήταν πιο ασφαλείς. Βιντεάκια των 40 δευτερολέπτων το μόνο που κάνουν είναι να μας γεμίζουν ανασφάλειες.
Τους ψευτοφίλους που με κολακεύουν,
που απ’ τους άλλους θεν παλικαριά
κι οι ίδιοι όλο λερώνουν τα βρακιά,
σ’ αυτήν την πόλη που στα δυο έχει σκιστεί,
τους έχω βαρεθεί.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 3100
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Τοποθεσια: Το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Κοινωνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: W3av3r και 15 επισκέπτες