Εγώ ρε; Ίδιος με αυτόν τον μαλάκα;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

Δημοσίευσηαπό papasmurf » Νοέμβριος 21st, 2017, 10:24 pm

Πήγε ο άλλος και χαράκωσε ένα κλιματιστικό στο δρόμο γράφοντας το όνομα του....Κώστας.
Ο άλλος έβαψε με σπρέι το αυτοκίνητο του γείτονα.
Κάποιος άλλος έσπασε μια βιτρίνα σε μια πορεία.
Φόρεσε μια κουκούλα για να τρομοκρατήσει όχι το σύστημα, αλλά τον ήδη τρομοκρατημένο πολίτη που φοβάται να χάσει την μικροιδιοκτησία του.
Και φοβάται δικαίως γιατί και με κόπο την έκανε, και γιατί δεν έχει τρόπο να την ξανακάνει...
Όμως αυτός που του έγραψε ο κολοπαιδαράς το αμάξι, που του χάραξε την πόρτα με σουγιά, που του έσπασε την βιτρίνα, αυτός ο ίδιος αύριο το πρωί που θα βγεί στον δρόμο θα παρκάρει πάνω στο πεζοδρόμιο για να ψωνίσει.
Ο πεζός που δεν θα μπορεί να περάσει επειδή το πεζοδρόμιο είναι κλεισμένο, θα βρίζει και αυτός με την σειρά του και θα επαναστατεί με τον μαλάκα με την σπασμένη βιτρίνα που όμως πάρκαρε πάνω στο πεζοδρόμιο.
Ο ίδιος αυτός ο πεζός που θα μπεί σε λίγο μέσα στο ΙΚΑ, και θα φωνάζει στον γιατρό γιατί το ραντεβού του δεν είναι στην ώρα του και θα κατεβάζει ότι μπινελίκια ξέρει για τον μαλάκα τον γιατρό.
Ο γιατρός ο οποίος όταν το Σάββατο βράδυ θα πάει στα μπουζούκια μετά της συζύγου που θα έχει ντυθεί ώς λαμπατέρ γιατί είναι κυρία ιατρού... θα βρίζει τον σερβιτόρο που του έφερε το ουίσκι με τον πάγο με καθυστέρηση.
Ο ίδιος ο σερβιτόρος όταν φύγει τα ξημερώματα από την δουλειά του πιθανόν να περιμένει να πάρει το λεωφορείο που άργησε.
Ο ίδιος ο οδηγός του λεωφορείου θα βρίσει για την κίνηση και τους μαλάκες όλους αυτούς που δεν ξέρουν να οδηγάνε.
Και όταν ο γιός του οδηγού του λεωφορείου ακούσει τις ιστορίες του πατέρα του στο σπίτι για το πόσοι μαλάκες κυκλοφορούν στον δρόμο πολύ πιθανόν να πάει και να γράψει το όνομα της γκόμενας του με μαύρο σπρέι στο αμάξι του γείτονα.
Τι κοινό έχουν όλοι αυτοί;
Κανείς τους δεν τα έβαλε ποτέ με το αφεντικό του, αλλά με τον δίπλα και τον γείτονα.
Και θεώρησε και τον εαυτό του τότε ανώτερο γιατί δεν είμαι μη σου γαμήσω ίδιος με τον γείτονα.
πρωην μικροαστικα ανυπομονος, πρωην πεσμενος απο τα συννεφα, πρωην πιασμενος απο τα μαλλια μου, πρωην αυταπατομενος
Άβαταρ μέλους
papasmurf
Fast poster

Δημοσ.: 4509
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 13th, 2013, 2:41 pm
Το μέλος papasmurf, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Εγώ ρε; Ίδιος με αυτόν τον μαλάκα;

Δημοσίευσηαπό alaska » Νοέμβριος 21st, 2017, 10:55 pm

Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι αν κάποιος δει έναν άλλο να παρκάρει σε πεζοδρόμιο ή διάβαση αμεα, να σπάει το αμάξι του ή τη βιτρίνα του, να φέρεται με ανευθυνότητα ή αγένεια κλπ... πρέπει να πάει να πλακώσει το αφεντικό του;

:lol:
ΟΙΑ ΗΩ Ω ΙΕ ΑΕΙ ΕΙ
Άβαταρ μέλους
alaska
Fast poster

Δημοσ.: 2693
Εγγραφη: Μάιος 31st, 2017, 11:37 am
Το μέλος alaska, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Νοέμβριος 21st, 2017, 11:11 pm

Ναι, γιατί αυτός που πάρκαρε στο πεζοδρόμιο είναι το αφεντικό.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσ.: 25568
Εγγραφη: Μάρτιος 17th, 2010, 7:04 pm
Το μέλος Πάνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό About » Νοέμβριος 21st, 2017, 11:37 pm

Αυτά τα νήματα να τα βλέπουν εκείνοι που μας κατηγορούν για ακρότητες στο Γράμμο.
Άβαταρ μέλους
About
Fast poster

Δημοσ.: 3002
Εγγραφη: Ιούλιος 5th, 2016, 6:38 am
Τοποθεσια: Ασπρόπυργος - Γκορυτσά
Το μέλος About, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Κοινωνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες