Εξαρχεια - Κολωνακι ενα τσιγαρο δρομος

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: papasmurf, Τεν τεν και 32 επισκέπτες

Εξαρχεια - Κολωνακι ενα τσιγαρο δρομος

Δημοσίευσηαπό papasmurf » Δεκέμβριος 2nd, 2017, 8:50 am

Στο Κολωνάκι εμπόριο ναρκωτικών. Και φυσικά όχι η πρώτη φορά.
Δήλωση όμως του Κούλη ότι θα το καθαρίσει μέσα σε 24 ώρες δεν είδα...
Μάλλον θεωρεί τις βόμβες Μολότοφ πιο επικίνδυνες από τη κόκα και την ηρωΐνη...

Λογικό.Τα ναρκωτικά δημιουργούν πρόβατα ;-)
πρωην μικροαστικα ανυπομονος, πρωην πεσμενος απο τα συννεφα, πρωην πιασμενος απο τα μαλλια μου, πρωην αυταπατομενος
Άβαταρ μέλους
papasmurf
Crazy poster

Δημοσ.: 5209
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 13th, 2013, 2:41 pm
Το μέλος papasmurf, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Εξαρχεια - Κολωνακι ενα τσιγαρο δρομος

Δημοσίευσηαπό papasmurf » Δεκέμβριος 2nd, 2017, 8:59 am

Ψάχνω συνεργάτες με Ελληνικο υγιη επιχειρηματικο πνευμα ,για να ανοίξουμε ένα συνεργατικό sushi bar στο κολωνάκι... τώρα που έκλεισε το κλειστό κλαμπ των διασήμων...
πρωην μικροαστικα ανυπομονος, πρωην πεσμενος απο τα συννεφα, πρωην πιασμενος απο τα μαλλια μου, πρωην αυταπατομενος
Άβαταρ μέλους
papasmurf
Crazy poster

Το μέλος papasmurf, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό τέρας του νες » Δεκέμβριος 2nd, 2017, 12:53 pm

papasmurf έγραψε: Μάλλον θεωρεί τις βόμβες Μολότοφ πιο επικίνδυνες από τη κόκα και την ηρωΐνη...

γιατί καθόσασταν έξω από το πολυτεχνείο και κλαψουρίζατε [με την μπόνους γελοιότητα να ζητάτε πλαγίως να μπουκάρουν τα ματ] πριν ένα μήνα και δεν κάνατε ένα ντου?φοβόσασταν μην σας πετάξουν μπουκάλια με κόκα και ηρωίνη?
Άβαταρ μέλους
τέρας του νες
Fast poster

Δημοσ.: 2971
Εγγραφη: Μάιος 11th, 2017, 10:27 am
Το μέλος τέρας του νες, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Verso » Δεκέμβριος 2nd, 2017, 1:06 pm

Σε λίγο τα κομούνια θα εξισώσουν την κατανάλωση βότκας με τη ρίψη μολότωφ.
Verso
Fast poster

Δημοσ.: 1404
Εγγραφη: Μάρτιος 26th, 2017, 4:39 pm
Το μέλος Verso, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό alaska » Δεκέμβριος 2nd, 2017, 1:16 pm

papasmurf έγραψε:
Δήλωση όμως του Κούλη ότι θα το καθαρίσει μέσα σε 24 ώρες δεν είδα...

:lol:
ΟΙΑ ΗΩ Ω ΙΕ ΑΕΙ ΕΙ
Άβαταρ μέλους
alaska
Fast poster

Δημοσ.: 4688
Εγγραφη: Μάιος 31st, 2017, 11:37 am
Το μέλος alaska, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ITwasntME » Δεκέμβριος 2nd, 2017, 3:21 pm

Σε λιγο οι νεοφιλελεδες καπιταλιστες θα βαλουν τα ναρκωτικα στο χρηματηστηριο σαν ολα τα αλλα αγαθα.
Μακάριοι οι Κομμουνισται τω Πνεύματι
Άβαταρ μέλους
ITwasntME
Crazy poster

Δημοσ.: 6174
Εγγραφη: Μάιος 18th, 2013, 11:54 am
Το μέλος ITwasntME, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Black Lion » Δεκέμβριος 2nd, 2017, 4:14 pm

Το Κολωνάκι και γενικά οι περιοχές που μαζεύουν τον <<καλό κόσμο>> και την υψηλή κοινωνία, έχουν διπλάσια ποσοστά εγκλήματος και παραβατικότητας απ'ότι τα Εξάρχεια και ο Άγιος Παντελεήμονας π.χ.
Βλέπουμε τους αετούς να πετούν ψηλά μόνοι τους, ενώ τα πρόβατα μαζεύονται σε κοπάδι.
Άβαταρ μέλους
Black Lion
Fast poster

Δημοσ.: 3833
Εγγραφη: Αύγουστος 13th, 2012, 6:02 pm
Το μέλος Black Lion, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό beria » Δεκέμβριος 2nd, 2017, 4:19 pm

Γι αυτό εμένα μου αρέσει περισσότερο το No Man's Land, εκεί γύρω στην Μασσαλίας, τη Δελφών, τη Σίνα
Συνδυάζει τα καλύτερα των δύο κόσμων
Άβαταρ μέλους
beria
Maniac poster

Δημοσ.: 15885
Εγγραφη: Φεβρουάριος 25th, 2005, 12:57 am
Το μέλος beria, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό papasmurf » Δεκέμβριος 3rd, 2017, 10:25 am

Δολοφονίες, εμπόριο ναρκωτικών, πορνεία στο Κολωνάκι. Έλεος πια με τις ορδές των μπαχαλάριστων, φοβόμαστε να κυκλοφορησουμε.
Άβαταρ μέλους
papasmurf
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Ορέστης_35 » Δεκέμβριος 3rd, 2017, 2:35 pm

beria έγραψε:Γι αυτό εμένα μου αρέσει περισσότερο το No Man's Land , εκεί γύρω στην Μασσαλίας, τη Δελφών, τη Σίνα

Τι έχει εκεί;
Πάντα λοιπόν ο νικητής του νικημένου γράφει την ιστορία. Tο πρόσωπο του χτυπημένου παραλλάζει εκείνος που τον χτύπησε. Απ' τον κόσμο φεύγει ο αδύναμος, και πίσω μένει το ψέμα. Μ. Μπρεχτ
Ορέστης_35
Fast poster

Δημοσ.: 2697
Εγγραφη: Οκτώβριος 31st, 2015, 2:44 pm
Το μέλος Ορέστης_35, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Δεκέμβριος 3rd, 2017, 2:37 pm

Ορέστης_35 έγραψε:
beria έγραψε:Γι αυτό εμένα μου αρέσει περισσότερο το No Man's Land , εκεί γύρω στην Μασσαλίας, τη Δελφών, τη Σίνα

Τι έχει εκεί;

Τπτ πια, πάει και το εν δελφοίς, τα γουρουνάκια, το Tokyo :smt010
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 35307
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό beria » Δεκέμβριος 3rd, 2017, 2:47 pm

Ερμής έγραψε:
Ορέστης_35 έγραψε:

Τι έχει εκεί;

Τπτ πια, πάει και το εν δελφοίς, τα γουρουνάκια, το Tokyo :smt010

Γι αυτό, τώρα που κλείσανε τα κωλομάγαζα, είναι το πιο ωραίο μέρος στην Αθήνα για να μένεις
Άβαταρ μέλους
beria
Maniac poster

Το μέλος beria, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό talaipwros » Δεκέμβριος 3rd, 2017, 2:49 pm

κουμουνιστες κανουν αντιπολιτευση στην αντιπολιτευση για να στηριξουν την κουμουνιστικη κυβερνηση

καμια εκπληξη
talaipwros
Συντονιστής - Στην ομάδα από το '12

Δημοσ.: 61313
Εγγραφη: Ιούνιος 12th, 2008, 11:12 pm
Το μέλος talaipwros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό migisukhoi » Δεκέμβριος 3rd, 2017, 2:50 pm

Πάντως είχε πλάκα, όταν έμενα Αθήνα το 2015 (Απρίλης) - 2017 (Γενάρης), όταν πήγαινα καμιά βόλτα από Κολωνάκι προς Εξάρχεια, πριν γυρίσω είτε στο σπίτι στην Κυψέλη, είτε στους Αμπελόκηπους που φιλοξενήθηκα τον πρώτο καιρό μέχρι να βρω σπίτι, πόσους μπάτσους και ασφαλίτες είχε στο Κολωνάκι που σε κοιτούσαν με μισό μάτι. Εμένα με κοιτούσαν περίεργα όπως και στα μαγαζιά εκεί στο Κολωνάκι γιατί δεν ήμουν κατάλληλα ενδεδυμένος για την περιοχή.

Πάντως για εμένα η καλύτερη περιοχή για να μείνει κάποιος Κέντρο Αθήνα είναι στο τετράγωνο Ακαδημίας - 23ης (Πατησίων) - Αλεξάνδρας και Βασιλίσσης Σοφίας. Μια χαρά περιοχή είναι και είχα βρει και κάτι ευκαιρίες να νοικιάσω, απλά δεν βρήκα την κατάλληλη εργασία για να μείνω. Μετά καλά είναι και Γκύζη, Αμπελόκηπους και Ιλίσια, Ζωγράφου. Αλλά εκεί τα σπίτι ήταν λίγο πιο ακριβά...
Οι καπιταλιστές θα μας πουλήσουν το σχοινί με το οποίο θα τους κρεμάσουμε.
Μνημόνια, Κατασχέσεις, Φτώχεια, Ανεργία και 'συ "Έλληνα" νοιάζεσαι για μια ονομασία...
Άβαταρ μέλους
migisukhoi
Fast poster

Δημοσ.: 4474
Εγγραφη: Απρίλιος 1st, 2005, 2:57 pm
Τοποθεσια: U.S.S.R.
Το μέλος migisukhoi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό beria » Δεκέμβριος 3rd, 2017, 2:54 pm

migisukhoi έγραψε: Πάντως είχε πλάκα, όταν έμενα Αθήνα το 2015 (Απρίλης) - 2017 (Γενάρης), όταν πήγαινα καμιά βόλτα από Κολωνάκι προς Εξάρχεια, πριν γυρίσω είτε στο σπίτι στην Κυψέλη, είτε στους Αμπελόκηπους που φιλοξενήθηκα τον πρώτο καιρό μέχρι να βρω σπίτι, πόσους μπάτσους και ασφαλίτες είχε στο Κολωνάκι που σε κοιτούσαν με μισό μάτι. Εμένα με κοιτούσαν περίεργα όπως και στα μαγαζιά εκεί στο Κολωνάκι γιατί δεν ήμουν κατάλληλα ενδεδυμένος για την περιοχή.

Πάντως για εμένα η καλύτερη περιοχή για να μείνει κάποιος Κέντρο Αθήνα είναι στο τετράγωνο Ακαδημίας - 23ης (Πατησίων) - Αλεξάνδρας και Βασιλίσσης Σοφίας. Μια χαρά περιοχή είναι και είχα βρει και κάτι ευκαιρίες να νοικιάσω, απλά δεν βρήκα την κατάλληλη εργασία για να μείνω. Μετά καλά είναι και Γκύζη, Αμπελόκηπους και Ιλίσια, Ζωγράφου. Αλλά εκεί τα σπίτι ήταν λίγο πιο ακριβά...

Αυτή είναι ΟΛΗ* η Αθήνα :) :)

(ο Δήμος Αθηναίων εννοώ με εξαίρεση Παγκράτι, Κολωνό, Βοτανικό και κάτι ψιλά )
Άβαταρ μέλους
beria
Maniac poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Κοινωνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: papasmurf, Τεν τεν και 32 επισκέπτες