Νέος ιδιοκτητης στην ψησταριά βρομιάρης και ρατσιστής.

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

Νέος ιδιοκτητης στην ψησταριά βρομιάρης και ρατσιστής.

Δημοσίευσηαπό Ανδριανός » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:24 pm

Χρόνια τώρα παίρναμε σουβλάκια (καλαμάκια άπαιχτα) από την ίδια ψησταριά.
Στην αρχή πηγαίναμε εκεί και στεκόμασταν στην σειρά και περιμέναμε,το μαγαζί είχε ουρά κάθε μέρα σιγά σιγά με τα χρόνια ξεκίνησε το deliveri.
Ο τύπος έκανε πολύ ωραίο καλαμάκι.
Τα χρόνια πέρασαν.
Την τελευταία φορά (πριν καμιά δεκαριά μέρες ) που παραγγείλαμε δεν ήτανε καλά μάλιστα μύριζαν και λίγο έτσι δεν τα φάγαμε τα αφήσαμε .
Δεν είναι και λίγο είμαστε 3 άτομα παραγγείλαμε 10 καλαμάκια από 1,80 (παλιά το είχε 1,60 ) 18 Ευρώ.
Τα πετάξαμε τα 18 ευρώ.
Λόγο πολλών χρόνων θεωρήσαμε ότι ήτανε αστοχία.
Έτσι σήμερα που θα έπαιρνα πάλι καλαμάκια αποφάσισα να πάω εκεί να τα πάρω και να μην περιμένω deliveri ούτε λογάριαζα να του πω τίποτα του ιδιοκτήτη για την προηγούμενη φορά.
Τόσα χρόνια τον ξέραμε του είχαμε εμπιστοσύνη.
Πάω εκεί και κατάλαβα ότι η ψησταριά άλλαξε ιδιοκτήτη. :smt017
Την αγόρασε ένας Αλβανός από τον προηγούμενο και εμείς δεν ξέραμε τίποτα.
Παράγγειλα δέκα καλαμάκια .
Ανοίγει ένα ταψί που μέσα είχε ψημένα καλαμάκια παίρνει δέκα καλαμάκια τα βάζει πάνω στην ψησταριά να τα ζεστάνει.
Ο προηγούμενος είχε συνέχεια καλαμάκια και ψηνόντουσαν πάντα πάνω στην ψησταριά του και πάντα από αυτά έδινε.
Δεν είπα τίποτα για αυτό , όμως μετά είδα ότι ο αχρείος ο βρομιάρης από πάνω από τα καλαμάκια που έβαλε να ζεσταθούν είχε μία σούβλα με ωμά κοτόπουλα που πρόσφατα έχει βάλει και έσταζαν αίμα πάνω στα καλαμάκια.
Του την λέω και άρχισε τα δικά του.
Τόσα χρόνια κάνω αυτήν την δουλειά και κανένας δεν μου παραπονέθηκε.
Τότε του λέω , ο προηγούμενος που έβαζε τα κοτόπουλα στην δίπλα ψησταριά που εσύ την έχεις σβηστή ήτανε βλάκας ;
Τι μου απάντησε;
Ναι ήτανε πολύ έξυπνος άναβε διπλά κάρβουνα για αυτό πρόκοψε τόσο.
Τώρα έχω εγώ την ψησταριά του, όλοι στην Ελλάδα είσαστε πολύ ξύπνιοι για αυτό προκόψατε.
Τελικά ακύρωσα την παραγγελία δεν πήρα τίποτα από τον βρομιάρη τον σκατο- ρατσιστή και έφυγα.
Τελευταία επεξεργασία απο Ανδριανός την Νοέμβριος 30th, 2017, 9:06 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Είμαι ένας μοναχικός καουμπόης της δεξιάς , ορκισμένος να είμαι πάντα αντικειμενικός.Τουλάχιστον στην δεξιά βρίσκεις και αντικειμενικούς.Πειράζει που έχω όραμα για μια άλλη δεξιά;
Ανδριανός
Casual Poster

Δημοσ.: 913
Εγγραφη: Μάιος 18th, 2017, 3:03 pm
Το μέλος Ανδριανός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Νέος ιδιοκτητης στην ψησταριά βρομιάρης και ρατσιστής.

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:27 pm

Οι Αλβανοί κατέστρεψαν το αθηναϊκό σουβλατζήδικο. Μεγάλη ζημιά στη δεκαετία του ΄90. Δεν τρώω ποτέ σε Αλβανό, αντίθετα, μια οικογένεια Σύριων που ζούσε στον Πειραιά από παλιά, ήτανε καθαροί και σωστοί.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 86401
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ανδριανός » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:34 pm

Μα να στάζουν τα κοτόπουλα πάνω στα καλαμάκια;
Για αυτό μύριζαν την προηγούμενη φορά.
Κοίτα δεν είμαι ρατσιστής αλλά όχι να αντιμετωπίζω και ρατσιστικά σχόλια μέσα στην ίδια μου την χώρα.
Πάει το άπαιχτο καλαμάκι του Κυρ Μήτσου είναι παρελθόν πλέον.
Ναι ο τύπος κατέστρεψε το σουβλάκι όντως.
Εν τω μεταξύ αν δεν πήγαινα από κει δεν θα ήξερα τίποτα, ότι έφυγε ο Κυρ Μήτσος και τι κουμάσι είναι ο καινούργιος :cry:
Τελευταία επεξεργασία απο Ανδριανός την Νοέμβριος 30th, 2017, 8:36 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Είμαι ένας μοναχικός καουμπόης της δεξιάς , ορκισμένος να είμαι πάντα αντικειμενικός.Τουλάχιστον στην δεξιά βρίσκεις και αντικειμενικούς.Πειράζει που έχω όραμα για μια άλλη δεξιά;
Ανδριανός
Casual Poster

Το μέλος Ανδριανός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό gassim » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:35 pm

Καταρχάς οι Αλβανοί σουβλατζήδες έχουν την συνήθεια να στουμπώνουν μέσα στην πίτα 2 κιλά κρέας και άλλα δυο πατάτες λες και υπάρχει κάποιος άτυπος διαγωνισμός για το πιο μεγάλο σουβλάκι της Αθήνας. Μιλάμε για βιασμό της έννοιας του σουβλακιού.
Άβαταρ μέλους
gassim
Crazy poster

Δημοσ.: 6802
Εγγραφη: Ιούνιος 22nd, 2005, 5:18 pm
Το μέλος gassim, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Athos » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:35 pm

Ανδριανέ σε ποιά περιοχή είναι ;
Athos
Fast poster

Δημοσ.: 4173
Εγγραφη: Οκτώβριος 6th, 2004, 4:03 pm
Το μέλος Athos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ανδριανός » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:37 pm

Athos έγραψε: Ανδριανέ σε ποιά περιοχή είναι ;

Περιστέρι.
Ανδριανός
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:38 pm

gassim έγραψε: Καταρχάς οι Αλβανοί σουβλατζήδες έχουν την συνήθεια να στουμπώνουν μέσα στην πίτα 2 κιλά κρέας και άλλα δυο πατάτες λες και υπάρχει κάποιος άτυπος διαγωνισμός για το πιο μεγάλο σουβλάκι της Αθήνας. Μιλάμε για βιασμό της έννοιας του σουβλακιού.

Εκεί χάλασε η δουλειά. Φτιάξανε σουβλάκια που έσκαγες, και φταιν οι καραμπαμπάδες Έλληνες που αυτό στην αρχή τους φάνηκε καλό. Εμένα με αηδίαζε, έλεγα, αν θέλω χόρταση, παίρνω φαγητό, για μένα το σουβλάκι είναι σαντουϊτσάκι, σνακ. Έφτασε σημείο που ήθελες πιρούνι για να φας το πιτόγυρο. Δεν μπορούσες να το κρατήσεις ναν το φας καν.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere

Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ανδριανός » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:43 pm

Επειδή στο μαγαζί πλέον δεν πατάει άνθρωπος όλοι παίρνουν deliveri ο τύπος νοιώθει ασφαλής με την πελατεία και το όνομα που έφτιαξε ο προηγούμενος και δεν τον νοιάζει να την λέει κάθε τόσο και σε κανένα που πάει εκεί.
Αντί να ζητήσει συγνώμη ο βλάκας και να προσπαθήσει να τα μπαλώσει μου κάνει και ρατσιστικά σχόλια.
Ρε τον βλάκα.
Ανδριανός
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό gassim » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:43 pm

και οσο μεγαλώνει η ποσότητα η γεύση πάει περίπατο καθώς οι περισσότερες μπουκιές έχουν σκέτο κρέας ή κρέας με πατάτες και αυτές τις άσχετες σάλτσες που πετάνε μέσα.
Η μπουκιά στο σουβλάκι πρέπει να περιλαμβάνει την σωστή αναλογία κρέατος, πίτας, τομάτας, κρεμμυδιού, τζατζικιού και ίσως κόκκινης σάλτσας κατσαρόλας. Διαφορετικά πρόκειται για άλλο φαγητό.
Άβαταρ μέλους
gassim
Crazy poster

Δημοσ.: 6802
Εγγραφη: Ιούνιος 22nd, 2005, 5:18 pm
Το μέλος gassim, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:44 pm

