Ένας κόκκινος γάτος...

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Re: Ένας κόκκινος γάτος...

Δημοσίευσηαπό eurotrash » Σεπτέμβριος 14th, 2011, 9:37 am

Με το τσιγκέλι τις παίρνουμε τις πληροφορίες τώρα πια, ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗ.
Άβαταρ μέλους
eurotrash
Crazy poster

Δημοσ.: 7488
Εγγραφη: Νοέμβριος 24th, 2010, 12:25 pm
Το μέλος eurotrash, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Ἕνας κόκκινος γάτος...

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Σεπτέμβριος 14th, 2011, 12:52 pm

Μὲ τσιγκλᾶς τώρα!...
Ἔ, νὰ:

Νὰ βγάλει τὰ ἄπλυτά της στὸ Φόρουμ, ἡ πουριτανὴ;
Ὁ Κόκκινος Γάτος τρώει καὶ κοιμᾶται, τίποτ' ἄλλο - ματωμένο σεντόνι ἀκόμα δὲν ἁπλώθηκε στὴν αὐλὴ - μήπως δὲν ἔχουνε μανταλάκια καὶ τὸ πάρει ὁ ἀέρας;
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 31989
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Isomnia » Σεπτέμβριος 17th, 2011, 10:28 am

Δεν καταλάβατε, κύριοι!
Δεν πρόκειται για έναν οποιονδήποτε κόκκινο γάτο! Είναι επιλογή ζωής! Δεν είναι τυχαίο πως είναι ο πρώτος που επέλεξα σε όλη μου τη ζωή... Έχει προσωπικότητα, είναι ανεξάρτητος, έχει απαιτήσεις που τις επιβάλλει με τον τρόπο του χωρίς να πιέζει...
Του έθεσα κι εγώ τους όρους μου όμως... Αν δεν χειμωνιάσει, φωλιά μέσα στο σπίτι δεν πρόκειται να δει... Όπως με στρώνει αυτός, τον συμμορφώνω κι εγώ... Βέβαια, έχω προνοήσει ήδη και του έχω μια έτοιμη φωλιά δίπλα στο τζάκι για να χουζουρεύει, επάνω στο μιντέρι, αλλά θα πρέπει να επιδείξει άψογη συμπεριφορά για να την απολαύσει...
Προς το παρόν, τρώει απ' το χέρι μου, τρίβεται στα πόδια μου, κοιμάται έξω απ' την πόρτα μου κι όλα προχωρούν αργά και ομαλά καθώς προσήκει...
Είσαι στη γη. Δεν υπάρχει θεραπεία γι' αυτό.
Άβαταρ μέλους
Isomnia
Maniac poster

Δημοσ.: 17172
Εγγραφη: Νοέμβριος 3rd, 2008, 10:37 pm
Το μέλος Isomnia, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέλτα-Λοξ » Σεπτέμβριος 17th, 2011, 2:46 pm

Να τα μας!
Από εκεί που παρακαλούσαμε τον γάτο, τώρα του βάζουμε και όρους! :o

Άμα σου αφιερώσει το τραγούδι "Θα σου φύγω, στο 'χα πει..." να μη σου κακοφανεί... :lol:
Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
Άβαταρ μέλους
Δέλτα-Λοξ
Extreme poster

Δημοσ.: 22156
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2009, 9:31 pm
Το μέλος Δέλτα-Λοξ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό 42 » Σεπτέμβριος 17th, 2011, 2:55 pm

Θελετε να κανετε το γατο σας να φαει ενα μηλο; Οκ, ισως οχι να το φαει αλλα να το δαγκωσει; Τον χαϊδευετε στην κοιλιτσα και του δινετε ενα μηλο στα μπροστινα ποδια, καθως αυτος εχει ξαπλωσει στα πλαγια. Στη συνεχεια, και ενω τον εχετε απασχολησει με το μηλο, του πατατε ελαφρα την ουρα. Αυτος θα νομισει οτι ποναει, λογω του μηλου, οποτε και θα το δαγκωσει. Μπορειτε να επαναλλαβετε το κολπο και με αλλα αντικειμενα.
Άβαταρ μέλους
42
Crazy poster

Δημοσ.: 7736
Εγγραφη: Νοέμβριος 28th, 2007, 6:31 am
Το μέλος 42, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Σεπτέμβριος 17th, 2011, 3:35 pm

Δέλτα-Λοξ έγραψε: Να τα μας!
Από εκεί που παρακαλούσαμε τον γάτο, τώρα του βάζουμε και όρους! :o

Άμα σου αφιερώσει το τραγούδι "Θα σου φύγω, στο 'χα πει..." να μη σου κακοφανεί... :lol:

Έτσι είναι οι γυναίκες :smt009 τι τραβάει ο καημένος ο γατούλης....
Η σωστή συμπεριφορά του πρέπει να είναι η παρακάτω :smt003

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσ.: 25144
Εγγραφη: Μάρτιος 17th, 2010, 7:04 pm
Το μέλος Πάνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Δέλτα-Λοξ » Σεπτέμβριος 17th, 2011, 6:45 pm

Συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνα!

"παίρνω το καπελλάκι μου και φέυγω κυρία Ισόμνια"...έτσι θα σου πει

και μη μας παριστάνεις την Ελενίτσα, διότι εσύ δεν έχεις και κουμπαρομπεμπέκα... :lol:
Χρόνους Πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
Άβαταρ μέλους
Δέλτα-Λοξ
Extreme poster

Δημοσ.: 22156
Εγγραφη: Μάιος 16th, 2009, 9:31 pm
Το μέλος Δέλτα-Λοξ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Σεπτέμβριος 17th, 2011, 11:39 pm

...................ποῦ νὰ ξέρει, ἡ ἄμοιρη γατοπρωτάρα, πὼς ἡ γάτα εἶναι ζῶον ἀνεξάρτητο (τὸ λέει καὶ μόνη της! - λεξικὸ ἔχει;...)
"Θὰ τὸν βάλει μέσα ὅταν χειμωνιάσει!..." Ἐκείνη, ἀλήθεια, κάθε πότε στεγάζεται καὶ ξεστεγάζεται;
Μωρὲ, κάτι ἤξερα ἐγὼ ποὺ τὴν πῆρα στὸ ψητὸ!... Ἀλλὰ, μὲ τίποτα δὲν τρώγεται!...
Ἄχ, Γατούλη μου, σὲ τὶ χέρια ἔπεσες!...
Κλινικὴ περίπτωση, ἀθεράπευτη - ποῦ καιρὸς γιὰ σοφιστικὴ!...
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό OsamaBinSemen » Σεπτέμβριος 30th, 2011, 1:17 pm

Isomnia έγραψε: Δεν καταλάβατε, κύριοι!
Δεν πρόκειται για έναν οποιονδήποτε κόκκινο γάτο! Είναι επιλογή ζωής! Δεν είναι τυχαίο πως είναι ο πρώτος που επέλεξα σε όλη μου τη ζωή... Έχει προσωπικότητα, είναι ανεξάρτητος, έχει απαιτήσεις που τις επιβάλλει με τον τρόπο του χωρίς να πιέζει...
Του έθεσα κι εγώ τους όρους μου όμως... Αν δεν χειμωνιάσει, φωλιά μέσα στο σπίτι δεν πρόκειται να δει... Όπως με στρώνει αυτός, τον συμμορφώνω κι εγώ... Βέβαια, έχω προνοήσει ήδη και του έχω μια έτοιμη φωλιά δίπλα στο τζάκι για να χουζουρεύει, επάνω στο μιντέρι, αλλά θα πρέπει να επιδείξει άψογη συμπεριφορά για να την απολαύσει...
Προς το παρόν, τρώει απ' το χέρι μου, τρίβεται στα πόδια μου, κοιμάται έξω απ' την πόρτα μου κι όλα προχωρούν αργά και ομαλά καθώς προσήκει...

Καλημερα Insomnia!
Βλεπω....την εχεις ψωνισει τελειως! :lol:
Θα σου ελεγα να προσεχεις...αλλα πλεον ειναι πολυ αργα!
Εχεις υποκυψει ανευ φραγμων στα ναζια του γατου σου(αυτο το ''σου'' κυρια μου σε εχει αφησει τελειως συνειδητα να το πιστευεις :lol: )και η γοητεια του σε εχει υπνωτισει....
Δεν ειναι σοβαρο ομως....ελαχιστοι ειναι ικανοι να ξεφυγουν απο τη γοητεια ενος γατου ποσω δε μαλλον ενος πορτοκαλι γατου!!!!!!!
Τιμη σου Insomnia!

Oταν αρχισεις να τον χαιδευεις προσεχε πολυ με το κορμι του...
Μπορει εκει που τον βλεπεις και ειναι χαλαρος και πουρπουριζει και γουσταρει μια στιγμη να φρικαρει....
Πιθανοτατα να περασε το χερι σου πανω απο καποιο σημειο που εχει ευαισθησια απο παλαιοτερους καυγαδες.
Και εαν το γατι σου ειναι σωστο αλανιαρικο κοπρογατο οπως υποψιαζομαι,σιγουρα θα εχει μπλεχτει σε τετοια ξυλικια... :D
OsamaBinSemen
Crazy poster

Δημοσ.: 5472
Εγγραφη: Ιούνιος 21st, 2007, 10:45 pm
Τοποθεσια: Z-10
Το μέλος OsamaBinSemen, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Isomnia » Σεπτέμβριος 30th, 2011, 1:38 pm

ziritsa έγραψε:

Oταν αρχισεις να τον χαιδευεις προσεχε πολυ με το κορμι του...
Μπορει εκει που τον βλεπεις και ειναι χαλαρος και πουρπουριζει και γουσταρει μια στιγμη να φρικαρει....
Πιθανοτατα να περασε το χερι σου πανω απο καποιο σημειο που εχει ευαισθησια απο παλαιοτερους καυγαδες.
Και εαν το γατι σου ειναι σωστο αλανιαρικο κοπρογατο οπως υποψιαζομαι,σιγουρα θα εχει μπλεχτει σε τετοια ξυλικια... :D

Λοιπόν, ένα έχω να πω... μ' έπιασες με τη μία! Είναι πράγματι αλανιάρης και πανέξυπνος! Να φανταστείς, του λείπει το μεγάλο νύχι από το δεξί χέρι...
Ακόμη δεν μ' 'έχει αφήσει να φχαριστηθώ χάδια ο άτιμος! Εκεί που τον χαϊδεύω, μου την κάνει ανηλεώς! :D :D
Αυτή τη στιγμή, είναι έξω και νιαουρίζει... έχει καλομάθει στις λιχουδιές ο άτιμος!
Του αξίζει όμως... :D :D
Άβαταρ μέλους
Isomnia
Maniac poster

Το μέλος Isomnia, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Οκτώβριος 13th, 2011, 9:08 pm

Ἡ ἀλήθεια εἶναι πὼς εἶχα μεγάλη περιέργεια, νὰ δῶ ἐπιτέλους, τὶ ἐξελίξεις εἴχαμε, μ' αὐτὸν τὸν κόκκινο γάτο, πῶς πάει τὸ συνοικέσιο, ἄν θὰ ἀποκατασταθεῖ,
γιὰ ὄνομα τοῦ Θεοῦ! πολὺ ἀργεῖ!, ἡ Ἰζόμνια, μὲ τόση προίκα καὶ ἐπάγγελμα προσοδοφόρο στὰ χέρια της καὶ νὰ μὴν ἔχει τυλίξει ἕναν γάτο, ἀπὸ τὰ ἀνήκουστα
στὴν ζωή μου, ποὺ ἔχουν δεῖ τὰ μάτια μου τόσα καὶ τόσα, μὴν πῶ καὶ γιὰ τ' αὐτιά μου, λόγῳ τηλεφωνημάτων, ποὺ εἶναι πολὺ περισσότερα, σὲ βαθμὸ ποὺ ἀνα-
ρωτιέμαι: τὶ μπορεῖ νὰ τῆς λείπει αὐτῆς τῆς κοπέλλας, ποὺ δὲν τὴν εἶδα, οὔτε σὲ Ὁμόνοια, οὔτε σὲ Καλλιθέα, οὔτε καὶ ἐνδιάμεσα, νὰ ἔβγαζα ἕνα συμπέρασμα,
ποὺ, βέβαια, ἄν εἶναι σὲ βάρος της, δηλαδὴ δὲν ἀξίζει γιὰ κόκκινο γάτο, δὲν θὰ τῆς τὸ πῶ κατάμουτρα ἀλλὰ μὲ πολὺ τὰκτ θὰ τῆς τὸ πετάξω μήπως βάλει πλώ-
ρη γιὰ μαῦρο γάτο, ἀλλὰ ὅπως βλέπω, κάτι ψήνεται, ἀλλὰ δὲν τὴν ἀφήνει, λέει, αὐτὴ, δὲν ξέρω τὶ λέει κι' ἐκεῖνος, θέλω ν' ἀκούσω καὶ τὶς δύο καμπάνες, δὲν
τὴν ἀφήνει, λοιπὸν, κατὰ τὰ λεγόμενά της, νὰ τὸν εὐχαριστηθεῖ, πρᾶγμα πολὺ, γιὰ νὰ μὴν πῶ ἐξόχως δυσάρεστο στὴν ἐποχή μας ποὺ

Ἔπαθα συγκοπὴ! Μὲ μιὰν ἀνάσα τὰ εἶπα. Ὅταν συνέλθω θὰ συνεχίσω, μὲ τρώει ἡ περιέργεια. Ὤχ, πεθαίνω!...
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Οκτώβριος 15th, 2011, 6:16 pm

Ἄκρα τοῦ Γάτου σιγὴ,
μήπως ἔχουμε...φυγὴ;
Ὤ, θά ' ταν ἔξτρα πληγὴ,
γιὰ τὴν Ἰζόμνια. Πηγὴ
γιὰ πλήρη μὰ κι' ἀμιγὴ
δυστυχία, ποὺ νὰ ριγεῖ
κάθε καρδιὰ. Ναυπηγοὶ,
σῶστε την, μὴν μᾶς πνιγεῖ.
Σίγουρα κι' ἔχει θιγεῖ!
Μοιάζει φοροδιαφυγὴ...
ἄς κάνει μία προσφυγὴ
- Ψὶ ψὶ ψὶ, σ' ὅλη τὴν Γῆ.
``````````````````````
Εικόνα..... Εικόνα and the unhappy end -----> Εικόνα
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Isomnia » Οκτώβριος 15th, 2011, 6:24 pm

O γάτος είν' εδώ και μού 'φερε και παρέα... :smt005 :smt005 :smt005
Τώρα έχω δυο γατιά... Έχω κι έναν γκρίζο... είναι κι οι δυο ριγωτοί και δεν χορταίνουν με τίποτα! Θα ζητήσω γατοτροφοδάνειο μου φαίνεται :D :D :D
Όσο για την εξαφάνισή μου, τι να κάνω αγαπητέ Κλινό... και δουλειές έχω και ... άλλον γάτο - δίποδο - που είναι έξτρα απαιτητικός σαν τα γατιά που
μου λάχανε...
Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, ωστόσο. Μήπως θα ήθελες να γίνεις και νονός τώρα, γιατί ακόμα τους έχω ανώνυμους και τους φωνάζω με το χρώμα τους;
Θέλω μικρά ονόματα και αστεία (προσοχή, όχι σόκιν!)
Άβαταρ μέλους
Isomnia
Maniac poster

Re: Ἕνας κόκκινος γάτος... Καὶ τὸ ἄλλο, γάτα ἤ γάτος;

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Οκτώβριος 16th, 2011, 9:13 am

Isomnia έγραψε: O γάτος είν' εδώ και μού 'φερε και παρέα... :smt005 :smt005 :smt005
Τώρα έχω δυο γατιά... Έχω κι έναν γκρίζο... είναι κι οι δυο ριγωτοί και δεν χορταίνουν με τίποτα! Θα ζητήσω γατοτροφοδάνειο μου φαίνεται :D :D :D
Όσο για την εξαφάνισή μου, τι να κάνω αγαπητέ Κλινό... και δουλειές έχω και ... άλλον γάτο - δίποδο - που είναι έξτρα απαιτητικός σαν τα γατιά που
μου λάχανε...
Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, ωστόσο. Μήπως θα ήθελες να γίνεις και νονός τώρα, γιατί ακόμα τους έχω ανώνυμους και τους φωνάζω με το χρώμα τους;
Θέλω μικρά ονόματα και αστεία (προσοχή, όχι σόκιν!)

Εικόνα

μετὰ πολλῆς γατευλαβίας,
στὴν εἰκόνα τῆς Ἰζομνίας.

* * *
Σὰν Παναγιὰ Πολυγατούσα,
τ' ὁμολογῶ, ναὶ, ἀδυνατοῦσα
νὰ σὲ φανταστῶ...
Μὲ τρεμουλιαστὸ
βῆμα, στὴν εἰκόνα σου, μπροστὰ,
προσκυνῶ, σὰ νἄφεραν ὀστὰ
γαταγίας φορουμοηγουμένης.
Μήπως καὶ λαμπάδα προσμένεις
ἀπὸ μένα τὸν γατόπιστο;
Θὰ μὲ δεχτεῖς ἀκαλλώπιστο;
Τάχα θέλεις λεφτὰ νὰ ρίξω
στὸ παγκάρι - κι' ἔτσι νὰ δείξω
τὴν πίστη στὰ γατοθαύματα,
νὰ μοῦ γιατρευτοῦν τὰ τραύματα
τῶν προτέρων ἀμφιβολιῶν μου;
Οἱ στίχοι τῶν κουτσομπολιῶν μου
θὰ συγχωρεθοῦν; Πές μου κάτι!
Δεῖξε σημάδι: θἄρθουν γάτοι
καὶ γάτες στὸ σπίτι μου ἀπ' ἔξω;
Ὁρκίζομαι, μὴν ξαναφταίξω!
Κλινοτροπάρια θὰ σοῦ γράψω...
Δὀς μου σημάδι, - θὰ τὸ χάψω.
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Re: Ἕνας κόκκινος γάτος... τὸ ἄλλο, εἶναι γάτα;

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Οκτώβριος 16th, 2011, 9:20 am

Πόση τιμή μου, νὰ γίνω ἐγὼ νοννὸς,
- ἐπιτέλους, κι' ἕνας γατάγιος οἰωνὸς!
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Ζώα και άνθρωπος

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες