Το κατοικίδιο μου

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

Re: Το κατοικίδιο μου

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 7th, 2017, 10:06 pm

Ερμής έγραψε:
Λευκός Λύκος έγραψε:
Ερμής έγραψε:

Και παίζει και ένα άλλο πανχοντρο με πεσμένα τα αυτιά που μοιάζει με scottish fold. Επίσης πανέμορφο!

:smt005
Όταν μπορέσεις φωτογράφισετο!!
Το είχα ανεβάσει στο ινστα πριν μέρες...

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα

Κατά λάθος ανέβηκε μια άκυρη φωτο πριν από ταπα

Aρσενικος αληταμπουρας που στανταρ εχει παιξει πολυ ξυλο στη ζωη του.
Για να εχει πεσμενα τ αυτια σημαινει οτι καπου πιαστηκαν βγαζοντας το κεφαλι του και τραυματιστηκαν.
stergiosbik
Fast poster

Δημοσ.: 4788
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 7th, 2017, 10:07 pm

Ναι ρε στάνταρ, δε νομίζω να είναι ημίαιμο scottish
Leon Degrelle: "Οι δεξιοί είναι δειλοί , δεν κάνουν για τίποτε..."

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσ.: 34656
Εγγραφη: Φεβρουάριος 19th, 2008, 2:12 pm
Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Τὸ κατοικίδιό μου.

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » Νοέμβριος 9th, 2017, 8:44 am

Ἄχ, μωρέ, πρέπει κάποια φορὰ νὰ φωτογραφίσω τὸν Πιπίνο!...
Τί γλυκὸς γάτος (τοῦ δρόμου). Πόσες φορὲς ἔχω πεῖ νὰ τὸν πάρω σπίτι μου.
Ἀλλὰ ἔχει μάθει τόσο ἀλλοιῶς...Τὸν ἀγκαλιάζω καὶ τὸν χαϊδεύω ὅποτε τὸν
βρῶ.
Ἀγαπάω τὰ γατάκια ποὺ δὲν εἶναι ἄνθρωποι, δηλ. μιμητικὰ ζῶα, ξενομανὴ!
Δὲν ἀκοῦν κωλοαμερικάνικα τοῦ Σοῦπερ-Μάρκετ οὔτε βάζουν λατινικὰ ἐρω-
τηματικά (θὰ τὰ ἔχεζα πατόκορφα, ἄν κάναν κάτι τέτοιο).
Νἄχω δύο γάτους!

Εικόνα <----- Προβλέπεται γιὰ ἀκλι-
νοσόφιστο τὸ καημένο, - τὸ νιώθει καὶ μόνο του!

Σὺν [+], στὸ νῆμα.
Εἶμαι ὁ μεσιὲ Κλινοηδυεπὴς
ὡραῖος, ὀλέθριος.
Καί, ἡ τελευταία λέξη τῆς κλιν'-ἐρασμιότητος: :klino:
Περᾶστε τὸ ποντίκι σας πάνω στὴν εἰκόνα, τίποτ' ἄλλο δὲν σᾶς λέω!
Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Extreme poster

Δημοσ.: 32892
Εγγραφη: Ιανουάριος 31st, 2008, 11:31 pm
Τοποθεσια: Κλινοηδυεπὲς ΠαραΓατιανὸν ἀθηναϊκὸν κλεινὸν τέρας. Κλινοχαρής ἐπωνομασθεὶς Οἰδίνους!
Το μέλος ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Λευκός Λύκος » Νοέμβριος 14th, 2017, 12:10 am

:lol:
Συνημμένα
0C9A7BA2-FFCC-4C78-8038-2B072A81BF50.jpeg
Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Crazy poster

Δημοσ.: 9745
Εγγραφη: Ιανουάριος 6th, 2012, 7:43 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία
Το μέλος Λευκός Λύκος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Νοέμβριος 14th, 2017, 1:29 am

Μήτσο!
:smt007
Προσπαθώ να φθάσω τα 500 ποστ ώστε να μπορώ να ψηφίζω. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Δημοσ.: 24040
Εγγραφη: Μάιος 28th, 2011, 7:13 pm
Το μέλος Σουβλίτσα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Κόκορας » Νοέμβριος 14th, 2017, 2:46 am

ωραιο γατι ρε Λυκε

τα δικα σου Ερμη απο ποια σαβανα τα ξετρυπωσες; :lol:
“The first gulp from the glass of natural sciences will turn you into an atheist, but at the bottom of the glass God is waiting for you.”
― Werner Heisenberg
Άβαταρ μέλους
Κόκορας
Extreme poster

Δημοσ.: 31332
Εγγραφη: Απρίλιος 10th, 2010, 2:26 pm
Τοποθεσια: Συμβασιλεύουσα
Το μέλος Κόκορας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Λευκός Λύκος » Νοέμβριος 18th, 2017, 8:55 pm

:smt003
Συνημμένα
F12D8662-AD01-49E1-8147-574CAF34CCA1.jpeg
Άβαταρ μέλους
Λευκός Λύκος
Crazy poster

Δημοσ.: 9745
Εγγραφη: Ιανουάριος 6th, 2012, 7:43 pm
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη-Μακεδονία
Το μέλος Λευκός Λύκος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 21st, 2017, 1:12 pm

Χθες ο γαμπρός μου μου εκμυστηρεύτηκε οτι θέλει να φέρει στο σπίτι ένα κουτάβι γαλλικο μπουλντογκ και ήθελε τη γνώμη μου, πρώτα του είπα οτι αν επιβιώσει και δε τον κατακρεουργήσει η γλυκούτσικη γυναίκα του, θα είναι αρκετά δύσκολο μιας ούτε εγω τρελαίνομαι στην ιδέα σκυλιού στο σπίτι, συν οτι ο παπάρας λείπει όπως και εγώ πολλές ώρες. Θα έχουμε γέλιο στη συνέχεια αν και νομίζω ήρθε στα συγκαλά του μετά την κουβέντα μας. :lol:

"Προσοχή στην δεξιά. Είναι δειλοί που συμμαχούν με τους πάντες , ακόμη και με τους κομμουνιστές..."
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Το μέλος Ερμής, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 21st, 2017, 1:15 pm

Ετσι ειναι αυτα αμα πας σωγαμπρος.
Να μην κανει κατι ο ανθρωπος,πεσατε να τον φατε!!!
stergiosbik
Fast poster

Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Νοέμβριος 21st, 2017, 1:17 pm

Ερμής έγραψε: Χθες ο γαμπρός μου μου εκμυστηρεύτηκε οτι θέλει να φέρει στο σπίτι ένα κουτάβι γαλλικο μπουλντογκ και ήθελε τη γνώμη μου, πρώτα του είπα οτι αν επιβιώσει και δε τον κατακρεουργήσει η γλυκούτσικη γυναίκα του, θα είναι αρκετά δύσκολο μιας ούτε εγω τρελαίνομαι στην ιδέα σκυλιού στο σπίτι, συν οτι ο παπάρας λείπει όπως και εγώ πολλές ώρες. Θα έχουμε γέλιο στη συνέχεια αν και νομίζω ήρθε στα συγκαλά του μετά την κουβέντα μας. :lol:

Παρακάμπτω οτι λες παπάρα τον τίμιο πατριώτη γαμπρό σου και επισημαίνω:

κι άλλο κουτάβι μπουλντογκ θέλουνε να μπει στην οικογένεια?
Μπρε Ερμή, κατά βάθος ζηλεύεις :smt016
Προσπαθώ να φθάσω τα 500 ποστ ώστε να μπορώ να ψηφίζω. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

Το μέλος Σουβλίτσα, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ερμής » Νοέμβριος 21st, 2017, 1:22 pm

stergiosbik έγραψε: Ετσι ειναι αυτα αμα πας σωγαμπρος.
Να μην κανει κατι ο ανθρωπος,πεσατε να τον φατε!!!

Μπα ήμουν αρκετά ήπιος και λογικός, του είπα οτι η γυναίκα του είναι αρκετά πράα και μειλίχια όταν ειδικά πας να ξεπεράσεις τα redlines της, νομίζω κατάλαβε :lol:

παπάρα τον λέω με την καλή έννοια όπως λέω κα ιτον αδερφό μου, γαμώ τα παιδιά είναι, καλύτερα τα πάω με αυτον παρά με τον bro μου.
Αντιπαρέρχομαι το περι ζήλειας :smt016

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 28th, 2017, 1:06 pm

Πετυχα αυτον τον πανεμορφο γατο σημερα που σταματησα να παρω εναν καφε.
Οι φωτο τον αδικουν.Ειναι απο τις πιο ομορφες γατες που εχω δει.
Μακρυ βελουδινο τριχωμα με ωραιο αναστημα.
Κουκλος!!!

20171128_105801.jpg

20171128_105752.jpg
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Νοέμβριος 28th, 2017, 1:15 pm

τι πανεμορφος; αυτός είναι σαν η μάνα του να πηδήχτηκε με σφουγγαρίστρα.
«Θα έρθει ο καιρός που θα διευθύνουν τον κόσμο τα άναρχα και τα μπάλαλα, δηλαδή τα αναρχομπάλαλα»
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 27407
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Νοέμβριος 28th, 2017, 1:17 pm

Χρειαζεστε οφθαλμιατρο κυριε!
stergiosbik
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Σουβλίτσα » Δεκέμβριος 12th, 2017, 3:01 am

Πραγματικά όμορφο γατί!
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Extreme poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Ζώα και άνθρωπος

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες