χτίζω (μόνος μου LOL)

Ανθρώπινες κατασκευές, έργα - do it yourself, είδη μοντελισμού.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Re: χτίζω (μόνος μου LOL)

Δημοσίευσηαπό Chilloutbuddy » Νοέμβριος 11th, 2016, 4:15 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε: Τερμίτες που <τρώνε> τα ξύλα, έχει στην Αυστραλία;

έχει ναι

ο κανονισμός λέει τα πέδιλα πλέον πρέπει να είναι από τσιμέντο, και πριν το πάτωμα πρέπει να έχει ant caps και διάφορα χημικά

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Maniac poster

Δημοσ.: 15224
Εγγραφη: Ιούλιος 3rd, 2011, 5:45 am
Το μέλος Chilloutbuddy, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Naranjita » Νοέμβριος 11th, 2016, 4:41 pm

κορκόδειλα έχετε στην γειτονιά?
Καντε διαιτα..
Αποφευγετε να τρωτε χαλασμενα ονειρα και ασχημες αναμνησεις ειναι πλουσια σε λυπη...
Άβαταρ μέλους
Naranjita
Fast poster

Δημοσ.: 4925
Εγγραφη: Αύγουστος 6th, 2015, 10:26 am
Το μέλος Naranjita, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Chilloutbuddy » Νοέμβριος 12th, 2016, 12:42 am

Naranjita έγραψε: κορκόδειλα έχετε στην γειτονιά?

απ'όσο ξέρω μόνο προς Βόρεια Αυστραλία
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Maniac poster

Δημοσ.: 15224
Εγγραφη: Ιούλιος 3rd, 2011, 5:45 am
Το μέλος Chilloutbuddy, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό ΟΔΙΤΗΣ » Νοέμβριος 16th, 2016, 5:36 pm

Chilloutbuddy έγραψε:
Naranjita έγραψε: κορκόδειλα έχετε στην γειτονιά?

απ'όσο ξέρω μόνο προς Βόρεια Αυστραλία

Γεια σου Chil φυσιοδίφη! (και μάστορα :D )
Άβαταρ μέλους
ΟΔΙΤΗΣ
Fast poster

Δημοσ.: 2165
Εγγραφη: Ιανουάριος 4th, 2007, 2:28 pm
Το μέλος ΟΔΙΤΗΣ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Papa John » Νοέμβριος 14th, 2017, 9:59 pm

Πολιτικός μηχανικός έγραψε: Εκεί μπορεί θα περάσει τα γεράματά του ο Chilloutbuddy,
όταν θα δώσει το σπίτι του στις κόρες του.

:smt005 :smt005
Papa John
Fast poster

Δημοσ.: 1436
Εγγραφη: Απρίλιος 25th, 2015, 11:37 pm
Το μέλος Papa John, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Νοέμβριος 29th, 2017, 11:34 pm

Ωραίος ο Chill !

Θα φτιάξω και εγώ μια αποθηκούλα στον πίσω κήπο του σπιτιού γιατί θα πάρω εργαλεία ξυλουργού για να φτιάχνω έπιπλα και ντουλάπια κουζίνας μασίφ και δεν χωράνε πια τα εργαλεία στους χώρους που έχω. Θα την φτιάξω με τούβλο, πλακάκι κάτω, στέγη ραμποτέ με κεραμίδια ασφάλτου και για πόρτα το μπρος μέρος μιας ντουλάπας μεταλλικής που έχω 180Χ90. Στην ουσία αυτή η αποθήκη θα αντικαταστήσει την ντουλάπα αλλά θα είναι 5απλή σε χωρητικότητα.
Μόλις ξεκινήσω θα βγάλω φώτο και θα κάνω θέμα.

Αντί για σοβά σκέφτομαι τσιμεντοκονία με τεχνοτροπία σταμπωτό και καλά πέτρα.... ή να το κάνω κορμό δέντρου;
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσ.: 25555
Εγγραφη: Μάρτιος 17th, 2010, 7:04 pm
Το μέλος Πάνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Νοέμβριος 30th, 2017, 12:13 am

Πάνας έγραψε: Θα φτιάξω και εγώ μια αποθηκούλα στον πίσω κήπο του σπιτιού γιατί θα πάρω εργαλεία ξυλουργού για να φτιάχνω έπιπλα και ντουλάπια κουζίνας μασίφ και δεν χωράνε πια τα εργαλεία στους χώρους που έχω. Θα την φτιάξω με τούβλο, πλακάκι κάτω, στέγη ραμποτέ με κεραμίδια ασφάλτου και για πόρτα το μπρος μέρος μιας ντουλάπας μεταλλικής που έχω 180Χ90. Στην ουσία αυτή η αποθήκη θα αντικαταστήσει την ντουλάπα αλλά θα είναι 5απλή σε χωρητικότητα.

Θα είναι αυθαίρετο που δεν νομιμοποιείται.

Αντί για σοβά σκέφτομαι τσιμεντοκονία με τεχνοτροπία σταμπωτό και καλά πέτρα.... ή να το κάνω κορμό δέντρου;
Και άσχημο.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Δημοσ.: 20990
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Νοέμβριος 30th, 2017, 12:19 am

Πολιτικός μηχανικός έγραψε:
Πάνας έγραψε: Θα φτιάξω και εγώ μια αποθηκούλα στον πίσω κήπο του σπιτιού γιατί θα πάρω εργαλεία ξυλουργού για να φτιάχνω έπιπλα και ντουλάπια κουζίνας μασίφ και δεν χωράνε πια τα εργαλεία στους χώρους που έχω. Θα την φτιάξω με τούβλο, πλακάκι κάτω, στέγη ραμποτέ με κεραμίδια ασφάλτου και για πόρτα το μπρος μέρος μιας ντουλάπας μεταλλικής που έχω 180Χ90. Στην ουσία αυτή η αποθήκη θα αντικαταστήσει την ντουλάπα αλλά θα είναι 5απλή σε χωρητικότητα.

Θα είναι αυθαίρετο που δεν νομιμοποιείται.

Και άσχημο.

Δε με νοιάζει.

Άσχημο γιατί;
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Το μέλος Πάνας, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό bluerose » Νοέμβριος 30th, 2017, 12:24 am

Το ρεύμα;
Άβαταρ μέλους
bluerose
Maniac poster

Δημοσ.: 10420
Εγγραφη: Αύγουστος 29th, 2014, 2:30 am
Το μέλος bluerose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Νοέμβριος 30th, 2017, 12:24 am

ποιο ρεύμα;
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό bluerose » Νοέμβριος 30th, 2017, 12:25 am

Πως θα λειτουργουν τα μηχανήματα

Καλη φάση, αλλα είναι πολλά και πρώτα πρώτα εχεις γειτονες;
Άβαταρ μέλους
bluerose
Maniac poster

Το μέλος bluerose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Πολιτικός μηχανικός » Νοέμβριος 30th, 2017, 12:26 am

bluerose έγραψε: Το ρεύμα;

Στην αυλή του σπιτιού του είναι, θα πάρει ρεύμα από το σπίτι του.
Άβαταρ μέλους
Πολιτικός μηχανικός
Extreme poster

Δημοσ.: 20990
Εγγραφη: Δεκέμβριος 28th, 2013, 3:15 am
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος Πολιτικός μηχανικός, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό bluerose » Νοέμβριος 30th, 2017, 12:29 am

Αντέχεται το οικιακό ρεύμα για τέτοιες δουλειες;
Μην χρειαστεί μετά να κάψει τιποτε και να τρέχει να ξαναφτιάχνει τα ηλεκτρολογικα

Το υψος; Μας λέει ο Πάνας διαστασεις όχι υψος, πως θα χωράνε τα ξυλα, τουλάχιστο 6 μέτρα, πάμε μετα σιδηροκατασκευή
Άβαταρ μέλους
bluerose
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Νοέμβριος 30th, 2017, 12:30 am

Η αυλή πίσω δεν είναι τόσο μεγάλη όσο του cill είναι 20τμ, σαν δωμάτιο καλοκαιρινό είναι γιατί έχει ψηλή μάντρα και έχει και ένα μεγάλο δέντρο, το αποθηκάκι θα γίνει 1,5τμ και 2 μέτρα ύψος σχεδόν κάτω από το δέντρο.. Ρεύμα θα έχει φως με ένα καλώδιο μόνιμα που θα τραβήξω.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Πάνας » Νοέμβριος 30th, 2017, 12:33 am

Θα έφτιαχνα ξύλινο που μπορεί να το ονομάσεις και ντουλάπα.. αλλά θα χρησιμοποιήσω υλικά από την ανακαίνιση που έκανα στο σπίτι.
Άβαταρ μέλους
Πάνας
Extreme poster

ΠροηγούμενηΕπόμενη

Επιστροφή στην Κατασκευές και μοντελισμός

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες