ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Σπυρος1 και 7 επισκέπτες

Re: ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό Peninsula » Σεπτέμβριος 5th, 2013, 11:38 pm

Πολλή φινέτσα βρε παιδί μου. :D Για θυρίδα είναι αυτά, δεν είναι για φάγωμα. Να πηγαίνεις μια φορά το μήνα, να σε οδηγεί ο υπάλληλος στα μυστικά δωμάτια, να σου τα δίνει φορώντας γάντια κι εσύ να κάθεσαι, να ανοίγεις το κουτί, να τρως ένα, αργά και με κλειστά μάτια, επί πέντε λεπτά, κι ύστερα να ξαναφεύγεις αφού χαϊδέψεις με λατρεία το κλειστό κουτί λίγο πριν ξαναμπεί στη θυρίδα του.
Δεν πειράζει.
Άβαταρ μέλους
Peninsula
Fast poster

Δημοσ.: 1093
Εγγραφη: Αύγουστος 22nd, 2012, 6:33 pm
Το μέλος Peninsula, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Wild Rebel » Σεπτέμβριος 7th, 2013, 2:03 am

OANNHSEA έγραψε:
Naida έγραψε: Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω σοκολάτα άγλυκη τελείως;

Α θες μία bitter...
Η μόνη που έχω βρει με 70% κακάο είναι στα Lidl...
Τις λατρεύω τις bitter, είναι σαν να κάνεις βουτιά μέσα σε πραγματική σοκολάτα...

Lindt Excellence 90% Dark Supreme Chocolate Bar 100g
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Wild Rebel
Maniac poster

Δημοσ.: 10020
Εγγραφη: Αύγουστος 28th, 2011, 9:44 am
Το μέλος Wild Rebel, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ζενίθεδρος » Σεπτέμβριος 7th, 2013, 4:37 pm

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Maniac poster

Δημοσ.: 14098
Εγγραφη: Οκτώβριος 30th, 2008, 8:58 pm
Τοποθεσια: Kingdom of Tonga
Το μέλος Ζενίθεδρος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Peninsula » Σεπτέμβριος 8th, 2013, 11:12 pm

Εδώ σας έχω. :smt045

Εικόνα

Πείτε όμως στη Ναΐδα, ότι καλά κι άγια τα αντιοξειδωτικά αλλά οι θερμίδες παραμένουν. Διότι η σοκολάτα που ψάχνει η Ναΐδα, δλδ 100 θερμίδες το μισόκιλο δεν υπάρχει. :smt016
Δεν πειράζει.
Άβαταρ μέλους
Peninsula
Fast poster

Το μέλος Peninsula, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naida » Σεπτέμβριος 8th, 2013, 11:38 pm

Peninsula έγραψε: Εδώ σας έχω. :smt045

Εικόνα

Πείτε όμως στη Ναΐδα, ότι καλά κι άγια τα αντιοξειδωτικά αλλά οι θερμίδες παραμένουν. Διότι η σοκολάτα που ψάχνει η Ναΐδα, δλδ 100 θερμίδες το μισόκιλο δεν υπάρχει. :smt016

Τέτοιο ακριβώς.Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να πεταχτώ μέχρι τη Σουηδία :vp7:
You are my destiny....
Άβαταρ μέλους
Naida
Extreme poster

Δημοσ.: 29043
Εγγραφη: Μάιος 9th, 2009, 10:28 am
Το μέλος Naida, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Peninsula » Σεπτέμβριος 8th, 2013, 11:46 pm

Naida έγραψε: Τέτοιο ακριβώς.Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να πεταχτώ μέχρι τη Σουηδία :vp7:

Η πλατεία Συντάγματος σού πέφτει πιο κοντά.
Δεν πειράζει.
Άβαταρ μέλους
Peninsula
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Naida » Σεπτέμβριος 8th, 2013, 11:53 pm

Peninsula έγραψε:
Naida έγραψε: Τέτοιο ακριβώς.Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να πεταχτώ μέχρι τη Σουηδία :vp7:

Η πλατεία Συντάγματος σού πέφτει πιο κοντά.

Κρίμα :(

Σε ποιο μαγαζί στο Σύνταγμα ξέρεις;
You are my destiny....
Άβαταρ μέλους
Naida
Extreme poster

Δημοσ.: 29043
Εγγραφη: Μάιος 9th, 2009, 10:28 am
Το μέλος Naida, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Chimaera » Σεπτέμβριος 11th, 2013, 9:41 am

πρέπει να χω δοκιμάσει όλες τις ρώσικες σοκολάτες που κυκλοφορούν, μόλις μου έφεραν μία μ' έναν γλάρο στο περιτύλιγμα :/
ουστ/σουτ
Άβαταρ μέλους
Chimaera
In.Flux.

Δημοσ.: 7414
Εγγραφη: Ιανουάριος 25th, 2011, 4:29 pm
Το μέλος Chimaera, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gherschaagk » Σεπτέμβριος 11th, 2013, 1:29 pm

Naida έγραψε:
Peninsula έγραψε: Εδώ σας έχω. :smt045

Εικόνα

Τέτοιο ακριβώς.Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να πεταχτώ μέχρι τη Σουηδία :vp7:

νομίζω είναι ελβετική.

κι εγώ θέλω!! :salicry: :salicry:
in these non-relative dimensions, time is meaningless and rules are conceptually impossible

τελεία και παύλα

Hallhaw :smt049
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Maniac poster

Δημοσ.: 10923
Εγγραφη: Μάρτιος 9th, 2011, 2:16 pm
Το μέλος Gherschaagk, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό OANNHSEA » Σεπτέμβριος 11th, 2013, 5:51 pm

Να καείτε όλοι στην κόλαση!!!
Που ποστάρετε φωτογραφίες από σοκολάτες που δεν μπορούμε να φάμε!!!
Κύριε διαχειριστά!!!
Μπαν μόνιμο σε αυτούς τους κακούργους!!! :smt016 :smt016 :smt016 :smt016

Και εγώ θέλω, αλλά αυτοί οι κακούργοι.... :salicry: :salicry: :salicry:
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE
ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Crazy poster

Δημοσ.: 9885
Εγγραφη: Ιούλιος 13th, 2008, 6:04 pm
Το μέλος OANNHSEA, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Peninsula » Σεπτέμβριος 12th, 2013, 11:34 pm

OANNHSEA έγραψε: Να καείτε όλοι στην κόλαση!!!
Που ποστάρετε φωτογραφίες από σοκολάτες που δεν μπορούμε να φάμε!!!
Κύριε διαχειριστά!!!
Μπαν μόνιμο σε αυτούς τους κακούργους!!! :smt016 :smt016 :smt016 :smt016

Και εγώ θέλω, αλλά αυτοί οι κακούργοι.... :salicry: :salicry: :salicry:

Εμ... ου παντός πλειν ες Κόρινθον. :smt016 :smt016

υγ: Για να μη θεωρηθεί διαφήμιση, δε βάζω το μαγαζί που εντόπισα μια φουλ κακάο. Όποιος θέλει, πμ.
Δεν πειράζει.
Άβαταρ μέλους
Peninsula
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Lord Snow » Σεπτέμβριος 14th, 2013, 4:51 pm

Werner Illmer έγραψε:Εικόνα

:smt011

Εικόνα
Crouched in the corner
Waiting for something
Laughing at nothing
Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Extreme poster

Δημοσ.: 24256
Εγγραφη: Ιούνιος 27th, 2011, 4:41 pm
Το μέλος Lord Snow, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Vanessa » Μάιος 3rd, 2015, 8:35 pm

Γειά σας παιδιά. Κάνω μια εργασία για τη σχολή μου για τη συμπεριφορά των καταναλωτών απέναντι στις σοκολάτες. Μπορείτε να μου το απαντήσετε; Θα με βοηθούσατε πολύ!
https://docs.google.com/forms/d/1Zlgssx ... g/viewform
Vanessa
New poster

Δημοσ.: 1
Εγγραφη: Μάιος 3rd, 2015, 8:32 pm
Το μέλος Vanessa, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό BiggusDickus » Μάιος 3rd, 2015, 8:38 pm

Ερμής έγραψε: Αν και πιστευω οτι όποιος δεν έχει δοκιμάσει την αυθεντική ιταλική Gianduja χάνει.
Κάποιος λάτρης της σοκολάτας στο Pfatisch του Τορινο μπορει να αφήσει μια μικρή περιουσια.

Eίσαι καλοπερασάκιας εσύ :wink:
I'm involved in an obscure and complex version of poker in a pitch dark room, with blank cards, for infinite stakes, with a dealer who won't tell you the rules, and who smiles all the time.
Άβαταρ μέλους
BiggusDickus
Crazy poster

Δημοσ.: 8644
Εγγραφη: Μάιος 10th, 2006, 12:59 am
Το μέλος BiggusDickus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό πατατακι » Μάιος 4th, 2015, 3:58 pm

Vanessa έγραψε: Γειά σας παιδιά. Κάνω μια εργασία για τη σχολή μου για τη συμπεριφορά των καταναλωτών απέναντι στις σοκολάτες. Μπορείτε να μου το απαντήσετε; Θα με βοηθούσατε πολύ!
https://docs.google.com/forms/d/1Zlgssx ... g/viewform

Ετοιμη! :wave:
(¯`v´¯)
.`·.¸.·´ ?
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ .·´ ¸
Άβαταρ μέλους
πατατακι
Fast poster

Δημοσ.: 2450
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 25th, 2011, 5:59 pm
Το μέλος πατατακι, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Μαγειρική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Σπυρος1 και 7 επισκέπτες