Όντως, έτσι.
Παλιά τα σουβλάκια ήταν σουβλάκια, χοιρινό καλαμάκι, ντομάτα και μετρημένο κρεμμύδι (αντε και λίγο τζατζίκι), τα τύλιγαν ωραία και σφιχτά, τα κράταγες όμορφα στην χουφτίτσα σου και τα έτρωγες. Άντε να έσταζε το ζουμάκι στο κάτω μέρος του γυριστού χαρτιού.
Τώρα ξεπετάγονται από παντού τα γεμίσματα και χρειάζεσαι -όπως λέει ο Νίκος-χειρουργικό νυστέρι και ποδιά για να τα φας
+του οτι δεν μπορείς να πεις έφαγα ένα σουβλάκι σήμεραααα, αν την παλέψεις με το μισό πάλι καλά
Προσπαθώ να φθάσω τα 500 ποστ ώστε να μπορώ να ψηφίζω. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Δημοσ.: 24117
Εγγραφη: Μάιος 28th, 2011, 7:13 pm
Το μέλος Σουβλίτσα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:46 pm

gassim έγραψε: και οσο μεγαλώνει η ποσότητα η γεύση πάει περίπατο καθώς οι περισσότερες μπουκιές έχουν σκέτο κρέας ή κρέας με πατάτες και αυτές τις άσχετες σάλτσες που πετάνε μέσα.
Η μπουκιά στο σουβλάκι πρέπει να περιλαμβάνει την σωστή αναλογία κρέατος, πίτας, τομάτας, κρεμμυδιού, τζατζικιού και ίσως κόκκινης σάλτσας κατσαρόλας κόκκινο πιπέρι. Διαφορετικά πρόκειται για άλλο φαγητό.

ΝΑΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ, ΝΑΙ, ΑΥΤΟ!!! ΕΥΓΕ!
Τελευταία επεξεργασία απο Σουβλίτσα την Νοέμβριος 30th, 2017, 8:47 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Προσπαθώ να φθάσω τα 500 ποστ ώστε να μπορώ να ψηφίζω. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Το μέλος Σουβλίτσα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Athos » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:46 pm

Ανδριανός έγραψε:
Athos έγραψε: Ανδριανέ σε ποιά περιοχή είναι ;

Περιστέρι.

Δύσκολα τα πράγματα. Δεν έχει πολλή ανάγκη το ελληνικό στοιχείο.
Athos
Fast poster

Δημοσ.: 4173
Εγγραφη: Οκτώβριος 6th, 2004, 4:03 pm
Το μέλος Athos, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:47 pm

Ανδριανός έγραψε: Επειδή στο μαγαζί πλέον δεν πατάει άνθρωπος όλοι παίρνουν deliveri ο τύπος νοιώθει ασφαλής με την πελατεία και το όνομα που έφτιαξε ο προηγούμενος και δεν τον νοιάζει να την λέει κάθε τόσο και σε κανένα που πάει εκεί.
Αντί να ζητήσει συγνώμη ο βλάκας και να προσπαθήσει να τα μπαλώσει μου κάνει και ρατσιστικά σχόλια.
Ρε τον βλάκα.

Μην ξαναψωνίσεις.
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere

Δημοσίευσηαπό Ανδριανός » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:49 pm

Cavaliere έγραψε:
Ανδριανός έγραψε: Επειδή στο μαγαζί πλέον δεν πατάει άνθρωπος όλοι παίρνουν deliveri ο τύπος νοιώθει ασφαλής με την πελατεία και το όνομα που έφτιαξε ο προηγούμενος και δεν τον νοιάζει να την λέει κάθε τόσο και σε κανένα που πάει εκεί.
Ρε τον βλάκα.

Μην ξαναψωνίσεις.

Καλά αυτό εξυπακούεται , αλλά δεν μένω μέχρι εκεί , εδώ ήδη το έχω πει σε όλους τους γνωστούς μου <<πρώην πελάτες του.>> 8)
Τον βλάκα.
Ανδριανός
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Νοέμβριος 30th, 2017, 8:50 pm

τώρα το είδα το αρχικό ποστ!!!!

Ανδριανός έγραψε:
Τότε του λέω , ο προηγούμενος που έβαζε τα κοτόπουλα στην δίπλα ψησταριά που εσύ την έχεις σβηστή ήτανε βλάκας ;
Τι μου απάντησε;
Ναι ήτανε πολύ έξυπνος άναβε διπλά κάρβουνα για αυτό πρόκοψε τόσο.
Τώρα έχω εγώ την ψησταριά του, όλοι στην Ελλάδα είσαστε πολύ ξύπνιοι για αυτό προκόψατε.
Τελικά ακύρωσα την παραγγελία δεν πήρα τίποτα από τον βρομιάρη τον σκατο- ρατσιστή και έφυγα.

ΒΑΝ ΒΑΝ ΒΑΝ ΒΑΝ στο βρωμόσκυλο!
:evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Μαγειρική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες