Λατρεμένο μου περίπτερο!

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

Re: Λατρεμένο μου περίπτερο!

Δημοσίευσηαπό Άγιος » Φεβρουάριος 7th, 2013, 9:49 pm

Σε λίγο που σχολάω θα περάσω από το φούρνο να πιάσω μια φρέσκια φρατζόλα γιατί μου έχει μείνει σάλτσα από τη χτεσινή μακαρονάδα και ψήνομαι να βουτήξω...
Το μέλος έχει αποχωρήσει.
Άβαταρ μέλους
Άγιος
Maniac poster

Δημοσ.: 16790
Εγγραφη: Απρίλιος 17th, 2008, 8:26 pm
Τοποθεσια: Εις τόπον χλοερόν, εις τόπον αναπαύσεως.
Το μέλος Άγιος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lizzie » Φεβρουάριος 7th, 2013, 9:58 pm

Άγιος έγραψε: Σε λίγο που σχολάω θα περάσω από το φούρνο να πιάσω μια φρέσκια φρατζόλα γιατί μου έχει μείνει σάλτσα από τη χτεσινή μακαρονάδα και ψήνομαι να βουτήξω...

:smt005
Άβαταρ μέλους
Lizzie
Casual Poster

Δημοσ.: 695
Εγγραφη: Ιανουάριος 13th, 2013, 8:03 pm
Το μέλος Lizzie, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Amelia Blanchard » Φεβρουάριος 7th, 2013, 10:02 pm

Εικόνα
Δε θέλω αλήθεια, μαγεία θέλω.
Άβαταρ μέλους
Amelia Blanchard
Crazy poster

Δημοσ.: 5906
Εγγραφη: Ιανουάριος 21st, 2012, 7:01 pm
Τοποθεσια: Underworld
Το μέλος Amelia Blanchard, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Χαρίτη » Φεβρουάριος 7th, 2013, 10:43 pm

Amelia Blanchard έγραψε:Εικόνα

:smt007 :smt007 :smt007

Στηρίζω....
Άβαταρ μέλους
Χαρίτη
Crazy poster

Δημοσ.: 9843
Εγγραφη: Ιούλιος 28th, 2012, 12:16 am
Τοποθεσια: Στον κόσμο του πραγματικού ''ονείρου''...
Το μέλος Χαρίτη, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Άγιος » Φεβρουάριος 8th, 2013, 1:34 am

Θα παχύνετε.
Το μέλος έχει αποχωρήσει.
Άβαταρ μέλους
Άγιος
Maniac poster

Δημοσ.: 16790
Εγγραφη: Απρίλιος 17th, 2008, 8:26 pm
Τοποθεσια: Εις τόπον χλοερόν, εις τόπον αναπαύσεως.
Το μέλος Άγιος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lizzie » Φεβρουάριος 8th, 2013, 9:02 am

Εικόνα

Εικόνα

Για "έκτακτες" περιπτώσεις μόνο! Άμα ήταν ελαφρώς λιγότερο γλυκά θα ήταν τέλεια! :smt003
Άβαταρ μέλους
Lizzie
Casual Poster

Το μέλος Lizzie, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό realistis » Φεβρουάριος 10th, 2013, 3:50 pm

Ένα τεράστιο κρουασαν με γέμιση σοκολάτας.
Όσοι δε το δοκιμασατε, αξίζει!
realistis
New poster

Δημοσ.: 3
Εγγραφη: Φεβρουάριος 10th, 2013, 3:28 pm
Το μέλος realistis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό OANNHSEA » Φεβρουάριος 10th, 2013, 3:55 pm

Amelia Blanchard έγραψε:Εικόνα

Συμπαραστέκομαι - είναι από τις λατρεμένες μου... :smt003
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE
ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Maniac poster

Δημοσ.: 10096
Εγγραφη: Ιούλιος 13th, 2008, 6:04 pm
Το μέλος OANNHSEA, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lizzie » Φεβρουάριος 11th, 2013, 10:45 am

Δεν το πιστεύω ότι έχει γίνει τέτοια παράλειψη... :smt003

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Lizzie
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό malakassa » Φεβρουάριος 11th, 2013, 11:21 am

Εικόνα
Γ. Σμπώκος:
-«Ανήκω στην αδικαίωτη γενιά του Πολυτεχνείου. Τραγικός εφιάλτης μου σήμερα: Στο κελί που μένω σήμερα κρατούνταν ο Ιωαννίδης της χούντας. Αυτό αποτελεί μεγάλο εφιάλτη για 'μένα».
Άβαταρ μέλους
malakassa
Maniac poster

Δημοσ.: 10019
Εγγραφη: Δεκέμβριος 8th, 2012, 10:13 am
Το μέλος malakassa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό esil » Φεβρουάριος 11th, 2013, 3:25 pm

Lizzie έγραψε: Δεν το πιστεύω ότι έχει γίνει τέτοια παράλειψη... :smt003

το οποιο μου θυμίζει πολυ ετουτο
Εικόνα

:D

realistis έγραψε: Ένα τεράστιο κρουασαν με γέμιση σοκολάτας.

το οποιο δε , μπορείς να το περάσεις και απο την τοστιερα - λυωνει η γεμιση και πηγαινει σε ολη την σφολιάτα
Όσα κομμάτια κι μπορέσεις να ενώσεις...Δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις
Άβαταρ μέλους
esil
New poster

Δημοσ.: 326
Εγγραφη: Αύγουστος 21st, 2012, 4:19 am
Το μέλος esil, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lizzie » Φεβρουάριος 11th, 2013, 3:31 pm

esil έγραψε:
realistis έγραψε: Ένα τεράστιο κρουασαν με γέμιση σοκολάτας.

το οποιο δε , μπορείς να το περάσεις και απο την τοστιερα - λυωνει η γεμιση και πηγαινει σε ολη την σφολιάτα

Αυτό με τη σοκολάτα ΙΟΝ δε λετε; :xena:

Τι μου θύμισες... Στο Λύκειο, το κυλικείο μάς έψηνε τα κρουασάν!!!! Μπορεί να είχα καεί πάμπολλες φορές από τη σοκολάτα αλλά ακόμη θυμάμαι την υπέροχη μυρωδιά του ψημένου κρουασάν με γέμιση σοκολάτα! :smt007
Άβαταρ μέλους
Lizzie
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό esil » Φεβρουάριος 11th, 2013, 3:38 pm

δεν ξερω πιο ειπε ...γενικα για τα κρουασαν σοκολατας ελεγα

Τελικά αυτο το λυκειο .... και εγω απο εκει το εμαθα :lol:
Όσα κομμάτια κι μπορέσεις να ενώσεις...Δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις
Άβαταρ μέλους
esil
New poster

Δημοσ.: 326
Εγγραφη: Αύγουστος 21st, 2012, 4:19 am
Το μέλος esil, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Lizzie » Φεβρουάριος 11th, 2013, 3:44 pm

esil έγραψε: δεν ξερω πιο ειπε ...γενικα για τα κρουασαν σοκολατας ελεγα

Τελικά αυτο το λυκειο .... και εγω απο εκει το εμαθα :lol:

Aχαχαχαχαχαχχαχαχαα Είδες; Κάποια πράγματα άξιζαν τα τρία χρόνια φοίτηση! :smt005

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Lizzie
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό Amelia Blanchard » Φεβρουάριος 11th, 2013, 3:47 pm

Η παλιά Lila Pause, που είχαμε στο δημοτικό. Όχι αυτή η μαλακία που πουλάνε τώρα.
Δε θέλω αλήθεια, μαγεία θέλω.
Άβαταρ μέλους
Amelia Blanchard
Crazy poster

Δημοσ.: 5906
Εγγραφη: Ιανουάριος 21st, 2012, 7:01 pm
Τοποθεσια: Underworld
Το μέλος Amelia Blanchard, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Μαγειρική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες