Οικονομική θέρμανση με ξύλα.

Χλωρίδα, πανίδα και άνθρωπος.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Re: Οικονομική θέρμανση με ξύλα.

Δημοσίευσηαπό Σεριφης » Σεπτέμβριος 27th, 2014, 12:09 am

Κο ψαμε αλλους 30 τονους ξυλο καυσια κυριοι τον
Ιουνιο και κνμε τα κουμαντα μας και φετος...
Θα πουλησουμε κιολας,βρηκαμε με 110 ευρω ο τονος κανα 8 τονους παρα πολυ καλα... :wave:
Σεριφης
New poster

Δημοσ.: 434
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2012, 2:19 am
Τοποθεσια: EΛΛΑΔΑ
Το μέλος Σεριφης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό crystal » Οκτώβριος 11th, 2014, 12:22 am

Άβαταρ μέλους
crystal
New poster

Δημοσ.: 46
Εγγραφη: Απρίλιος 10th, 2011, 10:31 pm
Το μέλος crystal, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Comeback hero » Οκτώβριος 11th, 2014, 12:43 am

Αντλία ΘΕΡΜΟΤΗΤΑΣ παίδες. ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΟ, ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟΤΕΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΨΥΞΗΣ /ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΓΙΑ ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΤΕΡΑ.
Μην το συζητάτε καν .. Πιο βόρεια ξύλα.. τζάκια, λέβητες, κλπ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Comeback hero
Fast poster

Δημοσ.: 3570
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 20th, 2010, 10:35 pm
Το μέλος Comeback hero, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Wild Rebel » Οκτώβριος 31st, 2014, 6:41 am

Βαλάντης-πέλλετς έγραψε:
LEONΑS έγραψε: Χρονια πολλα σε ολους και σε ολες :wave:
Καθαρισες καμια καμιναδα απο ξυλολεβητα που δουλευει on - off Βαλλαντη ?

Οχι.
Μονον τζακια και ξυλόσομπες- πανω απο 150 φορες

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Wild Rebel
Maniac poster

Δημοσ.: 10020
Εγγραφη: Αύγουστος 28th, 2011, 9:44 am
Το μέλος Wild Rebel, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Α.Τ » Νοέμβριος 1st, 2014, 12:27 am

καλο εε!κανεις οικονομια και στο ρευμα....
Α.Τ
New poster

Δημοσ.: 92
Εγγραφη: Οκτώβριος 13th, 2011, 12:47 am
Το μέλος Α.Τ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Νιονιος » Δεκέμβριος 11th, 2014, 12:16 pm

Καλημερα παιδια. Ενδιαφερομαι να αγορασω μια ξυλοσομπα για χωρο 40 τ.μ χωρις μονωση(παλια μονοκατοικια)
Εχω δει καποιες μαρκες και εχω καταληξει σε δυο βουλγαρικες.
http://www.balkanenergy.gr/energeiakes- ... 15-k1.html
http://www.balkanenergy.gr/energeiakes- ... stilo.html
Ξερει κανεις τιποτα για αυτες?
Νιονιος
New poster

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Δεκέμβριος 11th, 2014, 12:06 pm
Το μέλος Νιονιος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Δεκέμβριος 11th, 2014, 2:07 pm

Νιονιος έγραψε: Καλημερα παιδια. Ενδιαφερομαι να αγορασω μια ξυλοσομπα για χωρο 40 τ.μ χωρις μονωση(παλια μονοκατοικια)
Εχω δει καποιες μαρκες και εχω καταληξει σε δυο βουλγαρικες.
http://www.balkanenergy.gr/energeiakes- ... 15-k1.html
http://www.balkanenergy.gr/energeiakes- ... stilo.html
Ξερει κανεις τιποτα για αυτες?

Η πρώτη (PRITY) είναι Βουλγάρικη και μάλλον καταφρονεμένη εδώ.
Η δεύτερη (SKLADOVA) είναι Τσέχικη και έχει καλύτερο όνομα στην αγορά.
Η διαφορά τιμής είναι 50 ευρώ. Δώστα να πάει στον διάολο, για να νιώθεις ότι έκανες καλή αγορά!
Διαφορετικά περίμενε τους ειδικούς μας εδώ στο πχόρουμ να εκφέρουν γνώμες! :wave:
.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 23093
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Νιονιος » Δεκέμβριος 11th, 2014, 7:58 pm

Και εμενα Τσεχικη μου ειπε καποιος οτι ειναι η SKLADOVA αλλα ειδα στο ιντερνετ οτι ειναι βουλγαρικη η εταιρεια.
Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι η skladova εχει εξαγωγη καπνου Φ150 και η τρυπα στον τοιχο απο την παλια σομπα ειναι Φ130. αω βαλω συστολη φοβαμαι μην μου ερχεται ο καπνος μεσα στο σπιτι.
Κατα τα αλλα σαν κατασκευη καλυτερη φαινεται η skladova
Νιονιος
New poster

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Δεκέμβριος 11th, 2014, 12:06 pm
Το μέλος Νιονιος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Δεκέμβριος 11th, 2014, 8:39 pm

Νιονιος έγραψε: Και εμενα Τσεχικη μου ειπε καποιος οτι ειναι η SKLADOVA αλλα ειδα στο ιντερνετ οτι ειναι βουλγαρικη η εταιρεια.
Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι η skladova εχει εξαγωγη καπνου Φ150 και η τρυπα στον τοιχο απο την παλια σομπα ειναι Φ130. αω βαλω συστολη φοβαμαι μην μου ερχεται ο καπνος μεσα στο σπιτι.
Κατα τα αλλα σαν κατασκευη καλυτερη φαινεται η skladova

Αν γκουγκλάρεις με "SKLADOVA" το πρώτο που θα βρεις είναι αυτό:
Εικόνα
Skladová 326 00 Plzeň 2-Slovany, Δημοκρατία της Τσεχίας

Το τρίτο στην σειρά λέει: SKLADOVA ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ - modena
http://www.e-sompes.gr/index.php?act=viewCat&catId=40
Επομένως είναι παράρτημα της SKLADOVA στην Βουλγαρία!
.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 23093
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Βαλάντης-πέλλετς » Δεκέμβριος 12th, 2014, 3:40 am

Υπερδιαστασιλογημένες οι Βουλγαρικες.
Αντί για 17 KW που έλεγε η δική μου, δεν΄ήταν ουτε 10.!!!

Αυτή εδώ ειναι σε ίδιες τιμές, αλλά σκίζει.

http://moshalis.skroutzstore.gr/shop/products

http://www.moshalis.gr/index.php/wood-o ... ens/strong
http://www.capital.gr/gmessages/showtop ... id=1637117
Χαίρομαι ιδιαίτερα που ΟΛΟΙ μέσα σε λίγους μήνες έγιναν ΔΑΣΚΑΛΟΙ πέλλετς.
Αυτός ήταν ο αρχικός στόχος όταν πριν χρόνια άρχισα να αρθογραφώ.
Άβαταρ μέλους
Βαλάντης-πέλλετς
Crazy poster

Δημοσ.: 7331
Εγγραφη: Ιούνιος 26th, 2009, 6:06 pm
Τοποθεσια: Υπαιθρος χώρα, φάρμα και όπου υπάρχει σόμπα-λέβητας ΠΕΛΛΕΤ
Το μέλος Βαλάντης-πέλλετς, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό solonic » Ιανουάριος 12th, 2015, 3:17 pm

καλημερα και απο εμένα. διάβαζα τα προηγούμενα ποστ πολλές αλλά χρήσιμες πληροφορίες. Δεν έχω καταλήξει ακόμη σε συμπέρασμα. Μένω αθήνα και ψάχνω να βρω ποια εταιρία έχει σοβαρά προϊόντα (να το έχει κάποιος, όχι άκουσα οτι είναι καλό κλπ), τιμή αξιοπρεπή και να ειναι στην αθηνα οσον αφορα λεβητα ξυλου για ενα σπιτι διπατο 180 τετ. συνολο. Εκτος απο buderus και sim τι αλλο θα μπορουσα να δω; ευχαριστω
solonic
New poster

Δημοσ.: 4
Εγγραφη: Ιανουάριος 12th, 2015, 3:07 pm
Το μέλος solonic, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ » Ιανουάριος 12th, 2015, 3:19 pm

η καλύτερη και πιο οικονομική λύση είναι μια θερμαινόμενη κουβέρτα για τον καθένα (με μπαλαντέζα).
εντιτ
Άβαταρ μέλους
ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ
Fast poster

Δημοσ.: 2185
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 21st, 2013, 2:02 pm
Το μέλος ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό solonic » Ιανουάριος 12th, 2015, 6:18 pm

ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ έγραψε: η καλύτερη και πιο οικονομική λύση είναι μια θερμαινόμενη κουβέρτα για τον καθένα (με μπαλαντέζα).

ισως να μην εγινα κατανοητος. ως προς την τιμη, εαν δωσω 1000 ευρω να αξιζει στην πραξη 1000 οχι 500. για αυτο και ρωταω τους φιλους εδώ που έχουν παραπάνω γνώσεις από εμένα. υπάρχουν δεκάδες εταιρίες που πωλούν λέβητες ξύλου. δεν είναι όλοι οι ίδιοι ποιοτικά. δεν ζητάω να δώσω 500 και να αξίζει χίλια. απλα καποια προταση για δοκιμασμενη εταιρια. Εαν τωρα αυτο σου φαινεται περιεργο...
solonic
New poster

Το μέλος solonic, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό solonic » Ιανουάριος 12th, 2015, 7:21 pm

για τον Thermostahl MULTIPLEX MCL-50 υπάρχει κάποιος που ναμπορεί να μου πει εντυπώσεις. εκεί νομίζω να καταλήγω (δεδομένων και των οικονομικών μου)
solonic
New poster

Δημοσίευσηαπό ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ » Ιανουάριος 13th, 2015, 4:01 am

νομίζω πως ένας μαντεμένιος θα ήταν καλύτερος.
εντιτ
Άβαταρ μέλους
ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ
Fast poster

Δημοσ.: 2185
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 21st, 2013, 2:02 pm
Το μέλος ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Οικολογία, Φύση

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες