Τί συμβαίνει μὲ τὶς καρδερίνες;

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Τί συμβαίνει μὲ τὶς καρδερίνες;

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Μάρτιος 19th, 2014, 4:39 pm

Ἔχω "χάσει" μέχρι τώρα 4 καρδερίνες,
μάλιστα καὶ σὲ 1 ἤ 2 μέρες
ἀπ' ὅταν τὶς ἔφερα.
Ἄντιθέτως, τὰ ἄλλα πουλάκια εἶναι μιὰ χαρά: καναρίνι, φλωροκαναρίνι, παπαγαλάκια, ζεμπράκια, σκαρτάκι!...
Ὅλα στὸν ἴδιο χῶρο, τοῖχο.
Ἀνέκαθεν ἐμεῖς εἴχαμε καρδερίνες... Ζοῦσαν χρόνια.
Βασικὴ τροφὴ γιὰ ὅλα: κεχρί. Καὶ: τροφὴ γιὰ παπαγαλάκια.
Τί μπορεῖ νὰ συμβαίνει;
Εὐχαριστῶ γιὰ κάθε πληροφορία.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 31963
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Τί συμβαίνει μὲ τὶς καρδερίνες;

Δημοσίευσηαπό Ηλιαστής » Μάρτιος 20th, 2014, 12:58 pm

Στρες μία στις δύο δεν ζεί στην αιχμαλωσία.
Σε αυτό το φόρουμ κάποτε έγραφε ο Ηλιαστής αλλά δεν άντεξε τις κλίκες και για αυτό μπάναρε το φόρουμ.
Καλό κουράγιο σε όσους προσπαθήσουν να τα βάλουν μαζί τους.
Ηλιαστής
Maniac poster

Δημοσ.: 11045
Εγγραφη: Νοέμβριος 18th, 2011, 3:25 pm
Τοποθεσια: Δορυφόρος της γής
Το μέλος Ηλιαστής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό AZUREUS » Μάρτιος 20th, 2014, 1:23 pm

Μάντης έγραψε: Στρες μία στις δύο δεν ζεί στην αιχμαλωσία.

ε δεν θα επιζούσαν οι δύο στις τέσσερις τότε? :smt017
Otto Weininger έγραψε:
Last Veteran έγραψε:
ένα κίνημα φασιστικό/ναζιστικό/εθνικιστικό/αυταρχικό/χουντικό/χιτλερικό/αυγοφιδίτικο

είμαστε η ΔΕΞΙΑ.

Ελευθερία ή φασισμός.
AZUREUS
Maniac poster

Δημοσ.: 13355
Εγγραφη: Ιούλιος 2nd, 2007, 5:41 pm
Το μέλος AZUREUS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ηλιαστής » Μάρτιος 20th, 2014, 1:34 pm

AZUREUS έγραψε:
Μάντης έγραψε: Στρες μία στις δύο δεν ζεί στην αιχμαλωσία.

ε δεν θα επιζούσαν οι δύο στις τέσσερις τότε? :smt017

Κοίτα δεν είναι απαραίτητο ότι στον ίδιο μία στις δύο θα ζήσει.
Όλα παίζουν ρόλο , ο Κλινό γράφει ότι σε μια δυο μέρες του πεθαίνουν.
Η Αλλαγή περιβάλλοντος (μαζί με την αιχμαλωσία ) μεγαλώνει το στρες στα πουλάκια.
Αν δοκιμάσει μεγαλύτερο κλουβί στην αρχή από αυτό που τις αιχμαλώτισαν στην αρχή , αν τους βάλει και κανένα κλαδί και λίγα χόρταράκια σαν ψεδαίσθηση ελευθερίας το πιο πιθανόν είναι κάποιες να του ζήσουν .
Αν του ζήσει μία μετά μεγαλώνουν οι πιθανότητες να του ζήσουν και άλλες.

Εγώ πάντως πάντα ανοίγω τα κλουβιά και τις ελευθερώνω όπου τις βρώ. :lol:

Μια φορά στην Αθηνάς σε ένα κατάστημα που τις πουλούσε και τις ελευθέρωσα μου φέρανε αστυνομία και μου κλάσανε τα .......α@

καμιά 20 αριά πουλάκια ελευθέρωσα. :lol:
Σε αυτό το φόρουμ κάποτε έγραφε ο Ηλιαστής αλλά δεν άντεξε τις κλίκες και για αυτό μπάναρε το φόρουμ.
Καλό κουράγιο σε όσους προσπαθήσουν να τα βάλουν μαζί τους.
Ηλιαστής
Maniac poster

Δημοσ.: 11045
Εγγραφη: Νοέμβριος 18th, 2011, 3:25 pm
Τοποθεσια: Δορυφόρος της γής
Το μέλος Ηλιαστής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό AZUREUS » Μάρτιος 20th, 2014, 2:13 pm

ναι, καλό είναι τα αγριοπούλια να μη τα φυλακίζουμε.
Αν και το έχω σκεφτεί κάμποσες φορές να φτιάξω καμια ξώβεργα και να πιάσω κανένα αλλά δεν αξίζει.
Τα ζηλεύω όμως τα γαμημένα τα αγριοπούλια που ζούνε έτσι και θέλω να τα πιάσω και να τα κλείσω κι αυτά σε κλουβιά.
Δεν θέλω να είμαι μόνος μου στη φυλακή μου. :smt117
Otto Weininger έγραψε:
Last Veteran έγραψε:
ένα κίνημα φασιστικό/ναζιστικό/εθνικιστικό/αυταρχικό/χουντικό/χιτλερικό/αυγοφιδίτικο

είμαστε η ΔΕΞΙΑ.

Ελευθερία ή φασισμός.
AZUREUS
Maniac poster

Το μέλος AZUREUS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό japetus » Μάρτιος 20th, 2014, 2:21 pm

Όπως απάντησαν και οι παραπάνω, φταίει το στρες της αιχμαλωσίας.
Εδώ και αρκετά χρόνια, απαγορεύεται αυστηρά η αγοραπωλησία καρδερινών και η εκτροφή τους και άρα εκεί όπου πουλάνε τέτοια πουλιά, εκτός του ότι παρανομούν, είναι φρεσκοπιασμένα και δυσκολεύονται να ξεπεράσουν το σοκ του κλουβιού..
Άβαταρ μέλους
japetus
Fast poster

Δημοσ.: 4671
Εγγραφη: Οκτώβριος 27th, 2006, 10:48 am
Τοποθεσια: KN21QC
Το μέλος japetus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό AZUREUS » Μάρτιος 20th, 2014, 2:25 pm

japetus έγραψε: Όπως απάντησαν και οι παραπάνω, φταίει το στρες της αιχμαλωσίας.
.

έχω δει όμως καρδερίνα σε κλουβί που δεν είχε σίγουρα στρες γιατί κελαηδούσε συνεχως και φαινόταν να καλοπέρναγε.
Μάλλον θα υπάρχει κάποιος τρόπος να ηρεμεί...
Otto Weininger έγραψε:
Last Veteran έγραψε:

είμαστε η ΔΕΞΙΑ.

Ελευθερία ή φασισμός.
AZUREUS
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Μάρτιος 20th, 2014, 2:30 pm

ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε: Ἔχω "χάσει" μέχρι τώρα 4 καρδερίνες,
μάλιστα καὶ σὲ 1 ἤ 2 μέρες
ἀπ' ὅταν τὶς ἔφερα.
Ἄντιθέτως, τὰ ἄλλα πουλάκια εἶναι μιὰ χαρά: καναρίνι, φλωροκαναρίνι, παπαγαλάκια, ζεμπράκια, σκαρτάκι!...
Ὅλα στὸν ἴδιο χῶρο, τοῖχο.
Ἀνέκαθεν ἐμεῖς εἴχαμε καρδερίνες... Ζοῦσαν χρόνια.
Βασικὴ τροφὴ γιὰ ὅλα: κεχρί. Καὶ: τροφὴ γιὰ παπαγαλάκια.
Τί μπορεῖ νὰ συμβαίνει;
Εὐχαριστῶ γιὰ κάθε πληροφορία.

Δεν λυπάσαι τις γάτες σου; με τόσους και τέτοιους μεζέδες, που δεν μπορούν να φτάσουν, σίγουρα παθαίνουν ψυχικά τραύματα! :smt003

.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 22398
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό japetus » Μάρτιος 20th, 2014, 2:43 pm

AZUREUS έγραψε:
japetus έγραψε: Όπως απάντησαν και οι παραπάνω, φταίει το στρες της αιχμαλωσίας.
.

έχω δει όμως καρδερίνα σε κλουβί που δεν είχε σίγουρα στρες γιατί κελαηδούσε συνεχως και φαινόταν να καλοπέρναγε.
Μάλλον θα υπάρχει κάποιος τρόπος να ηρεμεί...

Παλιότερα που επιτρεπόταν η εκτροφή τους, υπήρχαν καρδερίνες εκτροφής που μεγάλωναν, κελαηδούσαν και ζευγάρωναν κανονικά σε αιχμαλωσία. Μετά την απαγόρευση είναι πιο εύκολο για τους επίδοξους πωλητές να αιχμαλωτίσουν άγριες για να καλύψουν τη ζήτηση παρά να αναπαράγουν, καθώς ήμερα πουλιά που θα ζευγαρώσουν σε αιχμαλωσία είναι δύσκολο να βρεθούν...
Άβαταρ μέλους
japetus
Fast poster

Δημοσ.: 4671
Εγγραφη: Οκτώβριος 27th, 2006, 10:48 am
Τοποθεσια: KN21QC
Το μέλος japetus, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Μάρτιος 20th, 2014, 2:55 pm

Οἱ γάτες μου ἔχουν γαλλικὴ ἀνατροφή, δὲν εἶναι λαϊκοῦρες, κι' ἐντέλει εἶναι έρωτευμένες μαζύ μου, (αὐτὸ σημαίνει πολλά!),
καὶ τὰ πουλιὰ τὶς ἀφήνουν ἀδιάφορες!
Μιλᾶμε γιὰ γάτες ντὲ καλιτέ! Ἄ!...
~~
Εικόνα
Εὐχαριστῶ γιὰ τὸ ἐνδιαφέρον...
Σήμερα, ἀγόρασα ἄλλη καρδερίνα, ἀπὸ ἄλλο μαγαζί, ἀφοῦ συζητήσαμε.
Τ' ἀγριοπούλια, λέει, ἔχουν διαφορετικὴ τροφή! (Γίνανε μαμόθρεφτα, σὰν τοὺς νεο-Ἕλληνες; Μπορεῖ.).
Βρὲ, παιδί μου, ὅσο ἤμουν μικρὸς καὶ ζοῦσε καὶ ὁ πατέρας μου, πᾶντα εἴχαμε καρδερίνες. Κεχρὶ τρώγανε καὶ καναβοῦρι.
Ἁπλῶς, τώρα δὲν παίρνω καναβοῦρι. Ἄσε μὴ μοῦ φυτρώσει σὲ καμιὰ γλάστρα κι' ἔχω ἱστορίες...
Ἐφ' ὅσον ἤδη κάποια (πολλὰ) πουλάκια βρίσκονται πιασμένα στὸ κουβί, δὲν αἰσθάνομαι τύψεις νὰ τὰ ἔχω σπίτι μου.
Ἄλλωστε εἶναι τόσο ἄδολη ἡ συντροφιά τους. Ποτὲ δὲν μ' ἐνοχλοῦν, κι' ἄς κελαϊδοῦν τὸ μεσημέρι ποὺ κοιμᾶμαι.
Μὴν πῶ νευριάζω ὅταν (τὸ σκαρτάκι λόγου χάρη) δὲν κελαϊδοῦν.
Τὰ τρελλαίνω κι' ἐγὼ στὴν μουσικὴ, τραγουδῶ κι' ἐγὼ ἀπὸ πάνω καὶ γίνεται...
Ὠδεῖον. Σκέψου!...
Μέχρι καὶ κουκουβάγια θἄθελα νὰ εἶχα, βαλσαμωμένη, ἔστω!...
Ἡ Θεὰ Ἀθηνᾶ νὰ μᾶς ἔχει καλά...

Chants d'oiseaux de France partie 1, ==== https://www.youtube.com/watch?v=jreEzsF0AYY
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Απρίλιος 11th, 2014, 1:58 am

Ἄμ, πάει καὶ ἡ 5η!
Εἶχε κουρνιάσει, μὲ τὸ κεφάλι μὲς τὰ φτερά της, οὔτε ποὺ σάλευε.
Ἔβαλα τὸ χέρι μου μέσα στὸ κλουβί, ἀναταράχτηκε ἀλλὰ πάλι τὰ
ἴδια: κούρνιασε.
Κάποια στιγμὴ πῆγε νὰ φάει. Χάρηκα. Ἀλλὰ ξανακούρνιασε. Λίγες
ὧρες ἀργότερα τὴν εἶχα στὰ χέρια μου ξεψυχισμένη.
Δὲν ἔνιωσα ὅπως πρόπερσι μὲ τὴν Μπιζοὺ ἤ ἀργότερα μὲ τὸν Ράσκο. Οἱ γάτες μὲ συγκλονίζουν περισσότερο.
Ἀλλὰ...
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Τζακ Πάλανς » Απρίλιος 14th, 2014, 11:21 am

Μάντης έγραψε:
Μια φορά στην Αθηνάς σε ένα κατάστημα που τις πουλούσε και τις ελευθέρωσα μου φέρανε αστυνομία και μου κλάσανε τα .......α@

Τι σου είπαν;
ΛΕΩΝ έγραψε:Και η ελλάδα αυτό ήταν όταν συστάθηκε σαν κράτος. Είδαμε τι βρώμικο ρόλο έπαιξε για να ροκανιστεί η οθ. αυτοκρατορία.

black_paint έγραψε:είσαι μισογύνης

Άβαταρ μέλους
Τζακ Πάλανς
Maniac poster

Δημοσ.: 10025
Εγγραφη: Οκτώβριος 10th, 2012, 6:22 pm
Το μέλος Τζακ Πάλανς, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Anon. » Απρίλιος 14th, 2014, 12:03 pm

Εδώ και αρκετά χρόνια, απαγορεύεται αυστηρά η αγοραπωλησία καρδερινών και η εκτροφή τους και άρα εκεί όπου πουλάνε τέτοια πουλιά, εκτός του ότι παρανομούν, είναι φρεσκοπιασμένα και δυσκολεύονται να ξεπεράσουν το σοκ του κλουβιού..

ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε: Οἱ γάτες μου ἔχουν γαλλικὴ ἀνατροφή, δὲν εἶναι λαϊκοῦρες,.....
Σήμερα, ἀγόρασα ἄλλη καρδερίνα, ἀπὸ ἄλλο μαγαζί, ἀφοῦ συζητήσαμε.

Μέχρι καὶ κουκουβάγια θἄθελα νὰ εἶχα, βαλσαμωμένη, ἔστω!...

ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ έγραψε: Ἄμ, πάει καὶ ἡ 5η!

ὧρες ἀργότερα τὴν εἶχα στὰ χέρια μου ξεψυχισμένη.
Δὲν ἔνιωσα ὅπως πρόπερσι μὲ τὴν Μπιζοὺ ἤ ἀργότερα μὲ τὸν Ράσκο.

Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις απο που αγοραζεις τις μελλοθανατες καρδερινες;
I shall talk of things which are sometimes accidentally true
Άβαταρ μέλους
Anon.
Crazy poster

Δημοσ.: 5972
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2008, 11:49 pm
Το μέλος Anon., σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Von Mackensen » Απρίλιος 14th, 2014, 12:09 pm

Αμάν ρε Κλινο.Βγαλτες από το κλουβί τις καημένες να πετάξουν να φύγουνε,αμαρτία είναι. :(
Άβαταρ μέλους
Von Mackensen
Fast poster

Δημοσ.: 3846
Εγγραφη: Αύγουστος 12th, 2006, 5:56 pm
Το μέλος Von Mackensen, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Anon. » Απρίλιος 14th, 2014, 1:38 pm

Αφου λεει πως δεν ενοιωσε.
I shall talk of things which are sometimes accidentally true
Άβαταρ μέλους
Anon.
Crazy poster

Δημοσ.: 5972
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2008, 11:49 pm
Το μέλος Anon., σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Ζώα και άνθρωπος

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες