χτίζω (μόνος μου LOL)

Ανθρώπινες κατασκευές, έργα - do it yourself, είδη μοντελισμού.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

χτίζω (μόνος μου LOL)

Δημοσίευσηαπό Chilloutbuddy » Οκτώβριος 23rd, 2016, 1:10 pm

μια αποθήκη 6τμ στον κήπο :lol:

αυτός είναι ο τόπος του εγκλήματος

Εικόνα

ο χώρος είναι κάπως τρίγωνος και περιορισμένος απ'τα δύο δέντρα (δεν κόβω ποτέ δέντρα) οπότε έφαγα 2 μέρες στο σκετσαπ να φτιάξω ένα σχέδιο που να ταιριάζει

Εικόνα

το πρώτο πρόβλημα είναι ότι από εκεί περνάνε σωλήνες αυτόματου ποτίσματος, οπότε το περασμένο σαββατοκύριακο βασικά έκοβα/μετακινούσα σωλήνες, μετακινούσα φυτά κλπ

Εικόνα

το άλλο πρόβλημα είναι ότι είναι πάνω από σωλήνα ύδρευσης του δήμου και απαγορεύεται να ρίξω μπετό, οπότε χρησιμοποίησα μερικές μπετονένιες πλάκες πάχους 10εκ και τις έθαψα έτσι ώστε να εξέχουν 2-3 εκατοστά. Δεν τους φαίνεται αλλά είναι απολύτως αλφαδιασμένες

Εικόνα

πάνω στο χώμα έριξα μετά ένα χοντρό μουσαμά για να κρατάει κάπως την υγρασία, και από πάνω έφτιαξα ένα πάτωμα από επεξεργασμένο πεύκο (από αυτά που είναι ποτισμένα χημικά για να αντέχουν υγρασία). Μετά το γύρισα ανάποδα και το πέρασα και ένα χέρι μπογιά για ν'αντέξει λίγο παραπάνω

Εικόνα

επίσης έφτιαξα και δυό παράθυρα από ξύλο και πέρσπεξ γιατι δε έβρισκα πουθενά το μέγεθος που ήθελα

Εικόνα

χτες έβρεχε, σήμερα όλη μέρα έκοβα ξύλα και πέρναγα βίδες

Εικόνα

και τελικά το άφησα κάπως έτσι λίγο πριν βραδιάσει

Εικόνα

το άλλο ΣΚ πάλι :D
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Maniac poster

Δημοσ.: 15293
Εγγραφη: Ιούλιος 3rd, 2011, 5:45 am
Το μέλος Chilloutbuddy, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Re: χτίζω (μόνος μου LOL)

Δημοσίευσηαπό sys3x » Οκτώβριος 23rd, 2016, 1:12 pm

Στος.
·

Αν δεν είμασταν σπίρτα θα καίαμε για πάντα.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Crazy poster

Δημοσ.: 6960
Εγγραφη: Οκτώβριος 21st, 2011, 8:05 am
Το μέλος sys3x, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό paralo » Οκτώβριος 23rd, 2016, 1:14 pm

:wave:

Γειά σου ρε Τσιλ με τα μαστωρέματά σου! Να σε χαίρονται στην οικογένεια!
61+1+r

#dabda
Άβαταρ μέλους
paralo
Crazy poster

Δημοσ.: 8819
Εγγραφη: Οκτώβριος 3rd, 2015, 6:56 pm
Το μέλος paralo, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Duc de Richleau » Οκτώβριος 23rd, 2016, 1:19 pm

άξιος
virtus junxit mors non separabit

Your conviction will be tested. But among us, your faith will be unshaken.
Άβαταρ μέλους
Duc de Richleau
Extreme poster

Δημοσ.: 25443
Εγγραφη: Φεβρουάριος 4th, 2006, 4:38 am
Το μέλος Duc de Richleau, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό bluerose » Οκτώβριος 23rd, 2016, 1:19 pm

Tον ένφια τον υπολόγισες; :P

Ορίστε μας, κτίζουμε και μετά γκρινιάζουμε
Άβαταρ μέλους
bluerose
Maniac poster

Δημοσ.: 11049
Εγγραφη: Αύγουστος 29th, 2014, 2:30 am
Το μέλος bluerose, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Зефир » Οκτώβριος 23rd, 2016, 1:27 pm

άδεια πολεοδομίας;;
Зефир
Crazy poster

Δημοσ.: 5349
Εγγραφη: Σεπτέμβριος 3rd, 2014, 7:41 pm
Το μέλος Зефир, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό George_V » Οκτώβριος 23rd, 2016, 1:32 pm

EΝΦΙΑ?
Δημήτρης006 έγραψε: (...)

Δεν μιλάει για ναζί (εθνικοσοσιαλιστές της Γερμανίας...) οι οποίοι εκ του αποτελέσματος δεν ηττήθηκαν...

Μιλάει για εθνικιστές φασίστες και εθνικοσοσιαλιστές,...
Άβαταρ μέλους
George_V
Extreme poster

Δημοσ.: 32093
Εγγραφη: Ιανουάριος 22nd, 2012, 1:42 pm
Τοποθεσια: Καλαμάτα
Το μέλος George_V, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Chilloutbuddy » Οκτώβριος 23rd, 2016, 1:43 pm

Зефир έγραψε: άδεια πολεοδομίας;;

δε χρειάζεται φτάνει να είναι κάτω από 7 τετραγωνικά (είναι) και να είναι αυτό που λένε "προσωρινό κτίσμα" δηλαδή βασικά να μην έχει μπετά.
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Maniac poster

Το μέλος Chilloutbuddy, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό represent » Οκτώβριος 23rd, 2016, 7:28 pm

Καλά εκεί δεν πουλάνε έτοιμα sheds συναρμολογούμενα; Ή το κάνεις για το ηρωικό του πράγματος;
The president don't represent the ghetto resident.
Άβαταρ μέλους
represent
Fast poster

Δημοσ.: 2602
Εγγραφη: Οκτώβριος 8th, 2016, 9:16 pm
Το μέλος represent, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό h4ck3rb0y » Οκτώβριος 23rd, 2016, 7:39 pm

δωσε μαστορα
music non stop
Άβαταρ μέλους
h4ck3rb0y
Fast poster

Δημοσ.: 3191
Εγγραφη: Μάρτιος 20th, 2007, 2:39 pm
Τοποθεσια: crimcity
Το μέλος h4ck3rb0y, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό stergiosbik » Οκτώβριος 23rd, 2016, 8:05 pm

Chilloutbuddy έγραψε:
Зефир έγραψε: άδεια πολεοδομίας;;

δε χρειάζεται φτάνει να είναι κάτω από 7 τετραγωνικά (είναι) και να είναι αυτό που λένε "προσωρινό κτίσμα" δηλαδή βασικά να μην έχει μπετά.

Το ιδιο με εδω που και κλιματιστικο να βαλεις χρειαζεσαι αδεια κανονικα! :smt013
stergiosbik
Crazy poster

Δημοσ.: 5001
Εγγραφη: Φεβρουάριος 15th, 2011, 12:48 pm
Τοποθεσια: ΛΑΡΙΣΑ-ΟΡΕΙΝΗ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Το μέλος stergiosbik, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό omg kai 3 lol » Οκτώβριος 23rd, 2016, 8:13 pm

τα μεγαλα ξυλα που ειναι να κοπουν κατα μηκος κι οχι καθετα πως τα κοβεις; χειρωνακτικα με το πριονι;
--tha ksenixtisoyme to mesimeri --ouf exw mia nista..eytyxws exw balei antiliako!
exeis blanco???!! FTIAKSE KREMA GIOTIS LoL

μη ξεχασω: http://www.lost4815162342.com/flash/countdown.swf
Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Crazy poster

Δημοσ.: 6902
Εγγραφη: Μάρτιος 19th, 2008, 4:38 pm
Το μέλος omg kai 3 lol, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Chilloutbuddy » Οκτώβριος 24th, 2016, 3:12 am

represent έγραψε: Καλά εκεί δεν πουλάνε έτοιμα sheds συναρμολογούμενα; Ή το κάνεις για το ηρωικό του πράγματος;

λίγο απ'όλα
δεν έβρισκα έτοιμο στις διαστάσεις που ήθελα, και έτσι κι αλλιώς τη μισή δουλειά πάλι έπρεπε να την κάνω μόνος μου γιατί δεν το στήνουν αυτοί ούτε σου βάζουν πάτωμα. Επίσης γενικά μου αρέσει να ασχολούμαι, και είναι και το κόστος πολύ χαμηλότερο.

omg kai 3 lol έγραψε: τα μεγαλα ξυλα που ειναι να κοπουν κατα μηκος κι οχι καθετα πως τα κοβεις; χειρωνακτικα με το πριονι;

το μόνο που είχα να κόψω κατά μήκος ήταν το κόντρα πλακέ στο πάτωμα
πρώτα το κάρφωσα και μετά ό,τι περίσσευε το έκοψα με ένα τέτοιο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Maniac poster

Δημοσίευσηαπό ΛΕΩΝ » Οκτώβριος 24th, 2016, 10:07 am

Ρουφιανους καγκουρό έχει;
denplirono έγραψε:ναι ειμαστε ζωα, αλλα ειμαστε ΕΛΛΗΝΙΚΑ ζωα.
Άβαταρ μέλους
ΛΕΩΝ
Extreme poster

Δημοσ.: 28100
Εγγραφη: Μάιος 26th, 2012, 10:43 am
Το μέλος ΛΕΩΝ, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Δημοσίευσηαπό Ασεβαστος » Οκτώβριος 24th, 2016, 11:13 am

ρισπεκτ.
μεσο ανεγκεφαλο κομμουνι έγραψε:
εγω βεβαια θα πραξω ο,τι αποφασισουν τα οργανα του κομματος

to be old and wise, you must first be young and stupid
Άβαταρ μέλους
Ασεβαστος
Maniac poster

Δημοσ.: 19812
Εγγραφη: Ιούνιος 24th, 2010, 5:27 pm
Το μέλος Ασεβαστος, σύμφωνα με τους όρους χρήσης που αποδέχτηκε κατά την εγγραφή του, φέρει την αποκλειστική ευθύνη της παραπάνω δημοσίευσης, των απόψεων/θέσεων που εκφράζονται μέσω αυτής, καθώς και την επιλογή συνδέσμων που τυχόν συμπεριλαμβάνονται. Για άμεση επικοινωνία με τον διαχειριστή του phorum.gr στο email: admin(@)phorum.gr

Επόμενη

Επιστροφή στην Κατασκευές και μοντελισμός

Μετάβαση στην αρχή της σελίδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες