Εσπρέσσο τόνικ

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

Re: Εσπρέσσο τόνικ

Δημοσίευσηαπό killerbee » Νοέμβριος 3rd, 2017, 7:19 pm

paul25 έγραψε: @Killerbee, έφτιαξα ελληνικό με μαύρο πιπέρι. Πολύ ωραίο, ένοιωθα ότι έπινα καφέ με κάποιο ιδιαίτερο ποτό μέσα του. Ο ελληνικός με γαρύφαλλο ήταν καλούτσικος αλλά μου θύμισε πολύ μελομακάρονο στη γεύση, δεν πολύ ενθουσιάστηκα. Μου μένει και αυτός με το μοσχοκάρυδο.

Ωραίος!
killerbee
Fast poster

Δημοσ.: 1449
Εγγραφη: Φεβρουάριος 3rd, 2015, 3:29 am
Το μέλος killerbee, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό CTAΛKEP » Νοέμβριος 3rd, 2017, 8:26 pm

Papa John έγραψε:
CTAΛKEP έγραψε:
Naranjita έγραψε:

τα περισσότερα φρούτα τα τρώω με τυρί, γιατί λυπάσαι?

Γιατί δεν τους βάζεις και μουστάρδα;

Ξέρω ότι είναι κοινό να συνδυάζεις φέτα με καρπούζι, και ότι υπάρχει κόσμος που τους αρέσει, αλλά αυτό δεν κάνει τον συνδυασμό λιγότερο counter intuitive και αηδιαστικό, αντίθετα με τον συνδυασμό τόνικ-εσπρέσο, που λες νταξ μπορεί και να δουλέψει.

Τι χαζομάρες, Θεέ μου.
Τολμηρά λογια απο τον τυπο που άνοιξε νήμα για το πως οι Ιλλουμινάτι έχουν κανει mind control τον Jim Carrey.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality.
يا حي الشهداء
Άβαταρ μέλους
CTAΛKEP
Crazy poster

Δημοσ.: 6133
Εγγραφη: Ιανουάριος 2nd, 2011, 4:53 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος CTAΛKEP, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Papa John » Νοέμβριος 3rd, 2017, 10:29 pm

Εντάξει,εγώ λέω βλακείες...αλλά κι εσύ αδερφάκι μου... :roll:

Υγ - Κάνε κάνα τσεκ στον ουρανίσκο σου,μπορεί να παίζει βλάβη.
Papa John
Fast poster

Δημοσ.: 1312
Εγγραφη: Απρίλιος 25th, 2015, 11:37 pm
Το μέλος Papa John, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paul25 » Νοέμβριος 14th, 2017, 12:33 pm

@Killerbee έφτιαξα και τον Ελληνικό με Μοσχοκάρυδο. Στην αρχή όταν τον το πίνεις είναι καλό, σου θυμίζει σαν να πίνεις κάποιο λικέρ, μετά όμως η γεύση στην οποία μετατρεπόταν δεν μου πολύ άρεσε. Τώρα που τα δοκίμασα όλα θα τα έβαζα με την εξής σειρά προτίμησης.

1.Καφές με Μερέντα
2. Καφές με κανέλλα
3. Καφές με Πιπέρι
4. Καφές με Γαρύφαλλο
5. Καφές με Ταχίνι
6. Καφές με Μοσχοκάρυδο
7. Καφές με Κρόκο

Το 4 με το 5 μπορεί να είναι και στο ίδιο επίπεδο, σε ευχαριστώ πολύ για τις συνταγές, ήταν πολύ καλές. :D :wave:
Άβαταρ μέλους
paul25
Fast poster

Δημοσ.: 1288
Εγγραφη: Απρίλιος 30th, 2015, 11:46 pm
Το μέλος paul25, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό killerbee » Νοέμβριος 14th, 2017, 8:59 pm

paul25 έγραψε: @Killerbee έφτιαξα και τον Ελληνικό με Μοσχοκάρυδο. Στην αρχή όταν τον το πίνεις είναι καλό, σου θυμίζει σαν να πίνεις κάποιο λικέρ, μετά όμως η γεύση στην οποία μετατρεπόταν δεν μου πολύ άρεσε. Τώρα που τα δοκίμασα όλα θα τα έβαζα με την εξής σειρά προτίμησης.

1.Καφές με Μερέντα
2. Καφές με κανέλλα
3. Καφές με Πιπέρι
4. Καφές με Γαρύφαλλο
5. Καφές με Ταχίνι
6. Καφές με Μοσχοκάρυδο
7. Καφές με Κρόκο

Το 4 με το 5 μπορεί να είναι και στο ίδιο επίπεδο, σε ευχαριστώ πολύ για τις συνταγές, ήταν πολύ καλές. :D :wave:

Γειά σου Πωλ!Παρακαλώ,δεν κάνει μία!
Μπας και είχεw βάλει πολύ μοσχοκάρυδο και "έπεσε" βαρύ το after-taste?
Y.Γ. Να ξέρεις ότι επειδή υπάρχουνε πολλά είδη πιπεριών,μπορείς να κάνεις συνδυασμούς και να "βγάλεις" διαφορετικές γεύσεις...
killerbee
Fast poster

Δημοσ.: 1449
Εγγραφη: Φεβρουάριος 3rd, 2015, 3:29 am
Το μέλος killerbee, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κουλούρι Θεσσαλονίκης » Νοέμβριος 14th, 2017, 9:24 pm

Ακόμα να κλειδωθεί αυτό το νήμα;;
ρε παιδιά τι πίνετε;;
θα πάθετε και τίποτα μ'όλα αυτά τα πειράματα που κάνετε...

Προσοχή: εμφάνιση
καφές με μερέντα;;;
ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ!!
Αθεράπευτα όνειρα
Γαλήνεψε τώρα. Απελπίσου
Για μια φορά υστερινή.....
Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Crazy poster

Δημοσ.: 8314
Εγγραφη: Δεκέμβριος 21st, 2015, 8:54 am
Τοποθεσια: Αρτοποιείο
Το μέλος κουλούρι Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Μαγειρική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες