ΚΟΥΤΣΟΥΝΙΑ

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

ΚΟΥΤΣΟΥΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό Skywalls » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:31 am

Θα μιλήσουμε για κουτσούνια..δηλαδή για ζώα :smt041 :smt045 :smt042

Ποια είναι τα αγαπημένα σας ζώα και γιατί; Θέλω και φωτογραφίες.

Τα δικά μου είναι:

1. Όλα τα αιλουροειδή.
2. Καναρίνια κ παπαγαλάκια.
3. Σκυλος.
4. Αγελάδα.
5. Γαιδουράκι.
6. Κουνέλια.
7. Λύκος.
8. Όλα τα είδη αλεπούς.
9. Τσακάλι.
10. Σκίουρος.
11. Δελφίνια.
12. Ενυδρίδες.
13. Αλογάκια της θάλασσας.
14. Πολικές φώκιες.
15. Άλογα.
16. Πάντα.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία απο Skywalls την Ιανουάριος 4th, 2018, 1:09 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Με διακατέχει μια σκασίλα.
Άβαταρ μέλους
Skywalls
Casual Poster

Δημοσ.: 826
Εγγραφη: Οκτώβριος 26th, 2017, 1:38 pm
Το μέλος Skywalls, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: ΚΟΥΤΣΟΥΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:34 am

Οι φασίστες πιάνονται;
Έχω γνωρίσει κάποια πολύ ενδιαφέροντα δείγματα.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσ.: 3666
Εγγραφη: Δεκέμβριος 17th, 2012, 3:39 pm
Τοποθεσια: Το καλύτερο μέρος στον κόσμο.
Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Athina__P » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:35 am

Τέτοια ώρα; :o :)

Όλα που έγραψες! Έχεις δει αληθινό αλογάκι της θάλασσας; Είναι μαγεία! Στο βυθό, εννοώ. Σε κοιτάει καλά - καλά και δήθεν έχει καμουφλαριστεί, δήθεν ότι δεν το βλέπεις, έχει πολλή πλάκα η συνάντηση.

Από τότε που έκανα τα δικά μου κουτσούνια μου πέρασε το πολύ ένστικτο για τα άλλα πλασματάκια, αλλά το έχει η κόρη μου πλέον.
Athina__P
Crazy poster

Δημοσ.: 6361
Εγγραφη: Απρίλιος 26th, 2015, 12:48 pm
Το μέλος Athina__P, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Skywalls » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:35 am

Γραφικός έγραψε: Οι φασίστες πιάνονται;
Έχω γνωρίσει κάποια πολύ ενδιαφέροντα δείγματα.

Οπως;
Άβαταρ μέλους
Skywalls
Casual Poster

Το μέλος Skywalls, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Skywalls » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:37 am

Athina__P έγραψε: Τέτοια ώρα; :o

Όλα που έγραψες! Έχεις δει αληθινό αλογάκι της θάλασσας; Είναι μαγεία! Στο βυθό, εννοώ. Σε κοιτάει καλά - καλά και δήθεν έχει καμουφλαριστεί, δήθεν ότι δεν το βλέπεις, έχει πολλή πλάκα η συνάντηση.

Από τότε που έκανα τα δικά μου κουτσούνια μου πέρασε το πολύ ένστικτο για τα άλλα πλασματάκια, αλλά το έχει η κόρη μου πλέον.

Τωρα μου ρθε γιατι εβλεπα ενα βιντεο με μια αγριογατα που την φροντιζουν κ αυτη γουργουριζει κ μου ρθε εμπνευση :smt005

Δεν εχω δει απο κοντα οχι :smt009 θα θελα πολυ ομως, φανταζομαι ηταν απιστευτο ε;

Eννοειται τα ανθρωπινα κουτσουνια ειναι αλλη κατηγορια :) Να τα χαιρεσαι :)

Εγω εχω τρομερη αδυναμια στα ζωακια!
Άβαταρ μέλους
Skywalls
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:38 am

Skywalls έγραψε: Οπως;

Ένας aeisihtir δίπλα σ' έναν αριθμό που έμπαινε εδώ. Τους άλλους δεν τους ξες, είναι γνωριμίες εκτός πληκτρολογίου.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Το μέλος Γραφικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ζενίθεδρος » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:39 am

Ο αετός. Μου αρέσει το κλέφτικο σφύριγμά του.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Maniac poster

Δημοσ.: 15725
Εγγραφη: Οκτώβριος 30th, 2008, 8:58 pm
Τοποθεσια: Kingdom of Tonga
Το μέλος Ζενίθεδρος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Skywalls » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:40 am

Γραφικός έγραψε:

Ένας aeisihtir δίπλα σ' έναν αριθμό που έμπαινε εδώ. Τους άλλους δεν τους ξες, είναι γνωριμίες εκτός πληκτρολογίου.

Αν σου πω οτι καταλαβα θα σου πω ψεμματα.

Αντε πες μας ποια ειναι τα αγαπημενα σου ζωα ομως.
Άβαταρ μέλους
Skywalls
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό Γραφικός » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:42 am

Skywalls έγραψε:
Γραφικός έγραψε:

Αν σου πω οτι καταλαβα θα σου πω ψεμματα.

Αντε πες μας ποια ειναι τα αγαπημενα σου ζωα ομως.

Οι γαδάρ'!
εξαιτίας του άσματος (θα έλεγα ποιήματος αλλά πρώτα γνώρισα το τραγούδι):

Θα έλεγα γάτες αλλά δεν τις βάζω μαζί με τα άλλα ζώα, είναι κατηγορία από μόνες τους.
Τελευταία επεξεργασία απο Γραφικός την Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:46 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Γραφικός
Fast poster

Δημοσίευσηαπό Skywalls » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:45 am

Ζενίθεδρος έγραψε: Ο αετός. Μου αρέσει το κλέφτικο σφύριγμά του.

Κ το οτι πεθαινει στον αερα ελευθερος κ δυνατος να υποθεσω 8)
Άβαταρ μέλους
Skywalls
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό Ζενίθεδρος » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:52 am

Skywalls έγραψε:
Ζενίθεδρος έγραψε: Ο αετός. Μου αρέσει το κλέφτικο σφύριγμά του.

Κ το οτι πεθαινει στον αερα ελευθερος κ δυνατος να υποθεσω 8)

Δεν έχω δει να πεθαίνει στον αέρα αετός, για να εκφέρω γνώμη. Έχω ακούσει όμως να σφυρίζει και μοιάζει πολύ με ανθρώπινο το σφύριγμά του.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Maniac poster

Δημοσ.: 15725
Εγγραφη: Οκτώβριος 30th, 2008, 8:58 pm
Τοποθεσια: Kingdom of Tonga
Το μέλος Ζενίθεδρος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Αγις » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:55 am

Λόγω περιοχής εμφανίζονται και παρακολουθώ κάποια είδη όχι τόσο συνηθισμένα.
Αυτό που έμαθα να εκτιμώ για τις εκπληκτικές ικανότητες που το εχει προικίσει η φύση είναι το παρακάτω που συνηθίζει να χρησιμοποιεί τη σίτα του γραφείου σαν σημείο ενέδρας.

Εικόνα

Εδώ μετράω το μποι του

Εικόνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ
Άβαταρ μέλους
Αγις
Crazy poster

Δημοσ.: 9575
Εγγραφη: Μάιος 15th, 2010, 2:09 pm
Το μέλος Αγις, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Skywalls » Ιανουάριος 3rd, 2018, 2:59 am

Αγις έγραψε: Λόγω περιοχής εμφανίζονται και παρακολουθώ κάποια είδη όχι τόσο συνηθισμένα.
Αυτό που έμαθα να εκτιμώ για τις εκπληκτικές ικανότητες που το εχει προικίσει η φύση είναι το παρακάτω που συνηθίζει να χρησιμοποιεί τη σίτα του γραφείου σαν σημείο ενέδρας.

Εικόνα

Εδώ μετράω το μποι του

Εικόνα

Καλα δε το πιστευω οτι εκατσες κ το μετρησες :smt005

Υ.Γ. Με φρικαρει λιγο η αληθεια ειναι..ολα τα εντομοειδη δηλαδη :roll:
Άβαταρ μέλους
Skywalls
Casual Poster

Δημοσίευσηαπό Αγις » Ιανουάριος 3rd, 2018, 3:11 am

Μου έκατσε :smt003 και τη μέτρησα .
Θηλυκιά βάσει μεγέθους ...

Εντυπωσιακη είναι τη νύχτα η Λευκή Τυτώ - που εμφανίζεται σαν φάντασμα αλλά πώς να την φωτογραφήσεις ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ
Άβαταρ μέλους
Αγις
Crazy poster

Δημοσ.: 9575
Εγγραφη: Μάιος 15th, 2010, 2:09 pm
Το μέλος Αγις, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ju-87 » Ιανουάριος 3rd, 2018, 3:22 am

Ωραίο τόπικ! :wave:

Τα αγαπημένα μου είναι τα αιλουροειδή λόγω της ανεξαρτησίας και παράλληλα της άγριας ομορφιάς τους
Νύχια, δόντια, ταχύτητα, ευφυΐα, οι απόλυτοι κυνηγοί που έχει σήμερα η φύση

Κούκλος: εμφάνιση

Φτάνει μέχρι και τα 130 χλμ/ώρα: εμφάνιση

Δεν σου έρχεται να τα χαϊδέψεις;: εμφάνιση

Το μικρότερο ξαδερφάκι τους: εμφάνιση
ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ
Άβαταρ μέλους
Ju-87
Fast poster

Δημοσ.: 1076
Εγγραφη: Δεκέμβριος 24th, 2017, 2:12 am
Το μέλος Ju-87, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Ζώα και άνθρωπος

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες