Κοκο ο Γορίλλας

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες

Κοκο ο Γορίλλας

Δημοσίευσηαπό Nero » Μάρτιος 29th, 2017, 5:02 pm

Πολύ περίεργη και ενδιαφέρουσα υπόθεση. Η κριτική που γίνεται μου φαίνεται λογική και είμαι κι εγώ καχύποπτος αλλά γαμώτο απο τα βιντεο φαίνεται ότι το ζώο πραγματικά καταλαβαίνει τουλάχιστον ένα μέρος απο αυτά που του λένε και αντιδρά. Μπορώ να καταλάβω πχ ότι τα "κατοικίδια" γατάκια τα κρατάει στην οσία ομήρους.όπως κάνουν συχνά οι λέαινες που έχασαν τα μικρά τους με μια αντιλόπη όταν όμως του λέει ότι η γάτα πέθανε έχει αντίδραση,μπορεί η ερμηνεία να είναι υποκειμενική κλπ αλλά είναι αντίδραση :o

iustum enim est bellum quibus necessarium, et pia arma ubi nulla nisi in armis spes est

A peaceful land,a quiet people

http://i.imgur.com/HB0fLMY.gif
Άβαταρ μέλους
Nero
Maniac poster

Δημοσ.: 16937
Εγγραφη: Ιανουάριος 23rd, 2014, 11:46 pm
Το μέλος Nero, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επιστροφή στην Ζώα και άνθρωπος

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες