Οι κριτικές της ομάδας μασαμπούκας.

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Re: Οι κριτικές της ομάδας μασαμπούκας.

Δημοσίευσηαπό κοινή γνώση » Νοέμβριος 23rd, 2016, 8:50 pm

ΜΗΤΣΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
κοινή γνώση έγραψε:
oxyrwmenh mizeria έγραψε:
Οι δυο τους μείνανε. Κατάντια.

ενώ πριν, ήταν κατα-πληκτικά :smt051

Εικόνα

+1 από μένα παιδιά για τις κριτικές

άλλα μου 'λεγες διπρόσωπη μπάμια :xena:
είναι νωρίς ακόμη μές στόν κόσμο αυτόν γι' ακόμη ένα μπαν, μ’ακούς;
Άβαταρ μέλους
κοινή γνώση
New poster

Δημοσ.: 394
Εγγραφη: Οκτώβριος 15th, 2016, 11:03 pm
Το μέλος κοινή γνώση, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΗΤΣΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ » Νοέμβριος 23rd, 2016, 10:02 pm

Επιτρεψε μου να διατηρώ το θάρρος της γνώμης μου και να την εκφράζω χωρίς παρεμβολές παρτσακλών με μειωμένη αντιληπτική ικανότητα και αμφιβολα κινητρα, πες και εσύ την εξίσου ασήμαντη γνώμη σου και ο χρόνος θα μας κρίνει, μονοαπροσωπη μουχλα
oxyrwmenh mizeria έγραψε:Ωραίες φώτο, μη βάλεις άλλες.
ΜΗΤΣΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ
New poster

Δημοσ.: 22
Εγγραφη: Νοέμβριος 23rd, 2016, 1:37 am
Το μέλος ΜΗΤΣΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό κοινή γνώση » Νοέμβριος 23rd, 2016, 10:05 pm

είσαι άρρωστο.
λυπάμαι για σένα.
είναι νωρίς ακόμη μές στόν κόσμο αυτόν γι' ακόμη ένα μπαν, μ’ακούς;
Άβαταρ μέλους
κοινή γνώση
New poster

Δημοσ.: 394
Εγγραφη: Οκτώβριος 15th, 2016, 11:03 pm
Το μέλος κοινή γνώση, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΜΗΤΣΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ » Νοέμβριος 23rd, 2016, 10:22 pm

Δεν ξέρω ποιος είναι τι, αλλα εσύ έχεις πάρει τα πόστ μου και τα σχολιάζεις με κατινιες, υπονοούμενα και ελληναραδικα "αυτά σε άλλους, χρυσέ μου και καλε μου", επειδή σχολίασα ένα πόστ που ξερνουσες χολή για μέλη του φόρουμ

Εγω ότι πιστεύω το λεω συγκεκριμένα, οποτε αι μάζεψε την κακία σου από το τοπικ γιατί ότι και να λέει η γλοιωδης περσονα σου, είναι πολύ λιγότερο ενδιαφέρον από το αντικείμενο του τοπικ
oxyrwmenh mizeria έγραψε:Ωραίες φώτο, μη βάλεις άλλες.
ΜΗΤΣΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ
New poster

Δημοσ.: 22
Εγγραφη: Νοέμβριος 23rd, 2016, 1:37 am
Το μέλος ΜΗΤΣΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Αthanasios » Νοέμβριος 24th, 2016, 11:03 am

ΜΗΤΣΟΣ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε: Δεν ξέρω ποιος είναι τι, αλλα εσύ έχεις πάρει τα πόστ μου και τα σχολιάζεις με κατινιες, υπονοούμενα και ελληναραδικα "αυτά σε άλλους, χρυσέ μου και καλε μου", επειδή σχολίασα ένα πόστ που ξερνουσες χολή για μέλη του φόρουμ

Εγω ότι πιστεύω το λεω συγκεκριμένα, οποτε αι μάζεψε την κακία σου από το τοπικ γιατί ότι και να λέει η γλοιωδης περσονα σου, είναι πολύ λιγότερο ενδιαφέρον από το αντικείμενο του τοπικ

Μήτσο, συμμαζέψου.

.
Άβαταρ μέλους
Αthanasios
New poster

Δημοσ.: 244
Εγγραφη: Οκτώβριος 3rd, 2016, 10:37 pm
Το μέλος Αthanasios, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Νοέμβριος 24th, 2016, 6:41 pm

Φαίνεται να συμμαζεύτηκε
Ο Μαρξ τα έριξε στην Παπαγγελή στα 15 της αλλά τον απέρριψε.
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 22198
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό OANNHSEA » Νοέμβριος 28th, 2016, 8:52 am

Αυτή την Παρασκευή έχουμε συνάντηση!!!
Διαλέγω εγώ και θα πάμε σε μία λαϊκή ψησταριά στο Περιστέρι!!!
Να γεμίσει το στόμα μας σάρκα και το λίπος να τρέχει από τους κυνόδοντες μας.... :smt077

Δηλώσεις συμμετοχής στο πμ μου μέχρι την Παρασκευή στις 18:00

.
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE
ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Crazy poster

Δημοσ.: 9933
Εγγραφη: Ιούλιος 13th, 2008, 6:04 pm
Το μέλος OANNHSEA, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Mandravelikos » Νοέμβριος 28th, 2016, 4:28 pm

κοινή γνώση έγραψε:άλλα μου 'λεγες διπρόσωπη μπάμια :xena:

wtf :smt003
‘‘Δεν δικαιούσθε διά να ομιλείτε...‘‘
Άβαταρ μέλους
Mandravelikos
Crazy poster

Δημοσ.: 6620
Εγγραφη: Ιανουάριος 8th, 2011, 1:00 am
Τοποθεσια: Far East
Το μέλος Mandravelikos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Νοέμβριος 28th, 2016, 4:32 pm

ωραίο νικ αυτο
Τσίιιιτσο, το λιμάνι φεύγει...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 3609
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό OANNHSEA » Δεκέμβριος 14th, 2016, 10:27 am

Αυτή την Παρασκευή στις 21:00 έχουμε συνάντηση!!!
Στα Σεπόλια!!!
Διαλέγει ο Ritzeri - Συμμετοχές στο email μου μέχρι την Παρασκευή στις 18:00...

.
Τελευταία επεξεργασία απο OANNHSEA την Δεκέμβριος 14th, 2016, 11:52 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Crazy poster

Το μέλος OANNHSEA, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό vagabondo » Δεκέμβριος 14th, 2016, 10:31 am

OANNHSEA έγραψε: Αυτή την Παρασκευή στις 21:00 έχουμε συνάντηση!!!

.

Και ποιό είναι το e-mail σου; (όχι πως θα έρθω :D )
Io Vagabondo
Occasio facit furem
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Fast poster

Δημοσ.: 2745
Εγγραφη: Μάρτιος 16th, 2012, 2:36 am
Το μέλος vagabondo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό OANNHSEA » Δεκέμβριος 14th, 2016, 11:38 am

Την προηγούμενη Παρασκευή ήμασταν στο:

TRIPOLIS
Ψητοπωλείο λοιπόν!!!
Βρίσκεται στην Θηβών 78 στο Περιστέρι.
Σχετικά άνετο παρκάρισμα.

Χώρος. 1/10
Το κατάστημα αυτό το είχα σταμπάρει καθώς περνάω μερικές φορές από τη Θηβών. Μου είχε κάνει εντύπωση η μεγάλη ψησταριά του και η ποσότητα των ψητών που ψήνονταν κάθε φορά. Παρατήρησα ότι είχε και σάλα και το αποφάσισα να το προτείνω. Ναι...
Η σάλα μπορεί να είναι όμορφη από έξω, αλλά από μέσα είναι η Παναγία μαζί μας!!! Ένας τιποτένιος, κρύος και μπορώ άνετα να πω εντελώς ακατάλληλος χώρος για να τρώνε άνθρωποι.

Εξυπηρέτηση 3/10
Ποιός ήρθε; Με το ζόρι να μας εξυπηρετήσουν και αυτό με κρύα καρδιά. Για να πούμε και την αλήθεια οι υπάλληλοι έτρεχαν, αλλά ρε μάγκα ιδιοκτήτη, εάν θέλεις να έχεις και σάλα να σερβίρεις θα πρέπει να έχεις και το ανάλογο προσωπικό!!!!

Φαγητό 8/10
Αλλά δικαιωθήκαμε στο φαγητό... Πήραμε από μισό κιλό:
α) κοκορέτσι - πολύ καλό. Από τα λεπτά κοκορέτσια, καλοψημένο...
β) κοντοσούβλι - αρκετά καλό. Βέβαια το καλύτερο κοντοσούβλι το έχω φάει στη Σκύδρα στον "Καλύτερο"...
γ) παϊδάκια προβατίνας - απίθανα!!!
Πατάτες και τζατζίκι προκάτ δυστυχώς...
Το κόκκινο κρασί του δεν ήταν πολύ καλό. Ψωμάκι ψημένο με λαδορίγανι και νερό σε κανατούλα.
Γουρουνοπούλα θέλαμε, αλλά είχε τελειώσει στις 21:00 που πήγαμε...

Value for money 8/10.
Πληρώσαμε 11 ευρώ το άτομο - 44 ευρώ δηλαδή, με 3 αναψυκτικά και μισό κιλό κρασί...
Με λίγα λόγια εάν περνάτε από Θηβών στο Περιστέρι ή είσαστε στην περιοχή και δεν το έχετε δοκιμάσει απλά χάνετε...
Αλλά μόνο ντιλίβερι (παρατήρησα ότι είχε 7 μηχανάκια!!!) ή στο πακέτο - για να κάτσετε ούτε με μαστίγια!!!!

ΥΓ
Χαιρετίσματα στο νέο μέλος Σπυρίδωνα που ήτανε μαζί μας και του ευχόμαστε πάντα καλές μασαμπούκες να έχει!!!! :wave:

.
Τελευταία επεξεργασία απο OANNHSEA την Δεκέμβριος 14th, 2016, 11:52 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό OANNHSEA » Δεκέμβριος 14th, 2016, 11:45 am

vagabondo έγραψε:

.

ΧΑ... Μπλόφαρα.... :smt003
Τσίμπησες όμως εσύ αντί για αυτόν που ήθελα να τσιμπήσει...
Λοιπόν δηλώσεις συμμετοχής στο π.μ. μου, γιατί ο Ritzeri δεν μπαίνει πια...
Και η συνάντηση θα είναι στα Σεπόλια!!!

.
Τελευταία επεξεργασία απο OANNHSEA την Δεκέμβριος 14th, 2016, 11:53 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό OANNHSEA » Δεκέμβριος 14th, 2016, 11:50 am

Και η κριτική του Ritzeri:

χωρος-ατμοσφαιρα 2/10

αθλιος χωρος. το καφενειο στο χωριο μου (50 μονιμοι κατοικοι) μοιαζει πολυτελεστατο μπροστα του

εξυπηρετηση 5/10

ψιλοτραγικο το επιπεδο κι εδω. δεν καταλαβα καν ποιος ηταν επιφορτισμενος με το σερβις. αρχικα ηρθε ενας κυριος, στη συνεχεια εμφανιστηκε μια κυρια και στο τελος επαιρνε παραγγελιες ενας αλβανος. για να ειμαι ειλικρινης τα πιατα δεν αργησαν να ερθουν , το προβλημα ξεκινουσε τη στιγμη που εψαχνες καποιον υπευθυνο για να ζητησεις οτιδηποτε.

ποιοτητα φαγητου 9/10

προβατινα παϊδακια-κοκορετσι-κοντοσουβλι, πραγματικα ηταν εξαιρετικα... μιας και το συγκεκριμενο ειδος ειναι η αδυναμια μου, μπορω να επιβεβαιωσω οτι εδω ο μαστορας ειναι οντως ,....μαστορας. για αθηνα, το επιπεδο ειναι παααρα πολυ καλο

value for money 7/10

πολυ καλο φαγητο σε αθλιο χωρο. νομιζω το ντελιβερι ή το take away ειναι μονοδρομος. παντως αξιζει οι περιστεριωτες και γυρω να δοκιμασουν τα κρεατικα του

.
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό vagabondo » Δεκέμβριος 14th, 2016, 12:00 pm

OANNHSEA έγραψε:
vagabondo έγραψε:

.

ΧΑ... Μπλόφαρα.... :smt003
Τσίμπησες όμως εσύ αντί για αυτόν που ήθελα να τσιμπήσει...
Λοιπόν δηλώσεις συμμετοχής στο π.μ. μου, γιατί ο Ritzeri δεν μπαίνει πια...

.

Μπορεί, με κατάλληλες ρυθμίσεις, να δέχεται ειδοποίηση στο mail του, όταν του στέλνουν ΠΜ. :smt002
Και πες του Ritzeri να κόψει τα πείσματα. Δεν συνάδει αυτή η συμπεριφορά, με τον δείκτη IQ, που λέει ότι έχει. :D
Γιορτές έρχονται, ας κάνει καρδιά την πέτρα του. :smt003
Io Vagabondo
Occasio facit furem
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Fast poster

Δημοσ.: 2745
Εγγραφη: Μάρτιος 16th, 2012, 2:36 am
Το μέλος vagabondo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Μαγειρική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες