Τι είδαν τα μάτια μου.

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

Τι είδαν τα μάτια μου.

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Μάιος 20th, 2014, 10:29 am

Άνθρωπος έβαζε ΚΑΙ τριμμένο τυρί στα μακαρόνια του, ΚΑΙ αλάτι.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 86331
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Τι είδαν τα μάτια μου.

Δημοσίευσηαπό Ko$tas » Μάιος 20th, 2014, 10:36 am

Αυτό. Και μπορεί να έβρασαν με λίγο ή καθόλου αλάτι.
Άβαταρ μέλους
Ko$tas
Fast poster

Δημοσ.: 2580
Εγγραφη: Μάιος 21st, 2008, 10:06 am
Το μέλος Ko$tas, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Μάιος 20th, 2014, 10:38 am

Cavaliere Alessandrino έγραψε: Άνθρωπος έβαζε ΚΑΙ τριμμένο τυρί στα μακαρόνια του, ΚΑΙ αλάτι.

Ε πως αλλιώς τρώγονται; Εαν δεν βράσουν 25-40 λεπτά, και δεν ρίξεις μπόλικο αλάτι και τυρί, τι σκατά τρως; Εννοείται και γκούντα τριμμένο, και φέτα . Με ντοματοσαλατα. Και φέτα. Και κιμά . Και φέτα, και ψωμί.
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 35390
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό KiNiGoS » Μάιος 20th, 2014, 11:01 am

enterprise-psi έγραψε:
Cavaliere Alessandrino έγραψε: Άνθρωπος έβαζε ΚΑΙ τριμμένο τυρί στα μακαρόνια του, ΚΑΙ αλάτι.

Ε πως αλλιώς τρώγονται; Εαν δεν βράσουν 25-40 λεπτά, και δεν ρίξεις μπόλικο αλάτι και τυρί, τι σκατά τρως; Εννοείται και γκούντα τριμμένο, και φέτα . Με ντοματοσαλατα. Και φέτα. Και κιμά . Και φέτα, και ψωμί.

Τώρα που είπες ψωμί, δεν είναι τέλειο να βουτάς ένα κομμάτι στην λιμνούλα που κάνει η σάλτσα κάτω στο πιάτο;; :smt007
τς
Άβαταρ μέλους
KiNiGoS
Crazy poster

Δημοσ.: 5459
Εγγραφη: Νοέμβριος 24th, 2011, 9:36 am
Τοποθεσια: Β.Αιγαίο
Το μέλος KiNiGoS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Anon. » Μάιος 20th, 2014, 11:24 am

Τι ειναι τα μακαρονια;
I shall talk of things which are sometimes accidentally true
Άβαταρ μέλους
Anon.
Crazy poster

Δημοσ.: 5972
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2008, 11:49 pm
Το μέλος Anon., σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Red Hot Chili Lenin » Μάιος 20th, 2014, 11:25 am

μερακλής 8)
Προβλέψεις Οργιου το 2011 για το ΧΑΑ

Οργισμένος έγραψε: Εγω ψηφισα το : «Έντονο ανοδικο ξεσπασμα σε 1-2-3 μηνες.6.000 μοναδες το 2015. Εως το 2020 θα'χει ακουμπήσει ο ΓΔ τις 10.000 ΜΟΝΑΔΕΣ.»

Bullseye :lol:
Άβαταρ μέλους
Red Hot Chili Lenin
Extreme poster

Δημοσ.: 37929
Εγγραφη: Φεβρουάριος 29th, 2012, 11:31 am
Το μέλος Red Hot Chili Lenin, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό enterprise-psi » Μάιος 20th, 2014, 11:35 am

PSaRaS έγραψε:
enterprise-psi έγραψε:

Τώρα που είπες ψωμί, δεν είναι τέλειο να βουτάς ένα κομμάτι στην λιμνούλα που κάνει η σάλτσα κάτω στο πιάτο;; :smt007

οχι τόσο τέλειο όσο να βουτάς το ψωμί στο λάδι της ντοματοσαλατας :smt007
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Extreme poster

Δημοσ.: 35390
Εγγραφη: Δεκέμβριος 26th, 2002, 4:56 am
Τοποθεσια: sector 001
Το μέλος enterprise-psi, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό GnnS » Μάιος 20th, 2014, 11:37 am

...παω να φαω...
Άβαταρ μέλους
GnnS
Crazy poster

Δημοσ.: 5378
Εγγραφη: Οκτώβριος 28th, 2010, 11:21 pm
Το μέλος GnnS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Κουρκούας » Μάιος 20th, 2014, 3:24 pm

αν είναι αλάτι ιμαλαϊων ή νεκράς θάλασσας, εγκρίνω.
Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
O πρίγκηψ του γυφτολαϊκού

Δημοσ.: 32592
Εγγραφη: Απρίλιος 18th, 2006, 7:06 pm
Τοποθεσια: Θάλασσα
Το μέλος Κουρκούας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gherschaagk » Μάιος 20th, 2014, 3:27 pm

Κουρκούας έγραψε:

το ορυκτό αλάτι δεν είναι ιδιαίτερα αλμυρό και δε μ' αρέσει.
για μαύρα μάτια χάνομαι
για γαλανά πεθαίνω
γι' αυτά τα καταπράσινα
σχίζω τη γη και μπαίνω
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Maniac poster

Δημοσ.: 11245
Εγγραφη: Μάρτιος 9th, 2011, 2:16 pm
Το μέλος Gherschaagk, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Thémistocle » Μάιος 20th, 2014, 3:30 pm

enterprise-psi έγραψε: Ε πως αλλιώς τρώγονται; Εαν δεν βράσουν 25-40 λεπτά, και δεν ρίξεις μπόλικο αλάτι και τυρί, τι σκατά τρως; Εννοείται και γκούντα τριμμένο, και φέτα . Με ντοματοσαλατα. Και φέτα. Και κιμά . Και φέτα, και ψωμί.

:smt005

Ωραίος.
Thémistocle
Crazy poster

Δημοσ.: 8406
Εγγραφη: Ιούλιος 2nd, 2008, 9:06 pm
Τοποθεσια: ΜΕΓΑΡΑ
Το μέλος Thémistocle, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Diavlos_1 » Μάιος 20th, 2014, 3:42 pm

Υπάρχουν νευρολογικά φάρμακα που αποδυναμώνουν την αίσθηση της γεύσης.
Λογικό ο πάσχων βρίσκει όλα τα φαγητά άνοστα και ανάλατα. :-?
Άβαταρ μέλους
Diavlos_1
Fast poster

Δημοσ.: 3940
Εγγραφη: Δεκέμβριος 2nd, 2010, 6:57 pm
Το μέλος Diavlos_1, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Κουρκούας » Μάιος 20th, 2014, 4:15 pm

Gherschaagk έγραψε:
Κουρκούας έγραψε:

το ορυκτό αλάτι δεν είναι ιδιαίτερα αλμυρό και δε μ' αρέσει.

έχεις φάει αλάτι από τη λίμνη τιτικακα σε σαργό βαρυπόμπης; αν όχι δεν έχεις φάει ψαρικό.
Άβαταρ μέλους
Κουρκούας
O πρίγκηψ του γυφτολαϊκού

Δημοσ.: 32592
Εγγραφη: Απρίλιος 18th, 2006, 7:06 pm
Τοποθεσια: Θάλασσα
Το μέλος Κουρκούας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Μάιος 20th, 2014, 5:51 pm

οταν λεμε αλατι, για να συννενοουμαστε, εννουμε το χοντρο. να δαγκανεις και να το νιωθεις, οχι ναχει λιωσει.

εχω ενα βαφτισιμιο, 5 χρονω, και γινεται πρωτο καραμπαμπακι. θα μπορουσε να επιβιωνει μονο με φετα πανω στην οποια βαζει χοντρο αλατι και πιπερι.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 19726
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Gherschaagk » Μάιος 21st, 2014, 12:21 am

Ασεβαστος έγραψε:

εχω ενα βαφτισιμιο, 5 χρονω, και γινεται πρωτο καραμπαμπακι. θα μπορουσε να επιβιωνει μονο με φετα πανω στην οποια βαζει χοντρο αλατι και πιπερι.

άνευ πλάκας.

ποιος έκανε τόσο μεγάλη βλακεία κι έμαθε σε 5 χρονών παιδί να τρώει αλμυρό μ' αλάτι; θα πάθουν τα νεφρά του ζημιά, κόψτε το τώρα!

Κουρκούας έγραψε:
έχεις φάει αλάτι από τη λίμνη τιτικακα σε σαργό βαρυπόμπης; αν όχι δεν έχεις φάει ψαρικό.

ομολογώ πως όχι, βαρύ το κρίμα μου.
για μαύρα μάτια χάνομαι
για γαλανά πεθαίνω
γι' αυτά τα καταπράσινα
σχίζω τη γη και μπαίνω
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Maniac poster

Δημοσ.: 11245
Εγγραφη: Μάρτιος 9th, 2011, 2:16 pm
Το μέλος Gherschaagk, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Μαγειρική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες