Τι μαγειρέψαμε σήμερα;

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

Τι μαγειρέψαμε σήμερα;

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Ιανουάριος 20th, 2007, 11:20 pm

Εγω [προ ολιγου u]σουτζουκακια απο την κρετα φαρμ[/u]!Δυνατη γευση,πολυ νοστιμα..θα κοιμηθω και αργα..καλου κακου εχω και τα αντιοξινα διπλα στο κομοδινα.Απο το μεσημερι ταξινομουσα τα βιβλια μου και δεν ειχα σκοπο να βγω..ουτως η αλλως αυριο εχω να παω στα γενεθλια της ανιψιας μου (γινεται 1 ετους) και δεν ηθελα να χασω χρονο.

Ειχα και κατι τορτελινια απο το πλους με γεμιση σπανακι μεινεμενα απο το μεσημερι και τα ταιριαξα με τα σουτζουκακια.
Εφαγα τη μιση συσκευασια :oops: με ψωμι τοστ και λιγο αγγουρακι...

Στον τοματοχυμο η τα ντοματακια να ριχνετε και λγη ζαχαρη να κοβει την ξινιλα...

Αυριο θα φαω τα αλλα μισα με μια πιτσα που πηρα απο το Σ/Μ απο τις φρεσκεις που ληγουν σε 5-6 μερες...θα ριξω πανω και κανα αυγο να ψηθει στο φουρνο και οπωσδηποτε σκορδο και κρεμμυδι κομμενο σε φετες...
παραφορουμ : viewtopic.php?f=15&t=133451

http://magnusmagus.blogspot.com τελευταία ανανέωση: έχετε το νου σας !
Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσ.: 9837
Εγγραφη: Μάρτιος 16th, 2005, 6:52 pm
Τοποθεσια: Λακωνία
Το μέλος Sui generis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό AlexAnime » Ιανουάριος 20th, 2007, 11:25 pm

Βλεπω κανεις υχιεινη διατροφη :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Προσωπικα εχω λιωσει στο κρεας, η μανα μου δεν περνει απο λογια
ευτυχως πλησιαζιε σαρακοστη να συνελθω λιγο γιατι σε λιγο απο οτ κρεας θα μεγαωσουν οι κοινοδοντες μου
Άβαταρ μέλους
AlexAnime
Extreme poster

Δημοσ.: 37642
Εγγραφη: Νοέμβριος 23rd, 2005, 4:23 pm
Το μέλος AlexAnime, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Τι μαγειρέψαμε σήμερα;

Δημοσίευσηαπό hal » Ιανουάριος 20th, 2007, 11:27 pm

αφού σε ... συλλυπηθώ για τις μπακουροσυνταγές σου :smt003
αισθάνομαι την ανάγκη να σου σφίξω το χέρι για την φαντασία που χρησιμοποιείς
στο λόγο σου!!
η παρακάτω λέξη με ισοπέδωσε!!! :D :D

Sui generis έγραψε:Ειχα και κατι τορτελινια απο το πλους με γεμιση σπανακι μεινεμενα απο το μεσημερι και τα ταιριαξα με τα σουτζουκακια.
πες μου ποιος είσαι και θα σου πω ποιος είσαι
Άβαταρ μέλους
hal
Crazy poster

Δημοσ.: 9951
Εγγραφη: Μάιος 13th, 2006, 12:10 am
Τοποθεσια: halaska
Το μέλος hal, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Τι μαγειρέψαμε σήμερα;

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Ιανουάριος 20th, 2007, 11:33 pm

hal έγραψε:αφού σε ... συλλυπηθώ για τις μπακουροσυνταγές σου :smt003
αισθάνομαι την ανάγκη να σου σφίξω το χέρι για την φαντασία που χρησιμοποιείς
στο λόγο σου!!
η παρακάτω λέξη με ισοπέδωσε!!! :D :D

Sui generis έγραψε:Ειχα και κατι τορτελινια απο το πλους με γεμιση σπανακι μεινεμενα απο το μεσημερι και τα ταιριαξα με τα σουτζουκακια.

Ευχαριστω για τα συλληπητηρια αλλα ειπα να φαω και μια φορα ανθυγιεινα. :smt003 .να ξερεις πως σπανιοτατα παιρνω αντιοξινα και πως ακομα και οι συνταγες της μαμας μπορει να ειναι μπαρουτι για το στομαχι.Αυτο προς ενημερωσιν.Οσο για το μεινεμενα που σε ισοπεδωσε κανε κλικ εδω

http://stagones-drosias.blogspot.com/20 ... 57800.html
να το βρεις στα πλαισια ποιηματος να γινεις εντελως χωμα!!! :smt003 :smt003

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Το μέλος Sui generis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Ιανουάριος 20th, 2007, 11:36 pm

ΠΟλυ εκαστα εδω ,αντε να φευγω γιατι εχω να φαω ενα μηλο και ΜΙΣΗ ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΚΟΜΠΟΣΤΑ ΑΝΑΝΑ!!!
ΜΗν πειτε τιποτα για ζαχαρο γιατι ειμαι πολυ κατω αποτ αορια!!!

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό morello » Ιανουάριος 20th, 2007, 11:43 pm

Τι μαγειρέψαμε σήμερα;

τιποτα.
ως συνηθως απ'εξω
E.A.M.-E.Λ.Α.Σ.-ΜΕΛΙΓΑΛΑΣ
Άβαταρ μέλους
morello
Casual Poster

Δημοσ.: 695
Εγγραφη: Ιανουάριος 17th, 2006, 4:23 pm
Τοποθεσια: απ'το κονσερβοκουτι στο πιατο
Το μέλος morello, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Ιανουάριος 20th, 2007, 11:51 pm

morello έγραψε:
Τι μαγειρέψαμε σήμερα;

τιποτα.
ως συνηθως απ'εξω

Απο στομαχι πως πας;Γιατι καλο και το πιτογυρο αλλα οταν ρευομαι μετα σειεται ο τοπος!! :smt003

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Lightseed » Ιανουάριος 21st, 2007, 1:05 am

Στο Α' εξάμηνο θυμάμαι πως τα στέκια μου ήταν όλα τα γυράδικα..
Μέχρι και φίλος είχα γίνει με τους σουβλατζίδες.!
Έτρωγα συνέχεια επί 2 βδομάδες από αυτά τα 'pet-shop' ότι κρεατικό υπήρχε, μέχρι που έπαθα δηλητηρίαση...! :-?
Μετά έκοψα τις αηδίες και τις περιόρισα σε 1 φορά τη βδομάδα στην καλύτερη περίπτωση.

btw,

σήμερα έφαγα κεφτεδάκια με γέμιση τυρί από την CRETA FARM!
Αν τα συνδιάσεις με πατάτες τηγανιτές και με καμία σάλτσα("ουγγαρέζα" στην περίπτωση) ή καμία μαγιονέζα τότε είναι όνειρο..!
Βέβαια το βράδυ μετά από τόσο φαί πιο πολύ εφιάλτες με βλέπω να έχω παρά όνειρα. :o
γκρρρ...
Άβαταρ μέλους
Lightseed
Casual Poster

Δημοσ.: 902
Εγγραφη: Οκτώβριος 22nd, 2006, 8:24 pm
Το μέλος Lightseed, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό foscilis » Ιανουάριος 21st, 2007, 1:16 am

deleted by user request
Real stupidity beats artificial intelligence any time.-- Terry Pratchett
Άβαταρ μέλους
foscilis
Extreme poster

Δημοσ.: 30108
Εγγραφη: Μάιος 9th, 2004, 7:29 pm
Το μέλος foscilis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Ιανουάριος 21st, 2007, 2:05 am

Osσο ανθυειγινα και να τρωω καμια φορα εναν κανονα υιοθετησα :
αμκρυα απο συντηρητικα!!Δεν θα χαλασω εγω την υγεια μου για να κονομησουν οι πολυεθνικες με τις ευκολες λυσεις!! :evil: Αν ολοι καναμε εμπαργκο στα συντηρητκιουχα θα εβρισκαν αλλες λυσεις διατηρησης!!..Οι οποιες εφαμροζνοτα βεβαια σε πολλε περιπτωσεις...

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Sui generis » Ιανουάριος 21st, 2007, 2:07 am

Ασχετο αλλα πολυ κοσμο βλεπω ον λαιν..τι γινεται; γυρισαμε ασπο την βραδυνη μας εξοδο και δεν εχουμε υπνο;
Σας αφηνω τωρα..εχω να δω σε δβδ το running scared :smt006

Άβαταρ μέλους
Sui generis
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό foscilis » Ιανουάριος 21st, 2007, 2:08 am

deleted by user request
Άβαταρ μέλους
foscilis
Extreme poster

Το μέλος foscilis, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Roza » Ιανουάριος 21st, 2007, 2:25 am

Kότα ατζεμ πιλάφι για το μεσημερι

Ετοιματζίδικα, σολωμό χαβιάρια σουρίμια, απ το ντελί της γειτονιάς για βράδυ,
όχι δεν κοιμάμαι. Παρά τα υπερνόστιμα πράγματα που ετοίμασα.
Με πιάνει μια φορά το δίμηνο η αϋπνία
I m naturally blonde. Please post slowly.

http://nihilspot.blogspot.com/ Μαζί σου έχω φάει παράλογο κόλλημα/ θα πάω να κάνω τάμα στα Ιεροσόλυμα.
Άβαταρ μέλους
Roza
Crazy poster

Δημοσ.: 6418
Εγγραφη: Ιανουάριος 28th, 2006, 1:36 am
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το μέλος Roza, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό hal » Ιανουάριος 21st, 2007, 2:28 am

Roza έγραψε:Kότα ατζεμ πιλάφι για το μεσημερι

Ετοιματζίδικα, σολωμό χαβιάρια σουρίμια, απ το ντελί της γειτονιάς για βράδυ,
όχι δεν κοιμάμαι. Παρά τα υπερνόστιμα πράγματα που ετοίμασα.
Με πιάνει μια φορά το δίμηνο η αϋπνία

Ρόζα μου εγώ σε συμπαθώ ακόμα κι όταν μιλάς ξένα!!

(ατζεμ, σουρίμια, ντελί;;;;; :o )
πες μου ποιος είσαι και θα σου πω ποιος είσαι
Άβαταρ μέλους
hal
Crazy poster

Δημοσ.: 9951
Εγγραφη: Μάιος 13th, 2006, 12:10 am
Τοποθεσια: halaska
Το μέλος hal, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό foscilis » Ιανουάριος 21st, 2007, 2:28 am

deleted by user request
Άβαταρ μέλους
foscilis
Extreme poster

Επόμενη

Επιστροφή στην Μαγειρική

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες