Θα αγοράσω ένα γάιδαρο.

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Θα αγοράσω ένα γάιδαρο.

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Ιούλιος 21st, 2016, 8:32 pm

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα γάιδαρο (πραγματικό).

Ακόμη δεν έχω ψάξει και δεν ξέρω πόσο κάνουν,
άμα κάποιος ξέρει πόσο πουλιούνται ας γράψει.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Δημοσ.: 20947
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: Θα αγοράσω ένα γάιδαρο.

Δημοσίευσηαπό Κόκορας » Ιούλιος 21st, 2016, 8:33 pm

καλη φαση
“The first gulp from the glass of natural sciences will turn you into an atheist, but at the bottom of the glass God is waiting for you.”
― Werner Heisenberg
Άβαταρ μέλους
Κόκορας
Extreme poster

Δημοσ.: 31039
Εγγραφη: Απρίλιος 10th, 2010, 2:26 pm
Τοποθεσια: Συμβασιλεύουσα
Το μέλος Κόκορας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Νταρνάκας » Ιούλιος 21st, 2016, 8:34 pm

Οὕτω τὸ δίκαιον κέκριται, τὸν κρείττω τοῦ ἥττονος ἄρχειν καὶ πλέον ἔχειν.
Πλάτων, Γοργίας, 483.δ
Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Extreme poster

Δημοσ.: 30426
Εγγραφη: Ιανουάριος 21st, 2012, 1:55 am
Τοποθεσια: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών
Το μέλος Νταρνάκας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Ιούλιος 21st, 2016, 8:53 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε: Σκέφτομαι να αγοράσω ένα γάιδαρο (πραγματικό).

Ακόμη δεν έχω ψάξει και δεν ξέρω πόσο κάνουν,
άμα κάποιος ξέρει πόσο πουλιούνται ας γράψει.

Υπάρχει κάποιος νεόπλουτος Μεσσήνιος, έχει κάνει δωρεά μια πτέρυγα στο Νοσοκομείο σας και κάποια άλλα περίεργα έργα στο χωριό του. Ονόματα δεν χρειάζονται να ειπωθούν.
Είχε πει ότι επρόκειτο να αγοράσει μιαν έκταση και να την γεμίσει γαϊδούρια. Αυτός θα σε πληροφορήσει!
.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 23047
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ανάφεντος » Ιούλιος 21st, 2016, 8:55 pm

ΑΡΣΕΝΙΚΟ 'Η ΘΗΛΥΚΌ (ΓΑΪΔΟΥΡΑ)?!!1;;;,...;

πιστεύω ότι τα θηλυκά γαϊδούρια πρέπει να είναι πιο ακριβά.
Got to find the human voice. Lord, deliver us from Babel.
Άβαταρ μέλους
Ανάφεντος
Fast poster

Δημοσ.: 3955
Εγγραφη: Αύγουστος 20th, 2015, 2:21 am
Το μέλος Ανάφεντος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Ιούλιος 21st, 2016, 8:59 pm

NANDROS έγραψε: Υπάρχει κάποιος νεόπλουτος Μεσσήνιος, έχει κάνει δωρεά μια πτέρυγα στο Νοσοκομείο σας και κάποια άλλα περίεργα έργα στο χωριό του. Ονόματα δεν χρειάζονται να ειπωθούν.
Είχε πει ότι επρόκειτο να αγοράσει μιαν έκταση και να την γεμίσει γαϊδούρια. Αυτός θα σε πληροφορήσει!

Άσχετο αυτό.

Δεν θέλω να το πληρώσω χρυσό.
Θέλω να έχει <καλούς τρόπους> και να μην ρίχνει κάτω τον αναβάτη. :D
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό independent_44 » Ιούλιος 21st, 2016, 8:59 pm

Το είχα σκεφτεί κι εγώ παλιά..
Λένε ότι γίνεται φίλος καλός.
Ὄλβιος ὅστις ἱστορίης ἔσχε μάθησιν
independent_44
Crazy poster

Δημοσ.: 9895
Εγγραφη: Απρίλιος 24th, 2008, 6:11 pm
Το μέλος independent_44, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ανάφεντος » Ιούλιος 21st, 2016, 9:01 pm

νομίζω πως επιδοτούνται κιόλας τα γαϊδουράκια. η εκτροφή τους.
Got to find the human voice. Lord, deliver us from Babel.
Άβαταρ μέλους
Ανάφεντος
Fast poster

Δημοσ.: 3955
Εγγραφη: Αύγουστος 20th, 2015, 2:21 am
Το μέλος Ανάφεντος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Ιούλιος 21st, 2016, 9:04 pm

Σε ένα χωριό που έφτιαχνα μια οικοδομή, γύρναγε ελεύθερο ένα γαϊδούρι που συμπεριφερόταν σαν σκυλί. :D
Αλλά ήταν γέρικο και δεν ρώτησα άμα το δίνουν.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό paralo » Ιούλιος 21st, 2016, 9:31 pm

Έχεις πάρκινγκ ή πυλωτη; Που θα τον δενεις;
61+1
Άβαταρ μέλους
paralo
Crazy poster

Δημοσ.: 8066
Εγγραφη: Οκτώβριος 3rd, 2015, 6:56 pm
Το μέλος paralo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Ιούλιος 21st, 2016, 9:36 pm

paralo έγραψε: Έχεις πάρκινγκ ή πυλωτη; Που θα τον δενεις;

Έχω μεγάλο οικόπεδο (με ΕΝΦΙΑ) :D
Θα το καθαρίζει από τα χορτάρια.

Άμα γίνουμε Βενεζουέλα, θα χρησιμοποιηθεί σαν μεταφορικό μέσο.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Νταρνάκας » Ιούλιος 21st, 2016, 9:40 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε:
paralo έγραψε: Έχεις πάρκινγκ ή πυλωτη; Που θα τον δενεις;

Έχω μεγάλο οικόπεδο (με ΕΝΦΙΑ) :D
Θα το καθαρίζει από τα χορτάρια.

Τα χορτάρια όμως θα τελειώσουν γρήγορα και θα χρειάζεται να τον ταΐζεις. Για δωρεάν σανό νομίζω υπάρχουν αρκετοί φορουμίτες που μπορούν να σε εξυπηρετήσουν. :P
Οὕτω τὸ δίκαιον κέκριται, τὸν κρείττω τοῦ ἥττονος ἄρχειν καὶ πλέον ἔχειν.
Πλάτων, Γοργίας, 483.δ
Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Extreme poster

Δημοσ.: 30426
Εγγραφη: Ιανουάριος 21st, 2012, 1:55 am
Τοποθεσια: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών
Το μέλος Νταρνάκας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Ιούλιος 21st, 2016, 9:42 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε:
NANDROS έγραψε: Υπάρχει κάποιος νεόπλουτος Μεσσήνιος, έχει κάνει δωρεά μια πτέρυγα στο Νοσοκομείο σας και κάποια άλλα περίεργα έργα στο χωριό του. Ονόματα δεν χρειάζονται να ειπωθούν.

Άσχετο αυτό.

Δεν θέλω να το πληρώσω χρυσό.
Θέλω να έχει <καλούς τρόπους> και να μην ρίχνει κάτω τον αναβάτη. :D

Από όσα θυμάμαι από τις παιδικές μου εμπειρίες στο χωριό, τα θηλυκά γαϊδούρια ήσαν τα πιο ήμερα.
Τα αρσενικά, όταν μύριζαν θηλυκό με οίστρο, ήσαν δύσκολα στο κουμαντάρισμα!
.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 23047
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Ιούλιος 21st, 2016, 9:43 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε: Σκέφτομαι να αγοράσω ένα γάιδαρο

:smt005
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 85529
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Cavaliere » Ιούλιος 21st, 2016, 9:46 pm

Μηχανικέ, εγώ σου κάνω;
ORDEM E PROGRESSO.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Σκληρή αρχή μιας σκληρής μέρας

Δημοσ.: 85529
Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2008, 3:51 pm
Τοποθεσια: Δόξα τω Θεώ.
Το μέλος Cavaliere, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Ζώα και άνθρωπος

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες