Τι είναι η "Λαϊκή κατοικία";

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: alitampouras, Πολιτικός μηχανικός και 13 επισκέπτες

Τι είναι η "Λαϊκή κατοικία";

Δημοσίευσηαπό Saliveros » Ιανουάριος 25th, 2018, 11:07 pm

Έχουμε πλέον εμπεδώσει ότι η "Λαϊκή Κατοικία" προστατεύεται από τους διαβολικούς συμβολαιογράφους.
    Τι όμως σημαίνει ακριβώς ο όρος;
    Πώς διαχωρίζεται από τις μη-λαϊκές/αντιλαϊκές κατοικίες;
    Πώς περιγράφεται στα επίσημα έγγραφα;

Έχει σχέση με την καταγωγή, το επάγγελμα, τη μόρφωση, το αντιστασιακό παρελθόν του ιδιοκτήτη (ή των ανιόντων του);
    Έχει να κάνει με το ποιό κόμμα (π.χ. ΣΥΡΙΖΑ) ψηφίζει;
    Εξαρτάται από το πόσο θαυμάζει τον Μαδούρο;

Δεν έχω δικό μου σπίτι, αλλά ίσως όταν μεγαλώσω να αποκτήσω, οπότε θα ήθελα να ξέρω.
    Ο Άκης φυλακίστηκε επειδή πήρε ρώσικα όπλα λέω εγώ. Οι Αμερικάνοι και οι μυστικές, διπλωματικές υπηρεσίες τους είναι γνωστά καθάρματα.
    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Νονόγραμμος υπερσυντονιστής - Στην ομάδα από το '07

Δημοσ.: 47879
    Εγγραφη: Ιούνιος 19th, 2007, 11:10 pm
    Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
    Το μέλος Saliveros, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Τι είναι η "Λαϊκή κατοικία";

Δημοσίευσηαπό Κοκομπλόκο » Ιανουάριος 25th, 2018, 11:11 pm

Νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με αυτό
    viewtopic.php?f=26&t=336683&start=30#p7914010
    Don't Immanentize the Eschaton!
    Άβαταρ μέλους
    Κοκομπλόκο
    Fast poster

Δημοσ.: 1739
    Εγγραφη: Δεκέμβριος 18th, 2017, 6:32 pm
    Το μέλος Κοκομπλόκο, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Κοινωνία

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: alitampouras, Πολιτικός μηχανικός και 13 επισκέπτες