Ειδικα προστατευτικα δακτυλων, καμια ιδεα?

Ανθρώπινες κατασκευές, έργα - do it yourself, είδη μοντελισμού.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Re: Ειδικα προστατευτικα δακτυλων, καμια ιδεα?

Δημοσίευσηαπό Elizabetta86 » Φεβρουάριος 7th, 2017, 3:26 pm

Τεν τεν έγραψε: Χειρουργός είναι Ελιζαμπεθ; Αν ναι ρώτα στα ιατρικά είδη, αν και δεν νομίζω να υπάρχει κάτι.
Αν όχι και η εργασία του δεν χρειάζεται τόση ακρίβεια υπάρχουν γάντια εργασίας.

Εικόνα

Δεν χρησιμοποιουν νυστερια μονο οι γιατροι βρε, υπαρχουν και αλλα επαγγελματα.
Δυστυχως χρειαζεται ακριβεια, οποτε δεν τον βολευουν τα γαντια.
Σ ευχαριστω πολυ ομως, να' σαι καλα!!!!
Elizabetta86
New poster

Δημοσ.: 10
Εγγραφη: Φεβρουάριος 6th, 2017, 8:47 pm
Το μέλος Elizabetta86, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Qualität » Φεβρουάριος 7th, 2017, 4:18 pm

Ελιζαμπεττα, περιέργα μας τα λες...
Τα χελιδόνια της χαμογελαστής Άνοιξης τιτιβίζουν ενοχλητικά
Qualität
New poster

Δημοσ.: 183
Εγγραφη: Φεβρουάριος 4th, 2017, 4:54 pm
Το μέλος Qualität, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Elizabetta86 » Φεβρουάριος 7th, 2017, 4:21 pm

Qualität έγραψε: Ελιζαμπεττα, περιέργα μας τα λες...

Πες μου τι σου φαινεται περιεργο να στο εξηγησω.
Elizabetta86
New poster

Το μέλος Elizabetta86, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ζενίθεδρος » Φεβρουάριος 8th, 2017, 1:07 am

Το παράξενο είναι πως όποιος ασχολείται επαγγελματικά με τέτοια, όχι και τόσο ακίνδυνα πράγματα, ακόμα και άμα δεν ξέρει, ρωτάει παλιούς, τίποτα συναδέλφους και τις βρίσκει τις άκρες. Δεν ψάχνει στο νετ, για καποτίτσες, ή δαχτυλήθρες δακτύλων. Γιατί άμα κοπείς με νυστέρι, δεν γίνεται απλή γρατσουνιά, συνήθως φτάνει το σκίσιμο μέχρι το κόκκαλο και πρέπει να στο ράψουνε. Οπότε, τρία ενδεχόμενα παίζουνε. Ένα είναι ο τύπος να ασχολείται ερασιτεχνικά με παραχαράξεις και πλαστογραφίες εγγράφων και διαβατηρίων, και να κόβει φωτογραφίες κατα την εμφάνισή τους σε χαμηλό φωτισμό, όπου δεν βλέπει την τύφλα του, και για αυτό να κόβεται. Το άλλο είναι (και μιάς και το νέο μέλος δηλώνει ξετρελαμένο) να κάνουνε(;) "μεταξύ τους" τίποτα παιχνιδάκια σκισίματος ρούχων και ξυρίσματος ευαίσθητων περιοχών με γιαλιστερές φαλτσέτες, και να κόβεται το ίδιο το νέο μέλος (του φώρουμ) καθώς του περνάει "του αλλουνού" σύριζα την κοφτερή λεπίδα δίπλα απο τους γενετήσιους αδένες. Μερικούς τους εξιτάρει ο κίνδυνος ευνουχισμού. Τι να κάνουμε; Γούστα είναι αυτά. Το τρίτο ενδεχόμενο είναι (ακριβώς γιατί το νέο μέλος δηλώνει ξετρελαμένο απο το αχαλίνωτο σεξ που του κάνει ο "άλλος") να πρόκειται για εντομοσυλλέκτη ή ψώνιο με μοντελισμό, που περνάει εβδομάδες ολόκληρες στο να φτιάχνει μια μικροσκοπική σημαιούλα απο το καραβάκι, για να την κόψει ακριβώς τετράγωνη και να κόβεται πάνω στα νεύρα του επειδή του ξέφυγαν τρια μικροχιλιοστά απο τη γωνία που ακουμπάει στο μεσιανό καταρτάκι. Οι ακριβοδίκαιες απαντήσεις σε κάθε παπαριά που γράφτηκε, συνηγορούνε αρκετά σε κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Maniac poster

Δημοσ.: 15170
Εγγραφη: Οκτώβριος 30th, 2008, 8:58 pm
Τοποθεσια: Kingdom of Tonga
Το μέλος Ζενίθεδρος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Elizabetta86 » Φεβρουάριος 8th, 2017, 8:25 am

Ζενίθεδρος έγραψε: Το παράξενο είναι πως όποιος ασχολείται επαγγελματικά με τέτοια, όχι και τόσο ακίνδυνα πράγματα, ακόμα και άμα δεν ξέρει, ρωτάει παλιούς, τίποτα συναδέλφους και τις βρίσκει τις άκρες. Δεν ψάχνει στο νετ, για καποτίτσες, ή δαχτυλήθρες δακτύλων. Γιατί άμα κοπείς με νυστέρι, δεν γίνεται απλή γρατσουνιά, συνήθως φτάνει το σκίσιμο μέχρι το κόκκαλο και πρέπει να στο ράψουνε. Οπότε, τρία ενδεχόμενα παίζουνε. Ένα είναι ο τύπος να ασχολείται ερασιτεχνικά με παραχαράξεις και πλαστογραφίες εγγράφων και διαβατηρίων, και να κόβει φωτογραφίες κατα την εμφάνισή τους σε χαμηλό φωτισμό, όπου δεν βλέπει την τύφλα του, και για αυτό να κόβεται. Το άλλο είναι (και μιάς και το νέο μέλος δηλώνει ξετρελαμένο) να κάνουνε(;) "μεταξύ τους" τίποτα παιχνιδάκια σκισίματος ρούχων και ξυρίσματος ευαίσθητων περιοχών με γιαλιστερές φαλτσέτες, και να κόβεται το ίδιο το νέο μέλος (του φώρουμ) καθώς του περνάει "του αλλουνού" σύριζα την κοφτερή λεπίδα δίπλα απο τους γενετήσιους αδένες. Μερικούς τους εξιτάρει ο κίνδυνος ευνουχισμού. Τι να κάνουμε; Γούστα είναι αυτά. Το τρίτο ενδεχόμενο είναι (ακριβώς γιατί το νέο μέλος δηλώνει ξετρελαμένο απο το αχαλίνωτο σεξ που του κάνει ο "άλλος") να πρόκειται για εντομοσυλλέκτη ή ψώνιο με μοντελισμό, που περνάει εβδομάδες ολόκληρες στο να φτιάχνει μια μικροσκοπική σημαιούλα απο το καραβάκι, για να την κόψει ακριβώς τετράγωνη και να κόβεται πάνω στα νεύρα του επειδή του ξέφυγαν τρια μικροχιλιοστά απο τη γωνία που ακουμπάει στο μεσιανό καταρτάκι. Οι ακριβοδίκαιες απαντήσεις σε κάθε παπαριά που γράφτηκε, συνηγορούνε αρκετά σε κάτι τέτοιο.

Καλη σου μερα!!!

Καταρχας να σου εξομολογηθω οτι το σεντονι σου καταφερε και με εκανε να κοιταζω την οθονη του κινητου μου για κανα 5λεπτο σαν το χαζο.
Ολα μα ολα αυτα που σκεφτηκες με κανουν να θελω να αναιρεσω την ειρωνικη μου απαντηση στο αρχικο σου σχολιο και να σε παρω πολυ πολυ σοβαρα! ( και δεν το λεω καθολου ειρωνικα αυτο!)
Η πραγματικοτητα ομως βρε καλε μου, βρε χρυσε μου, καλως ή κακως ειναι πιο ξενερωτη απο ο,τι μου περιγραφεις.

Πρωτον, δεν ειμαι εγω που κανω αυτο το επαγγελμα, εγω θελω απλα να βοηθησω εκεινον που το εξασκει, οποτε η πρωτη σου εντυπωση ειναι λανθασμενη, γιατι δεν ψαχνει ο ιδιος, αλλα αλλος ανθρωπος.

Οσο για τις παραχαραξεις, δεν θα σχολιασω κατι, οχι γιατι το σνομπαρω σαν συμπερασμα σου, αλλα γιατι οι γνωσεις μου επι του θεματος ειναι μηδενικες, οποτε μονο μπραβο μπορω να σου πω για τις δικες σου αντιστοιχες ( και παλι δεν το λεω ειρωνικα).

Οσο για το δευτερο ενδεχομενο σου, πιστευω πως αν η φαση ηταν σαδομαζοχιστικη, δεν θα εμπαινα βρε αδερφε σε ενα τετοιο φορουμ, θα εμπαινα σε κατι αντιστοιχο που θα ηταν εμπλουτισμενο με ο,τι kinky και τρελο θα ηθελα να βρω!
Το ιντερνετ γνωριζουμε ολοι προσφερει πασσης φυσεως κοινοτητες για καθε τι που θες να ψαξεις.
Ασε που μετα θα επρεπε να βγαλω το αιμα απο το σεντονι και μαλλον δεν ξερεις ποσο δυσκολα καθαριζει!!
Και πιστεψε με οι αποχρωσεις του γκρι δεν ειναι η αγαπημενη μου ταινια.

Οσο για το τριτο και τελευταιο ενδεχομενο σου δεν μου φαινεται κακο, ουτε παραλογο, θα μπορουσε καλλιστα το ποστ μου να αναφερεται σε κατι τετοιο, αλλα οχι λυπαμαι δεν ειναι ουτε αυτο!!

Αν θυμασαι στο αρχικο μου ποστ λεω οτι αυτα τα ρημαδογαντια δαχτυλων τα ειδα σε ενα βιντεακι στο γιουτιουμπ και απο εκει πηρα την ιδεα να τα ψαχνω.
Τι τρελο εδειχνε το βιντεακι?

Ουτε παραχαραξεις, ουτε σαδομαζοχιστικα ( με ανατριχιασες με τη περιγραφη σου!!!), ουτε τιποτα απο οσα περιγραφεις.
Το βιντεακι ειχε να κανει με το πως λειτουργουν καποια επαγγελματα κ πως φτιαχνονται καποια αντικειμενα που χρησιμοποιουμε.

Ε λοιπον σε δυο σημεια εδειχνε εναν τυπο που ασχολιοταν με την αγγειοπλαστικη.
Τη στιγμη μαλιστα που δειχνει να εχει τον πυλο πανω στο μηχανημα που γυριζει γυρω γυρω ( συγγνωμη δεν ξερω πως λεγεται) για να φτιαξει τα σχεδια πανω στο υλικο, κρατουσε ενα κοφτερο εργαλειο κ στα ακροδαχτυλα του ειχε για προστασια αυτα τα πραγματακια που ψαχνω.
Επισης, στο ιδιο βιντεο εδειχνε εναν αλλον επαγγελματια ξυλογλυπτη που φορουσε τα ιδια ακριβως.

Οποτε Ζενιθεδρε, θα σε ξενερωσω αλλα τα πραγματα ειναι πολυ πιο ξενερωτα.
Ο δικος μου βεβαια δεν ειναι ουτε αγγειοπλαστης, ουτε ξυλογλυπτης, ενας απλος συντηρητης γλυπτων και μαρμαρων ειναι!!!

Συγγνωμη για το σχολιο σεντονι μου και λυπαμαι που ενα ποστ μου προκαλεσε ολες αυτες τις θεωριες σου αλλα βρε Ζενιθεδρε, αραξε η πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο ξενερωτη!!

Ευχαριστω ομως που ασχοληθηκες με τον εναν ή τον αλλον τροπο.
Να σαι παντα καλα!!
Elizabetta86
New poster

Δημοσίευσηαπό Νταρνάκας » Φεβρουάριος 8th, 2017, 9:11 am

Πρώτη φορά που βαθμολογώ αρνητικά νήμα. Έχει εκτροχιαστεί τελείως λέμε. Αν υπήρχε η δυνατότητα να βάζει ένας χρήστης πολλαπλά μείον στο ίδιο θέμα θα του έβαζα άπειρα. Με συγχύσατε πρωί πρωί! :smt013
Οὕτω τὸ δίκαιον κέκριται, τὸν κρείττω τοῦ ἥττονος ἄρχειν καὶ πλέον ἔχειν.
Πλάτων, Γοργίας, 483.δ
Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Extreme poster

Δημοσ.: 30417
Εγγραφη: Ιανουάριος 21st, 2012, 1:55 am
Τοποθεσια: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών
Το μέλος Νταρνάκας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Elizabetta86 » Φεβρουάριος 8th, 2017, 9:36 am

Νταρνάκας έγραψε: Πρώτη φορά που βαθμολογώ αρνητικά νήμα. Έχει εκτροχιαστεί τελείως λέμε. Αν υπήρχε η δυνατότητα να βάζει ένας χρήστης πολλαπλά μείον στο ίδιο θέμα θα του έβαζα άπειρα. Με συγχύσατε πρωί πρωί! :smt013

Με συγχωρεις, πραγματικα δεν ειχα τετοια διαθεση, ο σκοπος μου ηταν αλλος!
Καλημερα!
Elizabetta86
New poster

Δημοσίευσηαπό NANDROS » Φεβρουάριος 8th, 2017, 4:22 pm

Elizabetta86 έγραψε:
Ζενίθεδρος έγραψε: Το παράξενο είναι πως όποιος ασχολείται επαγγελματικά με τέτοια, όχι και τόσο ακίνδυνα πράγματα, ακόμα και άμα δεν ξέρει, ρωτάει παλιούς, τίποτα συναδέλφους και τις βρίσκει τις άκρες. Δεν ψάχνει στο νετ, για καποτίτσες, ή δαχτυλήθρες δακτύλων. Γιατί άμα κοπείς με νυστέρι, δεν γίνεται απλή γρατσουνιά, συνήθως φτάνει το σκίσιμο μέχρι το κόκκαλο και πρέπει να στο ράψουνε. Οπότε, τρία ενδεχόμενα παίζουνε. Ένα είναι ο τύπος να ασχολείται ερασιτεχνικά με παραχαράξεις και πλαστογραφίες εγγράφων και διαβατηρίων, και να κόβει φωτογραφίες κατα την εμφάνισή τους σε χαμηλό φωτισμό, όπου δεν βλέπει την τύφλα του, και για αυτό να κόβεται. Το άλλο είναι (και μιάς και το νέο μέλος δηλώνει ξετρελαμένο) να κάνουνε(;) "μεταξύ τους" τίποτα παιχνιδάκια σκισίματος ρούχων και ξυρίσματος ευαίσθητων περιοχών με γιαλιστερές φαλτσέτες, και να κόβεται το ίδιο το νέο μέλος (του φώρουμ) καθώς του περνάει "του αλλουνού" σύριζα την κοφτερή λεπίδα δίπλα απο τους γενετήσιους αδένες. Μερικούς τους εξιτάρει ο κίνδυνος ευνουχισμού. Τι να κάνουμε; Γούστα είναι αυτά. Το τρίτο ενδεχόμενο είναι (ακριβώς γιατί το νέο μέλος δηλώνει ξετρελαμένο απο το αχαλίνωτο σεξ που του κάνει ο "άλλος") να πρόκειται για εντομοσυλλέκτη ή ψώνιο με μοντελισμό, που περνάει εβδομάδες ολόκληρες στο να φτιάχνει μια μικροσκοπική σημαιούλα απο το καραβάκι, για να την κόψει ακριβώς τετράγωνη και να κόβεται πάνω στα νεύρα του επειδή του ξέφυγαν τρια μικροχιλιοστά απο τη γωνία που ακουμπάει στο μεσιανό καταρτάκι. Οι ακριβοδίκαιες απαντήσεις σε κάθε παπαριά που γράφτηκε, συνηγορούνε αρκετά σε κάτι τέτοιο.

Καλη σου μερα!!!

Καταρχας να σου εξομολογηθω οτι το σεντονι σου καταφερε και με εκανε να κοιταζω την οθονη του κινητου μου για κανα 5λεπτο σαν το χαζο.
Ολα μα ολα αυτα που σκεφτηκες με κανουν να θελω να αναιρεσω την ειρωνικη μου απαντηση στο αρχικο σου σχολιο και να σε παρω πολυ πολυ σοβαρα! ( και δεν το λεω καθολου ειρωνικα αυτο!)
Η πραγματικοτητα ομως βρε καλε μου, βρε χρυσε μου, καλως ή κακως ειναι πιο ξενερωτη απο ο,τι μου περιγραφεις.

Πρωτον, δεν ειμαι εγω που κανω αυτο το επαγγελμα, εγω θελω απλα να βοηθησω εκεινον που το εξασκει, οποτε η πρωτη σου εντυπωση ειναι λανθασμενη, γιατι δεν ψαχνει ο ιδιος, αλλα αλλος ανθρωπος.

Οσο για τις παραχαραξεις, δεν θα σχολιασω κατι, οχι γιατι το σνομπαρω σαν συμπερασμα σου, αλλα γιατι οι γνωσεις μου επι του θεματος ειναι μηδενικες, οποτε μονο μπραβο μπορω να σου πω για τις δικες σου αντιστοιχες ( και παλι δεν το λεω ειρωνικα).

Οσο για το δευτερο ενδεχομενο σου, πιστευω πως αν η φαση ηταν σαδομαζοχιστικη, δεν θα εμπαινα βρε αδερφε σε ενα τετοιο φορουμ, θα εμπαινα σε κατι αντιστοιχο που θα ηταν εμπλουτισμενο με ο,τι kinky και τρελο θα ηθελα να βρω!
Το ιντερνετ γνωριζουμε ολοι προσφερει πασσης φυσεως κοινοτητες για καθε τι που θες να ψαξεις.
Ασε που μετα θα επρεπε να βγαλω το αιμα απο το σεντονι και μαλλον δεν ξερεις ποσο δυσκολα καθαριζει!!
Και πιστεψε με οι αποχρωσεις του γκρι δεν ειναι η αγαπημενη μου ταινια.

Οσο για το τριτο και τελευταιο ενδεχομενο σου δεν μου φαινεται κακο, ουτε παραλογο, θα μπορουσε καλλιστα το ποστ μου να αναφερεται σε κατι τετοιο, αλλα οχι λυπαμαι δεν ειναι ουτε αυτο!!

Αν θυμασαι στο αρχικο μου ποστ λεω οτι αυτα τα ρημαδογαντια δαχτυλων τα ειδα σε ενα βιντεακι στο γιουτιουμπ και απο εκει πηρα την ιδεα να τα ψαχνω.
Τι τρελο εδειχνε το βιντεακι?

Ουτε παραχαραξεις, ουτε σαδομαζοχιστικα ( με ανατριχιασες με τη περιγραφη σου!!!), ουτε τιποτα απο οσα περιγραφεις.
Το βιντεακι ειχε να κανει με το πως λειτουργουν καποια επαγγελματα κ πως φτιαχνονται καποια αντικειμενα που χρησιμοποιουμε.

Ε λοιπον σε δυο σημεια εδειχνε εναν τυπο που ασχολιοταν με την αγγειοπλαστικη.
Τη στιγμη μαλιστα που δειχνει να εχει τον πυλο πανω στο μηχανημα που γυριζει γυρω γυρω ( συγγνωμη δεν ξερω πως λεγεται) για να φτιαξει τα σχεδια πανω στο υλικο, κρατουσε ενα κοφτερο εργαλειο κ στα ακροδαχτυλα του ειχε για προστασια αυτα τα πραγματακια που ψαχνω.
Επισης, στο ιδιο βιντεο εδειχνε εναν αλλον επαγγελματια ξυλογλυπτη που φορουσε τα ιδια ακριβως.

Οποτε Ζενιθεδρε, θα σε ξενερωσω αλλα τα πραγματα ειναι πολυ πιο ξενερωτα.
Ο δικος μου βεβαια δεν ειναι ουτε αγγειοπλαστης, ουτε ξυλογλυπτης, ενας απλος συντηρητης γλυπτων και μαρμαρων ειναι!!!

Συγγνωμη για το σχολιο σεντονι μου και λυπαμαι που ενα ποστ μου προκαλεσε ολες αυτες τις θεωριες σου αλλα βρε Ζενιθεδρε, αραξε η πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο ξενερωτη!!

Ευχαριστω ομως που ασχοληθηκες με τον εναν ή τον αλλον τροπο.
Να σαι παντα καλα!!

Ο υποκριτής και φαρισαίος του πχόρουμ (σεμνός ένθεος στην Θρησκειολογία - θρασύς πουτσόστομος οπουδήποτε αλλού!) εισέπραξε πληρωμένη απάντηση στο προηγούμενο άθλιο ποστ του, δεν του άρεσε και συνέχισε με αηδίες για να την ξαναρπάξει παλι!
Γράφει παπαρολογία, τον πίνει!
Ξαναγράφει παπαρολογία, τον ξαναπίνει!
Μαζική παραγωγή! :smt005
.
Δεν γουστάρω να είμαι πρόβατο στο μαντρί κανενός τσομπάνου!
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Εμφύλιο!)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Είμαστε φασίστες!
Άβαταρ μέλους
NANDROS
Extreme poster

Δημοσ.: 22432
Εγγραφη: Νοέμβριος 22nd, 2011, 4:25 pm
Τοποθεσια: Όπου συχνάζουν ναυτικοί & λοιπά κακοποιά στοιχεία
Το μέλος NANDROS, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Κατασκευές και μοντελισμός

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες